Прочитав на одному з болгарських сайтів про штрафи за їзду п'яним на електросамокатах у Копенгагені. Даю переклад. Можливо, буде цікаво.
Щонайменше 30 чоловікам у данській столиці були пред'явлені звинувачення за їзду на електричних самокатах під впливом алкоголю та наркотиків. Це частина компанії, спрямованої на переконання людей, що правла дорожного руху в Данії стосуються також і електросамокатів, повідомила у четвер копенганенська поліція агенству Асошіейтед-прес.
Начальник столичної дорожної поліції Хенінг Педерсен говорить, що останніми днями 26 чоловік були оштрафовані за водіння самокатів з вмістом алкоголю у крові понад допустиму норму.
Інші 4 водії таких транспортних засобів покарані за наявність наркотиків в організмі. Перед накладанням штрафу дорожні поліцейські очікували результатів аналізу крові. За перше порушення штраф складає 2000 датських крон (біля 300 доларів), за друге - вдвічі більше.
Датське дорожнє законодавство однаковою мірою стосується водіїв самокатів. Тобто, допустимий вміст алкоголю в крові є однаковим для водіїв автомобільних та інших видів транспортних засобів.
Передсен також говорить, що водіїв самокатів штрафують за їзду тротуарами та пішоходними зонами, і що вони повинні дотримуватися правил, установлених для велосипедистів.
Мода на електричні самокати "заразила" міста по всьому світу лише рік тому. Вона є частиною своєрідної революції мікромобільності, у якій споживачі використовують самокати для пересування на невеликі відстані.
Джерело: https://www.mediapool.bg/globi-za-piyan ... yAPAaU6U3M (посилання на Асошіейтед Прес не знайшов).
