24.03.07 Текст Скарги в ГПУ

Аватар користувача
Valera
* * * *
Повідомлень: 723
З нами з: 25.2.03 11:18
Стать: чол
Звідки: Kiev

24.03.07 Текст Скарги в ГПУ

Повідомлення Valera » 21.3.07 09:42

Ниже привожу текст СКАРГИ, который будет предложено подписать участникам акции , которая будет проведена перед Ген. Прокуратурой Украины 24.03.07.
Мы можем принять к сведению ваши пожелания поправки, но скорее всего она будет именно в таком виде так как учесть все замечания нереально. Иначе мы акцию в срок просто не проведем. Подписывание на акции этого документа не есть обязательным, но очень желательно - это будет единственным официальным документом подтверждающим то, сколько нас прийдет на Акцию.

Еще ниже - текст прессрелиза, который мы начали рассылать в СМИ. Если у когото есть прямые контакты с редакторами телеканалов, радио, газет и прочих СМИ, то вы можете самостоятельно переслать им текст этого прессрелиза или просто дать ссылку сюда.

Регистрация на Акцию тут - http://velokiev.com/forum/viewtopic.php?t=36270
Концепция проведения акции осталась прежней и посмотреть можно тут - http://velokiev.com/forum/viewtopic.php?t=29450
Тут тема призванная привлечь тех, кто в основном читает болтушку и смотрит только свежие сообщения - http://velokiev.com/forum/viewtopic.php?t=36639
--------------------------------------------------------------------
До Генеральної прокуратури України

від незалежної велосипедної
спільноти міста Києва

С К А Р Г А

9 вересня 2006 року біля Генеральної прокуратури України незалежною велосипедною спільнотою м. Києва було проведено акцію протесту. Близько 500 велосипедистів тоді висловили своє обурення грубим порушенням прав людини, їхнього загиблого товариша Ігоря Стрижакова.
Нагадаємо, що 25 березня 2006 року приблизно о 14 ій годині на 33 ому кілометрі автодороги Київ–Бориспіль (на повороті до аеропорту «Бориспіль») сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій загинув наш товариш, досвідчений велосипедист, 28 річний Ігор Стрижаков. ДТП сталася внаслідок наїзду автомобіля Шевроле Нива, державний реєстраційний номер АА 4808 АН, на велосипедиста, що рухався у попутному напрямку.
Припустившись численних грубих порушень кримінально-процесуального кодексу, на підставі упереджених і необ’єктивних висновків незаконно призначеної еспертизи, посадові особи Бориспільського МРВ 5 квітня 2006 року винесли постанову про відмову у порушенні кримінальної справи. Завдяки такому протизаконному рішенню, не проводячи обов’язкових при порушенні справи слідчих дій, посадовці Бориспільського РУ фактично зробили усе, щоб допомогти водію Лопаті В. І. уникнути кримінальної відповідальності. Про факти таких неодноразових грубих порушень кримінально-процесуального законодавства ми повідомили Генпрокуратуру в своїй попередній скарзі від 9 вересня 2006 року (зареєстрованій 11.09.2007р. за вхідним №150907-06).
Всі спроби адвоката Лукашенка М. П. домогтися чесного розслідування наштовхнулися на стіну кругової поруки, що діє серед правоохоронних органів Бориспільського району. Тому, не маючи надії знайти справедливість на місцевому рівні, ми звернулися до Генеральної прокуратури з проханням: 1) направити порушену (на той час заднім числом) кримінальну справу для розслідування до СУ УМВС України у Київській області; 2) забезпечити проведення досудового слідства по цій справі з дотриманням всіх відповідних норм кримінально-процесуального законодавства; 3) Генеральній прокуратурі України взяти цю справу під контроль; 4) провести перевірку перерахованих в скарзі фактів та дати належну оцінку незаконним діям посадовців Бориспільського МРВ та Бориспільської міжрайонної прокуратури.
20 вересня 2006 року у письмовій відповіді на наше звернення начальник управління Генпрокуратури С. Сорокін повідомив, що порушену за фактом ДТП за ч. 2 ст. 286 КК України кримінальну справу передано для розлідування до СУ ГУ МВС України в Київській області, слідство триває, а його хід Генеральною прокуратурою України взято на контроль.
Наразі стовідсотково виконано тільки першу нашу вимогу. Щодо інших вимог, то ми не маємо реальних підтверджень того, що Генеральна прокуратура України дійсно контролює хід справи, бо всі терміни, передбачені процесуальним законодавством для проведення досудового слідства, давно сплили, розслідування справи явно затягується. А про перевірку фактів порушення бориспільськими посадовцями діючого законодавства та про надання належної правової оцінки їх незаконним діям пан Сорокін зовсім нічого не повідомив, це наше прохання було просто проігнороване.
18 січня 2007 року (після звернення до Генеральної прокуратури України від народного депутата України Міщенка С. Г. щодо неналежного розслідування кримінальної справи) мати загиблого велосипедиста отримала відповідь-відписку від прокуратури Київської області, де врешті начальник відділу І Ємець повідомив, що на той час в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз триває проведення судово-автотехнічної та транспортно-трасологічної експертиз, які були призначені під час розслідування зазначеної справи. Досі нічого невідомо про висновки цих експертиз, якщо вони взагалі проводились насправді, бо такими важливими речовими доказами як велосипед Стрижакова І. В., його верхній одяг, що зараз знаходяться вдома у матері загиблого, ніхто навіть не цікавився.
Зважаючи на затримки в розслідуванні справи та на невиконання наших попередніх вимог, незалежна велосипедна спільнота м. Києва вважає за потрібне подання до Генеральної прокуратури України цієї скарги з наступними вимогами.
1. Надати інформацію про дійсний стан розслідування справи, а також пояснити причини затримки термінів, предбачених кримінально-процесульним кодексом для проведення досудового слідства.
2. Забезпечити проведення по справі усіх необхідних слідчих дій, про які йшлося у скарзі Лукашенка М. П. до Бориспільської міжрайонної прокуратури 14 червня 2006 року.
3. Провести перевірку викладених в попередній нашій скарзі (зареєстрованій 11.09.2007р. за вхідним №150907-06) фактів порушення процесуального законодавства та дати належну оцінку незаконним діям посадовців Бориспільського МРВ та Бориспільської міжрайонної прокуратури.
4. Надалі контролювати хід розслідування справи, аж до передання справи до суду.
Ми вимагаємо справедливості, ми хочемо щоб нас врешті почули, і ми будемо звертатися знову і знову, бо знаємо, що наш загиблий товариш так само боровся би за честь кожного з нас.

Відповідь на нашу скаргу просимо надсилати за адресою:
< домашний адрес>

З непохитною вірою в справедливість,
незалежна велосипедна спільнота м. Києва.
24 березня 2007 р.

Зібрано підписів всього _____ на _____ сторінках.


< Далее следуют разграфленные для подписей страницы >

--------------------------------------------------------------------------

Незалежна велосипедна спільнота міста Києва

ПРЕС-РЕЛІЗ
20.03.2007

Майже рік минув як вбито 28-річного велосипедиста.
Карну справу відкрито із піврічним запізненням під тиском дій товаришів загиблого.
За весь цей час слідство майже нічого не зробило, щоб встановити причину загибелі людини.
Слідчі органи навмисно гальмують розслідування, грубо порушуючи норми кримінально-процесуального законодавства.
Генпрокуратура зі свого боку потурає протизаконним діям слідства.

В суботу 24 березня 2007р. в Києві вже вдруге відбудеться акція протесту проти обурливого факту порушення прав людини а також проти зухвалого порушення законодавства України правоохоронними органами.

З 10.00 до 12.00 біля Генеральної Прокуратури м. Києва по вул. Різницька, 13/15 зберуться сотні велосипедистів з усієї України, щоб висловити своє обурення жахливим фактом порушення права людини на чесний і неупереджений розгляд справи з боку органів внутрішніх справ.

25 березня 2006 р. близько 14:00 на 33-му кілометрі автодороги Київ-Бориспіль було збито на смерть Стрижакова Ігоря, 1977 року народження. Водій автомобіля Шевроле Нива, Лопата Василь, який їхав в напрямку аеропорту Бориспіль, наїхав на велосипедиста. В результаті цієї аварії Ігорь загинув.

Посадові особи Бориспільського МРВ зробили все, щоб допомогти Лопаті В.І. уникнути кримінальної відповідальності. У порушенні кримінальної справи було відмовлено. Звернення адвоката сім’ї Ігоря до Бориспільської міжрайонної прокуратури тільки погіршило ситуацію.

Усвідомивши неможливість домогтися правди в Борисполі, активісти Незалежної велосипедної спільноти міста Києва прийняли рішення провести акцію протесту проти цих обурливих фактів. Дату проведення акції було призначено на 9.09.2006р. І одразу ж після з’явлення в мережі Інтернет та ЗМІ інформації про підготовку акції за фактом гибелі Ігоря було відкрито кримінальну справу (28.08.2006).

9.09.2006р. біля Генеральної Прокуратури України зібралося близько 500 велосипедистів, мотоциклістів та небайдужих людей. Зібрано 470 підписів під скаргою до генпрокурора. Посадові особи Генпрокуратури прийняли скаргу, після чого ми отримали письмову відповідь, що деякі наші вимоги буде задоволено. Тоді акція набула широкого розголосу і була висвітлена десятками телеканалів та друкованих видань.

За ті півроку, що минули з дня проведення акції, нам повідомлено, що справу було передано з Борисполя до ГУ МВС України в Київській області та що хід слідства взято Генпрокуратурою України під контроль. Ані слова про неналежне розслідування справи посадовими особами Бориспільського МРВ.

На цей час немає акту судово-медичної експертизи тіла загиблого.
На всі запити адвоката сім’ї Ігоря про стан справи йому відповідають, що ведеться слідство, хоча всі терміни, відведені на це законодавством, минули. Жодного разу не брались покази постраждалої сторони та не обслідувались речові докази. Посадових осіб Бориспільського МРВ, що не виконали своїх обов’язків щодо відкриття та належного розслідування кримінальної справи за фактом загибелі Ігоря, не тільки не покарано, але деяких переведено на вищі посади. Генпрокуратура на всі наші запити та зауваження відповідає пустими відписками. Обіцяного контролю за розслідуванням справи з її боку не спостерігається.

З усього вищесказаного, а також з інших фактів і деталей, якими ми володіємо, нами зроблені наступні висновки:
1. Слідчі органи навмисно гальмують розслідування і, вочевидь, зацікавлені й надалі допомагати Лопаті В.І. уникнути покарання;
2. Генпрокуратура відверто потурає протизаконним діям слідства, сподіваючись з часом зам’яти справу.

В зв’язку з цим ми проводимо цю акцію. Вже вдруге! На цей раз більш масштабну і жорстку!
Мета акції – домогтися справедливого і неупередженого розслідування загибелі нашого товариша. Ігоря не повернеш, але ми хочемо, щоб водії усвідомлювали повну відповідальність за свої дії на дорозі. Ми не хочемо, щоб вбивці за кермом могли відкупатися від правосуддя тільки тому, що наша правова система це дозволяє.
Також ми намагаємось привернути увагу влади та громадськості до безладу, що існує у нас на дорогах та в правозахисних інституціях держави.

Шановні журналісти!
Ми сподіваємось на Вашу підтримку в проведенні акції і допомогу в висвітленні цих подій в офіційних колах та серед широких мас громадськості. Адже під колесами автомобіля можуть опинитися дорогі нам люди. Не допустимо цього – зробимо Україну краще!

За більш детальною інформацією в справі вбивства Ігоря Стрижакова звертайтеся
до Коваленка Валерія, тел. 8 067 464-03-98, e-mail: valeriy.kovalenko@gmail.com
або до Касянова Євгена, тел. 8 066 740-38-76, e-mail: chaosaari@ukr.net
Востаннє редагувалось 22.3.07 14:08 користувачем Valera, всього редагувалось 3 разів.

Аватар користувача
VVS
* * * * *
Повідомлень: 1497
З нами з: 15.10.04 08:38
Skype: v.siniy
Стать: чол
Звідки: Борщаговская слоноферма

Re: 24.03.07 Текст Скарги в ГПУ

Повідомлення VVS » 21.3.07 10:18

Мождиво стануть в нагоді мої правочки.
До Генеральної прокуратури України

від незалежної велосипедної
спільноти міста Києва

С К А Р Г А

9 вересня 2006 року біля Генеральної прокуратури України незалежною велосипедною спільнотою м. Києва було проведенно акцію протесту. Близько 500 велосипедистів тоді висловили своє обурення грубим порушенням прав людини, їхнього загиблого товариша Ігоря Стрижакова.
Нагадаємо, що 25 березня 2006 року приблизно о 14 ій годині на 33 ому кілометрі автодороги Київ–Бориспіль (на повороті до аеропорту «Бориспіль») сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій загинув наш товариш, досвідчений велосипедист, 28 річний Ігор Стрижаков. ДТП сталася внаслідок наїзду автомобіля Шевроле Нива, державний реєстраційний номер АА 4808 АН, на велосипедиста, що рухався у попутному напрямку.
Припустившись численних грубих порушень кримінально-процесуального кодексу, на підставі упереджених і необ’єктивних висновків незаконно призначеної еспертизи, посадові особи Бориспільського МРВ 5 квітня 2006 року винесли постанову про відмову у порушенні кримінальної справи. Завдяки такому протизаконному рішенню, не проводячи обов’язкових при порушенні справи слідчих дій, посадовці Бориспільського РУ фактично зробили усе, щоб допомогти водію Лопаті В. І. уникнути кримінальної відповідальності. Про факти таких неодноразових грубих порушень кримінально-процесуального законодавства ми повідомили Генпрокуратуру в своїй попередній скарзі від 9 вересня 2006 року (зареєстрованій хх.09.2007р. за вхідним №ххххххх).
Всі спроби адвоката Лукашенка М. П. домогтися чесного розслідування наштовхнулися на стіну кругової поруки, що діє серед правоохоронних органів Бориспільського району. Тому, не маючи надії знайти справедливість на місцевому рівні, ми звернулися до Генеральної прокуратури з проханням: 1) направити порушену (на той час заднім числом) кримінальну справу для розслідування до СУ УМВС України у Київській області; 2) забезпечити проведення досудового слідства по цій справі з дотриманням всіх відповідних норм кримінально-процесуального законодавства; 3) Генеральній прокуратурі України взяти цю справу під контроль; 4) провести перевірку перерахованих в скарзі фактів та дати належну оцінку незаконним діям посадовців Бориспільського МРВ та Бориспільської міжрайонної прокуратури.
20 вересня 2006 року у письмовій відповіді на наше звернення начальник управління Генпрокуратури С. Сорокін повідомив, що порушену за фактом ДТП за ч. 2 ст. 286 КК України кримінальну справу передано для розлідування до СУ ГУ МВС України в Київській області, слідство триває, а його хід Генеральною прокуратурою України взято на контроль.
Наразі стовідсотково виконано тільки першу нашу вимогу. Щодо інших вимог, то ми не маємо реальних підтверджень того, що (на мій россуд, наш сумнів - наша проблема, це не підстава для реакції держорганів) дійсно Генеральна прокуратура України контролює хід справи, бо всі терміни, передбачені процесуальним законодавством для проведення досудового слідства, давно сплили, розслідування справи явно затягується. А про перевірку фактів порушення бориспільськими посадовцями діючого законодавства та про надання належної правової оцінки їх незаконним діям пан Сорокін зовсім нічого не повідомив, це наше прохання було просто проігнороване.
18 січня 2007 року (краще перенести сюди)(після звернення до Генеральної прокуратури України від народного депутата України Міщенка С. Г. щодо неналежного розслідування кримінальної справи) мати загиблого велосипедиста отримала відповідь-відписку від прокуратури Київської області, де врешті начальник відділу І Ємець повідомив, що на той час в Київському науково-достідному інституті судових експертиз триває проведення судово-автотехнічної та транспортно-трасологічної експертиз, які були призначені під час розслідування зазначеної справи. Досі нічого невідомо про висновки цих експертиз, якщо вони взагалі проводились насправді, бо такими важливими речовими доказами як велосипед Стрижакова І. В., його верхній одяг, що зараз знаходяться вдома у матері загиблого, ніхто навіть не цікавився.
Зважаючи на затримки в розслідуванні справи та на невиконання всіх (вище за текстом ми писали, що перша вимога таки була виконана, тому слово "всіх" використовувати не зовсім коректно) попередніх вимог, незалежна велосипедна спільнота м. Києва вважає за потрібне подання до Генеральної прокуратури України цієї скарги з наступними вимогами.
1. Надати інформацію про дійсний стан розслідування справи, а також пояснити причини затримки термінів, предбачених кримінально-процесульним кодексом для проведення досудового слідства.
2. Забезпечити проведення по справі усіх необхідних слідчих дій, про які йшлося у скарзі Лукашенка М. П. до Бориспільської міжрайонної прокуратури 14 червня 2006 року.
3. Провести перевірку викладених в попередній нашій скарзі (зареєстрованій хх.09.2007р. за вхідним №ххххххх) фактів порушення процесуального законодавства та дати належну оцінку незаконним діям посадовців Бориспільського МРВ та Бориспільської міжрайонної прокуратури.
4. Надалі контролювати хід розслідування справи, аж до передання справи до суду.
Ми вимагаємо справедливості, ми хочемо щоб нас врешті почули, і ми будемо звертатися знову і знову, бо знаємо, що наш загиблий товариш так само боровся би за честь кожного з нас.
Відповідь на нашу скаргу просимо надсилати за адресою:
<мой домашний адрес>

З непохитною вірою в справедливість,
незалежна велосипедна спільнота м. Києва.
24 березня 2007 р.

Зібрано підписів всього _____ на _____ сторінках.
< Далее следуют разграфленные для подписей страницы >
Мысль, будто конь без уздечки,
Вольно резвится, летит.
Даже валяясь на печке,
Мудрый всё время в пути.

Аватар користувача
Valera
* * * *
Повідомлень: 723
З нами з: 25.2.03 11:18
Стать: чол
Звідки: Kiev

Повідомлення Valera » 21.3.07 10:33

Спасибо...опечатки - обязательно исправим..замечания - постараемся учесть..

Аватар користувача
chaos
* *
Повідомлень: 89
З нами з: 16.10.04 22:51
Skype: eugenepylypenko
Стать: чол
Звідки: Бориспіль, Київ

Повідомлення chaos » 21.3.07 11:14

дякую за зауваження, все врахував і виправив.
the sense of life is great and noble

Аватар користувача
VVS
* * * * *
Повідомлень: 1497
З нами з: 15.10.04 08:38
Skype: v.siniy
Стать: чол
Звідки: Борщаговская слоноферма

Повідомлення VVS » 21.3.07 11:21

рад, что моя помощь пригодилась.
всегда пожалуйста.
Мысль, будто конь без уздечки,
Вольно резвится, летит.
Даже валяясь на печке,
Мудрый всё время в пути.

Аватар користувача
Masud
* * * * *
Повідомлень: 1883
З нами з: 25.5.05 21:34
Стать: чол
Звідки: Киев, Западный берег

Re: 24.03.07 Текст Скарги в ГПУ

Повідомлення Masud » 21.3.07 11:57

18 січня 2007 року... науково-достідному інституті судових експертиз триває

...висновки:
1. Слідчі органи навмисно гальмують розслідування і, вочевидь, зацікавлені й надалі допомагати Лопаті В.І. уникнути покарання;
2. Генпрокуратура відверто потурає протизаконним діям слідства, сподіваючись з часом зам’яти справу.
При всей очевидности происходящего лучше изменить формулировки: у нас в стране не сажают только тех, кто действительно совершает преступление.
1. Складається враження, що слідчі органи навмисно гальмують розслідування і навіть зацікавлені й надалі допомагати .....
2. Дії Генпрокуратури нагадують відверте потурання протизаконним діям чиновників Бориспільського МРВ - вочовидь дехто сподівається з часом зам'яти справу
Я всегда говорю, что если человек активно катается на велосипеде, значит у него есть хотя бы одна извилина и он уже никогда не будет инфантильной амёбой.
Трям

Аватар користувача
SSK
* *
Повідомлень: 139
З нами з: 10.8.06 23:52
Стать: чол
Звідки: Киев, Голосеево

Повідомлення SSK » 22.3.07 14:10

1. Надати інформацію про дійсний стан розслідування справи, а також пояснити причини затримки термінів, передбачених кримінально-процесульним кодексом для проведення досудового слідства.
Зображення


Повернутись до “Се ля ви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей