У мене є велосипед! Які камери підходять на нього?
Найшвидше з`ясувати це можна роздивившись покришки на Вашому велосипеді. Зазвичай на ній зазначено розмір (26х2.1/29х2.25/тощо). Від нього і треба відштовхуватись. Перша цифра - діаметр, друга - ширина. Більшість камер підходять до різної ширини, оскільки гума еластична. Тож Вам слід вибирати з камер Вашого діаметру та ширини: якщо покришка 2.1, то, наприклад, шириною 1.75*2.125, або 2.0-2.4.
Які камери мені обрати: важчі чи легші?
Вага камери залежить від кількості гуми в ній. Дешевші камери, як правило, менш еластичні та завжди товщі, відповідно і важчі. Дорожчі камери легші за рахунок меншої кількості гуми та часто еластичніші через дещо інший склад гуми. Але тонкіші. Отже або важчі і трохи більший опір проколам, або легші і більша ймовірність проколу. Зазвичай питання ваги постає при збиранні легких велосипедів для перегонів або туризму.
Який тип ніпеля мені обрати?
Найпоширеніші 2 типи: авто та преста.
Авто-ніпель використовується давно і його простіше накачати при потребі на будь-якому шиномонтажі. Але якщо Ваші ободи під престу, то авто-ніпель без розсвердлювання отвору не влізе, бо він товщий.
Преста-ніпель використовується не так давно і розроблений спеціально для велосипедів. Він тонший та легший за авто-. Однак автомобільні насоси не накачають цей тип ніпеля. На цей випадок Вам необхідно мати перехідник з преста- на авто-ніпель.
Велосипедні ж насоси зараз майже всі універсальні і можуть накачати обидва типи ніпелів. У насоса або 2 окремі клапани, або розбірний клапан з серцевиною, що перегортається, або ж "розумний клапан", який без додаткових маніпуляцій приймає обидва типи ніпелів.
Яку довжину ніпеля обрати?
Це залежить від висоти Вашого обода. Якщо 15-20мм, то підійде стандартна (найменша) довжина 35мм. Якщо обід вищий, то вже слід підбирати довжину, оскільки якщо ніпель буде закоротким, то на нього просто не вдягнеться насос. Зовні слід залишати мінімум 1,5-2см ніпеля для нормального контакту з насосом.
Довжина ніпеля буває від 35мм до 100мм (40, 48, 60, 80). Також існують подовжувачі для преста-ніпелів, від 35 до 120мм, які виручають при відсутності камер з потрібною довжиною ніпеля. Довжини 48мм+ зазвичай використовуються для високих аеродинамічних ободів мтб та шоссе велосипедів.
Чи можу я залити герметик в камеру?
В першу чергу необхідно дізнатись на сайті виробника герметику, який Ви маєте, чи розрахований він на використання в камерах, оскільки склад гуми камери і гуми покришки відрізняються.
Також є деякі нюанси у виробниках і якості камер. Деякі камери без проблем переносять додавання герметику, а деякі можуть розклеїтись по заводському шву (зазвичай дешеві). Тож краще попередньо перевірити реакцію камери на герметик деякий час, зовні, поза колесом.
Герметик NoTubes, за інформацією виробника, можна використовувати як безкамерно, так і з камерами.