Зображення


На початку грудня серед київської велоспільноти найзапеклішим обговоренням стало питання, поставлене спортсменом-любителем Василем Капущаком.

Нагадаємо, що у жовтні місяці у Києві пройшли кантрійні велоперегони, на організацію яких місто виділило суму 391300 гривень, з яких доля понад 150 тисяч залишається невідомою. Маючи досвід організації змагань, Василь поставив під сумнів апетити організаторів, зокрема пункт кошторису, в якому вказана сума на будівництво траси — 148 тисяч гривень.

Жовтневі перегони проводился протягом двох днів у понеділок та вівторок відповідно, коли більшість потенційних учасників банально знаходяться на роботі. Посилаючись на нероздруковані афіші, організатор наполягає: явка могла бути більшою, та це упущення буде виправлено при організації майбутніх змагань. Але цікава річ: інформація про наступний етап перегонів 14 та 15 грудня просто відсутня. Пошук приводить на офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі Prozorro. Кошторис є. Перегонів немає. Ані афіш, ані дат, ані анонсів. Нічого. Яким чином спортсмени дізнаються про гонки без реклами?

Обговорення суперечливого питання дійшло навіть до президента Федерації Велоспорту України Олександра Башенка, тож Василь вирішив перейти від обговорення до активних дій. Він закликав активістів велоспільноти відвідати стартову галявину біля озера Дидорівка у Голосієвському парку та зафіксувати матеріальні свідоцтва на фото, щоб отримати базу для подальшого розслідування. Але не так сталося, як гадалося: начальник Управління Молоді та Спорту Вадим Маркович Гутцайт не підписав кошторис тендеру та гонка була відмінена.

Тим не менш, хоча й маленькими силами, збір відбувся та Василь не бажає зупинятися.Далі приводимо переклад оригінального посту Василя, з якого все почалося.

Як змінюються апетити спортивних функціонерів?!

Майже місяць назад я написав пост про те, як, на мій погляд, вкрали з однієї гонки більше 150000 грн. На жаль, результату ще немає, але справа на місці не стоїть, все інше — таємниця слідства.

Але що відбувається зараз, після того, як ті самі функціонери розуміють, що за ними "стежать"?
Таким чином:
У системі Prozzoro знайдені тендери:
79820000-8 на "Поліграфічні послуги: Сигнальна стрічка згідно вимог UCI, номери учасників з дизайном " на суму 12500 грн;
92620000-3 - "Послуги з технічного забезпечення спортивних заходів: послуги з оренди (прокату) мобільної огорожі (130 м) з доставкою.... " - сума 17238 грн;
64220000-4 - "Портативні радіостанції:" -3400 грн;
79950000-8 -"Технічне забезпечення роботи суддівської колегії:" -31000 грн.
Разом, загальний бюджет за знайденими тендерами складає 64138 грн.
• Зауважу, що або апетити у друзів зменшилися, або оренда тих самих рацій для такого самого заходу стала у 9 разів меншою.

• Якщо раніше за оренду арок, генератора, 120 огорож та оренду подіуму на 2 дні виділяли 34780 грн, то зараз достатньо 17238 грн.

Перемога?

Я не думаю, що це перемога. І ось чому:

— 1 метр розміточної стрічки коштує від 1 грн з урахуванням доставки. Бюджетна коштує вдвідчі дешевше.
— Друк 1 номеру з ламінуванням — до 10 грн. Друк на вінілі і того дешевший.

Виходячи з того, що на перегонах планується участь 80 атлетів (а я гадаю, що рівно стільки й буде, може навіть більше, судячи з активного рекламування), витрати складуть:

— номера: 800 грн;
— розмітка: 11700 грн. Це 12 км якісної та 24 км стрічки поганої якості.

А скільки в реалі?

Зображення

Мабуть, не вистачає тільки для будівництва траси 148000 грн, як у минулий раз, що вельми дивно!

Всі 64138 гривень виділені під один захід:

"Для забезпечення організації та проведення відкритого зимового чемпіонату міста Києва з велосипедного спорту на маунтінбайку (крос-кантрі) серед всіх вікових категорій з 14 по 15 грудня 2017 року в м. Києві (Голосіївський парк, вул. Генерала Родимцева)".

Що ми маємо робити?

• Як і раніше, я закликаю до репосту. Резонанс конче необхідний. Завдяки, мабуть, саме вашому репосту, справа почала рухатися, причому до справи залучилися абсолютно різні люди.
• Вступити у групу "СпортКорр", щоб стежити та додавати свіжі новини.
• Прийти на перегони. Збір біля озера Дидорівка. 14 та 15 грудня, о 10:00.
• Взяти з собою фотоапарат.
• Запросити друга та знайомих. Чим більше нас буде, тим краще ми зможемо освітити перегони та записати всі необхідні докази.

Зображення

Додано: виявилося, що на перегонах 9-10 жовтня 2017 року було витрачено ще 91600 грн на розмітку, номери та таблички. Та ще 80000 на суддівство.

Схожі статті

Як харчуватися під час велогонок і тривалих поїздок на велосипеді.
Сідла SELLE SMP - 100% made in Italy!
Пристрасті етапу Кубку Світу з MTB

Прокоментувати статтю