Які існують види замків?

Найбільш поширені типи велосипедних замків - тросовий, U-подібний, ланцюговий, сегментний. 

Тросовий: складається з сталевого тросу від 3 до 7 мм, вкритого PU оболонкою для запобігання подряпин на велосипеді, та кодового або циліндрового замка.Трос може вкриватись додатковою сталевою опліткою для зміцнення, довжина варіюється від 0,5 до 2 м. 

Ланцюговий - аналогічно до тросового, складається зі сталевого гартованого ланцюга з товщиною ланок 3-8 мм та довжиною від 0,5 до 2 м та замка. Ланцюг вкривається міцною тканевою або PU оболонкою. Більш товстий ланцюг з гідним загартуванням - кращий захист від перекусування, але більша вага.

U-подібний (U-Lock) - це U-подібна скоба з загартованої сталі з PU покриттям шириною 8-15 см та висотою 14-30 см, що фіксується в корпусі за допомогою циліндрового замка. 

Сегментний замок зроблений з пласких прямокутних ланок з гартованої сталі, зклепаних між собою рухомими шарнірами, завдяки чому компактно складається. Замикання за допомогою кодового або циліндрового замка. 

Крім цього, існують замки, що встановлюються на задні пір'я рами стаціонарно, блокуючи за необхідністю заднє колесо. 

Який з цих типів найбільш надійний?

Надійний захист забезпечують ланцюгові, сегментні та U-подібні замки. Тросові замки будь-якої товщини не є надійним захистом та досить легко перекусуються доступним інструментом.

Але слід пам'ятати, що дешеве виконання (бюджетні матеріали, низька якість збірки) може позбавити надійності замок будь-якого типу. Особливо це стосується замикаючої частини (кодовий або циліндровий замок), яку часто вивести з ладу значно легше, ніж перекусити або розбити ланцюг/ланки/дужку. Важливий момент - якість гартування: дешеві способи гартування роблять сталь менш стійкою до розбивання та перекусування. 

Як мені обрати замок?

Відповідно до наступних умов: вартість велосипеда, місце, де ви лишаєте велосипед, та на який час, а також умови транспортування самого замка.

Зрозуміло, що придбавши дорогий велосипед, захищати його найдешевшим замком безглуздо. Бо чим вище вартість велосипеду тим більша ймовірність, що за ним будуть полювати професіональні крадії. В будь-якому разі, навіть дорогий замок все одно коштує дешевше, ніж велосипед початкового рівня.

Якщо ви плануєте лишати велосипед наодинці без нагляду більш ніж на 5-10 хвилин - це привід подбати про надійний замок. Чим більше часу буде потрібно злочинцю, щоб зламати замок, тим нижче ймовірність залишитись без велосипеда. Треба відскочити на хвилинку? Недорогий трос захистить велосипед від випадкових злочинців "погано лежить-вхопив-побіг", але не врятує від велокрадіжників, що полюють цілеспрямовано. А що стосується вибору між іншими типами замків - зважте їх плюси та мінуси:

Ланцюговий замкок

+нижча ціна в порівнянні з сегментними та U-подібними

+можливість транспортувати як завгодно - в сумочці, в рюкзаку, намотавши на раму і т.д. 

+можливість додатково застібнути колеса

-велика вага (чим товще ланцюг, тим вище надійність)

-погана стійкість до розбивання кувалдою

U-Lock

+надзвичайна стійкість до розбивання, скручування та перекусування (за умови якісного виробництва)

+компактність та невеликий розмір ускладнює процес зламування

-суттєва вага та незручність транспортування конструкцій з дужкою 20 см та більше

-висока ціна

Сегментний замок

+надзвичайна стійкість до перекусування завдяки формі ланок. Висока стійкість до розбиття та скручування (за умови якісного виробництва)

+компактність та зручність транспортування, відносно низька вага

-висока ціна

Який тип замикання краще обрати: кодовий чи ключовий?

Використання кодового замка позбавляє необхідності носити ключ (за умови, що ви добре запам'ятали код). Однак, при достатній кількості часу злочинечь може підібрати код.

Якої довжини має бути замок?

З замком більшої довжини (1500-1800 мм) у вас збільшується кількість способів замикання: наприклад, можна не тільки пристібнути велосипед, але й зафіксувати колеса до рами. 

Довгим замком ви можете застібнути разом два чи більше велосипедів (наприклад, під час подорожі з кількома учасниками). Власники сегментних замків та U-Lock можуть компенсувати цю опцію, використовуючи тросові подовжувачі.

Навіщо мені замок, якщо я ніколи не лишаю велосипед без нагляду?

Уявіть, що ваш велосипед не знаходиться в безпеці навіть у вас вдома або в вашому власному гаражі - в випадку пограбування його елементарно винести, бо він нічим не захищений. Крадіжки з гаражу, доречі, дуже поширене явище. Важкий та габаритний, але недорогий ланцюг тут стане в нагоді - ним ви можете пристібнути велосипед до скоби в стіні,важких стаціонарних меблів або чогось іншого, що важко винести.

Додати нову відповідь