Питання від "чайників". Акт третій.

Будь-які "залізячні" питання
foer
*
Повідомлень: 1
З нами з: 28.12.20 23:25
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення foer » 28.12.20 23:27

Прошу помощи у знатоков. Хочу электрефицировать свой велосипед. Передний мотор, т.к. стоит планетарка и в заднее колесо ничего больше не влезет. А кареточные - дороже, больше гемороя с установкой и не хочу насиловать саму планетарку - и так уже переключение скоростей начало барахлить (еще не разбирался).
Собственно, два вопроса:
1) насколько моторы mxus хуже bafang (есть вариант по моему бюджету - с mxus, ассистом, тормозными ручками и экраном или с bafang, но без перечисленных плюшек)
2) вчера напугали, что есть риск сломать переднюю вилку при использовании мотора. Насколько проблема реальна? У меня bergamont tronic с родной вилкой, если что

Аватар користувача
ВелоДім
SiteAdmin
Повідомлень: 3962
З нами з: 18.9.09 19:25
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення ВелоДім » 29.12.20 01:19

2) вчера напугали, что есть риск сломать переднюю вилку при использовании мотора. Насколько проблема реальна? У меня bergamont tronic с родной вилкой, если что
Варто просто замислитися чому виробники самі не випускають готові електровелосипеди з мотором в колесі ( і з такою вилкою)
Мабуть тому, що вона не розрахована на такі навантаження...

p.s. по моторам не підкажемо, бо ми принципово не займаємося подібною "електрофікацією"
Зображення

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Steinberger » 4.2.21 01:54

Купил б\у руль. Придя домой, обнаружил в нём обломки пластмассовых барэндов. "Не беда", подумал я, вооружился продолговатым заострённым предметом и предпринял первую попытку выковырять некогда полезный аксессуар наружу. Вместо наружи, уже бесформенный кусок пластмассы пропихулся вовнутрь. "Вырезано_цензурой", подумал я, и, вопреки ожиданиям вытащить наружу, принялся пропихивать второй обломок поглубже, аналогично первому. "Вырезано_цензурой", снова подумал я, и на сей раз вооружился длинным тупым предметом, в надежде вытолкать куски этой вырезано_цензурой пластмассы с обратной стороны. Таким образом, запихнул до упора сначала с одной стороны, затем, для симметрии, с другой. И всё. Застряло окончательно :dash2:
Внимание, вопрос: есть ли способ извлечь бывшие барэнды из недр руля или придётся продать руль в отличном состоянии так и катать, с осознанием того, что внутри, утяжеляя всю конструкцию, покоятся изуродованные заглушки?
8)

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Uda4nik » 4.2.21 04:51

Внимание, вопрос: есть ли способ извлечь бывшие барэнды из недр руля или придётся продать руль в отличном состоянии так и катать, с осознанием того, что внутри, утяжеляя всю конструкцию, покоятся изуродованные заглушки?
1) Розчинник - за умови, що він може розчинити саме той пластик.
2) Нагрівання керма градусів до 150 - з надією, що той пластик не термостійкий, підплавиться та випаде сам.
3) Вода, багато та під високим тиском. Можна під"єднати кермо до керхера :D

whynot
* *
Повідомлень: 151
З нами з: 12.9.11 01:53
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення whynot » 7.2.21 01:48

1) Розчинник - за умови, що він може розчинити саме той пластик.
2) Нагрівання керма градусів до 150 - з надією, що той пластик не термостійкий, підплавиться та випаде сам.
3) Вода, багато та під високим тиском. Можна під"єднати кермо до керхера :D
4) Розсвердлувати. Для префоратора є досить довги ;)
--
А ти готовий до третьего майдану?

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Uda4nik » 7.2.21 22:52

Автор не сказав, яке у нього кермо. Флет, райзер, а може баран? :)

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Steinberger » 10.2.21 06:06

Спасибо за советы, наиболее реальными выглядят варианты 1 и 2, буду пробовать. Тип руля - флэт.
8)

Tzawr
новичок
новичок
Повідомлень: 2
З нами з: 24.4.21 22:05

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Tzawr » 24.4.21 23:11

Интересует вопросы
1 Нужны ли документы на велосипед при выезде за границу? Скорей всего они остались в общаге 5 лет назад если вообще и были я его покупал БУ, но номер однажды сверял полицейский и все нормально(да я не помню были они или нет). Вел Салют 24 дюйма брался из-за того что складной и дешевый на 24 колесах. А так у него были проблемы пришлось весь перетрусить, ну и тяжелый он сам по себе. Если нужны то я просто куплю еще 1 такой же но с доками, не важно что он складывается и 24.
2 Кто может подсказать складной руль реальность или все они будут люфтить? Если да то подскажите что-то бюджетное ибо я задолбался выкручивать и выворачивать свой
3 Аналогичный вопрос по педалям

Tzawr
новичок
новичок
Повідомлень: 2
З нами з: 24.4.21 22:05

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Tzawr » 24.4.21 23:17

Купил б\у руль. Придя домой, обнаружил в нём обломки пластмассовых барэндов. "Не беда", подумал я, вооружился продолговатым заострённым предметом и предпринял первую попытку выковырять некогда полезный аксессуар наружу. Вместо наружи, уже бесформенный кусок пластмассы пропихулся вовнутрь. "Вырезано_цензурой", подумал я, и, вопреки ожиданиям вытащить наружу, принялся пропихивать второй обломок поглубже, аналогично первому. "Вырезано_цензурой", снова подумал я, и на сей раз вооружился длинным тупым предметом, в надежде вытолкать куски этой вырезано_цензурой пластмассы с обратной стороны. Таким образом, запихнул до упора сначала с одной стороны, затем, для симметрии, с другой. И всё. Застряло окончательно :dash2:
Внимание, вопрос: есть ли способ извлечь бывшие барэнды из недр руля или придётся продать руль в отличном состоянии так и катать, с осознанием того, что внутри, утяжеляя всю конструкцию, покоятся изуродованные заглушки?
Жидкое мыло внутрь.
Стальной тросс диаметра чуть меньше руля и ты им 100% вытолкнешь стучи прокручивай и стучи.
Заточенная спица и долби пока не раздолбится.

Аватар користувача
ВелоДім
SiteAdmin
Повідомлень: 3962
З нами з: 18.9.09 19:25
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення ВелоДім » 29.4.21 04:30

Интересует вопросы
1 Нужны ли документы на велосипед при выезде за границу? Скорей всего они остались в общаге 5 лет назад если вообще и были я его покупал БУ, но номер однажды сверял полицейский и все нормально(да я не помню были они или нет). Вел Салют 24 дюйма брался из-за того что складной и дешевый на 24 колесах. А так у него были проблемы пришлось весь перетрусить, ну и тяжелый он сам по себе. Если нужны то я просто куплю еще 1 такой же но с доками, не важно что он складывается и 24.
2 Кто может подсказать складной руль реальность или все они будут люфтить? Если да то подскажите что-то бюджетное ибо я задолбался выкручивать и выворачивать свой
3 Аналогичный вопрос по педалям
Документи за кордон не потрібні ( придбати ще один Салют заради документів \ навіть складно уявити як вони виглядають\ - це мабуть жарт) :ROFL:
Складне кермо це для рахітичних пенсіонерів.
Складні педалі придбати дуже просто :p
Зображення

Аватар користувача
EvGaS
*
Повідомлень: 25
З нами з: 16.10.20 05:34
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення EvGaS » 10.9.21 04:56

Дістав вєлік, але не зрозуміло як знімати кожух цепа для обслуговування передньої зірки і каретки.
Хто знає чим промити-розчинити старе загустіле мастило з заводу?
Як змащувати такі втулки без розбору конструкції - вже вигадав потрійним вигином голки шприця, щоб завести під пильник і торкнутися вісі, якою стікатиме.
Тут гайка пильника і конус піддалися. Але як почистити правий підшипник і ЧИМ - питання.

https://i.ibb.co/9vkR7Br/IMG-20210909-201156v2.jpg

Підкажіть розчинники основи популярних консистентних змазок. Що може розчинити?
Несуттєво яка велорелігія — лісапед все одно колеситиме згідно законів фізики.

Аватар користувача
EvGaS
*
Повідомлень: 25
З нами з: 16.10.20 05:34
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення EvGaS » 10.9.21 16:08

UPD: розібрався на західних форумах.
У повних кожухів зазвичай є якийсь люк.

https://i.ibb.co/YfQQ2W4/IMG-20210910-111658.jpg

На педалі, ззаду знизу, або кожух розкривається навпіл. В мене було як кришка від металевої банки кави))
Несуттєво яка велорелігія — лісапед все одно колеситиме згідно законів фізики.

Zeka
* * * * *
Повідомлень: 1410
З нами з: 9.6.09 15:59
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Zeka » 10.9.21 17:55

Але як почистити правий підшипник і ЧИМ - питання.
Я бы обошелся WD-40 или уайтспиритом, по ситуации.

Аватар користувача
EvGaS
*
Повідомлень: 25
З нами з: 16.10.20 05:34
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення EvGaS » 12.9.21 06:19

2 Zeka
1) Вже розібрався у становищі. Кожухи або розкладаються горизонтально, або ззаду-знизу секція є. Мені трапився третій, супер-мега вінтажний варіант (все ж рами щонайменш з 1975р роблять, вел десь 2010-2015рр) - доступ до системи робиться видлубуванням люка довкола правого кривошипа. Як у старої 'консервної банки' з кавою кришка.

Відео зі схожим, навороченішим за мій люком:
https://www.youtube.com/watch?v=J2ofkXzY4wA

2) Уайтспіріт, Б70 (Калоша) і Б72 вже інфо знайшов по промивці. Або знежирювачами з продажної велохімії (Degreaser-и) чи спиртами. WD-40 хімічно псує підшипники - його категорично не радять. Хіба що по нім змінити кульки, а може й конуса й чашки. Загалом - таке інфо накопав.

Ще нічого не буде, якщо механіку взагалі промивати у воді з мийним засобом для посуду - головне опісля продути (феном) де капілярний ефект, висушити (фен, плита - цеп равликом смажити, батарея). Може розчинником іржі/лимонною/оцтовою кислотою/методом з харч.содою - пройтися від окисів сталі та дюралі (лимонна алюмку точно чистить). Цей колгосп-метод простий і працює там, де можна швидко вивести воду по мийці. (мені мити раму було звісно ж не варіант - але повністю розібрані частини втулки чи каретки - цілком)

Просто чомусь таке інфо ніде не зібране компактно - і на форумах така діч інколи радиться...
Як кому не лінь - додасте інфо у відповідну тему з чистки і антикору (якщо така є).
Востаннє редагувалось 12.9.21 06:33 користувачем EvGaS, всього редагувалось 1 раз.
Несуттєво яка велорелігія — лісапед все одно колеситиме згідно законів фізики.

Аватар користувача
EvGaS
*
Повідомлень: 25
З нами з: 16.10.20 05:34
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення EvGaS » 12.9.21 06:31

Не хочеться спамити, але є НАСТУПНЕ ПИТАННЯ:

Що ліпш себе поводить на морозах:
Сталеві пружини чи гумки-силікон-еластомери?
Шкіра чи дермантин-пороллон-поліпропілен і т.д.?

Проблема вибору сідла для 'ЗИМОВОГО' велосипеда.
Умовно на -7с поводження яких матеріалів буде ліпш.
Несуттєво яка велорелігія — лісапед все одно колеситиме згідно законів фізики.

Аватар користувача
Noisy
*
Повідомлень: 34
З нами з: 19.6.19 16:56
Стать: чол
Звідки: Дикий захід

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Noisy » 13.9.21 06:12

Що ліпш себе поводить на морозах:
Сталеві пружини чи гумки-силікон-еластомери?
Шкіра чи дермантин-пороллон-поліпропілен і т.д.?
Не впевнений, але... Шкіра може і -50 переносити із зберіганням еластичності, прикладом чого є білі ведмеді. А ось про пластики щось такого не чув.
Літаки металеві із сталевими елементами конструкції і гумовими колесами теж впевнено себе почувають при -60 на висоті 10 км. Та й у байку-то теж гумові колеса, і якщо вони зберігають еластичність, то й у інших місцях байку гумові елементи плюс-мінус працюватимуть.
Щодо силікону... Пишуть, що замерзає при -60-70, і склується при -110-120. Якщо в Якутію взимку не збираєтесь, можна пробувати. :)

Аватар користувача
EvGaS
*
Повідомлень: 25
З нами з: 16.10.20 05:34
Стать: чол

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення EvGaS » 13.9.21 09:16

2 Noisy
дякую, вчора активно 'покурив мануали' з матеріалів як таких

На велофорумах стоїть цілий вий через те що зимою дубіє еластомер у вилках. Це саме собою пояснює криву поведінки гумок усіляких від температур.
Крім того еластомери погано амортизують - ті гумки пхають щоб не було пробоїв. Тож у сідлі воно більш для теплих і дуже гарних доріг.
Дехто на зиму еластомери взагалі виймає.
Та й ці 'гумки' - зазвичай щось дешеве, що не є каучуком, або силіконом. Принаймні чистими - там якісь домішки з вибачте, якихось какульок, подешевш, і погірш того що йде в камери і покришки. Там та суміш матеріалу поводить зовсім не так як силікон, якого мабуть там жалюгідний % у складі. (якщо ПРЕМІАЛЬНІ китай-покришки мають лиш ДО 40% каучуку у складі, й те навряд природнього - а синтетичного гіршого... тож не дивуймося, якщо силікону у силіконових вставках у сідло буде відсотків п'ять - в покришках же ж стільки каучуку кладуть китайці, і 95% 'чогось іншого').

Металевим пружинам же ж - по кількості енергії яку вони можуть амортизувати, і по морозам - узагалі нормально.
Пластики ж і нові матеріали - часто стають крихкими, дубіють, тощо. Хоча і пишуть деякі що витримують до -40с, доки не репнуть, але сумніваюся що вони зберігають свої пружні властивості так добре. Я особливо не чув про популярні синтетичні матеріали, доступні людям і гарні для морозів. Радш - навпаки.

По шкірі і усіляким дермантинам-...пропіленам - прийшов до висновку що на слабкому морозі воно все більш-менш як обшивка тримається. Але синтетика репне швидш, просто тому що шкіра просто механічно невбивана, і механічно не репаєтья від мікрокристалів льоду всередині. Просто згадав свої туфлі еко, в яких обидві підошви за роки в пил, а верхня половина зі шкіри - ціла. І я за ними навіть не доглядав))) Тож +1 йде шкірі (нормальній цілісній, некитайській і нестружці) як матеріалу за невбиваність.

Буду брати для зими надійну кілограмову гирю (білоруські коричневі сідла десь за 250-300 нові можна знайти на барахолках, чорні - то китайське пап'є-маше у смолі. ...ну або рештки радянщини, чи оверпрайсовий брукс, чи Лепер голландський), на грамів 300-400 важч, з пружин і шкіри, і оброблятиму її оцтом/лимонною кислотою для пом'якшення, а потім вазеліном/гліцерином оброблятиму для розноски і довговічності.
За олдскулом.

Знову - може кому на зиму корисно буде.
Несуттєво яка велорелігія — лісапед все одно колеситиме згідно законів фізики.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Steinberger » 22.2.22 14:42

Подскажите пожалуйста: если хранить смазки-пасты и т.д. в шприцах с резиновым наконечником на поршне, может ли резина со временем разрушиться под действием состава и испортить его?
8)

Zeka
* * * * *
Повідомлень: 1410
З нами з: 9.6.09 15:59
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Zeka » 22.2.22 19:30

Может, но скорее всего не успеет.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Steinberger » 23.2.22 14:16

Может, но скорее всего не успеет.
Спасибо.
А с цельнопластмассовыми такое полностью исключено?
8)

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Питання від "чайників". Акт третій.

Повідомлення Steinberger » 1.5.22 15:29

Есть овальная звезда, со степенью овальности незначительно натягивающей-отпускающей цепь при каждой половине оборота (всего на пару мм, гифка, к сожалению, не вставляется, можно посмотреть по ссылке https://fastpic.org/view/117/2022/0501/ ... 1.gif.html ).
Если такую переднюю звезду использовать с планетарной втулкой, не может ли она (планетарка) повредиться от такого незначительного, но постоянного подтягивания-ослабевания цепи?
8)


Повернутись до “Технозона”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей