Велосипеди SPECIALIZED

Засновник компанії Майк Сіньярд захопився велосипедами у віці семи років, коли батько купив йому старий жіночий велосипед. Байк був в поганому стані і батько Майка, який працював механіком і відмінно розбирався в техніці, разом з сином зайнявся його відновленням. Згодом його батько став скуповувати старі велосипеди і лагодити їх, після чого Майк займався фарбуванням, а потім їх продавали на місцевому блошиному ринку . З часом захоплення Майка велосипедами росло, під час навчання в коледжі Сан-Дієго він практично щодня добирався на своєму байці 7-8 миль до місця навчання , а також продовжував займатися ремонтом старих велосипедів, продаючи їх через оголошення в газетах .
Кинувши навчання, Майк продав свій мікроавтобус Фольксваген за 1500 доларів і на виручені кошти влаштував велотур по Європі, однією з цілей якого був пошук недоступного на американському ринку обладнання для свого велосипеда . У Мілані він познайомився з дівчиною, яка влаштувала йому зустріч з італійськими виробниками шосейних велосипедів і велосипедних компонентів. Майк був здивований, дізнавшись, що компанії Campagnolo і Cinelli згодні поставляти йому компоненти для продажу в США, де гостро відчувався брак високоякісного велосипедного обладнання . Закупивши компоненти на решту з продажу мікроавтобуса гроші, Сіньярд повернувся в США. У Каліфорнії він за 60 доларів в місяць орендував під склад трейлер, склав рукописний каталог товарів і почав об'їжджати з ним місцеві веломагазинів .
Розпродавши обладнання за 1300 доларів при початкових витратах в 1100 доларів , Майк зробив висновок, що попит на якісні компоненти не задоволений і успішне починання варто продовжити, але у нього не було достатньо грошей, щоб замовляти їх безпосередньо з Італії. Тоді він зумів переконати замовників працювати по передоплаті, заробляючи на підвищенні закупівельної ціни на 10-15 відсотків . Ця опинилася вдалою схема і послужила початком компанії. Як її назви був обраний термін Specialized, який, як зазначає Майк, в Італії означає прихильність справі і залученість в нього . За 1974 рік оборот компанії склав 64 тисячі доларів, а в наступному році досяг 128 тисяч, при цьому при такій схемі роботи Майк практично не мав витрат .
Успішно розпочавши бізнес, в 1976 році Майк вирішив організувати власне виробництво . Він не був задоволений якістю імпортованих з Італії шин . Після року роботи Сіньярд представив на ринок власний продукт - шини Specialized для туристичних велосипедів. За словами Майка, це був справжній прорив, тому що компанія стала чимось більшим, ніж просто імпортером - вона стала інноватором .
Підтверджуючи прагнення вводити новітні технології, в 1978 році Specialized першими на велосипедному ринку випустили фолдінговие клінчерниє шини Turbo з бортами з кевларового троса . В цьому році річний оборот компанії досяг мільйона доларів , що дозволило Майку Сіньярду перейди до випуску власних моделей велосипедів. Перша з них, Allez, була представлена в 1979 році і призначалася для шосейних гонок. Друга модель отримала назву Sequoia і була оснащена туристичної рамою . Рами Specialized, як і шини, були виготовлені на замовлення в Японії, і, як зазначає сам Майк, він був воістину натхненний чудовою якістю японського виробництва .
В кінці 70-х років в Каліфорнії набирало популярність нове захоплення - велосипедне катання в горах, в основному швидкісний спуск. Для такого роду захоплення абсолютно не підходили традиційні шосейні велосипеди з вузькими гладкими шинами, і любителям доводилося використовувати раритетні моделі 30-40-х років з широкими покришками. Збільшений інтерес привів до створення велосипедів, призначених виключно для катання в горах, але всі вони відбувались за індивідуальними замовленнями, були «кастомними» . Одним з перших їх творців був Том Річі (Tom Ritchey), після знайомства з яким Майк Сіньярд і звернув увагу на в той час ще дивовижні гірські велосипеди .
Велосипед Specialized Stumpjumper, модель 2008 року
У 1981 році інженер Тім Нінан (Tim Neenan) розробив модель гірського велосипеда, призначену для серійного виробництва, і звернувся за допомогою в виробництві до Майку. Протягом наступних 12 місяців в Японії було вироблено 500 велосипедів нової моделі, що отримала назву Stumpjumper і стала, таким чином, першим в світі серійним гірським велосипедом . Ціна в 750 доларів, за яку продавався велосипед, вважалася досить помірною, враховуючи, що модель Тома Річі продавалася за 1500 . Проте, виробники «кастомних» рам взяли розроблену Нінань модель не надто доброзичливо, деякі з них зневажливо називали велосипед «Skunkjunker», що можна перекласти як «смердючий драндулет». Започаткована Specialized рекламна кампанія представляла Stumpjumper як велосипед, що відкриває новий вид спорту, доступний кожному, у кого є гроші на покупку моделі. У рекламному ролику був задіяний Тім Нінан, одягнений в комбінезон і садові рукавички, тобто в одяг, в якій він сам катався. Цей образ повинен був продемонструвати новизну і відкритість маунтинбайку, в якому на той момент не було навіть якої-небудь загальноприйнятої екіпіровки .
Рама Stumpjumper була виконана зі сталі, звареної по технології TIG. Тім Нінан планував використовувати вузлову паянную раму, але дану технологію вдалося застосувати тільки в наступних модифікаціях велосипеда. Конструкція виносу керма була запозичена у BMX, керма - у мотоцикла компанії Magura. Велосипед отримав просту, але функціональну пятнадцатіскоростную систему передач Suntour ARX GT, розроблену, як і багато інших компонентів Stumpjumper, для шосейних велосипедів. Гальмівна система являла собою гібрид з запозичених у туристичних велосипедів Кантільоверниє гальм компанії Mafac і ручок café-racer для гоночних мотоциклів. Від туристичних моделей Stumpjumper отримав систему провідних зірок TA Cyclotourist, не призначену для тривалого використання на дорогах без твердого покриття, через що непоодинокими були випадки її поломки. Покришки використовувалися власного виробництва компанії Specialized . Велосипед важив близько 14 кілограмів .
В цілому Stumpjumper виявився надзвичайно успішною моделлю, багато в чому зробила вплив на становлення маунтинбайку як дисципліни. Про його значущості говорить і те, що оригінальна модель Stumpjumper виставлена в Смітсонівському інституті у Вашингтоні.
Інші бренди
- 1 TOY
- Acsiom
- AGang
- AlfaBike
- Alpine
- ArmadA
- ATEMI
- Atom
- Author
- B.O.N.E.
- Baltic
- beforeBike
- Bellelli
- Bergamont
- BH Bikes
- Bianchi
- Biceco
- Big
- Bird
- Black One
- BlackAqua
- BMW
- Brompton
- Bulls
- Cannondale
- Centurion
- Challenger
- Cinelli
- Colnago
- Colony
- Commencal
- Conway
- Corratec
- Corvus
- Create
- Creme Cycles
- Cronus
- CROSS
- Cube
- Cyclone
- Dahon
- DENTON
- Diamondback
- Dino
- DK
- DMR Bikes
- Doppelganger
- Eastern
- Ecobahn
- Ecobike
- Electra
- Element
- Eltreco
- Fairdale Bikes
- Felt
- Fitbikeco
- Fly
- Flygear
- Focus
- Formula
- FORT
- Forte
- FORWARD
- Free Agent
- Fuji
- Fuji Bikes
- Gary Fisher
- Geoby
- Geuther
- Ghost
- Giant
- Globe
- Grace
- Gravity
- GT
- Haibike
- Haro
- Hasa
- Hercules
- IDOL BIKES
- Incognito Bicycle
- Iron Horse
- Jaguar
- JAMIS
- Jango
- Jdbug
- Jorex
- Joy
- K1
- Kalkhoff
- KELLY'S
- KETTLER
- KHEbikes
- KHS
- KONA
- Kross
- KTM
- Kuwahara
- Land Rover
- Langtu
- Lapierre
- Larsen
- Leader
- Lee Cougan
- Legend
- Lexus
- Lider Kids
- LIKEaBIKE
- Linus
- Longwise
- Look
- Lorak
- LTD
- Magellan
- Marin
- Mars
- MaxCity
- MBK
- Mercedes-Benz
- Merida
- Micargi Bicycles
- Micro
- Milly Mally
- Minerva
- Mirraco
- Mobiky
- Mondraker
- Mongoose
- Montague
- Montego
- Motor
- MTR
- MUSTANG
- Nakxus
- Navigator
- Nirve
- Nishiki
- Norco
- NORDVAY
- NOVATRACK
- Novus
- NS Bikes
- ORBEA
- Orion
- Oyama
- PANTHER
- Perv
- Peugeot
- PG-Bikes
- Pinarello
- Pioneer
- Polygon
- Premium
- Pride
- Puky
- Racer
- Radio
- Radio Flyer
- Raleigh
- Rapid
- Redline
- REGGY
- Rennrad
- ROCK MACHINE
- Rocky Mountain
- Rossignol
- Rover
- Royal Baby
- Russbike
- S'cool
- Schwinn
- Scott
- SE Bikes
- Shulz
- Silverback
- Smart Bikes
- Smith
- Sochi 2014
- Solid Bikes
- Specialized
- Spelli
- SPRINT
- STARK
- STELS
- Stereo Bikes
- Stern
- Stevens
- Stinger
- STOLEN
- Strida
- Striker
- Subrosa
- Sunday Bikes
- Superior
- Sura
- Techteam
- Tern
- Tidlo
- Top Gear
- Tornado
- TotalBMX
- Totem
- TREK
- Triumph
- UMF
- United
- UNIVEGA
- Upland
- Verde
- Victoria
- VIVA
- Volteco
- WeThePeople
- WHEELER
- Wilier
- Winner
- Ybike
- Yedoo
- Аист
- СИБВЕЛЗ
- ХВЗ
Останні новини Всі

Універсальні рушники ONRIDE з мікрофібри.
Універсальні рушники ONRIDE з мікрофібри. На фото спортивні рушники з мікрофібри українського бренда ONRIDE Рушники з мікрофібри мають

Велосипед Kellys Spider 90 - крутий мтб велосипед
Велосипед Kellys Spider 90 - огляд в деталях. У 2022 році європейський бренд велосипедів Kellys представив оновлену модель велосипедів Spider

ЄВРОБАЙК 2022 - міжнародна велосипедна виставка
ЄВРОБАЙК 2022 - міжнародна велосипедна виставка З 13 по 17 липня в місті Франфурт (Німеччина), триває міжнародна велосипедна виставка EUROBIKE