Невеликий острівець Макіно, розташований в однойменній протоці, що з'єднує озера Гурон і Мічиган (Штат Мічиган, США), один з найбільш популярних американських курортів. Туристів з усього світу сюди приваблює екологічно чиста природа, і велика кількість історичних пам'яток (церкви, готелі, форт часів війни за незалежність і знаменитий Гранд-готель, в якому проживали п'ять президентів США, винахідник Томас Едісон, письменник Марк Твен і багато інших знаменитостей) , завдяки яким весь острів має статус Національного історичного пам'ятника. Постійне населення міста  ледь перевищує півтисячі людей, але влітку воно значно збільшується за рахунок прибуваючих на відпочинок туристів. 
 
Вісімдесят відсотків території острова займає заснований ще в 1875 році парк «Острів Макіно». У 1898 році, було прийнято закон, що забороняє переміщення по острову будь-якого механічного транспорту. Ця заборона діє і досі. Тому місцеві жителі і туристи переміщаються на остові пішки, на кінних візках і на велосипедах. Виняток зроблено лише для аварійно-рятувальних служб і транспортних засобів техобслуговування, електричних інвалідних крісел, візків для гольфу і снігоходів в зимовий час. Відповідно на острові немає автопарковок, світлофорів і більшості звичних нам дорожніх знаків.
 
Протягом 120 років дії цього закону, місто тільки один раз мало виняток з правил. У 1980 році муніципалітет міста Макіно-Айленд дозволив продюсерській компанії використовувати транспортні засоби для зйомок фантастичної мелодрами «Десь у часі» в якій знімалися Крістофер Рів і Джейн Сеймур.
 
З урахуванням існуючої заборони на автомобілі, не дивно, що велосипед користується на острові величезною популярністю. На велосипедах тут катаються всі: від дітей до пенсіонерів. Тут можна побачити велосипеди всіх основних світових брендів і різних років випуску. На прокат тут можна взяти практично будь-який велобайк: від легкого прогулянкового велосипеда до навороченого тандему. До речі, ви можете подорожувати по острову і на своєму велосипеді, тільки заплативши за його провезення на поромі 8 доларів. Що стосується велосипедів місцевих жителів, то більшість з яких модернізовані з урахуванням місцевих вимог. Як правило у них є великий передній кошик і зручне сидіння.

Схожі статті

Найкращі в світі міста для велосипедистів.
У Данії існують велосипедні майданчики для дітей!
Як Утрехт став раєм для велосипедистів.

Прокоментувати статтю