Завод-гігант в Київській області

markovcy
*
Повідомлень: 3
З нами з: 8.11.08 09:34

Завод-гігант в Київській області

Повідомлення markovcy » 8.11.08 10:14

З В Е Р Н Е Н Н Я
мешканців с.Заворичі Броварського району Київської області
до журналістів, екологів, правозахисників та інших людей доброї волі

Шановні співвітчизники!

Компанія Роквул Україна Продакшн всупереч суспільній думці, при наполегливій підтримці «слуг народу», планує збудувати одразу за межами с.Заворичі завод-гігант з виробництва мінеральної вати.
За результатами «Попередньої оцінки впливу на навколишне середовище» виробництво буде створювати значне екологічне навантаження на навколишню місцевість.
Завод працюватиме 7 днів на тиждень, 24 години на добу, обсяги виробництва – 275 тис.тон готової продукції на рік. Основними компонентами вати є волокна, виготовлені з породи, розплавленої при дуже високих температурах (1500 °С), зв»язуючим матеріалом є сечовинно-фенолоальдегідний мінеральний полімер. У якості джерела енергії в процесі плавлення вулканічних порід планується використовувати кокс.
Завод віднесений до III класу небезпеки за санітарною класифікацією підприємств. В атмосферу протягом року викидатиметься вблизько десятка активних забруднюючих речовин у загальній кількості ≈3 тис.тон\рік, серед них основними є: аміак; ангідрит сірчастий; оксид вуглецю; фенол; формальдегід; пил неорганічний; двооксид вуглецю.
«Найбільш небезпечними є викиди фенолу та формальдегіду. Вже в незначних концентраціях фенол викликає різноманітні розлади здоров»я, а при довготривалому впливі – онкологічні захворювання. За певних умов формальдегід стає причиною раку носоглотки у людини» - Інститут гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзєєва.
Пил неорганічний вміщуватиме канцерогенні речовини у вигляді скловолокон та мінеральних шлаковолокон, що може викликати алергічні захворювання, різноманітні нариви на шкірі та ракові пухлини шкіри, органів дихання та органів травлення.
Значна кількість сірчистого ангідриту в атмосферному повітрі, реагуючи з водою, утворюватиме сірчисту кислоту, що призводитеме до кислотних опадів. «...Хімічні речовини та склоподібний пил можуть розповсюджуватися у навколишньому середовищі на значні відстані» - говориться в експертизі інституту Марзєєва.
Потреби заводу у воді складатимуть близько 275 тис.тон\рік (1 тона води\1 тона продукції). Водозабір планується здійснювати з артезіанської свердловини – цей ресурс є стратегічним запасом країни, враховуючи той факт, що Україна входить до переліку країн з обмеженими ресурсами питної води. Скид стічних вод виробництва, враховуючи відсутність каналізації, ймовірний у поруч розміщену водойму – річку Трубіж, що впадає у Десну та Канівське водосховище.
Щорічно підприємство утворюватиме близько 88,5 тис.тон відходів, з яких 36 тис.тон повинно передаватись на переробку чи утилізацію на інші підприємства, 500 тон – вивозитись на полігон. Невже в Україні недостатньо смітників з власними шкідливими речовинами, які навіть після відпрацювання продовжують викидати фенол, аміак, пил, сажу?
Додаткове навантаження на довкілля та на здоров’я людей принесе збільшення транспортних перевезень до 1000 тон і більше вантажу щодоби. Сумнівним також є рішення інвестора про ввезення відпрацьованих шлакових відходів у кількості до 88,0 тис. тон/рік, як сировини для виробництва із Західної Європи.

Люди, підтримайте нас!

Мешканці с.Заворичі

Аватар користувача
Бешенный_бантик
модератор
Повідомлень: 2631
З нами з: 15.1.07 12:32
Стать: чол
Звідки: Киев, Борщаговка

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення Бешенный_бантик » 8.11.08 11:46

Підтримую

А завод все одно збудують(((
ездю абы как и абы где

Аватар користувача
Chevalier
* * *
Повідомлень: 488
З нами з: 21.9.08 22:07
Стать: чол
Звідки: Киев, Соломенка

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення Chevalier » 8.11.08 21:50

А сколько этот заврд даст рабочих мест? Тогда уменьшиться количество гопников и пьяных рож.
А какие доходы в казну от налогов?

Или мы страна по выращиванию картошки?

Вообщем экология -это важно, но и промышленность не менне важна. Не было бы металлургического комплекса в Украине, то всё бы уже поросло бурьяном, что велосипеды наши "китайские" не проехали бы!

Надо и положительные стороны отмечать!!

markovcy
*
Повідомлень: 3
З нами з: 8.11.08 09:34

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення markovcy » 9.11.08 21:30

Всё это прекрасно, есть и положительные стороны..
Однако ж... Известно много мест в нашей стране, где есть немало заводов, но гопоты и пьяных рож и им подобных хватает.. И наоборот..
Места, где хотят построить этот завод - прекрасны! Здесь есть леса, чистый воздух, непаханый луг с разнотравьем, тишина, и ясное небо с мириадами звёзд.. В Киеве такого не найдёшь.. А как там приятно покататься на велосипедах - ведь и машин здесь совсем немного.
И что же - посреди этого великолепия втулят завод? Неужели нельзя его поставить на месте какого-то террикона или другой, испорченной поверхности земли??

Аватар користувача
K-13
*
Повідомлень: 48
З нами з: 22.5.09 08:17
Стать: чол
Звідки: Троещина - Бровары

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення K-13 » 27.5.09 15:09

Согласен! Почему не построить указанный завод в зоне отчуждения? Вы скажете, что там плохие условия для работы? Да, плохие. А на самом заводе какие будут? Люди, которые будут идти работать на данный завод вполне соображают куда идут... А делать такие же плохие условия еще и в чистых местах - нельзя.
Везде можно найти компромис! :^:

Аватар користувача
Schtuzer
* * *
Повідомлень: 237
З нами з: 27.9.08 23:36
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення Schtuzer » 28.5.09 13:47

Шановний markovcy та інші!

Я не дуже здивований побачити цей пост тут. Проти компанії вже давно розпочалася PR кампанія для створення образу екологічно небезпеченого виробництва, що не відповідає правді. І перш ніж підтримувати "викрики із залу", бажано спочатку розібратись в чому суть.

Дозвольте представитись - я старший юрист проекту будівництва цього заводу в Україні початковою вартістю 120 млн. Євро. Так уж склалося, що я також веломаніяк і натрапив на цей пост на цьому форумі. Тому вважаю за доцільне просвітити громадськість про історію цього проекту. Тим більше, що проект закритий 12 березня 2009 року через економічні причини: спад будівельного ринку України (мінеральна вата - це будматеріал) + фінансова криза. Тому про багато речей я можу відкрито говорити.

Перш за все, потрібно згадати що Rockwool це датська (або данська, як люблять зараз говорити) компанія з світовим ім'ям і практично бездоганною репутацією. Думаю, не треба пояснювати, що стандарти екології і етики ведення бізнесу в Скандинавії дуже високі і суворо контролюються в будь-якій країні діяльності. Тому я можу абсолютно повністю гарантувати, ризикуючи своєю проф. репутацією, що проект протягом 2 років здійснювався без коррупції. Якби такі речі були, я б про це знав - через мої руки проходили фактично всі документи. Я навіть близький до того, щоб ствердити наступне - проект не відбувся саме через те, що ніхто нікому не заплатив (як це звичайно робиться у нас).

Коротка історія проекту. Для будь-якого інвестиційного проекту потрібна земля. Земля у нас передається в оренду чи у власність по дуже бюрократичній процедурі. Будь-якого інвестора, який не "помаже", де потрібно, можна зупинити на цьому етапі. В цьому конкретному проекті, з'явилися люди, які почали створювати штучні перешкоди і поширювати неправдиву інформацію. Цих людей оплачують, можете не сумніватись, і я знаю всі іхні імена. Хто оплачує? Спектр спонсорів таких речей в нашій країні досить великий: починаючи від конкурентів закінчуючи спеціалізованими рейдерськими організаціями. На нас навіть виходили їх представники пропонуючи "решение всех проблем", після цього стало остаточно зрозуміло про штучний характер "опозиції". Представились як представники однієї з політ. сил, лідер якої був прем'єр-міністром України (не буду називати прізвищ). Що ці люди роблять? Підкупом або погрозами схиляються на свій бік (або примушують до бездіяльності) місцевих чиновників, поширюють неправдиву інформацію (йшлося навіть про "другий Чорнобиль"), не дають можливості висловити думки представникам компанії на громадських зібраннях, підбурюють місцеве населення, пишусть ніби-то «публічні» петиції і т.д. Тому та інформація, яка поширюється викликає в мене посмішку – мені шкода людей, які в це вірять.

Що являє собою завод? Я був мінімум на 5 різних заводах Rockwool (один в Данії, два в Німеччині, два в Польщі), всюди заводи знаходяться недалеко від житлових будинків (в Німеччині один знаходиться посеред міста, а другий посеред рекреаційної зони в 2-3 км від приватного кардіологічного курорту, який збудовний після заводу). Вони там існують десятки років і ні в одному селі, містечку ні від мера, ні від місцевих жителів я не чув історій «про тотальне зубожіння і вимирання сіл» . Два рази групу із 20 місцевих жителів сіл (всі хто, хотів поїхати - поїхали), поблизу яких планувалось будівництво заводу возили на ексурсії, де показували сам завод, технологічний процесс (що є , до речі, ноу-хау і не кожна компанія покаже) і проводили зустрічі з місцевою владою і громадськістю. У жодного із цих людей не було суттєвих зауважень, всі підписали протокол візиту, який я вів особисто, «на коленке», в автобусі. Після приїзду додому, не менше половини з них одразу поміняли думку на 180 градусів, тому що були підкуплені, або просто боялися сказати правду в умовах, коли села завішані плакатами про екологічну катастрофу.

Тепер про екологію. Так, завод великий і завод має викиди, ніхто цього не заперечував з самого початку. Тут треба підключити найзвичайнісіньку логіку – будь-яке виробництво має викиди. Навіть випікання печива дає викиди. Немає безвідходих виробництв. Якщо ми хочемо безвідходних виробництв, то нам треба всім переїжджати в село і займатись сільським господарством, вирощувати зерно і свиней. До речі, свинарство має немаленькі санітарні зони .
Але межі цих викидів (розрахунки велися на повну потужність заводу, а в перші роки планувалось будувати лише половину або навіть менше) нижчі від дозволених законодавством в 2(3)-8 разів на межі санітарної зони 500м. Проект отримав офіційний висновок інституту ім. Марзєєва про безпеку виробництва і пройшов санітарно-епідеміологічну експертизу Міністерства охорони здоров’я, де проект не просто затверджувався, а його було рекомендовано як такий, що виробляє стратегічно потрібний продукт і як приклад втілення сучасних технологій виробництва та природоохорони. Я ще раз наголошую, що висновки отримані без хабарів, на основі суттєвого наукового і фактичного матеріалу.
Вибираючи ділянку для заводу ми об’їздили всю Київську область + частину сусідніх. Я особисто бачив близко 120 ділянок і можу сказати, що ділянка в Заворичах була б дуже комфортною як для інвестора, так і для жителів, тому що знаходиться за 1,5-2 км від найближчого житлового району села + автотранспорт маб би сполучення з магістраллю в обхід всіх сіл + близькість великої свиноферми робить немжливими розвиток житлової частини села у напрямі заводу.
Тому, працючи в проекті, я не мав жодного докору сумління, що будую екологічне небезпечне виробництво.

Село дійсно гарне, чудова природа, тільки чому тут населення різко скорочується, молодь виїжджає, матері скаржаться на погане здоров’я дітей. Чому, раз така класна екологія, яку, завод, ніби-то має порушити? Все дуже просто – люди сидять без роботи. Такий завод міг дати селу близько 200 робочих місць прямо на виробництві + ще 200 на пов'язаних роботах (охорона, прибиральники, водії, місцеві кафе і т.д.), при чому на етапі його будівництва (2-3 роки) були б створені ще робочі місця. Внесок на розвиток місцевої соціально-транспортної інфрастуктури був погоджений (підписаний інвестором, районом і областю) і становив 20 млн. гривень. А бюджет села, якщо не помиляюсь, становить 100 тис. грн. в рік. Ви просто вдумайтесь в порядок цифр, який колосальний шанс був для села і району…Немає слів. Не враховуючи підвищення кваліфікації місцевих працівників, стажування за кордоном, покращення місцевих комунікацій за рахунок інвестора (14 км дороги було запланові до повної реконструкції за кошт інвестора і т.п.).

Незвачаючи на користь для країни (теплоізоляція в умовах зростання цін на енергоносії дуже важлива) і для місцевої громади, проект не користувався підтримкою ні обласної, ні центральної влади. Все на словах, коли доходить до діла – нікого не видко. Компанія залилшилася одна на один з опонентом, який використовув брудні методи гри. Боротися з ними можна, адже як ви розумієте, не всяка західна компанія прийме такі правила гри. Без підтримки зверху нема гарантій успіху такого проекту. Замість цього, там наверху, різні гілки влади між собою чубляться і на інтереси якихось там інвесторів чи місцевох громади, їх начхати. Хоча це стратегічний продукт і інвестиція в найсучаснішу технологію. Ну ось і дочекалися кризи. Криза, які всі компанії заставляє консолідувати сили і закривати колись переспективні проекти, розставила крапки над «і».

Ось така історія, дітки. І сміх, і гріх. А людей в селі шкода, тому що, самі того не знаючи, своїми ж руками закопували шанс для молодого покоління. Чому дурні – бо бідні, а чого бідні – бо дурні.

Основна ідея басні така – не вірте всьому по інерції, адже дуже легко повірити в те, що хочеться повірити.

Аватар користувача
Паша Киевский
* * * *
Повідомлень: 563
З нами з: 6.8.07 00:21
Стать: чол
Звідки: Киев, Борщаговка, 50-Летия 1

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення Паша Киевский » 11.6.09 22:03

Schtuzer
То есть Вы можете привести "правдивый" вариант «Попередньої оцінки впливу на навколишне середовище»? Особенно хочется узнать про очистные сооружения и про гарантии того, что технология очистки выбросов будет соблюдаться всегда, а не накануне визита экологов.

В то, что завод можно сделать абсолютно безопасным для окружающей среды - верю. Но в нашей стране сейчас - вряд ли.
Пример:
Зображення
Это труба мусоросжигательного завода в Вене, в нескольких кварталах от центральной площади. Там бублик еще ездит вверх-вниз и катает туристов на высоту птичьего полёта :)
Естественно, ничего вреднее СО2 из той трубы не выбрасывается и запаха нет.

ЗЫ Schtuzer, поискав Ваши посты подозреваю, что текст не Ваш...
Я сменил ник, под старым ником больше не пишу.
Новый ник: Uda4nik

Аватар користувача
Schtuzer
* * *
Повідомлень: 237
З нами з: 27.9.08 23:36
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення Schtuzer » 11.6.09 22:36

Schtuzer
То есть Вы можете привести "правдивый" вариант «Попередньої оцінки впливу на навколишне середовище»? Особенно хочется узнать про очистные сооружения и про гарантии того, что технология очистки выбросов будет соблюдаться всегда, а не накануне визита экологов.
Без проблем, будет время - я вам напишу про планируемые очистные сооружения.
Сразу могу сказать, что промышленных стоков там нету (как некоторым хочется верить), только господарсько-побутові.
Почему технология очистки выбросов должна не соблюдаться на одном заводе, если на хх заводах в мире соблюдается?
В то, что завод можно сделать абсолютно безопасным для окружающей среды - верю. Но в нашей стране сейчас - вряд ли.
Если так думать, мы никогда не вырвемся из каменного века.

Спасибо за пример. Один из заводов компании в Германии находится посреди города. Некоторые личности из группы местных жителей - визитеров шастали по городу, старались найти компромат на компанию. Обломались, потому что жалоб не было. :D
Schtuzer, поискав Ваши посты подозреваю, что текст не Ваш...
Спасибо за доверие :)
Текст мой (или просто не верится, что юрист может быть велосипедистом?).

Аватар користувача
Паша Киевский
* * * *
Повідомлень: 563
З нами з: 6.8.07 00:21
Стать: чол
Звідки: Киев, Борщаговка, 50-Летия 1

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення Паша Киевский » 11.6.09 22:54

Сразу могу сказать, что промышленных стоков там нету (как некоторым хочется верить), только господарсько-побутові.
Так и в стартовом посте сказано, что основная опасность от выбросов в атмосферу.
Почему технология очистки выбросов должна не соблюдаться на одном заводе, если на хх заводах в мире соблюдается?
Потому что у нас дешевле купить эколога и правильное заключение экспертизы, чем вовремя менять фильтры, покупать расходники и делать своевременное ТО очистных.
Я работал на предприятии, производящем комплексы очистки хромсодержащих стоков с гальваники (на Монетке например ихняя установка стоИт). Правда мы наоборот были заинтересованы в том, чтобы экологи не отступали, и это тоже стоило денег :)
"Строгость законов компенсируется необязательностью их исполнения".
Текст мой (или просто не верится, что юрист может быть велосипедистом?).
Значит показалось - единственный пост на украинском языке :)
Я сменил ник, под старым ником больше не пишу.
Новый ник: Uda4nik

ArGoNaVt
* * *
Повідомлень: 258
З нами з: 7.3.07 21:31
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Завод-гігант в Київській області

Повідомлення ArGoNaVt » 16.7.09 23:23

К тому же правильно тут указал Schtuzer что в нынешних условиях удорожания энергоносителей теплоизоляция является очень важным этапом любого строительства.
И производство качественных материалов такого рода(не специалист но не сомневаюсь что качество у фирмы завод которой строится хорошее)является очень необходимым.

Пусть люди привыкают что лучше беречь то что уже есть(тепло в данном случае) чем постоянно производить новое затрачивая иссякающие энергоресурсы.
Ну и вопрос создания рабочих мест тоже немаловажен.Это очень похвально :)
А все эти "зеленые активисты" зачастую перегибают палку руководствуясь эмоциями и не разбираясь в теме(это не про топикстартера а в общем) не предлагая ничего взамен.


Повернутись до “Архів старих тем”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей