--> Перейти до Положення про проведення перегонів для малюків «Котигорошки». Починаючи з весни 2015 року заїзди для малюків на трасі 80 м відокремлені та проводяться в додатковий день змагань.
--> Перейти до Положення про проведення юніорських перегонів «Ми – чемпіони!». Починаючи з осені 2013 року юніорські заїзди відокремлені та проводяться в додатковий день змагань.
--> Перейти до Положення про проведення додаткових перегонів на вибування. Починаючи з весни 2012 року крім традиційних основних кільцевих перегонів проводяться додаткові перегони на вибування.
Використання матеріалів даного розділу - тексту Положення, Декларації, формату перегонів в цілому тощо просимо узгоджувати з Оргкомітетом перегонів «Ми – чемпіони!». При використанні матеріалів просимо вказувати джерело Дитячі велоперегони «Ми - чемпіони!». Копіювання тексту Положення на інші сайти для анонсування подій не бажане, якщо необхідно - давайте посилання на Положення drive.google
Положення про проведення дитячих перегонів «Ми – чемпіони!»
19-20 травня 2018 року
________________________________________________________
1. Загальні положення
Дитячі перегони в парку Дубки (м. Київ) організовані з метою розвитку і підтримки у дітей інтересу до їзди на велосипеді і пропаганди здорового способу життя (у дорослих ). Загальне керівництво і організацію перегонів здійснює Оргкомітет перегонів – Світлана Шатохіна та Світлана Юсипенко, ГО «Дитячі велоперегони «Ми – чемпіони!», в співпраці з Олексієм Гордієнком, велоклуб «Амігос».
2. Допуск до участі в перегонах
Дитячі велоперегони – змагання на швидкість серед дітей 3 років, 4 років, 5 років, 6 років, 7 років, 8 років, 9 років, 10 років.
До старту допускаються учасники на будь-яких велосипедах і бiговелах (безпедальних велосипедах), технічний стан яких відповідає загальноприйнятим нормам. Відповідальність за технічний стан велосипедів лежить на батьках учасників. У категоріях «6 років» і молодше дозволено використання додаткових бічних коліс. Не допускаються гонщики на машинках-толокарах.
Наявність шолому – обов'язкова. Шолом повинен бути відповідного розміру, застібнутий та правильно (щільно) закріплений на голові учасника. Їзда по трасі без шолома під час змагань і тренувальних заїздів заборонена. Учасник з розстібнутим шоломом чи шоломом, який зсунувся на очі чи на потилицю, зупиняється маршалами та знімається з заїзду.
Під час реєстрації батьки учасників заповнюють письмовий дозвіл наступного змісту:
Декларація учасника дитячих велоперегонів «Ми – чемпіони!» м. Київ
Я, ___________________________________________________, батько / мати / опікун / тренер
учасника дитячих велоперегонів _______________________________ несу особисту відповідальність за дотримання дитиною правил безпеки під час змагань і претензій до організаторів мати не буду. Даю згоду на обробку і зберігання вказаних персональних даних про дитину для забезпечення організації велоперегонів і ведення їх статистики. З правилами проведення змагань ознайомлений(-а) та зобов'язуюсь їх виконувати.
Дата __________ Підпис ___________ Паспорт № _______________
Контакти (e-mail, телефон) _______
Завантажити бланк Декларації з drive.google
3. Порядок реєстрації
Реєстрація на змагання здійснюється в два етапи - попередня реєстрація, яка відкривається за три (восени - за два тижні) до початку змагань для складання реєстраційних списків та визначення порядку виходу гонщиків на старт, і основна реєстрація - на місці проведення перегонів в день старту. Попередня реєстрація є обов’язковою та триває два тижня. Вона може бути обмежена чи закрита раніше, якщо кількість зареєстрованих учасників досягла певної кількості. При наборі на Дитячі велоперегони більше, ніж 650 учасників обмежується реєстрація для новачків, при наборі більше, ніж 750 учасників обмежується реєстрація для всіх гонщиків. Учасники, які подають заявки пізніше, записуються в резервний список. Прийом будь-яких заявок на участь припиняється якщо резервний список перевищує 100 осіб. Якщо зареєстрована дитина не буде приймати участь у змаганнях, батьки повинні повідомити про це організаторів. При відмові від участі у змаганнях без попередження, організатори залишають за собою право не реєструвати дитину на наступні змагання, або реєструвати в резервний список.
При реєстрації батьки вказують:
1*. Прізвище Ім'я дитини
2*. Повна дата народження дитини
3*. Категорія
4*. Діаметр коліс велосипеда (біговела)
5. Місто, селище (для приїжджих)
6. Команда
7*. Контакти батьків
_____
Пункти, відмічені *, - обов'язкові для реєстрації.
При одержанні номера в день старту батьки учасників повинні в обов'язковому порядку надати заповнену Декларацію учасника, і при необхідності надати документ, що засвідчує особу і дату народження дитини. Діти молодше 3-х років реєструються в категорії «3 роки». Не дозволяється реєстрація в молодшій за віком категорії. Якщо це обумовлено особливими обставинами, то після допуску організаторами накладається додаткове обмеження: учаснику невідповідного віку призначаються місця, починаючи з 4-го, незалежно від показаного результату. Перенесення в старшу за віком категорію обумовлюється з організаторами. Реєстрація проводиться окремо для категорій згідно з «Розкладом змагань». Організатори залишають за собою право обмежити кількість гонщиків для кожної вікової категорії. На перегони допускаються лише заздалегідь зареєстровані гонщики. На розсуд організаторів і за наявності вільних номерів до перегонів можуть допускатися до 5-ти осіб не зареєстрованих заздалегідь через поважні причини.
Реєстраційний внесок – 150* грн. За кожну наступну дитину з сім'ї – 120 грн. Для тих, хто реєструється в день старту без попередньої реєстрації - 170 грн.
_____
*Внесок сплачується у день змагань під час основної реєстрації. При відмові дитини виходити на старт, внесок повертається батькам. Сума внеску призначається організаторами і обумовлена витратами на проведення змагань та підтримку проекту. Реєстрація на змагання (попередня та основна) означає, що батьки згодні з сумою внеску, умовами та правилами змагань, які викладені в даному Положенні.
Учасник отримує стартовий номер, який потрібно закріпити на кермі велосипеда таким чином, щоб номер учасника було чітко видно суддям на фініші. Якщо номер на кермо супроводжується номером-наліпкою, то номер-наліпка чіпляється на шолом чи одяг гонщика. Після фінішу номери залишаються учасникам.
В заїзді стартують 6..8 гонщиків(залежно від кількості учасників у віковій групі). В окремих випадках кількість учасників в заїзді може бути збільшена до 10..12 при умові розташування гонщиків на стартовій лінії в один ряд. Для категорій «5 років» і старше формуються окремі заїзди для дівчаток і хлопчиків.
4. Порядок проходження дистанції
Дистанція змагань є замкнутим колом завдовжки 230 м (маленький) – для категорій «3 роки», «4 роки», «5 років» і «6 років», замкнутим колом завдовжки 400 м (великий) – для категорій «7 років», «8 років», «9 років» і «10 років».
- Дистанція для категорій «3 роки» та «4 роки» – 1 коло по 230 м.
- Дистанція для категорій «5 років» та «6 років» – 2 кола по 230 м.
- Дистанція для категорій «7 років» та «8 років» – 2 кола по 400 м.
- Дистанція для категорій «9 років» та «10 років» – 3 кола по 400 м.
У «Розкладі змагань» вказується час стартів (див. окремий лист). Заїзди в кожній категорії проходять по черзі один за одним. Кількість заїздів в кожній категорії визначається після закінчення реєстрації. При випередженні графіка перед стартом чергової категорії оголошуються тренувальні заїзди.
Орієнтовний розклад змагань (уточнений залежить від набору учасників):
1-й день змагань, субота
- «Біговел 3 роки» – старти з 10:30
«Велосипед 3 роки» – старти з 11:30
«Біговел 4 роки», «Біговел 5 років» – старти з 12:00
«Велосипед 4 роки» – старти з 13:00
«5 років – дівчата» – старти з 14:30
«5 років – хлопці» – старти з 15:00
«6 років – дівчата» – старти з 16:30
«6 років – хлопці» – старти з 17:00
- «7 років – дівчата» – старти з 10:30
«7 років – хлопці» – старти з 11:00
«8 років – дівчата» – старти з 12:30
«8 років – хлопці» – старти з 13:00
«9 років – дівчата» – старти з 15:00
«9 років – хлопці» – старти з 15:30
«10 років – дівчата» – старти з 17:00
«10 років – хлопці» – старти з 17:30
Проходження дистанції перевіряється помічниками судді і маршалами, що знаходяться уздовж траси. Безпека і порядок на трасі підтримуються організаторами, маршалами і батьками. Учасники всіх категорій повинні стартувати без підтримки батьків. Необхідна підтримка забезпечується силами маршалів. Маршалам у момент старту заборонено затримувати учасників гонки, крім випадків, коли рух вперед може призвести до падіння учасника. Маршалам у момент старту заборонено виштовхувати вперед учасників гонки. За виштовхування зі старту або фальстарт (початок руху раніше команди «руш») з підтримкою до результату учасника буде додано штрафний час 3 секунди. За фальстарт до результату учасника, що стартує самостійно буде додано штрафний час 1 секунда. За груповий фальстарт (початок руху групи учасників раніше команди «марш») до результату кожного учасника групи буде додано штрафний час 1 секунда. Учасникові перегонів дозволяється обгін інших учасників з дотриманням правил безпеки. За небезпечне підрізування, поштовхи, виштовхування інших учасників з траси, перешкоди у вигляді виляння по трасі, до результату учасника, який створював перешкоди, буде додано штрафний час 3 секунди. В разі проходження будь-яких ділянок траси пішки, учасник не повинен створювати перешкоди іншим учасникам перегонів. Супровід батьками учасників всіх категорій дозволений лише поза трасою за межами захисної стрічки. Переміщатися по трасі під час змагань заборонено, під час заїзду на трасі можуть знаходитися лише учасники заїзду та маршали, які повинні дотримуватися правил безпеки та знаходитися поза траєкторією руху учасників заїзду. Якщо учасникові потрібна допомога, на трасу з дотриманням правил безпеки для надання допомоги можуть виходити маршали і (в екстрених випадках) батьки. При цьому батьки не повинні створювати перешкод іншим учасникам перегонів. За створення перешкод до результату учасника, батьки якого створювали перешкоди, буде додано штрафний час 3 секунди. За штовхання та тягнення учасника вздовж траси, буде додано штрафний час 3 секунди. За грубі порушення можуть призначатися місця, починаючи з 4-го, незалежно від показаного результату.
Після перетину лінії фінішу учасник повинен проїхати в напрямку руху уздовж траси знижуючи швидкість, без різкого гальмування, зійти з велосипеда та попрямувати в зону нагородження. Якщо учасник заїзду сходить з дистанції, то номер учасника та причина зупинки повідомляється суддям на фініші.
За порушення порядку проходження дистанції і правил безпеки (ходіння батьків і дітей по трасі під час заїзду), за створення перешкод учасникам перегонів - штраф. Паління в зоні проведення змагань заборонене. Смітити заборонено.
Швидку медичну допомогу забезпечують організатори. Передбачається страхування учасників категорій «7 років» та старших.
_____
При отриманні учасником травм та після огляду та надання першої допомоги лікарями, що чергують на змаганнях, для подальшої медичної допомоги слід звертатися в травмпункт "Охматдит" вул. В'ячеслава Чорновола, 28/1.
5. Порядок нагородження
Нагородження учасників проводиться відразу після закінчення кожного заїзду. Кількість заїздів згрупованих для нагородження може бути змінена на розсуд організаторів. Кожний учасник змагань отримує медаль та грамоту. В якості додаткового заохочення учасникам може бути вручений пакет з сувенірною продукцією від подарункових партнерів.
6. Їжа та розваги
Організатори надають питну воду, одноразові стаканчики. Для перегонів тривалістю більше 4 годин забезпечують наявність туалетних кабін. Їжу для пiслягоночних розваг кожен привозить на свій розсуд. Вживання спиртних напоїв заборонене.
-----------
Якщо наш досвід та наші ідеї надихнули Вас на проведення подібних заходів у Вашому місті чи при використанні матеріалів (тексту Положення, Декларації, формату перегонів в цілому тощо) просимо вказувати джерело Дитячі велоперегони «Ми - чемпіони!»
Spoiler
Show
Прежде чем выкладывать новые материалы нашей гонки, хочется высказаться:
Проводить велогонки для детей, дарить радость детям – благородный и порой нелегкий труд. Но уже на протяжении года мы испытываем неоднозначные чувства, с одной стороны, что наша гонка как успешное и нужное мероприятие послужила хорошим примером, а с другой стороны, что формат нашей гонки без какого-либо упоминания источника «принят за основу» агенцією пригод «Дивосвіт» при проведении Всеукраїнських дитячих велоперегонів «Дивогонка».
Жаль, что фраза З.Бургонской «Зокрема хочу особисто подякувати: Організаторам київської велогонки "Ми - чемпіони" за методичну підтримку» так и осела в архивах сайта Велокиев. Надеемся, что при дальнейшем использовании нашего опыта, идей и материалов (а мы не стоим на месте) имя нашей гонки хотя бы будет упоминаться на сайте Агенції пригод «Дивосвіт».
С уважением, организаторы гонки «Мы – чемпионы!»
Проводить велогонки для детей, дарить радость детям – благородный и порой нелегкий труд. Но уже на протяжении года мы испытываем неоднозначные чувства, с одной стороны, что наша гонка как успешное и нужное мероприятие послужила хорошим примером, а с другой стороны, что формат нашей гонки без какого-либо упоминания источника «принят за основу» агенцією пригод «Дивосвіт» при проведении Всеукраїнських дитячих велоперегонів «Дивогонка».
Жаль, что фраза З.Бургонской «Зокрема хочу особисто подякувати: Організаторам київської велогонки "Ми - чемпіони" за методичну підтримку» так и осела в архивах сайта Велокиев. Надеемся, что при дальнейшем использовании нашего опыта, идей и материалов (а мы не стоим на месте) имя нашей гонки хотя бы будет упоминаться на сайте Агенції пригод «Дивосвіт».
С уважением, организаторы гонки «Мы – чемпионы!»