Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 17.2.22 11:07

Було пару хвилин часу, спробував записати Сузукі, бо минулий запис вийшов трохи халтурним, як за виконанням, так і за якістю запису, що нічого дивного - то просто робочі записи для власної оцінки виконання мелодії, там не було задачі концерт писати, просто збереглися файли з однією мелодією, зіграною на різних гармошках. Досить доречно було їх порівняти за звучанням... Зараз, до речі, також тихо чогось записалося... І темп виконання в стилі галопу, ну, на бігу писав, то й темп такий :).

То, правда, не велика трьохоктавна Сузукі, а маленька, 13-діркова. Але звучання в них схоже, чисто сузуківський стиль. Я уже розпізнаю всі свої гармошки за звучанням на слух. Вони таки досить різні. Хонер грає об'ємно, розливисто, на ньому добре виходить гра акордами або терціями, мабуть, вона під акорди і настроювалась. Сузукі - дзвінкий насичений звук, вона найкраще темперована (перевіряв усі гармошки тюнером), тому на ній краще грати окремими нотами, чисте доскональне звучання окремих нот в мелодії, а от акорди не зливаються так красиво, як у хонера - сузукі заточена під сольну гру. Томбо - щось таке середнє між ними - темперування непогане, але чуть-чуть (на пару центів по тюнеру) розлітається від ідеальних частот, на які мають настроюватися ноти, тому непогано грає і соло окремими нотами і акордами також непогано, але до хонера не дотягує. До сузукі по чистоті нот - теж. Такий собі компромісний варіант. Що, в принципі, досить непогана ідея універсальності, але звучання не ідеальне.

Сузукі, до речі, дуже складно записати на мікрофон - вона в реальності звучить набагато краще, а при запису вилазять якісь артефакти, якісь скрипи, якийсь свист... Того всього в реалі нема. Інші гармошки більш-менш нормально пишуться... Цікаво було би записати на студійний мікрофон, але в мене такого немає, я завжди писав на вбудовані мікрофони, максимум на звичайну петличку - воно голос пише добре, а музику - так собі. Щоб послухати себе зі сторони - того достатньо, а щоб зробити концертний запис - ніт. Ну, я ще не доріс до того рівня виконання, щоб собі музичну студію заводити. От зіграю нормально "Чардаш" Монті - тоді, можливо, і про студійний мікрофон задумаюсь...

Сузукі
"Тихо над річкою"

https://drive.google.com/file/d/12W9m9R ... sp=sharing

ps. Колись давно, коли ще освоював гітару, помітив одну цікаву штуку - якщо її настроюєш по тюнеру - вона класно грає сольні партії, але акорди чомусь звучать так собі, типу, гітара не строїть... Настроюєш на слух по струнах на п'ятому ладу - акорди звучать шикарно, зате точність окремих нот, як грати соло одразу на кількох струнах - не ідеальна. Копнув тоді теорію, розібрався. То древня проблема музики, ще з тих часів, відколи придумали рівномірно-темперований стрій (можна в інтернеті ту тему копнути глибше, не буду тут детально розказувати). Та сама штука проявляється і в гармошках - одні настроєні на акордову гру, інші на соло. Гітару, правда, можна перенастроїти, а гармошку ні. Як та гармошка з заводу настроєна, така вже вона і буде. Але прослідковується акордовий чи соло стиль у різних виробників, що я описав вище. Не знаю, чи то стосується всіх їхніх гармошок, але навіть те, що я накопав - мабуть таки має певний тренд.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 18.2.22 15:15

По ходу своїх розкопок на теренах духових музичних інструментів і губної гармошки зокрема, натрапив на досить цікавий музичний інструмент.

Зафун (Xaphoon). Дуже прикольне звучання, схоже на саксофон. Його на сленгу так і називають - Pocket Sax.

На фоні саксофона його розміри дійсно кишенькові. І аплікатура видобування звуків там значно простіша від саксофонної. І клапани відсутні, просто закриваєш отвори, як на сопілці.
При цьому - як він звучить! :good: Не дивлячись зображення, навіть не скажеш, що то не саксофон грає :duma:. При тому, ціна його зовсім не саксофонна - співставима з вартістю хорошої губної гармошки.

Посилання на сайт виробника (ціни там також зазначені):
https://xaphoon.com/products/maui-xapho ... ssic-black

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 18.2.22 19:04

Прикольна штукенція, цей Зафун. Завжди мріяв на саксі навчитись, але навіть на сопілці отак з ходу важко було хоч щось зіграти, про акомпанимент геть промовчу. Інше діло гармоніка, навіть на хроматиці якось впевнено з самого початку все пішло, з діатонікою геть красіво стало.
А от по Зафуну, навіть у нас на олх є один варіант, але у не досить зручній для мене тональності Вb (flat B), дочекаюсь відповідь одного продавця з ebay, та може візьму на погратись, звук дуже подобається, а якщо з ревером або в переході, то звучить зовсім як "фірмА" ))
осьо до-омікронний імпровіз з товаришом) тільки загальний рифф не записав, а так все імпровіз на ходу під пивко з гопрохи))
phpBB [media]


p.s. виторгував у продавана з ebay бамбук у С-тональності за 40 баксів, спробую шо воно таке)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 18.2.22 19:26

осьо до-омікронний імпровіз з товаришом) тільки загальний рифф не записав, а так все імпровіз на ходу під пивко з гопрохи))
А мікрофон до ноута підключений? Чи воно на якийсь комбік грає? І що за мікрофон, до речі?

Пробую розібратися в тих технічних речах.
Бо само музикування на гармошці в мене вже непогано виходить:

"Самотній пастух" на хонері
https://drive.google.com/file/d/1A57HxA ... sp=sharing

Тепер би ще навчитися звук нормально писати і обробляти його. Бо те, що малеча по хаті бігала, поки я писав, то дрібниці, просто закриваєш двері, та й пишеш... А от шум повітря, який виходить з гармошки - як забрати? Якщо він зливається зі звуком... Як ковальський міх працює. То, до речі, Хонер. Грає класно, насичено, потужно, але втрати повітря там досить пристойні. Хоча воно мене тепер не лякає, мені зараз вже вистачає повітря навіть для голосної гри. Більше дратує отой шум, при живому прослуховуванні пофіг, а при запису його добре чути. На хонері тільки шум ковальського міха, а на сузукі взагалі ще якийсь свист і скрипи записуються. Пробував і дальше від мікрофона писати і поролончик надівати - все одно фігня виходить: або звук глухий, якщо далеко, або шуми. Мікрофон BOYA BY-M1, петличка, голос він пише нормально, гітару - також, а з гармошками якась біда. Звукорежисер наразі з мене хреновенький поки що.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 21.2.22 12:10

А мікрофон до ноута підключений? Чи воно на якийсь комбік грає? І що за мікрофон, до речі?
Мікрофон - самий звичайний дешманський SoundKing
Схема така: Мікрофон в ноут, там через шумодав Logic Pro вихід на мікшер, з мікшера на ламповий усілок, з нього на комбарь і колонки.
Шумодав нормально все зайве відсікає.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 21.2.22 20:43

там через шумодав Logic Pro вихід на мікшер
О, дуже дякую :friends:. Це, мабуть, і буде вирішенням моєї проблеми з ковальським міхом.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 21.2.22 20:49

До речі, класне відео - для розуміння, чого одні гармошки краще грають акордами, а інші - краще грають чистими нотами. Про різні варіанти настроювання.
Гітар та інших інструментів то також стосується...

Досить толковий розбір по темі. Краще один раз побачити (точніше почути), ніж перелопачувати купу літератури по теорії музики.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 22.2.22 01:21

Німців на тремоло-гармошках слухав, японців слухав. Європа, Азія... Знайшов третю опорну точку. Америка. Також непогано вони на тремолках грають. Я думав, у тих краях тільки блюз поширений. А ніт. Тремолки також в повазі. І гармошковий стиль музики своєрідний - не схожий ні на німецький, ні на японський. Оригінальненько. Мені сподобалось. В багатьох місцях навіть якісь мотиви, схожі на укр. фолк, проскакували, чимось вони схожі, якоюсь співочістю чи що.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 26.6.22 15:22

Поки одні стараються навколо себе все хороше зламати, знищити і розтрощити, інші живуть для того, щоб те хороше створювати. Який контраст світів...

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.12.22 00:08

Пів року не брав гармошку до рук. Якось зараз зовсім не ті емоції, щоб музикувати. Але ж не можна постійно сидіти і плакатися...
То з осені почав потихеньку відновлювати свої навики. Виявляється, нічого не забулося, навіть навпаки, став більше імпровізувати. І репертуар значно розширився.

Знайшов цікаву програмку, яка транспонує музичні і відеофайли в будь-яку тональність прямо на льоту. Причому без втрати якості мелодії (хоча вокал трохи пливе при значному транспонуванні на 4-5 півтонів, а от інструменталка - ні). Дозволяє також змінювати швидкість відтворення - і теж без того, щоб мелодія попливла (чесно кажучи, перший раз бачу таку програму, щоб настільки якісно працювала зі звуком). Мені так сподобалось! Натягав собі з ютуба купу музичних відео, транспонував їх в тональність своїх гармошок і граю разом під акомпанемент.

Програму звати Transcribe! На торрентах знаходиться досить легко, хоча я вже дозріваю до покупки - така хороша робота має гідно оплачуватись.

Ось приклад того, що вийшло на фініші: мав час і натхнення, то трохи забавився на гармошці з хлопцями з Калуша. І пісня така актуальна - кава завжди має бути!
Прикольно тремоло гармошка звучить вкупі з саксофоном. Писав банально на телефон, на ноуті мені грав акомпанемент, разом з гармошкою в руках тримав дитячий караоке-мікрофон з динаміком, того й ехо таке цікаве вийшло. Нічого не правив, окрім попереднього транспонування мелодії акомпанементу в До-мажор, то така чорнова версія, щоб попробувати, як воно працює. Та й не вмію я толком зі звуковими редакторами працювати. Ну, процес пізнання безмежний - завжди є можливість щось нове освоїти.

Гармошка Suzuki SU-21SP-N C:

Ансамблевий варіант виконання - звучання гармошки зливається з іншими інструментами:

https://drive.google.com/file/d/17Qzvjb ... share_link

А тут гармошка домінує, ведучи соло-партію замість саксофона:

https://drive.google.com/file/d/1UHDPig ... share_link

Ось оригінал відео, під яке грав і з якого робив транспонування: Не перестаю дивуватися можливостям гармошки - при такому суперкомпактному розмірі вона запросто може потягатися і з саксофоном і з синтезатором і зовсім не пасти задніх! Супер інструмент! Причому для саксофона треба чохол, для синтезатора - цілий кофр. А гармошку кинув в кишеню, та й пішов. Гармошка дуже виручає, до речі, коли виключають світло - я на ній вже настільки надрочився, що можу грати в повній темноті і зовсім не милити ноти. Ну, а заряджати гармошку від розетки також не треба. Компактна музика, яка завжди з тобою, в повній бойовій готовності!
Востаннє редагувалось 23.12.22 01:55 користувачем Varyat, всього редагувалось 4 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 22.12.22 17:44

Ловлю кайф з губної гармошки. Таке мале, а як круто грає!
Писав на телефон під акомпанемент з ноутбука. На цей раз вживу, ніякі караоке-мікрофони не використовував. Гармошка Hohner Ocean Star.
Ті самі калуські музики в якості мінуса. Їхнє виконання транспоноване, щоб звести з гармошкою, бо мої тремоло-гармошки тільки в тональності до-мажора грають, а свою хроматичну гармошку я ще не настільки досконало освоїв, щоб в такому темпі з музикантами грати.

А от на тремоло зовсім інша справа - губи просто літають над гармошкою. І ноти самі знаходяться, інтуїтивно. Зараз взагалі не замислююся, яку ноту я граю - просто відчуваю, що це саме та нота, яка мені треба і вона знаходиться саме в тому місці на гармошці. З тремолками я вже повністю подружився, на рівні рефлексів, зараз грати - один суцільний кайф. Я по собі так дивлюся, то десь пів-року занять потрібно, щоб на гармошці отримати нормальний рівень виконання, коли вже повністю граєш в своє задоволення, а освоєння нової мелодії займає від сили півгодини.

"Шабелина" - досить відома і шанована в Галичині пісня, її, зазвичай, співають на кожному поважному застіллі, десь під кінець забави.
Досить красиво зливається гармошкове звучання з саксофоном. Часом воно схоже на акордеон, а в кінці навіть трубу нагадує.

https://drive.google.com/file/d/1zEhC-j ... sp=sharing

Оригінал пісні:
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 10.1.23 20:52

Розпатрав трохи для себе тему звукозапису - і відразу інший результат став. Тепер навіть можна слухати оце записане музикування, по крайній мірі, воно вже не ріже слух. Записував тепер, як належить - канал з мінусовкою в навушники, мінімізація зовнішніх шумів, треки гармошки всі пишуться окремо, потім зводяться. До ідеалу там ще далеко, але розбирався в темі звукозапису таки недаремно, різниця між попередньою і цією "Шабелиною" суттєва.

Два варіанти записав: у першому грають дві гармошки, записані послідовно, кожна на свій трек, у другому - цілих чотири гармошки на різних треках, гармошки різні, хоча всі в тональності До-мажор. Кожну гармошку записував окремо на фоні мінуса. Писав на телефоні, програмою BandLab, досить непогана, при тому, що безплатна і без реклами. Хвалять її в інтернетах. Дозволяє слухати мінус і одночасно записувати. Докупив розгалужувач, щоб до єдиного телефонного аудіогнізда приєднати відразу мікрофон і навушники (безпровідні навушники не катять, затримка завелика, потім морока з синхронізацією треків). Мікрофон - популярна петличка Boya BY-M1, він більше годиться для голосових конференцій, аніж для музики, до студійного конденсатора йому далеко, але пише все одно краще, ніж вбудований мікрофон телефона, плюс можна розмістити його, де потрібно.

Другий варіант запису більше чорновий, там завелике нашарування звуку. То писалося для однієї цілі: досить прикольно, коли записані і звучать паралельно два однакових інструменти - при цьому, абсолютно ідентично обидва рази ніколи не зіграєш і за рахунок цього незначного різнобою таке приємне подвійне звучання, яке не зробиш ні ехом, ні реверберацією. Дійдуть руки - поріжу і посклеюю кращі моменти звучання, зведу все звучання до двох гармошок, розпанорамую кожну на правий/лівий канали - тоді все буде норм.

https://drive.google.com/file/d/1HBWc0X ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1PBU9C8 ... sp=sharing
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 1.2.23 23:46

Наступний проміжний етап в моєму освоєнні премудростей звукозапису. Він мене ще далеко не влаштовує як перфекціоніста, але просування до омріяної гармонії відчутне.

https://drive.google.com/file/d/1hXSHaz ... share_link

Чисто технічний стрибок: тут усе нове - і мікрофон і гармошка. Гармоніст тільки старий... :D

Тривалий вибір мікрофона завершився покупкою AT2020USB+ від Audio-Technica. Конденсатор, кардіоїда. Мікрофон із власною звуковою картою, підключається до ноута напряму по USB. Досить чутливий, при цьому вловлює дуже мало сторонніх шумів. Основним конкурентом був Rode NT-USB. Також непоганий, але занадто багато шумів пише, особливо зі збільшенням дистанції запису.

Гармошка також стала переломним моментом. Seydel - крайня з іменитих гармошкових фірм, жодного інструменту від якої у мене не було. Skydiver - їхня єдина тремоло-гармошка в азійському варіанті настроювання, так що особливо не було й з чого вибирати. Зате в неї є унікальна особливість - язички зроблені з нержавіючої сталі (досить рідкісна штука, у більшості гармошок традиційно вони мідні). Видає досить дзвінкий і голосний звук (в запису то добре чути), хоча може грати й зовсім тихо - чутливість язичків там досить хороша. Модель повнорозмірна, на 24 отвори, кишенькової аналогічної моделі у них нема...

Зате тепер нарешті можу твердо сказати, що я попробував тремолки усіх відомих світових фірм. Маловідомих також. Всі вони тепер в моїй колекції. Ні одна не простоює, усі активно грають.

Зображення

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
senna
*********
Повідомлень: 3811
З нами з: 24.9.03 15:48
Стать: жін

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення senna » 10.2.23 11:07

Ні одна не простоює, усі активно грають.
Одночасно? :gerl:
да благословит вас Аллах и даст любовь и счастье как в этой жизни, так и в следующей.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 10.2.23 19:42

Ні одна не простоює, усі активно грають.
Одночасно? :gerl:
На всі одразу в мене вітру не вистачає :).

До речі, шикарний інструмент для ровериста. Гітару з собою в кишені не потягаєш...
Зараз постійно одну з гармошок ношу в кишені. Дуже виручає, коли є трохи часу, але малувато, щоб чимось суттєвим зайнятися. За 15 хвилин можна нову пісеньку розучити. І зовсім не нудно провести час. Телефон тискати постійно надоїдає. З гармошкою цілуватися - ні.

Приємність є ще в тому, що ти можеш зіграти те, що тобі зараз хочеться, а не те, що в даний момент крутять по радіо. Ну і завжди прикольніше самому щось зробити, якогось результату досягти, а не просто скористатися тим, що зробили інші. Послухати чужу пісню - будь-який дурак зможе, а самому зіграти - потрібно якісь зусилля прикласти. Але в цьому якраз кайф - коли щось робиш і воно виходить.

Візьми собі - не пошкодуєш. Коштує мало, освоюється легко, за два місяці можна з нею подружитися. Задоволення дає море! Як результат, так і сам процес. Тільки бери тремолку. Вона набагато простіша в освоєнні, ніж блюзова. А блюзову можна освоїти наступним етапом.

Відрізнити їх легко - на картинці зверху тремоло-гармошка, знизу блюзова. Тремолка має два ряди отворів, а блюзова - один ряд.

Зображення

Тільки потрібно брати в азійському (японському) варіанті аплікатури. Бувають ще тремолки з настроюванням Ріхтера (то таке саме, як в блюзовій гармошці, воно нам не підійде - там немає ноти Ля в першій октаві, а вона дуже важлива, жодна з мінорних пісень без тої ноти не грається).

Ось як виглядає азійська аплікатура для 21-діркової гармошки (то я коли вчився, робив собі в фотошопі роздруковку під свою гармошку Suzuki SU-21SP-NC в масштабі 1:1, попередньо зісканувавши свою гармошку спереду і ззаду, сумістивши зображення і нанісши написи, щоб можна було прикладувати гармошку по орієнтирам і дивитись ноти). Нота Ля першої октави там є - третя зліва внизу (вдихова нота, жовтеньким кольором ноти на вдих, зеленим на видих, кольорові цифри - різні октави, перша, друга і третя зліва направо і одна нотка четвертої). В настройці Ріхтера замість тієї Ля стоїть Соль (і на видих за нею також Соль, отака фігня, дві ноти Соль і жодної Ля - воно для блюзу добре, а для народно-естрадної музики - ні).

Зображення

Детальніше по виробниках і моделях, які випускаються в азійській настройці:

Hohner - єдина їхня модель в азійському настроюванні Hohner Ocean Star, повнорозмірна, 24 ноти. Інші їхні тремолки - ріхтеровська настройка.

Seydel - також тільки одна модель Seydel Skydiver, повнорозмірна, 24 ноти. Інші тремолки - Ріхтер.

Suzuki - можна брати будь-яку, всі їхні тремолки в азійській настройці. Є як повнорозмірні (21 - 24 ноти), так і кишенькові на 13 - 16 нот.

Tombo - в основному азійське настроювання, але може бути та ж модель в настройці Ріхтера, треба дивитися аплікатуру конкретної гармошки на сайті виробника. Також є повнорозмірні і кишенькові моделі. В Tombo є ще цікава хроматична гармошка, без слайдера і без клапанів (TOMBO CHROMATIC S-50), чогось схожого більше ніхто не випускає, я собі таку взяв.

У цьому списку перші дві фірми німецькі, нижні дві - японські. Це основні світові виробники гармошок взагалі і тремолок зокрема. Є ще менш відомі, є ще китайці, але і цих чотирьох вистачить, щоб щось собі вибрати.


ps. Ось, до речі, посилання на згадувану аплікатуру гармошки Suzuki SU-21SP-NC, у масштабі 1:1, яку я собі робив і картинка з якого вище - може кому згодиться (цю гармошку можна купити у нас, є вона зараз в магазинах, можна брати, приємна гармошка, дуже хороше звучання). Просто роздруковуєте на А4 і користуєтесь.

https://drive.google.com/file/d/1poFUC9 ... share_link
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 12.2.23 00:28

Зображення

Трохи напишу про "дивне" розміщення нот на тремоло-гармошці (на блюзовій воно ще дивніше, особливо в настройці Ріхтера). Як видно з картинки, ноти різних октав перехрещуються і місцями налазять одна октава на іншу. Досить незвично, особливо, якщо порівнювати з клавіатурою фортепіано, де ноти йдуть чітко і послідовно одна за одною.

То особливість побудови гармошок і вона не дивна, а досить продумана і зручна для гри. Просто незвична. Вся справа в тому, що гармошка - цікавий музичний інструмент. Який може грати і на вдих і на видих (за рахунок цього гармошка така компактна за розміром). Причому на вдих і на видих - різні ноти (більше таких інструментів і немає, щоб так могли грати, по крайній мірі, я таких не знаю). Тих нот в класичній гамі сім. Тобто непарна кількість. Якщо розмістити ноти по порядку До-ре-мі-фа-соль-ля-сі, одна на видих, друга за нею на вдих і так всю гаму - то наступна До, яка зазвичай є видиховою нотою (так на всіх гармошках зроблено) за рахунок непарної кількості нот перейде у вдихову дірку. І наступні за нею ноти також поміняються з видихових на вдихові і навпаки... Що буде капець, як незручно, бо кожна октава буде гратися антагоністично, втратиться звичний принцип звуковидобування на інструменті і на рефлексах грати вже не вийде, потрібно буде постійно зосереджуватися, а як одну і ту саму ноту видобути в іншому місці гармошки - на вдих чи на видих. Бардак, коротше буде, а не гра.

Щоб цього уникнути, на різних типах гармошок використали різні способи. На хроматичних гармошках додали до звукоряду ще по одній ноті До, щоб звуків стала парна кількість (ага, там підряд йде дві ноти До). Непоганий варіант, але він також збиває з пантелику, плюс, до того ж, розмір гармошки зростає за рахунок додаткових дірок з лишніми нотами, які просто дублюються, хоча практичного сенсу від дублювання нема.

У тремоло гармошках пішли іншим шляхом. Від дублювання нот відмовились, а розмістили їх таким чином, що на видих йдуть три ноти гами, починаючи з До (до-мі-соль, то якраз акорд), а на вдих - чотири ноти, причому Ля і Сі - дві ноти на вдих підряд і між ними видихової ноти нема. І так, як вдихових нот більше, то воно (в нижній частині картинки) трохи розпирає звукоряд. Через це нота Ре першої октави грається зліва від До, а Ре другої октави - справа від До (у блюзових гармошок так само).

В теорії воно виглядає страшно, незрозуміло, дивно і нелогічно, але то тільки до тих пір, поки на тремолці не почнеш грати... Ті ноти насправді розміщені дуже зручно і продумано, таке розміщення просто ідеально заточено під фолк, етно і естраду - в результаті чого зникає необхідність ганяти губами через всю гармошку туди-сюди, щоб зіграти пісню. За рахунок такого конструктиву ті ноти в реальних піснях настільки близько розміщені одна від одної, що для гри потрібні мінімальні зміщення губ. Щоб зрозуміти детально оте, що я пишу - треба спробувати самому пограти. Гармошку в зуби (точніше в губи) і освоювати нове хобі. Прикольне хобі, нічим не гірше велосипеда. Хоча їх не треба порівнювати - то взаємодоповнюючі речі. Хорошому велосипеду дуже пасує хороша гармошка в підсидільній сумці :).

ps. Трохи роздумів... Навіщо я все оце пишу. Насправді в одному місці в інтернетах отакої компактної і деталізованої інформації по тремоло-гармошках ніде й нема. Якщо по блюзових ще можна дещо знайти, то з тремолками завал. Більшість людей, яких зацікавила гармошкова тема, просто в тому губляться. Купляють блюзову гармошку, яких основна маса в магазинах, блюз вони грати не вміють, фолк/естраду на блюзовій без бендів зіграти проблематично (бенди - непроста штука, я так толком і не освоїв), потикаються-помикаються, та й закинуть ту ідею (власне в мене так і було спочатку). Або візьмуть таки тремолку, але в настройці Ріхтера - результат той самий - гармошку на поличку, ідею освоїти гармошку - туди ж... Я цілий рік копався в темі, перерив купу інфи в інтернетах, перепробував купу гармошок... Але таки докопався до суті! Чим і ділюсь, може кому згодиться, щоб не прориватися через хащі дефіциту інформації по темі, як то було у мене. Тим більше, то не просто дайджест інфи з інтернету, то мій особистий досвід практичного освоєння гармошки, по суті, з нуля. І перелом свідомості, коли я перестав сприймати гармошку, як дитячу забавку і став оцінювати її, як повноцінний музичний інструмент на три октави (в гітарі, до речі, також три октави, попри те, що вона значно більша за розмірами).
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 15.4.23 01:28

так пора вже відосики по кожній моделі робить ;)
Ну то поїхали!

Концепція з гармошкою така:

Музика Яка Завжди З Тобою

https://www.tiktok.com/@varyat69?_t=8bV39U3DnUr&_r=1

Трохи розгулявся, вирішив на старості підкорити тікток. Зробив собі такий роуд-муві музичний, який вписується в ідею "Музика Яка Завжди З Тобою". Ніякої обробки, ніяких прикрас, все знято в дорозі банально на телефон. Зате все щиро і натурально.

Позаливав туди трохи свого музикування на гармошці (десь зо тридцять відосиків вже набирають свої лайки, ще з п'ятнадцять поки закриті, по пару штук щодня буду відкривати, а там ще позаписуєм, в мене репертуар зараз перевалив за 200 пісень тільки народних, не кажучи про естраду, можна писати і писати, аби тільки губи не стерлися :)). Там зараз можна почути чотири тремоло гармошки, на кожній зіграно по пару пісень. Скоро підключу інші, їх в мене ще багато :inlove:. По ходу буду розказувати, де яка гармошка звучить. Велкам! :mushket: Підписуйтесь і слухайте. А там може й собі ідея з'явиться таку прикольну забавку купити. Освоюється за два місяці, коштує ледь дорожче суддівського свистка, дозволяє зіграти що душа забажає і при цьому в будь-яку кишеню влазить. Ідеальний інструмент!

ps. Ну і лайків там наставте на тіктоці. І мені буде приємно і популяризація тремоло-гармошки піде активніше. Мені просто інструмент дуже подобається, хочеться, щоб таких однодумців з нашої когорти тремолістів було побільше! І для тіктока і для ютуба тремоло-гармошка досить рідкісний і унікальний контент. Я колись потратив багато часу, щоб хоч щось знайти про тремоло-гармошку. Або хоча б послухати її звучання, і бажано, різних інструментів, різних фірм і різної якості. Отого, чого мені не вистачало - я зараз і роблю. Комусь точно згодиться...
Востаннє редагувалось 15.4.23 18:21 користувачем Varyat, всього редагувалось 4 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 15.4.23 17:39

Ось, до речі, аплікатура на 16-діркову гармошку, яка є оптимальним варіантом за співвідношенням ціна/якість/компактність. Зробив у фотошопі для своїх племінниць на базі 16-діркової Suzuki W-16. Але ця схема підходить для усіх 16-діркових гармошок в азійській розкладці. Що то за розкладка - розписував вище в цій темі. Якщо в двох словах - у цій розкладці є всі ноти октав, які наявні на вашій тремоло гармошці. Без пропусків і відсутніх нот. Тому розучувати виконання бендів немає потреби, щоб видобути ноту, якої нема на гармошці в розкладці Ріхтера (а це абсолютно всі блюзові десятидіркові гармошки і деякі тремоло гармошки). В азійській (японській) розкладці граєте собі спокійно будь-яку пісню без бендів і інших танців з бубном і не паритесь.

Жовті цифри номерів дірок - ноти першої октави, червоним - друга октава, бірюзовим - третя. Цифробуквенні позначення нот зверху і знизу: зелений фон - нота грається на видих, жовтуватий фон - на вдих.

Зображення

Картинка для роздруку у форматі А4. Роздруковуєте і прикладуєте гармошку до паперу по орієнтирам країв гармошки. Відразу стає видно, де яка нота в якій дірці, не треба рахувати ті дірки кожен раз по порядку. Масштаб з реальною гармошкою співпадає 1 : 1.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 18.4.23 18:55

Підтягнув на тікток ще п'яту гармошку. Можна подивитися і послухати. Крайнє відео за сьогодні - саме вона: Hohner Ocean Star. Шикарне об'ємне і насичене звучання. Але в кишеню вона вже не влізе - то повнорозмірна трьохоктавна тремоло-гармошка.

https://www.tiktok.com/@varyat69?_t=8bV39U3DnUr&_r=1
Востаннє редагувалось 20.2.24 20:51 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.4.23 19:24

Награв трохи для тіктока на Suzuki su-13m. Це найменша з моїх тремоло-гармошок. Всього 13 нот. Та й взагалі, вона, мабуть, найменша тремолка в світі, ще меншої я не зустрічав навіть в інтернетах. Дуже хороше звучання, шикарні обертони. Одна з моїх улюблених гармошок. У нас не продається, треба замовляти за кордоном.

https://www.tiktok.com/@varyat69?_t=8bV39U3DnUr&_r=1

І ще одна японка, яка у нас не продається - Tombo 2116. Діапазон - 16 нот. Її й на заграницях знайти важко, вона більше для японського ринку робиться. Також хороша компактна гармошка, якість звучання майже на рівні Suzuki su-13m.

https://www.tiktok.com/@varyat69?_t=8bV39U3DnUr&_r=1

Для наочного порівняння габаритів - повнорозмірна Hohner Ocean Star, 24 ноти, три повних октави. В кишеню вона вже не влізе... Зате насичене об'ємне звучання - великий корпус виступає хорошим резонатором.

https://www.tiktok.com/@varyat69?_t=8bV39U3DnUr&_r=1

--------------------------------------------------

ps. Тікток на компі загружається в браузері, але капець, як тормозить - досить відчутна розсинхронізація відео зі звуком. Ну, він під телефон зроблений, його краще дивитися на телефоні...
Востаннє редагувалось 20.2.24 20:51 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 21.4.23 09:53

Попідписував на тіктоці, де яка гармошка грає. Або в підписі відео, або в першому коменті (або і там і там :)). Правда, не всі. Там зараз купа відео, а вже й сам толком не пам'ятаю, де на якій грав... І то ще не всі тремоло-гармошки, які в мене є. Скоро повикладую й інші... І зразу буду підписувати.

А з тими, що вже там є, але не підписані - руки дійдуть - сяду, пороздивляюся на відео, де яка гармшка, бо за звуком то не завжди можна точно визначити - тікток при загрузці відео, на вході робить еквалізацію і піднімає деякі частоти, щоб спів виразніше звучав. Я то добре чую, звучання оригіналу у мене на телефоні і загруженого відео суттєво відрізняється. Воно трохи псує звук гармошки, бо на тих частотах у гармошки якраз резонанси, які стає також виразніше чути... Скажем так - усі гармошки вживу звучать значно краще, ніж у тих відео на тіктоці. Але з тим нічого не поробиш - такий в тіктока алгоритм. Зорієнтуватися при виборі тремоло гармошки, звучання якого інструменту тобі більше подобається і який собі прикупити для занять і задоволення - за тими відео таки можна.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 17.2.24 21:41

Ще трохи компактних забавок для ровериста :). Хроматичні гармошки, на повних три октави. Обидві мої - трохи розвиваюсь творчо, вже й до хроматики добрався, окрім тремоло-гармошок. Хроматика дозволяє грати будь-яку музику без обмежень - тут є всі ноти, включно з дієзами/бемолями. Тремолки і блюзові гармошки мають з тим проблеми.

Ці гармошки особливі. Безслайдерні і безклапанні, що є великою рідкістю для хроматик. ЦІкава конструкція - у зв'язку з відсутністю рухомих частин (окрім язичків, звісно), бо слайдер і віндсейвери, які є досить капризними в стандартних хроматичних гармошках - тут не використовуються, тому в цих хроматиках просто нема чому ламатися; плюс мінімум обслуговування... Нижній ряд отворів в обидвох гармошках - звичайні ноти, верхній ряд - ті самі ноти на півтону вище, власне, всі дієзи. Усього в світі виробляється лише три моделі безслайдерних хроматик - оці дві гармошки, що на моїх фото і ще одна, Seydel NONSLIDER Chromatic, вона найдорожча з них; краща вона за них чи ні - не скажу, наразі не маю її в користуванні, колись і до неї доберусь, порівняю...

Синенька - Yamaha SS-220, коричнева - Tombo S-50. Ямаха наразі відмовилась від виробництва губних гармошок взагалі, так що моя Yamaha SS-220 зараз раритет... Хоча дуже шкода, що відмовились, в них класні гармоніки виходили... Звучання цієї Ямахи співставиме з хроматикою від Томбо і навіть дуже схоже за обертонами, а от габарити і ергономіка утримування в руці - значно кращі. Формувати амбушур губами на ній також зручніше. Власне, все видно на картинках:

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 7.3.24 23:00

Топова тремолка від Сузукі - зробив собі подарунок під ДР. То краще з того, що вони можуть випускати в розділі тремоло-гармонік. Класний інструмент. Шикарні обертони. Дуже приємне баритонне звучання. Ну, топовий інструмент фірми саме так і має звучати :good:. Задоволення від гри на ній море! Насолоджуєшся і самою мелодією і звучанням хорошого інструменту.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей