Новодворська Валерія Іллівна

бовтанка-2. Теми, які шкода видаляти, та які актуальні чи корисні для читання навіть після закриття
Аватар користувача
Moderator
ОКО Всевидяче
ОКО Всевидяче
Повідомлень: 2000
З нами з: 22.6.07 16:46
Контактна інформація:

Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення Moderator » 15.7.14 02:08

Валерія Іллівна Новодворська (р. 17 травня 1950, Барановичі, БРСР, СРСР) - російський політичний діяч, дисидентка, журналістка, засновниця правої партії «Демократичний союз» (Голова ЦКС ДС). Колумніст журналу The New Times.

Народилася в місті Барановичі (БССР). Прадід Валерії Новодворської був професійним революціонером, організував першу соціал-демократичну друкарню в Смоленську. Дід народився в сибірському острозі, воював у Першій Кінній армії Семена Будьонного.

У 1968 році закінчила середню школу. Потім навчалася в інституті іноземних мов ім. Моріса Тореза (французьке відділення) за спеціальністю «перекладач і педагог». Роком пізніше організувала підпільну студентську групу, в якій обговорювалася необхідність повалення комуністичного режиму шляхом збройного повстання.

У грудні 1969 року арештована КДБ за звинуваченням в антирадянській агітації і пропаганді (ст. 70 КК РРФСР) за розповсюдження листівок із критикою введення радянських військ до Чехословаччини (засуджена не була).

З червня 1970 по лютий 1972 перебувала на примусовому лікуванні в спецлікарні з діагнозом «шизофренія, параноїдальна розвиток особистості».

У 1972 році брала участь у тиражуванні та розповсюдженні самвидаву.

* З 1973 по 1975 рік - працювала педагогом в дитячому санаторії.
* З 1975 по 1990 рік - працювала перекладачкою медичної літератури 2-го Московського медичного інституту.
* З 1977 по 1978 рік - робила спроби створити підпільну політичну партію для боротьби з КПРС.
* У 1977 році закінчила вечірній факультет іноземних мов Московського обласного педагогічного інституту ім. Крупської.
* 28 жовтня 1978 - одна з засновників «Вільного міжпрофесійні об'єднання трудящих» (СМОП). Піддавалася неодноразовим і систематичним переслідуванням властей: містилася в психіатричні лікарні, систематично викликалася на допити у справах членів СМОП, у неї на квартирі проводилися обшуки.
* У 1978, 1985, 1986 роках - Новодворську судили за дисидентську діяльність.
* З 1984 по 1986 - зблизилася з членами пацифістської групи «Довіра».
* З 1987 по травень 1991 була організатором несанкціонованих владою антирадянських мітингів і демонстрацій в Москві, за що затримувалася міліцією і піддавалася адміністративних арештів в цілому 17 разів.
* 1988 рік - одна з учасниць створення партії «Демократичний Союз» (ДС).
* З 1988 року регулярно виступає в нелегальній газеті московської організації ДС «Вільне слово», у 1990 році однойменне видавництво газети випускає збірку її статей.
* У вересні 1990 року - Після публікації в партійній газеті «Вільне слово» статті під епатажним заголовком «Хайль, Горбачов!» Та виступів на мітингах, де вона розривала портрети М. С. Горбачова, звинувачувалася в публічній образі честі і гідності Президента СРСР і в образі державного прапору.
* У травні 1991, січні та серпні 1995 року проти Новодворської порушувалися кримінальні справи, припинені за відсутністю складу злочину.
* Літо 1992 року - президент Грузії Звіад Гамсахурдіа надав Новодворської грузинське громадянство (одночасно призначивши її своїм радником з прав людини)
* В кінці 1992 року - Новодворська і частина членів ДС створили організацію «Демократичний союз Росії» (ДСР).
* У вересні 1993 року - Після указу Президента Бориса Єльцина про розпуск Верховної Ради РФ була однією з перших, хто підтримав цей указ. Організовувала мітинги на підтримку Президента.
* У жовтні 1993 року - Брала участь в установчому з'їзді блоку «Вибір Росії». Збиралася балотуватися в м. Іваново, але не змогла зібрати необхідну кількість підписів.
* 19 березня 1994 року - Краснопресненська прокуратура почала перевірку діяльності Валерії Новодворської за статтями 71 і 74 КК РФ (пропаганда громадянської війни і розпалювання міжнаціональної ворожнечі) через низку статей, опублікованих в газеті Євгенія Додолева «Новий Погляд».
* У червні 1994 року - Брала участь в установчому з'їзді партії «Демократичний Вибір Росії».
* 27 січня 1995 року - Генеральною прокуратурою РФ було порушено кримінальну Справа Новодворської через статей Новодворської, опублікованих у газеті «Новий Погляд». 8 серпня 1995 прокуратурою Центрального округу Москви справу було припинено за відсутністю в її діях складу злочину.
* 14 серпня 1995 - Московська міська прокуратура порушила чергову кримінальну справу проти Новодворської. Приводом послужила листівка написана Новодворської до пікету ДСР 8 квітня. Справа була передана в Останкінську прокуратури, яка не знайшла в листівці складу злочину.
* У грудні 1995 року - На виборах до Держдуми 2 скликання Новодворська увійшла до виборчого списку Партії економічної свободи. Крім цього, Новодворська зареєструвалася в одномандатному окрузі N 192 м. Москви. Вибори програла.
* 11 березня 1996 - Московська міська прокуратура скасувала рішення прокуратури Центрального округу Москви від 8 серпня 1995 р. про припинення справи (N229120) у відношенні Новодворської. Справу було направлено для повторного розслідування в прокуратуру Північно-Східного округу Москви.
* 10 квітня 1996 року - Валерії Новодворської було пред'явлено звинувачення за статтею 74-й, частині 1-й (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі). Перед виборами президента РФ підтримувала кандидатуру Григорія Явлінського. Після першого туру виборів, разом з Демократичним союзом Росії, запропонувала лідеру «Яблука» «негайно і без всяких умов віддати голоси своїх прихильників Борису Єльцину».
* 22 жовтня 1996 - Московський міський суд відправив на дослідування справу N229120 щодо Валерії Новодворської.
* Помічник депутата Костянтина Борового в Державній Думі 2-го скликання (1995-1999).
* 11 квітня 2008 року за захист інтересів Литви нагороджена Лицарським хрестом ордена Великого князя Литовського Гядімінаса.

В даний час займається журналістською і просвітницькою діяльністю. Автор книг «Над прірвою в брехні», «Мій Карфаген повинен бути зруйнований» (курс лекцій, прочитаний кілька разів в РДГУ у Юрія Афанасьєва), «По той бік відчаю», «Прощання слов'янки».

Вільно володіє англійською та французькою мовами. Читає латинською, німецькою, старогрецькою, італійською мовами.
В даний час живе в Москві.

Називає себе лібералом, відома прозахідними поглядами. Переконана антикомуністка («юний антисовєтчик Радянського союзу» - цит.). Негативно ставиться до радянських і сучасним російським владним структурам і Росії в цілому, вважаючи, її «тієї самої країною, яка є гальмом всього розумного доброго, вічного». Бажає Росії «згинути у своїй пихи».

В інших виступах заперечує свою приналежність до ліберально-демократичного течією і заявляє, що «наш табір - це табір білих», також виступала з підтримкою апартеїду в ПАР і дискримінації російськомовного населення в Латвії та Естонії.

Під демократією Валерія Ільінішна розуміє не влада більшості, а влада групи людей, які дотримуються ліберальної позиції.

Демократія - це не судження простої більшості арифметичного. Це охлократія. Демократія - це судження людей, які зробили ліберальний, гуманний, розумний європейський, західний вибір. Так, власне, і на Заході. Тому що якщо б запитати у натовпу, то можливо там давно б ешафоти стояли.

Вважає тих, хто в 1993-му за призовом Гайдара прийшов до Мосради «народним ополченням захисників Москви від коммунофашістского перевороту», що прийшли в теж час до Останкіно і «Білому дому» вважає незваними роззявами потрапили під гарячу руку під кулю.

- Цікаві факти
* Валерія Новодворська є прихильницею серіалу Вавилон-5. Улюбленими персонажами, за її словами, є «Делен - посол мінбар і капітан Вавилона, який потім на ній одружується». Улюблені серії: серії протистояння Вавилона «авторитарної» Землі, серії, що стосуються мінбар і більш древніх, ніж людство, цивілізацій.
* У 1998 році Валерія Новодворська спільно з Костянтином Боровим знялася в епізодичній ролі у фільмі Примадонна Мері.
* 18 серпня 2008 В. Новодворська заявила: «Ніколи, за винятком серпня 1991-го і жовтня 1993-го, я не бачила приводу пишатися своєю країною. Тільки червоніла і соромилася за неї ».
У відповідності до Статуту Регіональної громадської організації (політичної партії) «Демократичний Союз» член Партії зобов'язаний регулярно сплачувати членські внески. Мінімальний розмір вступного внеску - 5% від мінімального розміру оплати праці.

Мінімальний розмір щомісячного членського внеску - 1% від доходів, розмір членського внеску може бути знижений для пенсіонерів, студентів і безробітних. На 2009 рік Новодворська В. І. займає посаду Голови ЦКС ДС.

Зображення
http://vnovodvorskaia.livejournal.com/
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.

Аватар користувача
Трям
Мауглi
Мауглi
Повідомлень: 24291
З нами з: 19.11.02 17:45
Стать: чол
Звідки: дитина всесвіту
Контактна інформація:

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення Трям » 15.7.14 03:29

R.I.P.
Зображення
Зображення

Аватар користувача
yozik
* * *
Повідомлень: 395
З нами з: 26.5.10 18:02
Skype: nevazda
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення yozik » 15.7.14 04:19

Вечная память.
С наступающим 2018 Годом !

Аватар користувача
-=EvgenyK=-
* * * *
Повідомлень: 766
З нами з: 13.9.06 10:04
Skype: eugene.kachan
Стать: чол
Звідки: Киев, м.Дорогожичи

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення -=EvgenyK=- » 16.7.14 08:29

Вечная память. Смелый был человек.
Жизнь - это то, что мы из нее делаем

Аватар користувача
Велопортал
адміністратор конференції
адміністратор конференції
Повідомлень: 2949
З нами з: 2.12.13 10:01
Контактна інформація:

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення Велопортал » 16.7.14 10:21

Обращение к донбасским боевикам
phpBB [video]
Зображення

veloOFFline
* * * *
Повідомлень: 593
З нами з: 11.12.03 13:15
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення veloOFFline » 16.7.14 15:39

Зображення

Аватар користувача
Moder # 7モ7 #
Страшний Модератор
Страшний Модератор
Повідомлень: 1893
З нами з: 24.7.07 17:14
Стать: чол
Звідки: отовсюди
Контактна інформація:

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення Moder # 7モ7 # » 17.7.14 03:06

Зображення
Светлая память - светлому Человеку!!! Нам будет ее не хватать!

Зображення
Анна Марголис
Было много народа. Гораздо больше, чем я могла предположить.Очередь на несколько часов от набережной и змейкой по скверу. Ни одного (!) кровного родственника. Много совершенно незнакомых лиц (это хорошо!) . Мало городских сумасшедших . Не было высокопоставленных лиц (слава Богу). Только те , кто ценили. И ужасно-ужасно жаль, что она этого не увидела.
Гроб провожали овациями, некоторые скандировали "Герои не умирают".
Не правда. Именно герои и умирают в первую очередь.
Зображення

Аватар користувача
ВелоДім
SiteAdmin
Повідомлень: 3304
З нами з: 18.9.09 19:25
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення ВелоДім » 17.7.14 05:36

phpBB [video]
Зображення

Аватар користувача
Велопортал
адміністратор конференції
адміністратор конференції
Повідомлень: 2949
З нами з: 2.12.13 10:01
Контактна інформація:

Re: Новодворська Валерія Іллівна

Повідомлення Велопортал » 22.8.14 04:46

Зображення

Памяти Валерии Ильиничны!
40 дней.

"С. КОРЗУН: Вы на самом деле такая несгибаемая? Вам не бывает страшно? Потому что самые смелые люди говорят, что страх они испытывают, просто умеют его преодолевать.

В. НОВОДВОРСКАЯ: Помните, что Иешуа Ганоцри говорил на эту тему? Правду говорить легко и приятно.

С. КОРЗУН: А толку?

В. НОВОДВОРСКАЯ: А толку? Толк может быть будет через 1000 лет, может быть через 100. Может быть через 10. А, может быть, толка не будет вообще. Но так получается, что Иисус Христос тоже зря влез в эту историю. Да, в 33-м году. А толку то. Потом была инквизиция. Были все равно и разбойники, и бандиты, мздоимцы и предатели. А сколько было иуд. Ведь Иисус Христос не излечил человечество. Значит что? Не надо было? И Голгофа была зря?

С. КОРЗУН: И зачем тогда это делать? Чтобы себя уважать?

В. НОВОДВОРСКАЯ: Чтобы сохранилось в мире представление о добре и зле. Чтобы была открыта форточка, дверь чтобы была не закрыта, как Окуджава пел.

С. КОРЗУН: Валерия Ильинична, Вы известны как человек, во многом аскетический. А без чего Вы не можете обойтись в жизни? Я понимаю, что без много можете. А без чего совсем невозможно?

В. НОВОДВОРСКАЯ: Ну, мне как всем людям пропитание нужно какое-то там. Книги нужны, фильмы нужны хорошие. Театр нужен, культура нужна, умные собеседники нужны, ну, роскошь не нужна, конечно, да, у меня ее никогда не было. Привыкать уже не имеет смысла. Я мало с ней, признаться, имела дело. Но мне, прежде всего, нужна свобода, самоуважение, и чистая совесть. Вот это мне очень нужно. Без этого я никак не могу."

Из программы "Эхо Москвы" "Без дураков" 19 июля 2007 года.
Зображення


Повернутись до “Корисні і цікаві теми”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей