О дисковой механике

(все про гальмівні системи, ободні та дискові, механічні та гідравлічні)
Аватар користувача
S.Ly
* * * *
Повідомлень: 581
З нами з: 5.2.04 15:25
Стать: чол

О дисковой механике

Повідомлення S.Ly » 7.9.04 09:39

Возник вопрос относительно механических дисковых тормозов. Насколько я понимаю, из-за того, что там только одна колодка подвижная, то при работе диск подвергается микродеформациям. Правильно?

Судя по всему у гидравлических тормозов обе колодки подвижны. Тогда получается что разница между качеством работы механики и гидравли определяется не только способом передачи усилия, но и наличием-отсутсвием неподвижной колодки. Правильно?
There is no fate but what we make for ourselves

Аватар користувача
Че
* * *
Повідомлень: 411
З нами з: 14.6.03 09:02
Стать: чол
Звідки: Киев

Повідомлення Че » 7.9.04 09:54

нет, не только колодками и вообще много раз обсуждали.
в поиск.
Patria o Muerte !

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 7.9.04 12:12

Есть и гидравлика однопоршневая, в которой одна колодка подвижная, а вторая нет...
no faith, no hope...

Гість

Повідомлення Гість » 7.9.04 13:03

На сколько я понимаю, и в механнике и в гидравлике с одним поршнем, плавающий суппорт (место, куда вставляются колодки)?
Из этого следует что тормозной диск не перекашивается..? Иначе получается фигня, а не тормоза... ;-)

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 7.9.04 13:10

Супорт никуда не плавает. Доли милиметра, на которые прогибается диск, ни на что особо не влияют...
no faith, no hope...

Аватар користувача
S.Ly
* * * *
Повідомлень: 581
З нами з: 5.2.04 15:25
Стать: чол

Повідомлення S.Ly » 7.9.04 13:52

Доли милиметра, на которые прогибается диск, ни на что особо не влияют...
Вот это я и хотел услышать.

А что кто скажет о Hayes MX 2 ?
There is no fate but what we make for ourselves

Аватар користувача
Deranged
* * * * *
Повідомлень: 1435
З нами з: 17.4.03 08:48
Стать: чол

Повідомлення Deranged » 7.9.04 14:13

А что кто скажет о Hayes MX 2 ?
Ощутимо слабее МХ 1 ...и, соответственно, дороже :^:
Зображення

Аватар користувача
S.Ly
* * * *
Повідомлень: 581
З нами з: 5.2.04 15:25
Стать: чол

Повідомлення S.Ly » 7.9.04 14:25

Любопытное соответствие.

А какова позиция марки Hayes относительно других производителей?
There is no fate but what we make for ourselves

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 7.9.04 15:35

Про позицию марки не скажу, но после шимановских ХТ гидравлика хаес производит тягосное впечатление, особенно колодки, почему-то при перегреве теряют свойство тормозить (правда есть два типа колодок оригинальных). На своих хаесах думаю доездить до конца сезона, а потом менять на хоупы...
no faith, no hope...

Аватар користувача
jk
* * * *
Повідомлень: 976
З нами з: 13.10.03 23:53
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення jk » 7.9.04 21:32

Про позицію марки? Ну-ну... :) На закордонні сайти читати. :)
Одна із найстаріших і найпопулярніших американських фірм, яка спеціаліується на дискових гальмах. І не лише для велосипедів.(cнігоходи, мотоцикли і важка техніка)
http://www.hayesbrake.com/
http://www.hayesdiscbrake.com/home.html

В Хейзах - гальмівна рідина Dot.
В Шимано - мінеральна олія, якщо нічого не плутаю, то на морозі замерзає, і гальма перестають гальмувати.

Звичайно ж вдвічі дорожчі ХT - гальмуватимуть краще, за моделі початкового рівня від Хейз.
Про "тягосное впечатление" ISV звичайно загнув. Але це уже і не дивує, і не дратує. :) Ігор як завжди порівнює компонент одного виробника за 200$ із компонентом іншого за 100, фрірайд раму одного бренду із кроскантрійною іншого.

Якби з Хейзами було все так запущено, то такі культові і найдорожчі фірми, як Кона не ставили б їх на моделі велосипедів за 3000$-5000$.

Аватар користувача
Tomahawk
* * * *
Повідомлень: 696
З нами з: 30.12.02 21:03
Стать: чол
Звідки: Киев, Троещина

Повідомлення Tomahawk » 7.9.04 21:38

Фирмы ставят хаесы на байки, т.к. у них хорошие OEM цены в первую очередь. Не часто встретишь байк с хопами или гримекой например, т.к. они увеличат цену байка, а для производителей это важно - они экономят где только могут.

Аватар користувача
zeeL
* * * * *
Повідомлень: 1527
З нами з: 18.5.03 22:50
Skype: ilya.galkin
Звідки: thepiratebay.se / Wasteland

Повідомлення zeeL » 7.9.04 21:49

А что кто скажет о Hayes MX 2 ?

> совершенно не понравились на чужом байке. слабые .. , и нельзя нормально заблокировать заднее колесо . тупо.
МХ1 с большим ротором неплох за свои деньги . и тяжеловат.

рулят конечно AVID - но узнать бы цены в Украине ....... ?_?
мы лучше чем на самом деле (ц) Кобра
(с)...К овладению интеллектом надо относиться более позитивно! Т. (GitS:SAC)

Аватар користувача
S.Ly
* * * *
Повідомлень: 581
З нами з: 5.2.04 15:25
Стать: чол

Повідомлення S.Ly » 8.9.04 08:52

Поставил вчера диск на переднее колесо.
Зображення Зображення
Первое впечатление - "Не тормозит!!". Правда я поспешил и не обезжирил диск да и непритертый он. В общем после тридцатикилометрового пробега тормозить стал немного получше. Правда греется - мама не горюй!

Вопрос: сколько по времени будет идти притирка колодок и диска?
There is no fate but what we make for ourselves

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 8.9.04 11:13

Вопрос: сколько по времени будет идти притирка колодок и диска?
Ездил на двух хаесах новых, гидравлических, оба тормозили с самого начала...
no faith, no hope...

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 8.9.04 11:20

Ти знову говориш те, чого не знаєш і знати не можеш...
В Хейзах - гальмівна рідина Dot.
В Шимано - мінеральна олія, якщо нічого не плутаю, то на морозі замерзає, і гальма перестають гальмувати.
Їздив зимою на ХТ з шимановскою олією до -20, усе працює, можливо трохи повільніше ручки відходять...
Звичайно ж вдвічі дорожчі ХT - гальмуватимуть краще, за моделі початкового рівня від Хейз.
У мене зараз не початкові хаязи, і коштують вони на землячці в пакетику дорожче, ніж я заплатив за ретейлові ХТ...
Про "тягосное впечатление" ISV звичайно загнув. Але це уже і не дивує, і не дратує. :) Ігор як завжди порівнює компонент одного виробника за 200$ із компонентом іншого за 100, фрірайд раму одного бренду із кроскантрійною іншого.
Про рівень по ціні я вже говорив, також і позиція обох гальмів ХС, такшо не потрібно гратися словами.
Якби з Хейзами було все так запущено, то такі культові і найдорожчі фірми, як Кона не ставили б їх на моделі велосипедів за 3000$-5000$.
От у мене на такому і стоїть, але всерівно думаю шо на гальмах зекономили...
no faith, no hope...

Аватар користувача
jk
* * * *
Повідомлень: 976
З нами з: 13.10.03 23:53
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення jk » 8.9.04 23:15

Кажеш - заплатив за рітейлову версію ХТ менше ніж за Хейз?
Це дуже несправедливо. За заслуги на ворожій віртуальній території вони б мали дістатися безкоштовно, як мінімум... ;)
Про рівень по ціні я вже говорив, також і позиція обох гальмів ХС, такшо не потрібно гратися словами.
Звичайно не потрібно. Тема про механіку, а ти розповідаєш про гідравліку.

Аватар користувача
jk
* * * *
Повідомлень: 976
З нами з: 13.10.03 23:53
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення jk » 8.9.04 23:23

А що ставлять ще культовіші і ще дорожчі Cannondale ?
Ставлять Шимано, Евід, Магуру і Хейз.
Раніше майже на всі ставили гальма Сoda (торгова марка Кенондейла), але мабуть щось не склалося.

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 9.9.04 10:44

Кажеш - заплатив за рітейлову версію ХТ менше ніж за Хейз?
Це дуже несправедливо. За заслуги на ворожій віртуальній території вони б мали дістатися безкоштовно, як мінімум... ;)
Ти коли небуть перестанеш чепуху молоти? Звідки ти знаеш де я купував ХТ (до речі, де по твоєму?)? І звідки ти взяв шо це для мене ворожа територія?
no faith, no hope...

Аватар користувача
jk
* * * *
Повідомлень: 976
З нами з: 13.10.03 23:53
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення jk » 9.9.04 12:23

Таке склалось враження.
Якщо не правий - вибач.

Аватар користувача
isv
завжди у нашій пам'яті
Повідомлень: 2538
З нами з: 29.12.02 14:48
Стать: чол
Звідки: Barbados

Повідомлення isv » 9.9.04 12:28

Вибаченя приняте. Мир?

Просто для інфи, гальма я купував в БПС ;)
no faith, no hope...

Аватар користувача
Cannibal_KOR
* * * *
Повідомлень: 952
З нами з: 24.5.03 18:26
Стать: чол

Повідомлення Cannibal_KOR » 9.9.04 16:19

А что кто скажет о Hayes MX 2 ?

> совершенно не понравились на чужом байке. слабые .. , и нельзя нормально заблокировать заднее колесо . тупо.
МХ1 с большим ротором неплох за свои деньги . и тяжеловат.

рулят конечно AVID - но узнать бы цены в Украине ....... ?_?
:duma:
не блокується колесо кажеш?
а у мене товариш якраз придбав собі такий самий хаєс позавчора, я сам з ним його купував, і я йог отестив, так вони не такі звірячі як гоупи чи авіди. але гальмує той мх2 дуже не погано...

не знаю я як він буде поводити себе у мокрих умовах, але у суху погоду гальмує грано. так шо не треба ля-ля
якщо ви звикли катати на дорогущих гальмах то не обов'язково казати що гальма погані

ПС. я не звертаюсь нідокого особисто....

Аватар користувача
S.Ly
* * * *
Повідомлень: 581
З нами з: 5.2.04 15:25
Стать: чол

Повідомлення S.Ly » 9.9.04 21:08

Так от. Я на мене, то дуже багато негативних відгуків, особливо про комплектуючі нижчих цинових рівнів, з'являються через недостатньо якісну інсталяцію та обслуговування. Дим більше, я більш ніколи не буду робити ніяких масштабних висновків щодо роботи певних вузлів, якщо сам не прикладав до них рук на не маю впевненості, що вони дійсно вірно налагоджені.

Як на мене, виходячі з конструкції механічних дискових гальм, вони дуже і дуже сильно залежать від прямоти рук, що їх ставили та використовують у повсякденні. Бо тут, як виявилося, є дофіга місць, де малесенька помилка буде коштувати значного погіршення якості роботи.

Щодо саме Хайесовських еМиКСів, то вже на другий день їх обкатки та притирання їх потужності вистачає для блокування передньго колеса (тобто для того, щоб при гальмуванні припіднялося заднє). Причому це ж 28" колеса .. Звичайно, можливо цей результат отримано завдяки 8" диску, але ж все таки саме результат має значення.

Звичайно, є недоліки.. причому в моїх руках - тим більше. Саме з-за них мені вдалося на другий день зірвати різьбу на адаптері :) Щодо зафіксованих недоліків вказаних гальм я б відмітив странну як на мене пластичність диску - "вісімка" на ньому з'являється дуже просто. Проте так саме просто і виправляється.
There is no fate but what we make for ourselves

Аватар користувача
jk
* * * *
Повідомлень: 976
З нами з: 13.10.03 23:53
Стать: чол
Звідки: Київ

Повідомлення jk » 10.9.04 00:36


Просто для інфи, гальма я купував... ;)
Просто для інфи. :) Після того як одна фірма продала тобі за демпінговою ціною дискові гальма, вона перестала продавати Шимано. :p
Мир?
Звичайно, при тому що часто я згоден із тобою на 100%.
Але тільки не у випадках із торговими марками до яких упереджене ставлення...
Далі - або через приват, або "пашлі пагаварім":) Зображення:p Зображення:pЗображенняЗображення :)

Аватар користувача
zeeL
* * * * *
Повідомлень: 1527
З нами з: 18.5.03 22:50
Skype: ilya.galkin
Звідки: thepiratebay.se / Wasteland

Повідомлення zeeL » 10.9.04 18:37

я говорил о разнице мх2 и МХ1 - причем весьма субъективно , так шта НЕ ПИНАТЬ :)
мы лучше чем на самом деле (ц) Кобра
(с)...К овладению интеллектом надо относиться более позитивно! Т. (GitS:SAC)

Аватар користувача
S.Ly
* * * *
Повідомлень: 581
З нами з: 5.2.04 15:25
Стать: чол

Повідомлення S.Ly » 10.9.04 22:00

Я й не думав нічого супроти казати. Навпаки, дуже логічно, что скалося саме таке враження.

А руки таки треба мені ровняти - тільки шо перевернув лісапет, крутанув колесо, щоб перевірити чи не тре диск і сам не знаю як це вийшло, але палець потрапив поміж диском на ногою вилки.

Гострим краєм зрізало "скальп" з зовнішньої частини пальця - від фаланги до ногтя. Досить незвичне поранення скажу я вам. Цікаво, скільки воно буде загоюватись?
There is no fate but what we make for ourselves


Повернутись до “Гальма”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей