Велосипед + медитацiя

Тут можна поспілкуватися на вільні велотеми ХТ VS двопідвіс, SRAM VS Shimano, велоновини, велокартинки і т.і.
iglagol
*
Повідомлень:27
З нами з:7.8.07 00:02
Стать:чол
Звідки:Одеса
Велосипед + медитацiя

Повідомлення iglagol » 14.3.08 22:17

Пропоную почитати статтю із теми. За бажання можна культурно (!!!) обговорити тут.

Вступ до веломедитації

Про роль медитації у потребі людини до релаксації існує стільки літератури, що я не зупинятимуся на цьому питанні і лише зроблю стислий нарис.
Стресовий ритм сучасного життя, безумовно, виснажує наш організм і через це з’являється необхідність його розслаблення, за відсутності якого людина зазнає глибокої психологічної (а трапляється, що і психіатричної також) кривди. Постійне напруження тіла і інтелекту, яке перевищує чотири години на добу (показник може змінюватися залежно від кожної окремої людини) є шкідливим для організму і за відсутності періоду розслаблення може призвести до негативних наслідків.
Медитація у країнах Сходу визнана доволі плідним засобом релаксації, який окрім розслаблення організму є гарною вправою для розвитку інтелекту людини і збуджує її творчий потенціал. У цій статті буде розроблено пристосування процесу медитації для велосипедистів, до яких автор статті має пряму причетність.
Місце для сеансів. Для медитації на велосипеді варто обирати місцевість з дуже помірним, бажано взагалі відсутнім рухом автотранспорту. Надається перевага до зеленої зони та близького розташування водойми (море, ріка, океан, озеро, ставок, лиман тощо). По декількох відомих мені містах України я можу запропонувати такі місцевості:
Одеса – парк Ювілейний (долина „траси здоров’я”), курорт „Куяльник”, дубовий гай на південній околиці (розташування меморіалу оборони міста).
Южне (Одеська область) – віддалений від міста берег Сичавського ставка.
Іллічівськ (Одеська область) – центральний міський парк
Білгород-Дністерський (Одеська область) – парк всередині та простір навкруги фортеці, сквер біля автостанції та залізничного вокзалу (виходячи з будинку вокзалу згорнути праворуч, пройти два квартали).
Київ – Венеціанський острів (станція метро „Гідропарк”), гай на південь від міста з так званими „копанками” (природними колодязями).
Харків – Журавльовський гідропарк,
Полтава – долина р. Ворскла або пустир на місці Полтавської битви
Миколаїв – паркова зона біля р. Південний Буг.
Вінниця – паркова зона біля р. Південний Буг (два-три квартали від фасаду залізничного вокзалу).
Херсон – гідропарк та острів Малий Потьомкін.
Маріуполь (Донецька область) – міський парк.
Бердянськ (Запорізька область) – долина ріки Берда або міська набережна. Надвечір гарним місцем може бути Бердянська коса.
Мелітополь (Запорізька область) – центральний міський парк
Чернігів – берег р. Десна, протилежний до того, на якому розташоване місто
Львів – парк „Погулянка”
Трускавець (Львівська область) – міський парк та подвір’я санаторію „Карпати”
Дрогобич (Львівська область) – парк біля проїзду на Трускавець
Сімферополь – парк ім. Ю. О. Гагаріна
Алушта – міський парк біля тролейбусного вокзалу
Ялта – парк „Масандра” або парк біля Лівадійського палацу та „сонячна” тропа.
Підготовка до сеансу. Якщо ви їхали до місця відпочинку швидко, уповільніть темп. За помірного педалювання встановіть швидкість 1:3 (найменша передня зірка, середня – позаду). Розслабте кінцівки, наскільки це можливо за пересування.
Хід сеансу. Оберіть у просторі точку попереду себе і сконцентруйте на ній погляд. За півтори хвилини наполовину заплющить очі, що дозволить вам не втрачати огляд того, що відбувається на дорозі, і водночас розслабитися. Дуже гарно мати із собою аудіо або mp3 прилад для програвання на ньому японського або корейського мотиву. За відсутності такого запису можна використовувати і деякі ліричні мелодії західної культури. Сам особисто використовую для медитації „L’amour est bleu” (Paul Moriat). З пісень для процесу пасує „The bridge over troubled waters” (Simon & Garfunkel). Найбільше таланить тим людям, що наділені композиторським даром, бо вони у стані написати для себе будь-який мотив, який пасує до медитації, та подумки його програвати.
Таким чином набуваємо стану, очищення мозку від стресу.
Перебуваючи у цьому стані, наближаємося до водойми (за відсутності такої обирайте місце зупинки на власне уподобання). Біля водойми сідаємо на березі таким чином, аби мати можливість зупинити погляд на власному віддзеркаленні. За відсутності водойми концентруємо погляд на інших предметах: травинка, стовбур найближчого дерева, гілка тощо – себто будь-який нерухомий об’єкт. Наступні 45 хвилин треба просидіти нерухомо, ні про що не міркуючи. Якщо положення тіла завдає незручностей, його можна змінювати кожні 10 або 15 хвилин.
Виходом зі стану медитації є повернення на велосипед та виконання вказівок пункту „Підготовка до сеансу”.
NB! ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ВПЛИВУ МЕДИТАЦІЇ НА ВАШ ОРГАНІЗМ – ПРОТЯГОМ 30 ХВИЛИН ДО ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ, ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ТА ПРОТЯГОМ ГОДИНИ ПІСЛЯ СЕАНСУ УТРИМУЙТЕСЯ ВІД СПОЖИВАННЯ ТЮТЮНОВИХ ТА АЛКОГОЛЬНИХ ВИРОБІВ.



оригинал здесь:
http://veloturklub.narod.ru/meditation.doc" onclick="window.open(this.href);return false;
If you can keep your head when all about you/ Are loosing theirs and blaming it on you...

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 15.3.08 15:50

Все це дуже мило, але не має ніякого відношення до медитації.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень:6711
З нами з:27.2.06 21:13
Стать:чол
Звідки:Київ

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Varyat » 15.3.08 17:25

В східній традиції медитування передбачає усунення будь-яких думок з голови, т. зв. "стерильність мозку". Мозкова діяльність повністю не відключається, проте різко обмежений регуляторний вплив кори на стовбурову частину мозку. Тобто, рефлекси зберігаються, але виключно безумовні, умовні виражені незначно і залежать від ступеня медитативного процесу. Аналітична логіка відсутня, організм може контактувати зі світом шляхом беземоційних відчуттів. В такому стані відкриваються канали зв'язку підсвідомості ("душі") з всесвітом, відбувається енергетичне очищення організму та отримання інформації, яку неможливо здобути дедуктивним методом в зв'язку з недостатньою кількістю вихідних даних для аналізу моделі оточуючого світу.
Управляти в такому стані велосипедом, мабуть, вельми складно, медитація передбачає повний спокій організму та дотичного до нього середовища. Навіть при незначній швидкості їзди та малій частоті педалювання задіяні не тільки рефлекси, інакше рівновагу втримати було би неможливо.

Однак, медитація та велосипед таки сумісні. Методика, якою сам користуюсь: очевидно, що вигнати з голови абсолютно всі думки досить проблемно, враховуючи фонову паразитарну діяльність кори головного мозку - навіть якщо з органів чуття не надходить свіжа інформація про зміни в оточенні, мозок аналізує інформацію, отриману попередньо шляхом досвіду, із-за чого настрій людини такий мінливий. А якщо присутні емоції - про ніяку медитацію не може бути мови...
Йдемо наступним шляхом: кількість думок треба звести до мінімуму, бажано до однієї; одну вагому думку потім усунути простіше, ніж цілий рій дрібних. Медитація через попередню концентрацію...

Практичне втілення: вибираємо досить довгу лісову стежину, бажано покручену в плані траєкторії та набору висот (незначно). Класичний варіант - велостежка пл.Шевченка - Пуща вздовж трамвайної колії... Дистанція - довільна, швидкість плавно збільшується від нуля до максимально можливої. В процесі їзди із різкою зміною траєкторії вправо-вліво - вверх-вниз із попутною можливою появою на стежці грибників, зустрічних байкерів чи просто пішоходів досить швидко досягається стан концентрації на єдиній думці (нагадую - швидкість має бути достойна): як би його не впасти та не вламати ключицю... :)
Після прибуття в точку G :) (визначається байкером самостійно в залежності від ступеня моментальної укатаності) думка про утримування рівноваги та попередження падіння самостійно вивітрюється за відсутністю потреби в ній, а аналіз нових думок мозок ще не встиг запустити - думок нуль - настає очікувана медитація...
Востаннє редагувалось 16.3.08 02:04 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Паша Киевский
* * * *
Повідомлень:563
З нами з:6.8.07 00:21
Стать:чол
Звідки:Киев, Борщаговка, 50-Летия 1

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Паша Киевский » 15.3.08 19:36

Varyat
Интенсивное вкручивание - это и так динамическая медитация :D
Что касается точки G - надо правильно выбирать конструкцию седла ;)
Шютка :)
Я сменил ник, под старым ником больше не пишу.
Новый ник: Uda4nik

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 15.3.08 19:41

Чудово, тільки мені неясно з приведеного тексту - шо це за звір такий, медитація. Можеш пояснити?

Аватар користувача
de Balzam
*********
Повідомлень:4871
З нами з:17.1.03 19:50
Стать:чол
Звідки:укрхромбромпром

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення de Balzam » 15.3.08 20:19

Чудово, тільки мені неясно з приведеного тексту - шо це за звір такий, медитація. Можеш пояснити?
Varyat примерно сказал, а точнее нельзя понять, пока сам не займёшься. :)
Конкретные психотехники есть в йоге, дзене, цигун, тайцзицюаь и других восточных системах
Pǔjīng SB

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 15.3.08 22:00

Грош ціна тому чого не можна пояснити простими словами.

P.S.
Точніше:
Гріш ціна такій медитації, якшо не можете пояснити простими словами шо воно таке.

Аватар користувача
Gvalior
* *
Повідомлень:105
З нами з:12.6.06 19:54
Стать:чол
Звідки:Киев, Виноградарь.

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Gvalior » 15.3.08 22:53

Взагалі-то, здається, вже пояснили. Автор дав доволі детальний опис вправи.

Ось що каже Вікіпедія з цього приводу:
"На сегодняшний момент медитацией называется любое состояние сознания при котором остановлен внутренний диалог, полная тишина в уме."

http://ru.wikipedia.org/wiki/" onclick="window.open(this.href);return false;Медитация

Аватар користувача
day
* * * *
Повідомлень:732
З нами з:1.3.06 14:32
Стать:чол
Звідки:Киев, Лесной пр-т

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення day » 16.3.08 00:03

Гріш ціна такій медитації, якшо не можете пояснити простими словами шо воно таке.
Представим себе, что в обычном состоянии у твоей подкорки примерно равномерная активность. По одному из определений, состояние гипноза можно охарактеризовать как очаг возбуждения на фоне сильного торможения деятельности подкорки. Очаг сверхвозбуждения на нормальном фоне - эриксонианский гипноз.
Медитация чем-то похожа на гипноз. Точнее на самогипноз. Ты сам изолируешь некую область, а остальная часть, после некоторого всплеска, тормозится. Это как накинуть уздечку на свое сознание, отщепив некоторую часть его для этой цели.
Какой в этом смысл? С одной стороны - более спокойное сознание, которое перестает метаться из стороны в сторону. Это высвобождает ресурсы для более рационального потребления данных с рецепторов (как экстеро-, так и интеро-). Больше замечаешь, меньше суетишься, быстрее догадываешься. И так далее.
С другой стороны, это инструмент, а не цель. Как лопата. Лопата может копать, а может и просто быть музейным экспонатом.

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 16.3.08 09:08

Взагалі-то, здається, вже пояснили. Автор дав доволі детальний опис вправи.
Ну добре. Читаю:
Після прибуття в точку G :) (визначається байкером самостійно в залежності від ступеня моментальної укатаності) думка про утримування рівноваги та попередження падіння самостійно вивітрюється за відсутністю потреби в ній, а аналіз нових думок мозок ще не встиг запустити - думок нуль - настає очікувана медитація...
А яким чином "визначається байкером самостійно в залежності від ступеня моментальної укатаності" ? Чим, вибачте, цей самий байкер визначає? За допомогою чого?

Ось що каже Вікіпедія з цього приводу:
"На сегодняшний момент медитацией называется любое состояние сознания при котором остановлен внутренний диалог, полная тишина в уме."

http://ru.wikipedia.org/wiki/" onclick="window.open(this.href);return false;Медитация
Ну, а яким чином визначається відсутність внутрішнього діалогу?

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 16.3.08 09:17

Представим себе, что в обычном состоянии у твоей подкорки примерно равномерная активность. По одному из определений, состояние гипноза можно охарактеризовать как очаг возбуждения на фоне сильного торможения деятельности подкорки. Очаг сверхвозбуждения на нормальном фоне - эриксонианский гипноз.
Бр-р-р-р.... тяжко....
Медитация чем-то похожа на гипноз. Точнее на самогипноз. Ты сам изолируешь некую область, а остальная часть, после некоторого всплеска, тормозится. Это как накинуть уздечку на свое сознание, отщепив некоторую часть его для этой цели.
Не, все равно непонятно.
Если я накидываю уздечку на свое сознание, используя некоторую его часть для этого же - то что делать с той частью которая накидывает уздечку? Если медитацией является остановка внутреннего диалога - то кто будет останавливать диалог в этой части?

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень:6711
З нами з:27.2.06 21:13
Стать:чол
Звідки:Київ

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Varyat » 16.3.08 11:35

Anand, все значно простіше... Все геніальне, як правило, просте і описується кількома словами. Але його можна зрозуміти лише, коли знаєш значення цих слів... Для цього потрібна додаткова література, яка деталізує ці поняття. А вона, якраз, і не може бути стислою... От і виходить багато слів... :)

Медитація - стан, коли в мозку людини відсутні думки. Тут все просто. Та досягнути цього стану досить важко. Спробуй заплющити очі і ні про що не думати - такий стан з легкістю можна утримувати лише кілька секунд. Далі мозок пробує що-небудь осмислювати. Навіть якщо немає конкретних думок - він починає думати про те, що в даний момент він ні про що не думає... :)

Те, що обговорюється в темі - це не суть медитації. Суть якраз описується кількома словами в другому абзаці цього поста. Обговорюються способи досягнення медитативного стану.
А в кожного ці способи різні...

PS. Про точку G був жарт...
Ти сам відчуєш, коли треба зупинитись. Спробуй і все вийде... Методика зовсім нескладна.
Удачі в просвітленні...

Паша Киевский
Динамічна медитація - підготовка до власне медитації. Для прикладу: http://sundha.com/osho/127
В цьому описі власне медитація починається з четвертої фази і триває 15 хв...
Востаннє редагувалось 16.3.08 15:59 користувачем Varyat, всього редагувалось 2 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 16.3.08 12:35

Anand, все значно простіше... Все геніальне, як правило, просте і описується кількома словами. Але його можна зрозуміти лише, коли знаєш значення цих слів...
Прекрасно, опиши :)
Медитація - стан, коли в мозку людини відсутні думки. Тут все просто. Та досягнути цього стану досить важко. Спробуй заплющити очі і ні про що не думати - такий стан з легкістю можна утримувати лише кілька секунд. Далі мозок пробує що-небудь осмислювати. Навіть якщо немає конкретних думок - він починає думати про те, що в даний момент він ні про що не думає... :)
А яким чином визначити чи відсутні думки?

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень:6711
З нами з:27.2.06 21:13
Стать:чол
Звідки:Київ

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Varyat » 16.3.08 14:34

Навіщо такий іронічний тон? Я лише описую в загальних рисах те, що сам дізнався і ділюся своєю методикою досягнення медитативного стану...
Теоретично питання медитації добре висвітлено в інтеренеті і не є важкодоступною літературою. А от технік медитації - насправді багато, та поки не попробуєш хоча би пару із них - судити про те, наскільки вони раціональні саме для тебе - важко... Намагатися осягнути розумом те, що йому не належить... :duma:
Вибираєш техніку, яка тобі ближча по духу, настроюєшся на свої відчуття, бо мозок тут не порадник, і пробуєш зануритись в світ без думок... Добре помагає перед екзаменом чи, скажем, важливою зустріччю - усуває хвилювання та настроює на робочий лад...
Мені особисто для досягнення цього стану найкраще дається техніка, яку я називаю "велоконцентрація", описана кількома постами вище.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Александр
* * *
Повідомлень:451
З нами з:6.2.04 14:59
Стать:чол
Звідки:Киев, Днепровский р-н

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Александр » 17.3.08 12:26

"Тату, то де ж море???"

Anand, для начала определись - ты хочешь понять, или хочешь опровергнуть?
Я не спец медитации, но в получившимся споре "ниче" не рождается.
А яким чином визначити чи відсутні думки?
А как ты определяешь что мышцы ног (рук, шеи, глаз...) расслабились и отдыхают?

Аватар користувача
MaD_CameL
*********
Повідомлень:14027
З нами з:13.6.05 13:05
Стать:чол
Звідки:Бровары

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення MaD_CameL » 17.3.08 14:30

2 варят: найкраща медитація на станку? :)
Не так багато в цьому житті речей, здатних посилювати одночасно відчуття радості й відчуття болю. Можливо тому чоловіки й вигадали алкоголь.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень:6711
З нами з:27.2.06 21:13
Стать:чол
Звідки:Київ

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Varyat » 17.3.08 19:02

2 варят: найкраща медитація на станку? :)
Не знаю... Я на станку не пробував... В контакті з природою, мабуть, буде кращий ефект. Але ідея цікава... для зими.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 17.3.08 22:10

Навіщо такий іронічний тон? Я лише описую в загальних рисах те, що сам дізнався і ділюся своєю методикою досягнення медитативного стану...
Вибачаюсь, справді трошки іронічний.
Просто відповіді я тут не бачу.

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 17.3.08 22:21

"Тату, то де ж море???"

Anand, для начала определись - ты хочешь понять, или хочешь опровергнуть?
Ответа на заданный вопрос в этой теме нет.
Если этим что-то опровергается - ок.
Я не спец медитации, но в получившимся споре "ниче" не рождается.
Отрицательный результат тоже результат.
А яким чином визначити чи відсутні думки?
А как ты определяешь что мышцы ног (рук, шеи, глаз...) расслабились и отдыхают?
Нервные импульсы проходят к головному мозгу. Тот принимает решения о том что он же и чуствует. КАК? Он думает. Попробуйте, опровергните :)

Теперь - каким образом определить отсуствие мыслей? Если определяешь ты с помощью мыслей?

Аватар користувача
Александр
* * *
Повідомлень:451
З нами з:6.2.04 14:59
Стать:чол
Звідки:Киев, Днепровский р-н

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Александр » 18.3.08 09:56

Теперь - каким образом определить отсуствие мыслей? Если определяешь ты с помощью мыслей?
1. Я не испытывал "отсутствия мыслей" и не ломлюсь туда. Это ближе к "просветлению", т.е не ко мне. Объяснить что-то в этом ключе вряд ли смогу.
Но я не исключаю, что если "отсутствие" случится в собственном мозгу, уж он как-то это почувствует. (по аналогии тонус мышцы после релаксации возрастает, и "качество" ощущения мышцы, эффективность ощущается сразу же после релаксации).
Кстати, как мы знаем что мы спали, если мозг не поднимает из памяти никаких воспоминаний про сам сон, а только момент отключки и включения? Но мы по привычке уверены что спали :) .

2. Это самое "отсутствие мысли" - далеко не единственная цель медитации. Есть куда более простые и "приземленные" - внушить себе холод/тепло в руке/ноге/итп. Работа с внутренними отранами на оздоровление, еще разные там психологические заморочки под конкретные задачи. Эти сотни видов, думаю, можно с успехом назвать "медитацией". Целая культура, как музыка с разными стилями и уровнями. К слову, некоторые люди считают даже глубокую молитву очень близким состоянием к медитации.

3. Наверное, самое главное. Медитация как практика пришла из религиозно-духовных традиций. Ее не Лысенко и даже не гений Павлов придумали. А эти самые духовные традиции НЕ отождествляют человеческое сознание с его МОЗГОМ, мыслями. В их системе мысли, логика, мозг поставлены НЕ на верхушку "структуры сознания". Поэтому с их т.з. вот это: "Если определяешь ты с помощью мыслей?" - как раз таки и не факт.

Одно по моему скромному мнению, верно - медитация чужда и сложна нашей культуре и привычкам. Увы.

Аватар користувача
de Balzam
*********
Повідомлень:4871
З нами з:17.1.03 19:50
Стать:чол
Звідки:укрхромбромпром

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення de Balzam » 18.3.08 10:49

Нервные импульсы проходят к головному мозгу. Тот принимает решения о том что он же и чуствует. КАК? Он думает. Попробуйте, опровергните :)
А если считать, что "думать" и "мыслить" - это разные вещи? ;-)
Вот, когда человек думает? Например, когда решает математическую задачу, да? И мыслит при этом тоже.
А если играет в дартс - он думает или мыслит? Он "определяет" направление и расстояние до мишени, пользуясь бинокулярным зрением. Он "взвешивает" дротик, пользуясь мышечным чувством. Он "рассчитывает" траекторию полёта дротика. Он "рассчитывает" точные движения нескольких десятков мышц, чтобы придать нужную скорость и направление полёта.
Можно считать, что мозг при этом "думает". Но это происходит автоматически, без участия мыслей. Сознательно, т.е. мысля, человек только даёт команду руке махнуть и метнуть.
:)
Pǔjīng SB

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 18.3.08 11:46

Теперь - каким образом определить отсуствие мыслей? Если определяешь ты с помощью мыслей?
1. Я не испытывал "отсутствия мыслей" и не ломлюсь туда. Это ближе к "просветлению", т.е не ко мне. Объяснить что-то в этом ключе вряд ли смогу.
Но я не исключаю, что если "отсутствие" случится в собственном мозгу, уж он как-то это почувствует. (по аналогии тонус мышцы после релаксации возрастает, и "качество" ощущения мышцы, эффективность ощущается сразу же после релаксации).
А это ощущение тонуса мышцы - через что происходит? Схема та же - нервный импульс и мысль.

Знаешь опыт с чайником с холодной водой, от которого идет пар? Т.е. он производит вид только что кипевшего чайника.
Человек видящий это, но не знающий что на самом деле внутри холодная вода, сунув туда руку получит ожог.
Кстати, как мы знаем что мы спали, если мозг не поднимает из памяти никаких воспоминаний про сам сон, а только момент отключки и включения? Но мы по привычке уверены что спали :) .
Не знаем. Именно по привычке соображаем и делаем выводы.
2. Это самое "отсутствие мысли" - далеко не единственная цель медитации. Есть куда более простые и "приземленные" - внушить себе холод/тепло в руке/ноге/итп. Работа с внутренними отранами на оздоровление, еще разные там психологические заморочки под конкретные задачи. Эти сотни видов, думаю, можно с успехом назвать "медитацией". Целая культура, как музыка с разными стилями и уровнями. К слову, некоторые люди считают даже глубокую молитву очень близким состоянием к медитации.
Тут есть много названий - аутотренинг, внушение, гипноз. Сказать что они синонимы слова "медитация" ? Как-то непохоже.
3. Наверное, самое главное. Медитация как практика пришла из религиозно-духовных традиций. Ее не Лысенко и даже не гений Павлов придумали. А эти самые духовные традиции НЕ отождествляют человеческое сознание с его МОЗГОМ, мыслями. В их системе мысли, логика, мозг поставлены НЕ на верхушку "структуры сознания". Поэтому с их т.з. вот это: "Если определяешь ты с помощью мыслей?" - как раз таки и не факт.

Одно по моему скромному мнению, верно - медитация чужда и сложна нашей культуре и привычкам. Увы.
Данный контекст подразумевает что ты как минимум знаешь что такое медитация.
Можешь пояснить что это такое?
То что тут называлось - это косвенные признаки как-то (непонятно еще как) связанные с медитацией.

Нервные импульсы проходят к головному мозгу. Тот принимает решения о том что он же и чуствует. КАК? Он думает. Попробуйте, опровергните :)
А если считать, что "думать" и "мыслить" - это разные вещи? ;-)
Вот, когда человек думает? Например, когда решает математическую задачу, да? И мыслит при этом тоже.
А если играет в дартс - он думает или мыслит? Он "определяет" направление и расстояние до мишени, пользуясь бинокулярным зрением. Он "взвешивает" дротик, пользуясь мышечным чувством. Он "рассчитывает" траекторию полёта дротика. Он "рассчитывает" точные движения нескольких десятков мышц, чтобы придать нужную скорость и направление полёта.
Можно считать, что мозг при этом "думает". Но это происходит автоматически, без участия мыслей. Сознательно, т.е. мысля, человек только даёт команду руке махнуть и метнуть.
:)
Смотри выше опыт с чайником. Мысль все равно управляет всем. Другое дело что ты не в курсе что она управляет...

UPD: И не в курсе вообще самой мысли.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень:6711
З нами з:27.2.06 21:13
Стать:чол
Звідки:Київ

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Varyat » 18.3.08 12:21

Мысль все равно управляет всем...
Ох и неоднозначное утверждение...
Это чисто материалистический подход, который описывает свою модель мира... Но вот почему столько веков существуют альтернативные философские течения, которые нельзя просто так опровергнуть, ибо у них есть свои подтверждения в материальном мире. Просто они описывают другую модель этого мира, так сказать - взгляд со стороны...

Мысль может оценить то, что она может пощупать органами чувств. Опыт с чайником не включает подсознание, там задействован опыт мозга, который просто сопоставил то, что он видит с теми ощущениями, которые он получил раньше. Но таким же образом нельзя объяснить, откуда у человека беруться интуитивные знания... Мозг не может заставить себя осмысливать то, что он не ощущает и не ощущал. Опять же вопрос - а как мозг оценивает произведение искусства, ту же картину например? По длине линий и правильности геометрических фигур? В какой-то мере - да: известное правило золотой пропорции... Но это не все... Когда смотришь на картины - одна нравиться, другая - нет, но объяснить почему - даже себе - сложно. Это из области подсознания, там, где живет душа... Она контактирует с мозгом, но у нее нету логического мышления, она "мыслит" образами... Поэтому суть медитации и ощущения при медитативном процессе так сложно описать словами - это погружение в мир бессознательного (дядюшке Фрейду привет :)). Кое-что в этом состоянии остается - но это образы, а не мысли, это ощущения, которые нельзя описать словами.

Вот у тебя - хорошее настроение... Попробуй описать словами, как тебе хорошо или хотя бы, почему и откуда взялось это чувство... Те же ощущения есть и при медитации. Скорее всего, это эффект слияния со Вселенной, но на духовном уровне. Мозг в какой-то мере принимает участие, но больше как болельщик на стадионе. Он может спуститься на поле и поиграть, но для этого надо уметь бить по мячу, в смысле - слиться с душой и проникнуться ее ощущениями. А вот эти умения человек в процессе "очеловечивания" во многом утратил...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
de Balzam
*********
Повідомлень:4871
З нами з:17.1.03 19:50
Стать:чол
Звідки:укрхромбромпром

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення de Balzam » 18.3.08 12:40

UPD: И не в курсе вообще самой мысли.
Хорошо, я соглашусь, что "думать" и "мыслить" это, пожалуй, одно и то же. :)
Но мы говорим не о мышлении, а о мыслях, ведь медитация - это очистка сознания от мыслей.
А что такое мысль - можно хоть и в википедии почитать ;-)
Мысль — действие ума, разума, рассудка. Конечный или промежуточный продукт мышления.
Мыслью также иногда называют нечто выраженное в виде визуального образа, звука, словосочетания или ощущения, высказанное вслух предположение, соображение, рассуждение или гипотезу.
Собственно, само мышление для сознания представляется, как поток мыслей, связанных между собой в последовательную цепочку более-менее относящимися друг к другу ассоциаций и идей. Но было бы необоснованно думать, что мысль - это единственное, что происходит в нашем мозгу в процессе мышления. Однако сознание фиксирует и запоминает лишь это. Все остальное происходит вне поле видимости сознания и потому называется подсознанием.
Обрати внимание на выделенное ;-)
Так что: ощущение тонуса мышцы - это нервный импульс, но не мысль.
Pǔjīng SB

Anand
* *
Повідомлень:79
З нами з:1.8.05 13:10
Skype:dmytro.bogovych
Стать:чол
Звідки:г. Борисполь

Re: Велосипед + медитацiя

Повідомлення Anand » 18.3.08 12:47

Мысль все равно управляет всем...
Ох и неоднозначное утверждение...
Это чисто материалистический подход, который описывает свою модель мира... Но вот почему столько веков существуют альтернативные философские течения, которые нельзя просто так опровергнуть, ибо у них есть свои подтверждения в материальном мире. Просто они описывают другую модель этого мира, так сказать - взгляд со стороны...
Хорошо, исправляюсь.
Мысль управляет человеком.
Мысль может оценить то, что она может пощупать органами чувств. Опыт с чайником не включает подсознание, там задействован опыт мозга, который просто сопоставил то, что он видит с теми ощущениями, которые он получил раньше. Но таким же образом нельзя объяснить, откуда у человека беруться интуитивные знания... Мозг не может заставить себя осмысливать то, что он не ощущает и не ощущал.
Точно.
Опять же вопрос - а как мозг оценивает произведение искусства, ту же картину например? По длине линий и правильности геометрических фигур? В какой-то мере - да: известное правило золотой пропорции... Но это не все... Когда смотришь на картины - одна нравиться, другая - нет, но объяснить почему - даже себе - сложно. Это из области подсознания, там, где живет душа... Она контактирует с мозгом, но у нее нету логического мышления, она "мыслит" образами... Поэтому суть медитации и ощущения при медитативном процессе так сложно описать словами - это погружение в мир бессознательного (дядюшке Фрейду привет :)). Кое-что в этом состоянии остается - но это образы, а не мысли, это ощущения, которые нельзя описать словами.
Согласен.
Но я не спрашивал о ощущениях или сути медитации.
Вопрос был о ясном понимании "Что такое медитация" (надо было сразу акцентировать на этом).
Есть оно? Настолько чтобы можно было обьяснить другому? Чтобы максимально близко выразить словами?
Если его нет - то получается забавная штука - здесь каждый пишет о чем-то своем, что он понимает под словом "медитация".


Вот у тебя - хорошее настроение... Попробуй описать словами, как тебе хорошо или хотя бы, почему и откуда взялось это чувство...
Я только что вкусно позавтракал :)
Потекла энергия.
Мозг (ум) доволен - "все под контролем, я сыт, в безопасности".


Повернутись до “Вело Теми”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей