День 3
Bran – Râsnov – Braşov
Дистанція за день: 38 км
Зранку ходили дивитись "Замок Дракули". Це саме туристичне місце з тих, де ми були. Найбільший сувенірний базар, найбільше людей, найдорожчий вхід. Особисто мені всі замки і церкви більше подобаються ззовні, ніж зсередини, не став виключенням і Бранський замок. Багато різних експозицій, але найефектніше виглядає фортеця з галявини за річкою

ще один ракурс

всередині укріплення багато поверхів, вузенькі коридори, низькі стелі, стерті за століття камяні сходинки. і все якесь мініатюрне, ніби іграшкове

центр Брану, 0-кілометр:
погуляли по місту, купили сувеніри, які, до речі, тут найдешевші і вибір найбільший
Наступний чекпоінт - Ришнов, де збереглось середньовічне місто і замок на горі в центрі міста.

ось трохи історії з сайту
http://www.castles.com.ua:
Німецькі колоністи називали це поселення на свій манер: Rosenau, натякаючи на троянди. Угорці називали Barcarozsnyó.
До Брашова звідси всього кілометрів 13, добиратися найпростіше з автостанції № 2 (Аутогара дуо, ага): бусики в напрямку Ришнова і Брана ходять кожні півгодини в будні дні і щогодини в свята.
Це зараз це просто дорога з Брашова на Бран, а колись це був торговий битий шлях з Трансильванії у Валахію. Важлива точка біля підніжжя височенних, зовсім не українських Карпат.
Назва "Ришнов" (українською, напевно, правильніше Ришнів) вперше зустрічається в хроніках XIV століття, хоча твердиня тевтонських лицарів на пагорбі була зведена в 1215 році, а вперше згадана в 1331 р. Вікіпедія стверджує, що топоніміка слова "Ришнов" оходить від слов'янського слова "žrŭnovy", яке начебто означає чи то село, чи то долину. Популярна німецька форма Розенау романтизувала це суворе місце.
За всю свою довгу історію ришнівська цитадель підкорилася ворогам лише один раз, близько 1600 року. Переможцем був угорський князь Габріель Баторі (Gabriel Báthory).
З фортецею пов'язана легенда. Одного разу, коли облога граду затягнулася на дуже вже довгий час, міщани Ришнова страшезно переживали, що закінчиться питна вода. Оборонцям вдалося взяти в полон двох турецьких солдатів - і саме їх міщани заставили копати глибоченний колодязь на фортечному подвір'ї, пообіцявши полоненирм волю в обмін на воду . І турки старалися, копали... протягом 17 років. Вони докопали до води, але отримали за це не волю, а смерть. джерело
цікаву історію розповіла жінка в костьолі, біля підйому на замок:
в 90-х роках бував у Ришнові якийсь італієць. Дивувався з роздовбаності і занедбаності місцевої фортеці. Запропонував місцевій владі відреконструювати замок власним коштом, за умов чи то аренди на 100 років чи щось подібне.
Почались роботи по відновленню. Коли майже все було зроблено, муніципалітет передував і розірвав угоду.
вид на місто з фортеці:

західні ворота:
Також у Ришнові варто зайти в саксонську церкву, що домінує над нижнім містом:
Зовсім поруч знаходиться Брашів, куди ми і прямуємо далі.

Особисто мені це місто дуже вразило, ніби центр Львова, який дуже довго не закінчується. Вражає те, наскільки збереглась архітектура, обличя міста з часів середньовіччя.

Чорна церква, одна з головних цікавинок Брашова:

тут ми навіть потрапили на 1.5 годинний органний концерт. Орган Чорної церкви один з найбільших в ..
ворота старого міста

цервка ..
Нічне місто:

найвужча вулиця в Румунії/Східній Європі/Світі (потрібне підкреслити)
Окремо варто розповісти про Урсул Жепільор.
Ця Фраза супроводжувала потім нас до завершення мандрівки:)
а було все так:
З надійних джерел стало відомо, що в Брашові можна побачити живих ведмедів і не в зоопарку, а на стику дикої природи Румунських Карпат і урбанізованого Брашова.
Є така легендарна вулиця Жепільор, по праву сторону від якої панельні будинки, по ліву руку - ліс і гори. І от, Урсули (ведмеді по-румунськи), яких у тут багато, опівночі спускаються на цю вуличку перевіряти смітники. За легендою, треба приїхати рівно опівночі. Знаючи це, ми так і планували наш вечір. Сходили в ресторан, погуляли нічним містом, видерлись на Чорну і Білу вежі, і о 23.00 рушили на пошуки ведмежої вулиці.
Коли ми запитували у таксистів або перехожих як знайти вулицю Жепільор, вони одразу посміхались і перепитували зі знанням справи: ААА!, Урсул Жепільор! Так-так, звісно, де ж вона? От тут думки розділились. Кожен показував свій напрямок, так ми прокатались дві години по місту. Як виявилось, вуличка ця знаходиться аж за горою, на якій є аля Голівуд напис БРАШІВ. Тобто, за досить високою горою.
Коли ми зайняли нарешті позицію для спостереження, на годиннику вже було по першій..
Біля смітника побачили табличку, де застерігають роззяв від близького контакту з ведмедем, на фотках "як не можна робити" людина, що годує ведмедя рот-з-роту

Що цікаво, ми були не єдині, хто очікував на ведмедів. Люди приїздили, чекали хвилин 15, повідомляли що вже надто пізно і їхали спати. За годину приїхала поліція, сказали щоб були обережні, якщо вуйки таки вийдуть з лісу, як-не-як, дикі тварини.
В результаті, так і не дочекавшись бурмила, їдемо в
місцевий кемпінг. Цього разу лягаємо спати близько 4. Насичений день, особливо ніч. Залишок ночі сняться ведмеді:)
- Як підемо, брате? - спитав другий.
- Найнадійніше йти за зорями та небесними світилами, спускатись уздовж перестуджених річищ та прямувати за пташиними тінями, що летять крізь туманні перевали.
Але на всяк випадок я купив атлас автомобільних доріг.