Інструкція для новачка по вибору велотренажера з ігровим тренувальним програмним забезпеченням.

Якщо ви колись краєм вуха чули від знайомих, що вони тренуються на станку через "Zwift", але не маєте уявлення про що мова - ми вам розтлумачимо щой й до чого.

"Розумний тренажер" схожий на звичайний велосипедний станок, але маховик, що здійснює протидію педалюванню контролюється програмно з телефону чи комп'ютера.

В чому користь такого тренажеру?

Бум популярності ігрових тренувальних програм "TrainerRoad", "Zwift", "SufferFest" та інших викликав бурхливий розвиток виробництва сумісних з ними тренажерів: домашні тренування стали набагато цікавішими та макимально наближеними за відчуттями до повсякденної їзди.

Коли, наприклад, на віртуальному тренуванні ви піднімаєтесь у гору - навантаження на тренажері зростає, що заставляє вас педалювати сильніше - все як в житті.

Це працює як в реалістичних ігрових відео "Rouvy" чи "FulGaz" з видом від першої особи, так і в тривимірному ігровому світі "Zwift".

Протягом групової гонки В Zwift, в пелотоні опір педалюванню знижується, а на змінах і у відриві - посилюється.
За схожим принципом тренувальні програми "TrainerRoad" та "SufferFest" підвищують опір до точно обчислених значень у Ваттах, правильно дозуючи зусилля педаляжу.

Тож головні причини використовувати "розумний велотренажер": тренування стають веселішими і ефективнішими.

Принцип роботи "розумного велотренажера"

Він взаємодіє з смартфонами через протоколи ANT+ та Bluetooth.
ANT+ використовує стандартні частоти для безпроводної велосипедної електроніки: більшість велокмп'ютерів, пульсометрів, датчиків швидкості, каденсу і т.п. працюють саме через ANT+.
Bluetooth - це стандартний протокол обміну даними у смартфонах та телефонах.

Можна керувати "розумним велотренажером" за допомогою сучасного велокомп'ютера Garmin Edge 520, чи Wahoo Elemnt. Вони мають можливість керувати навантаженням, задаючи його у Ваттах - таким чином можна спланувати тренування, або проїхати попередньо завантажену програму.
Але практика склалась таким чином, що велотренажером людям цікавіше керувати через додаток на телефоні.

Ми рекомендуємо використовувати все ж протокол Bluetooth, як стабільніший і  більш поширений (в останні моделі Samsung Galaxy ANT+ уже вбудований, але все ще лишається екзотикою серед смартфонів).

Майте на увазі, що зазвичай "розумний велотренажер" треба під'єднувати до мережі живлення - в залежності від моделі він генерує опір за допомогою електромотору, чи комбінує його зусилля з потужним магнітом і важким маховиком.

Що потрібно мати, щоб почати тренування на "розумному велотренажері"?

- Комп'ютер, планшет або смартфон з вбудованим модулем Bluetooth, або з зовнішнім модулем ANT+
- Швидкий WiFi
- Сам велотренажер
- Велосипед
- Час та натхнення

Два види "розумних велотренажерів"

Всі ці станки можна розподілити на дві категорії за типом установки на них велосипеду: "wheel-on" та "direct-drive".

"Wheel-on" виглядають майже так само які звичайні "трейнери": велосипед встановлюється на раму і фіксується за ексцентрик заднього колеса. Після цього до заднього колеса притискається барабан, який задає навантаження.
Така конструкція відносно легка (біля 18 кг.), відносно дешева (приблизно 350$), відносно малогабаритна (зазвичай має складані підставки).

З недоліків конструкції можна згадати хіба що обов'язковий процес калібровки кожен раз, коли велосипед був знятий\поставлений на тренажер. Калібровка потребує хвилин 10 їзди і результати паверметру в процесі тренування не стовідсотково правильні і точні, як на моделях типу "direct-drive".

Тренажер "direct-drive" - це велика і міцна конструкція, яка повністю заміняє заднє колесо велосипеда. На неї монтується касета а потім встановлюється велосипед.

Вона не потребує калібровки, завжди точно вимірює потужність райдера, але відносно важка (від 21 кг.) і ціна найдешевших моделей починається від 900$.

Джерело.

Схожі статті

Відомого італійського гонщика дискваліфіковано на 12 років
Велогонщик RadioShack Френк Шлек провалив допінг-пробу
Велосипеди і запчастини у кредит!

Прокоментувати статтю