Изображение

Ця чарівна графіка від Майка Лі рясніє від цікавих ідей по будівництву вулиць. Без зайвих слів сфокусуємось на деталях даного ізометричного зображення для кращого розуміння.

1. Роботизовані автомобілі.

Десятки сенсорів передають інформацію головному процесору про ситуацію навколо. Штучний інтелект обробляє масиви даних і передає інформацію іншим транспортним засобам. Така комунікація зробить вулиці безпечними.

Изображение

2. Сенсори трафіку.

Вбудовані в дорожнє полотно індукційні сенсори реагують на метал та передають інформацію до світлофора. В деяких місцях вони використовуються ще з 60 років XX сторіччя, але досі не стали нормою в кожному місті Землі.

Изображение

3. Тротуарні півострови.

Тротуарні півострови на перехрестях покращують оглядовість для водія. Він бачить, що на перехресті стоїть пішохід та збирається перетнути дорогу.

Изображение

4. Відокремлені велодоріжки.

Не на кожній вулиці можна збудувати відокремлену велодоріжку, але на таких широких вулицях, як Хрещатик, вони чудово впишуться в екстер'єр та відберуть чимало місця у водіїв автівок (що добре). Вимагайте будівництва доріжок шириною не менш ніж 2,4 метри.

Изображение

5. Рогачі на перехрестях.

Коли підсідел стирчить під самим небом, ти намагаєшся триматись носочком на асфальті. Це, звичайна справа, але велосипедисти — теж люди. Зручно на перехресті чекати на зелене світло, тримаючись за перекладину.

Изображение

6. Велосвітлофори.

Велосвітлофори мають вмикатися на декілька секунд раніше, щоб водії позаду не мали наміру шмигнути у поворот, поки ви розганяєте свого ровера до 20 км/год.

Изображение

7. Підйоми на перехрестях.

Підйом працює як лежачий поліцейський, змушуючи водіїв гальмувати майже до пішохідної швидкості.

Изображение

8. Х-подібні перехрестя.

Х-подібні перехрестя економлять час пішоходів.

Изображение

9. Півострівні кафе.

Той простір, що зайнятий припаркованими авто, може зайняти вуличне кафе. Це приємніше, ніж протискуватись між бамперами Ленд Крузерів.

Изображение

10. Дерева.

Де стоїть чорний Гелендваген могло рости дерево. Зелене місто — чисте місто.

Изображение

11. Повністю криті зупинки.

Хоча криті зупинки для наших країв не рідкість, завжди корисно нагадати, що вони мають бути прозорими та чистими. Ніяких совкобетонних коробок у дусі Сайлент Хілл.

Изображение

12. Індукційні зарядки на зупинках.

Тролейбуси — це минуле сторіччя. Електричні автобуси можуть підзаряджатися прямо на зупинках через індукційні пристрої, вбудовані прямо у асфальт.

Изображение

13. Кльовий дизайн станцій метро.

Фото в Гуглі — це цікаво, але не так цікаво, як побачити на власні очі. У столицю Швеції слід вирушити хоча б вже для того, щоб подивитись, як зроблено стокгольмське метро. А потім повернутись до Києва на станцію метро "Вокзальна" й зробити з цього жаху хоч щось людяне.

Изображение

14. Кафе на тротуарі (дивись 9 пункт).

У нас вони не рідкість, але викликають тільки обурення. Насправді, грамотно облаштоване середовище може піти тротуару тільки на користь. Головне — власникам кафе не нахабніти, а жителям міста — не бути інертними, якщо власники вуличних кафе таки-проявляють совковий менталітет.

Изображение

15. Кутові магазинчики.

В США та Європі вони зустрічаються дуже часто. Кутовий магазинчик добре проглядається з будь-якого місця на вулиці і не потребує такої чудовищної зовнішньої реклами, як в Києві.

Изображение

16. Твоє місто — твоє місце.

Знаєте, чому у нас дзюрять у під'їздах? Бо місто вважається ворожою територією. Моє місце — це дім, або квартира. Може, офіс, якщо від роботи не нудить. А вулиця завжди ворожа.

Коли місто буде перебудовано для людей, вулиця перестане бути місцем, з якого хочеться мерщій вшитись. На ньому захочеться залишитись, прогулятись, відвідати кафе, бар, подивитись перформанс або послухати вуличних музик. Не мріяли про таке? Вичавлюйте з себе совка, місто належить вам, а не залізним бляшанкам та гопнічкам в абібасі!

Изображение

Адаптація цієї статті.

Схожі статті

У Данії існують велосипедні майданчики для дітей!
Як там у них: нові правила та досвід Латвії
Знайти €6000 для Маршана

Прокоментувати статтю