Яке сідло мені краще обрати?

Для цього треба визначитись, для якого типу катання ви обираєте сідло (шосе, MTB, туризм, прогулянки і т. п.), та з якою періодичністю ви будете кататись.

Форм/фактор та жорсткість: більш м’ яке та широке, для легких вело прогулянок містом, на невеликі відстані, в свою чергу більш жорстке, вузьке та довше - для активного багатогодинного катання, для спорту, туризму MTB та змагань.

Які бувають сідла, та для чого?

Сідла поділяюся на: спортивні/MTB, туризм/tour/hybrid, та їзди по місту/прогулянкові та комфортні, а також дитячі, bmx, тощо. 

-спортивні/шосе та MTB (шириною 12-14 см), як правило, досить вузькі, довші, жорсткі та легкі, підходять для змагань, та для подолання великих відстаней. 

-туристичні/трекінгові певною мірою схожі за характеристиками на спортивні, але, як правило, дещо м’якіші, більш комфортніші та меншої довжини, мають ширину -13-18 см

- міські, досить широкі та мають м’ який пінонаповнювач/гель, підходять для прогулянок на невеликі відстані містом, ширина біля 17-22 см

-дитячі/bmx сідла зазвичай відрізняються меншою довжиною, та середньою м’якістю.

Що краще, широке, середнє чи вузьке сідло?

В цілому, широке для більшого комфорту(більш вертикальна посадка), для міста та невеликих відстаней(<40-60 км), середнє досить універсальне і може бути використане в повсякденному застосуванні, підходить для туризму/MTB, вузьке для більших відстаней, понад 60 км (більш «агресивна», горизонтальна посадка) підходить для спорту, змагань та MTB. 

Для більш ретельного підбору ширини (для аматорів/професіоналів), необхідно визначити відстань між центрами сідничних кісток, виходячи з цього параметру, можна й підібрати правильну ширину сідла, вона може бути на 10-20 мм, більшою за показник між кістками.

Чи є сенс в окремих пом’ якшувальних гелевих вставках/чохлах поверх сідла?

Так, якщо ви катаєтесь на невеликі відстані, містом, та не складних маршрутах(парки, велодоріжки, тощо), в прогулянковому режимі/темпі, також підійдуть дітям - для більшого комфорту.

В інших випадках, слід звернути увагу на придбання нового сідла.

Для чого служить отвір вздовж сідла, яка його функція?

Отвір вздовж сідла дозволяє не порушувати кровообіг, а також уникати тиск на чутливі пахові зони. 

Це особливо важливо при багатогодинних та складних пересуваннях велосипедом.

Якими матеріалами комплектуються сідла?

В основному, це пластик, «шкірзам», та натуральна шкіра.

Пластик являється самим простим та бюджетним варіантом, може підійти для коротких прогулянок. «Шкірзам» – найпоширеніший варіант, встановлюється на більшість сідел, замінник шкіри значно краще вентилюється, ви почуваєте себе більш комфортно при тривалих подорожах, що правда, і «шкірзам» буває різної якості. Натуральна шкіра – цей матеріал для найдорожчих сідел, шкіра дуже добре «дихає» і являється самим якісним та комфортним варіантом, на сідлі з таким матеріалом ви із задоволенням подолаєте багато кілометрів велосипедних шляхів.

Додати нову відповідь