Мешканець Уганди Нурдін Касом майструє рами для велосипедів. Ось тільки замість звичного металу зроблені вони з бамбуку.
 
Чоловік створив сайт, на якому розповідає про свою роботу і викладає зразки продукції. https://boogaalibikes.com/
 
Майстерня Касом знаходиться в столиці Уганди - місті Кампала. Чоловік запевняє, що його велосипеди міцні, легкі, зручні та довговічні.
 
"Бамбук гнучкий, і це дає йому амортизувальні властивості, особливо коли їдеш по бездоріжжю. Бамбук сам по собі пом'якшує удари краще, ніж сталь і алюміній", - відзначав Нурдін Касом в коментарі агентству Reuters.
 
Чоловік пояснив, що вирішив працювати з бамбуком, тому що його легко знайти в країні, він швидко росте і такий матеріал екологічний. Ще однією з причин стала відсутність в країні деяких комплектуючих для стандартних велосипедів.
 
Спочатку майстер кілька місяців висушує бамбук, обробляє його інсектицидом (щоб шкідники випадково не "з'їли" майбутній велосипед). Кожен свій велосипед Касом створює по заздалегідь промальованим кресленнями: з математичною точністю проводить заміри, щоб деталі ідеально підходили один до одного.
 
Для надійності вузли рами він скріплює спеціальним матеріалом з кори дерева мутуба. Інші деталі Касом бере зі старих зламаних велосипедів.
 
Зібраний разом бамбуковий каркас майстер ретельно шліфує вручну, отчищує від пилу і дрібної стружки та лакує.
 
Робота над одним виробом триває до 7 днів. У підсумку виходить дешевша альтернатива дорогим імпортним велосипедів, які більшості жителів країни просто не по кишені.
 
Велосипеди Касом, які він випускає під брендом Boogaali, коштують від 350 до 450 доларів. Їх використовують на змаганнях в Африці.
 
Продукт став настільки популярний, що майстер збирається розширювати виробництво.

Схожі статті

Велодень в Киеве
Знижки на велосипеди Trek Marlin 2016!
Знижки до Нового Року на дитячі велосипеди Trek

Прокоментувати статтю