Що таке підсідельний штир та навіщо він?

Підсідельний штир (або глагол) - це компонент велосипеда, який представляє собою трубу яка установлюється в раму, а на самий штир встановлюється сідло за допомогою спеціального затискача. Більшість сучасних підсідельних штирів мають голівку з затискачем.

Підсідельний штир забезпечує можливість зміни посадки за рахунок регулювання висоти установки штиря, а також регулюванню позиції сідла (за кутом та відстанню).

Чим відрізняються підсідельні штирі?

• Розрізняють основні 3 типи конструкцій: жорсткі, амортизаційні та телескопічні.

Найбільш розповсюдженими є саме жорсткі завдяки їх надійності та універсальності. Більшість жорстких підсідельних штирів мають круглий переріз, однак існують і спеціальні штирі з витягнутим профілем. Також для покращення властивостей жорсткості та зниження ваги товщина та профіль стінок можуть бути змінені гідроформуванням.

Амортизаційні іноді встановлюють на міські або прогулянкові велосипеди, однак вони мають ряд недоліків, через що не надто популярні. Телескопічні підсідельні штирі забезпечують можливість миттєвої зміни висоти через що їх зручно використовувати в умовах часто змінюваного рельєфу.

• Залежно від типу голівки (та затискача) існують 3 типи штирів: зі звуженням (потребує окремий затискач), голівка з одноболтовим кріпленням, голівка з двоболтовим кріпленням.

• Залежно від внутрішнього діаметру підсідельної труби рами - підсідельні штирі можуть мати різні зовнішні діаметри:

Найрозповсюдженішими є: 25.4 мм \ 26 мм \ 26.8 мм \ 27.2 мм \ 30.4 мм \ 30.9 мм \ 31.6 мм

Довжина, як правило, складає від 270 до 400 мм залежно від призначення та конструкції рами.

• За матеріалами розрізняють: сталеві, алюмінієві, карбонові, титанові, скандієві. Вибір матеріалу значно впливає на масу штиря.

Як підібрати необхідний розмір підсідельного штиря до рами?

Необхідно виміряти внутрішній діаметр підсідельної труби рами і вибирати підсідельний штир з відповідним зовнішнім діаметром (як правило, на декілька сотих міліметрів більший за внутрішній діаметр труби рами).

Як підсідельний штир установити на раму?

Більшість підсідельних штирів установлюються всередину рами та затискаються хомутом підсідельного штиря. Бувають і зовнішні підсідельні штирі, які одягаються поверх труби рами.

Під час установки важливо не допускати надто високого положення штиря, оскільки це може дуже негативно вплинути на вузол кріплення і зруйнувати раму чи сам штир через надмірне навантаження. Як правило, на підсідельному штирі є відповідне маркування для мінімального занурення штиря в раму.

Чи можна установити підсідельний штир меншого діаметру за внутрішній діаметр підсідельної труби?

Так, для цього існують спеціальні адаптери, однак це знижує надійність вузла, тому бажано підбирати відповідний розмір штиря.

Як підібрати хомут підсідельного штиря?

Хомут надягається на підсидільну трубу, а не на сам підсидільний штир - тож необхідно заміряти зовнішній діаметр підсідельної труби і підібрати відповідний хомут.

Також хомути розрізняються за типом кріплення: на шестиграннику та на ексцентрику.

Головна відмінність ексцентрикового в тому, що для його установки та затискання не потребується інструмент.

Додати нову відповідь