71-річний казахстанський аксакал з'їздив до Японії на велосипеді за секретом молодості.

Изображение

Тугелбек Касимули об'їздив на велосипеді 40 країн, щоб розповісти світові про свою країну і знайти рецепт довголіття.

Чоловік народився в селі Джамбо Тарбагатайского району. Пропрацював учителем математики в сільській школі, а потім директором. Професійним спортом ніколи не захоплювався. На довгу подорож його надихнув віщий сон.

Спочатку він їздив по Україні, потім доїхав до Туркестану. За 30 років Тугелбек на велосипеді об'їздив Європу, Центральну Азію, Росію, Монголію, Азербайджан, Пакистан, Іран, Індію, Грецію. Всього майже 40 країн. Чоловік не володіє іноземними мовами, проте це не заважає йому подорожувати і пізнавати культури різних народів.

Не обходилося під час подорожей і без пригод, часом небезпечних. Аксакала тричі збивали на дорозі, але він відбувався тільки подряпинами, а одного разу намагалися навіть убити. "Коли мені було 60 років, я проїжджав через Узбекистан. Якось зупинився перепочити в чайхані. А там немає стільців. Я зробив замолення і приліг, спершись на руку. І раптом один з відвідувачів, високий чоловік підійшов до мене і схопив за горло, намагався задушити. Не вийшло, шия у мене як у бика! " - сміється мандрівник. До таких ситуацій він готує себе кожен день.

Изображение

Велосипедист важить всього 42,5 кілограми при зрості 160 сантиметрів. Кожен день тренується, піднімає шиєю 16-кілограмову гирю до 150 разів на день. Взимку катається на лижах, в решту часу їздить на велосипеді або ходить пішки. Бере участь у всіх веломарафонах, які проводяться в Алмати, де він живе останні роки. Аксакал порахував: за своє життя він проїхав не менше 400 тисяч кілометрів або відстань, рівну дев'яти екваторам. Його мета - розповісти всьому світу про Казахстан. Про свої враження чоловік вже написав дві книги під назвою "Якщо я буду живий ...".

Изображение

Найбільше велосипедиста вразила недавня поїздка в Японію, де всього за 10 днів він побував в Токіо, Йокогамі, Нагої, Кіото, Кобе, Хіросімі і Нагасакі. Будучи колись членом антиядерного руху "Невада-Семипалатинськ", Тугелбек-ага відвідав святі для японців місця пам'яті жертв ядерних бомбардувань. Серед них - меморіал дівчинці Садако в Хіросімі, обгорілої під час ядерної бомбардування. Вона увічнена в статуї в верхній частині монумента з журавликами-орігамі в руках. За давньою японською традицією той, хто складе тисячу журавликів, зможе загадати бажання, яке обов'язково здійсниться.

Изображение

Знаючи японською лише чотири слова, казахстанський велосипедист був вражений японськими філософією і культурою і збагнув для себе справжню запорука довголіття. "Раніше я завжди думав, що китайці - найбільші довгожителі в світі. Але коли я прибув до Японії, я зрозумів і відкрив для себе новий шлях до довголіття. Не треба допускати до себе хвороби. Треба думати тільки про здоров'я, розум і мова повинні бути чистими. Не треба ні на кого тримати зло. І завжди треба вміти прислухатися до внутрішнього "я". Я вирахував, що в середньому казахи можуть жити до 150 років ", - ділиться Тугелбек, який запевнив, що тепер, після поїздки в Японію , йому більше нікуди і нема чого їхати: він задоволений і тепер може цілком віддатися своїй родині, шістьом дітям і шістьом онукам.

Изображение

Але наостанок спортсмен все ж вирішив зробити ще один веломарафон на честь 1000-річчя Алмати і майбутньої Універсиади, проїхавши на велосипеді з південної столиці в Шім'ї, потім через Павлодар і Астану знову в Алмати.

Изображение

Схожі статті

69-річний велосипедист прямує з Англії до Нової Зеландії.
105 років — не вирок!
Pillar - опора для твоїх колес

Прокоментувати статтю