Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Uda4nik » 26.11.21 02:45

phpBB [media]

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.12.21 13:51

Почну зі старого анекдота.

Після операції пацієнт питається в доктора:
- А я на скрипці грати зможу?
- Звісно!
- О, класно! Бо я до цього на скрипці ніколи не грав...


В мене схожа ситуація. Тільки операцію замінюємо на коронавірус, а скрипку... ну, на такий маленький акордеончик:

Зображення

Сімейний лікар після корони порекомендував мені робити дихальну гімнастику, щоб легені розробляти. Ну, просто гімнастика це нудно, і я згадав, що чотири роки тому купив собі на здачу губну гармошку, коли купляв в музтоварах струни до гітари. Спробував тоді за пару підходів ту гармошку, та й закинув. Справа в тому, що грати на ній, так як показують в тупих радянських фільмах про війну, як фріци грали - не зовсім правильно. Так можна видобувати лише акорди, коли дуєш відразу в купу дірок одночасно. Акорди то класно, але щоб була музика, а не акомпанемент, потрібно задіювати всього одну дірочку, щоб звучала одна нота. Рот великий, а дірочки маленькі... Отак у мене тоді нічого не вийшло. Та й закинув гармошку на полицю...

А зараз дістав, спробував знову - вау, почало виходити. І непогано почало виходити. А з врахуванням того, що я таки трохи ходив в музичну школу по баяну (десь може з півроку), а потім самостійно освоїв гітару - то мені вистачило старих знань і умінь плюс музичного слуху, щоб за місяць більш-менш нормально освоїти гармошку.

По ходу зрозумів, що 10-діркова діатоніка, яка продається в кожному магазині, мені не дуже підходить, там стрій нот Ріхтера, воно більше під блюз заточено, а я люблю грати народну музику, часом естраду. Особливо допікала відсутність ноти Ля зліва. Вона добувається бендом на діатоніці, але з бендами в мене поки не дуже, та й звучить воно в бенді специфічно (для блюзу - супер, а в фолькльорі - як фальшива нота). Почав шукати, як би це виправити. Виявилося - в гармошках тремоло більш звичний звукоряд, без усіх оцих пропусків нот... Прикупив гармошку тремоло - там два язичка на ноту, тому й грає вона, як акордеон, з розливом, коли освоїш - звучить досить прикольно. На фотці саме вона - Ocean Star від Хонера (Хонер - німецька фірма, яка першою почала випускати ті гармошки). Правда, класичні тремолки більші, ніж діатонічна гармошка, щоб з собою брати - потрібна велика кишеня. А тягати її з собою - мені сподобалось. Для прикладу: якось їду машиною, пробка капець, ледве сунеться, пішоходи обганяють. Через 15 хв вже починаєш нервувати, магнітофон не рятує, він не відволікає від стояння в пробці, в телефоні по інтернетах не полазиш, машинки потихеньку сунуться, треба на дорогу дивитися. Дістаю я з кишені свою гармошку... Дальше можна сміятися, але наступних 20 хв в пробці пролетіли, як одна хвилина - повністю розучив дві пісні і ще одну трішечки. Ще один приклад: забирав малечу зі школи, так вийшло, набагато раніше приїхав. Ну, чекати звісно, нудно, а інтернет вже надоїв. Дістаю я свою гармошку... :). На велосипеді з гармошкою поки не пробував, але враховуючи її габарити, які менші одного банана - думаю, то не проблема, взяти з собою і на привалі трохи собі помузикувати. Та й у лісі нікому не заважаєш своїми заняттями.

Коротше, вилилась моя дихальна гімнастика у ще одне хобі. Чому я безмежно радий. Бо воно завжди прикольно, коли щось робиш і воно виходить! А для освоєння гармошки насправді багато зусиль не треба, воно все досить легко і просто. Набагато простіше, ніж освоїти гітару... Потрібно лише трохи часу на заняття. Мені вистачило півгодинки в день по вечорам, щоб за місяць грати досить пристойно не тільки "Жили у бабусі три веселих гуся", а взагалі будь-яку народну пісню, яка спокійно підбирається на слух. За місяць занять з'явилось відчуття, де в якій дірці та нота має бути і в який бік губами зміщатися, щоб її сходу знайти. Легкі непопадання в конкретну дірку проблеми не роблять, буде просто звучати призвук акорду, в який входить та нота.
Востаннє редагувалось 24.4.23 13:15 користувачем Varyat, всього редагувалось 4 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.12.21 14:08

В продовження теми. Своє музикування викладати не буду, воно вже непогане, без затиків і промазування нот, але щоб грати так, як воно має бути - ще трохи треба потренуватись.
Запощу краще, як японець запалює на тремоло гармошці (навіть на двох одразу, щоб дієзи з бемолями грати). І непросту музичку грає - до його рівня мені ще рости і рости...

Прикольно звучить тремолка - як не дивитись відеоряд, то й не завжди вгадаєш, що то грає, губна гармошка чи акордеон. А різниця в розмірах у них суттєва, акордеон в кишеню не засунеш...

phpBB [media]

phpBB [media]


Щоб не звинуватили в непатріотизмі - викладу ще Маренича (старпери мають пам'ятати такого дядька :old:). До цих пір виступає, ще й сам собі оркестр - і гармошка для соло і гітара для акомпанементу... Талант!

phpBB [media]
Востаннє редагувалось 21.12.21 00:42 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.12.21 15:39

Щоб зрозуміти ступінь мого маніакального занурення в тему - просто фотка моєї колекції. Але то колекція не просто так, я не колекціонер, взагалі то...
Просто кожна з них особлива по своєму. Різне звучання, різна ергономіка, стиль виконання також на них різниться, хоча більшість з них мають одинакові настройки звукоряду. Та й розібратися в тому різноманітті, не попробувавши кожну на зуб - ніяк би не вийшло. Насправді, не вийшло би... Гармошка - то строго індивідуальний інструмент і ніхто не дасть вам засовувати собі в рот їхню гармошку (якщо ви з ним, звісно, не цілуєтесь :)). Негігієнічно воно якось, то не велосипед дати покататися. Ви ж чужою зубною щіткою не користуєтесь...

Їдемо по фотці (всі гармошки в тональності До):

Перша знизу - класична діатонічна гармоніка від Хонера. Blues Harp MS. Середнього рівня. Ідеальна штука, щоб грати блюз. Саме її я купив 4 роки тому. Поки на паузі. До блюзу я ще доберуся трішки згодом, поки що мене більше в тремолки занесло.

Друга зверху - також Хонер, Ocean Star, єдина їхня тремолка, настроєна у "східному стилі", саме те, що мені треба для фолку. Саме те, з чого можна починати освоєння гармоніки. Моя перша тремолка і робоча конячка зараз... Середня ціна (в районі 600 грн). 24 дірки, густий насичений об'ємний звук, але щоб на ній грати, потрібні легені як ковальський міх - досить багато вимагає повітря. Хороша гармошка за адекватні гроші. Тверда четвірка в моєму рейтингу.

Третя зверху - моя любов, 21-дірочна Suzuki SU-21SP-N (ага, вони не тільки мотоцикли класні роблять). Звучання - супер, дзвінке і ніжне водночас, повітря вимагає дуже мало, відгукується навіть на легкий подих! Хороша гармошка, але трохи дорожче Хонера. У Сузукі є ще й топові моделі, я їх не пробував, але думаю там буде ще кращий звук (хоча і в цієї звучання цілком достойне). Тверда п'ятірка з мінусом (чисту п'ятірку, мабуть, отримає сузуківська топова модель).

Друга знизу - також Сузукі. W-16. Дуже дешева - всього 150 - 170 грн в наших магазинах. Брав її з двома цілями: 1) спробувати, чи вона взагалі щось буде грати за такі гроші? 2) і в якості компактної переносної тремолки зі звуженим звукорядом, аби щоденно з собою в кишені тягати. Вона грає. І грає непогано - сузукі то таки сузукі! Не витончене звучання, але цілком собі нормальне. Компактність - вище всіляких похвал, вона ледь-ледь більша класичної діатоніки, в будь-яку кишеню влазить і не заважає. Четвірка. Трійка за звук плюс один бал за компактність. Чесна четвірка. Діапазон від Мі першої октави до Соль третьої - для 95% народної музики і естради цілком вистачає. Для решти 5 процентів не вистачає жодної тремоло-гармошки, бо там уже потрібні бемолі/дієзи, які є тільки на хроматичних гармошках.

Класична хроматика досить дорога і має всілякі примочки, типу слайдера і клапанів, що мають звичку залипати і вимагають регулярного обслуговування. В баяні/акордеоні також є клапани і вони по сорок років безпроблемно працюють. Але в баяні немає слини...

То я собі нашукав цікаву модельку - хроматика без клапанів і без слайдера. Всього дві таких моделі гармошок є в світі, одну робить німецька фірма Seydel, досить недешева гармошка, другу - японська фірма Tombo, за цілком прийнятну суму, співставиму зі звичайною тремоло гармонікою чи діатонічною. На моїй картинці зверху саме ця модель - Tombo S-50. Хроматичний звукоряд, три повних гами, можна грати все, хоч класику... Поки освоюю - вона непроста у грі: потрібно рухати губами не тільки вправо-вліво, а й вгору-вниз, щоб до ряду з дієзами добратися. Однозначна п'ятірка, зокрема за унікальність і можливість виконання будь-якої музики. Звучання також непогане, але акордеонного розливу нема - то не тремоло гармошка, хоча зовні схожа. Дуже подобається на ній займатися, особливо через те, що немає ніяких обмежень в сенсі того, що не вистачає якихось нот для автентичного виконання. Тут з цим без проблем.

Зображення


Ще одну штучку собі прикупив - тримач на шию для гармошки. Щоб грати паралельно на гітарі й на гармошці. Звикся відразу - майже те саме, що гармошку руками тримаєш, тільки треба більше головою крутити. Набагато важче звести в купу гітару й гармошку, складніше, ніж звести на баяні праву і ліву руку (просто стиль рухів для гармошки і гітари зовсім різний, на баяні - більш однотипно). Поки виходять тільки простенькі пісеньки. Але тренування - то сила, все вийде!

Зображення

До речі, лайфхак, щоб вивчити ноти на гармошці на початковому етапі (а потім воно все інтуїтивно відчувається, навіть не знаєш, яка то нота, але мелодію граєш правильно). Зісканував свої гармошки на принтері, щоб масштаб картинки вийшов 1 : 1, загнав в фотошоп і розписав собі ноти. Якщо забув, де що знаходиться - приклав до роздруковки - і зразу все ясно :good:. Воно все співпадає по дірках, просто на фотці паралакс псує картинку.

Зображення
Зображення
Востаннє редагувалось 21.12.21 01:14 користувачем Varyat, всього редагувалось 18 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.12.21 17:54

Візуальне порівняння розмірів відносно руки. Маленькі такі кишенькові акордеончики :). Які при цьому видають досить пристойний і якісний звук. І, мабуть, є самими дешевими музичними інструментами, на яких можна повноцінно грати мелодію, а не просто свистіти, як на пищику. В сумі оце і є вау! Дивно, що я раніше на гармошки уваги не звертав, завжди вважав їх просто іграшками, хоча при ближчому знайомстві вони однозначно викликають здивування. Мені вони зайшли. У мене тепер в кишені завжди з собою маленька 16-діркова Сузукі. І частенько в перервах між роботою можу собі піти в курилку, трохи пограти, підібрати пісню, що почув по радіо. Синтезатор, баян чи гітару з собою так не потягаєш...


Унікальна і рідкісна хроматика у всій своїй безслайдерній красі (Tombo S-50). Три повних октави з усіма півтонами. У нас такого не знайти, прийшлось із-за границі виписувати:

Зображення

Дієзи гріють душу перфекціоніста:

Зображення

Естетика і японська довершеність (Suzuki SU-21SP-N). Також три повних октави. Тільки без дієзів. Ноти До виділені кольором на гребінці гармошки:

Зображення

Брутальна німецька безкомпромісність (Hohner Ocean Star). Повнорозмірна тремолка. Має найбільший діапазон нот серед усіх моїх гармошок:

Зображення

Компактність наше все (Suzuki Winner Harmonica W-16). Всього лише 16 дірок (насправді - продуманий необхідний мінімум звуків, півтори октави), зате влазить в найменшу кишеню:

Зображення
Востаннє редагувалось 21.12.21 00:53 користувачем Varyat, всього редагувалось 3 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.12.21 23:40

Є ще дві цікаві компактні модельки, якоюсь з них, можливо, доповню свою колекцію.

Перша - 13-діркова Suzuki SU-13M Humming Mate, це компактна версія гармошки Humming із професійного сегменту гармошок Сузукі. Нещодавно тільки почали її випускати. Півтори октави. Планую як якісну заміну (можливо, як доповнення) їхньої компактної навчальної моделі початкового рівня Suzuki W-16. Хочеться і компактність мати, і шикарне звучання вкупі. Щоб все в одному, щоб і вухо тішило і кишеню не рвало. І, якщо по чесному, то ті три повні октави не сильно потрібні, я знаю аж цілу одну народну мелодію, якій двох октав не вистачило... Ну, на крайній випадок, якщо вже буде така нагла потреба для якоїсь пісні, то в мене є і повнорозмірні гармошки. І навіть хроматика. Прорвемось. А дорожний варіант має бути компактним... І з красивим звучанням :Rose:.

Зображення

Але в ній є один мінус - звукоряд починається з Ля першої октави, а не з Мі, як в W-16. В більшості випадків цього достатньо, щоб грати в До-мажор/Ля-мінор - базових тональностях для народної і естрадної музики. Але багатьом мелодіям та Мі таки дуже потрібна... Навіть для такої загальновідомої пісні, як "Розпрягайте, хлопці, коней..." На повнорозмірних тремолках такої проблеми нема, завжди можна на октаву зміститися вгору, там же ж три октави є, але ми тут балакаєм про компактні моделі, в яких ті октави обрізані для компактності.

Тому роздивляюся іще одну гармошку - Tombo 2116. Також справжня японка, компактна, 16 дірок, нота Мі присутня, рівень звучання значно вищий від W-16, це помітно навіть на відео з ютуба. Повноцінна заміна. Ідеал. Одна проблема - вона знята з виробництва. Якщо знайду десь залишки в нормальному стані і не за ціною антикваріату - буде супер. Поки що намилююсь на SU-13M.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.12.21 21:09

На диво, досить швидко добралася посилка з другого кінця світу, я навіть не очікував... Ну ОК, буде мені подарунок під ялинку :Yahoo!:.

Приїхала анонсована Suzuki SU-13M Humming Mate. Затестував. Класна гармошка! Мрія харпера-тремоліста :inlove:. Звучання суперове! Витрата повітря при грі мізерна. Компактність - вище всяких похвал! Розмір співпадає зі звичайною 10-дірковою діатонічною гармонікою, а це золотий стандарт, менших гармошок вже не буває, хіба що декоративні. Мінус у ній таки є - не вистачає Мі в першій октаві, через що деякі пісні зіграти неможливо, або хіба з пропуском ноти. Два плюси проти одного мінуса, який я їй можу пробачити - дуже вже в неї приємний звук і чудова компактність. Дорожно-кишеньковий варіант то що треба. Тренуватися можна. Причому з досить пристойною якістю звуку і мінімальними зусиллями при його видобуванні, грається на ній дуже легко. З цього випливає ще один позитив - не потрібно сильно дути, тому можна грати досить тихо, не турбуючи оточуючих. А для прецизійного фінального виконання музики в мене є повнорозмірна тремолка, ще й не одна.

Зображення

В порівнянні зі стандартною діатонікою:

Зображення

В порівнянні зі старшою сестричкою - трьохоктавною тремоло-гармошкою Сузукі (півтори октави проти трьох, мітки по нотах До в обидвох повністю співпадають, звукоряд такий самий, тільки коротший):

Зображення

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Steinberger » 1.1.22 00:47

Suzuki SU-21SP-N (ага, вони не тільки мотоцикли класні роблять).
Нет, мотоциклы выпускает другой (одноимённый) производитель.

А у меня всего одна гармоника - Seydel Session Steel, в тональности low C, с кастомной гребёнкой моего любимого фиолетового цвета. Очень доволен стабильностью стальных язычков.
Зображення

Ещё хочу вот такой инструмент, разумеется, тоже Seydel:
phpBB [media]
:molba:
8)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 1.1.22 21:08

Нет, мотоциклы выпускает другой (одноимённый) производитель.
Ага, вміють ті японці заплутати людей. В Ямахи те саме... :)
Ещё хочу вот такой инструмент, разумеется, тоже Seydel
До Сейделя ще не добрався. Я і так, поки вникав в тему - назбирав он цілу колекцію, є на чому робити собі дихальну гімнастику :D.

У Сейделя є дуже цікава хроматика без слайдера, але я ще своєю безслайдерною хроматикою Томбо не награвся, щоб рухатись дальше. Та й цінник у німців кусючий, япошки більш скромно просять за свою безслайдерну хроматику, яка може все те саме при досить пристойному звучанні, тільки матеріали, з яких вона зроблена - менш понтові.

Тремолки мені легко піддалися, виявилося, що вони досить прості в освоєнні і в музикуванні. З діатоніками поки стопор - грати виходить нормально, можу зіграти все те, що й на тремолці, за винятком тих мелодій, де потрібні бенди. З бендами в мене затик :unknown:. Знижувати тон мені вдається (то видно по тюнеру), а витягнути бенд - фіг. Поки тренуюсь. Без того ні про який блюз навіть мови нема... А народно-естрадні мелодійки я і на тремолках грати можу, при їхньому повному звукоряді без пропусків - мені там бенди не потрібні.

Дуже добре в освоєнні мені зайшла Tombo S-50. Без верхнього ряду з дієзами, то, по-суті, та ж тремолка зі звичною "східною" настройкою звукоряду. Тому після тремолок я на ній просто став і заграв. Хоча різниця в звукоряді невелика там таки є, в Томбо спробували зробити щось таке, як в класичних хроматиках, щоб порядок звукоряду у всіх октавах був ідентичним, а не зміщеним вліво-вправо в першій і третій октавах, як на тремолках (грати воно не заважає, просто треба звикнути, що при переході з однієї октави в іншу ноти будуть трохи не в тих місцях, як в середній октаві /на діатоніці, власне, та ж сама фігня/). Їм то вдалося, причому (еврика!) без дублювання ноти тоніки, як в класичних слайдерних хроматичних гармошках. Але вилізла маленька проблемка: ноти Ля і Сі, які в тремолках зазвичай розділені нотою на видих - тут виявилися поряд. І обидві на вдох. Що при неточному попаданні в дірку дають жахливий дисонанс. Ті Ля і Сі навіть розділили широкою перемичкою для запобігання одночасного звучання (на фотці нижче її добре видно). Так що для Tombo S-50 свій окремий стиль ігри потрібен. Хоча не тільки їй... Навіть ті всі тремолки, що в мене є, вони і по звучанню і по стилю виконання також відрізняються, хоча ніби і звукоряд і тональність ідентичні. На одній краще якась одна пісня виходить, на другій гармошці - інша...
_______________________

Щоб було зрозуміло оті всі хитрі настройки звукоряду - пару картинок нижче.

"Східна" настройка звукоряду (всі японські тремолки і Ocean Star від Хонера).
З лівого боку на гармошці (перша октава) - Ре зліва від До (воно реально зліва на гармошці, а не тільки на картинці). А з правого боку гармошки (третя октава) то Ре добре так з'їхало вправо від До. І тільки середня (друга) октава має "нормальне", послідовне розміщення нот. Насправді то не проблема, якраз таке розміщення нот в першій октаві дуже спрощує гру в народно-естрадному стилі: якраз ті ноти, що треба - розміщуються поряд, що дуже зручно, не треба губами по всій гармошці ганяти. Отака штука - виглядає дивно і страшно, а насправді досить зручно. Але незвично...
Зображення

А щоб було звично, Томбо зробили ось такий тюнінг.
Настройка звукоряду Tombo S-50. Всі октави ідентичні по розміщенню нот. Порядок нот повністю послідовний.
Зображення
Востаннє редагувалось 1.1.22 22:42 користувачем Varyat, всього редагувалось 2 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Steinberger » 1.1.22 22:40

Нет, мотоциклы выпускает другой (одноимённый) производитель.
Ага, вміють ті японці заплутати людей. В Ямахи те саме... :)
У Ямахи как раз наоборот, мотоциклы и музыкальные инструменты выпускает один производитель.
З бендами в мене затик :unknown:. Знижувати тон мені вдається (то видно по тюнеру), а витягнути бенд - фіг. Поки тренуюсь. Без того ні про який блюз навіть мови нема... А народно-естрадні мелодійки я і на тремолках грати можу, при їхньому повному звукоряді без пропусків - мені там бенди не потрібні.
Да, бэнды и овэрбловы - больная тема, вечно звучит как "нестроевич", особенно на инструментах с низким строем. Мало того, при переусердствовании, даже язычок сломать можно, особенно такому подвержены обычные медные-латунные язычки, зайдэлевские стальные более живучие.
8)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 1.1.22 22:47


Да, бэнды и овэрбловы - больная тема, вечно звучит как "нестроевич", особенно на инструментах с низким строем. Мало того, при переусердствовании, даже язычок сломать можно, особенно такому подвержены обычные медные-латунные язычки, зайдэлевские стальные более живучие.
Розкажи, як ту бенду добути... Купу навчальних відео передивився, губи постирав, язик уже вузлом можу зав'язувати, а бенд ніфіга не виходить :unknown:.
Боюсь комплекс неповноцінності нажити - наскільки легко і безпроблемно мені тремолки далися, настільки з бендами затик :dash2:.
Заради бендів я навіть Golden Melody обзавівся, класна гармошка навіть в стоковому варіанті, дуже легко грається, та бенди і на ній не даються.
У Ямахи как раз наоборот
Ямаха донедавна досить класну гармошку випускала, безслайдерну хроматику, YAMAHA CHROMATIC SS-220 (SLIDELESS), дуже хороші відгуки всюди про неї. Але вже не роблять.
На щастя, є досить близький аналог - Tombo S-50, також японка і також непогана, цю я таки собі захапав :Yahoo!:. Незначна різниця в них таки є - у ямахи дієзи розміщені прямо над основними нотами, а в томбо - також зверху, але посередині між основними нотами (нагадує розміщення чорних клавіш в роялі). Не можу порівняти, як краще, я ямаху в руках не тримав...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Steinberger » 1.1.22 23:41

Розкажи, як ту бенду добути... Купу навчальних відео передивився, губи постирав, язик уже вузлом можу зав'язувати, а бенд ніфіга не виходить :unknown:.
Боюсь комплекс неповноцінності нажити - наскільки легко і безпроблемно мені тремолки далися, настільки з бендами затик :dash2:.
Эх, если бы я сам нормально умел....
Борис Плотников хорошо объясняет:
phpBB [media]
8)

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Steinberger » 2.1.22 14:56

phpBB [media]
8)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 2.1.22 23:33

"Почему вам не нужны бенды..." Плотнікова просто задовбали оцим "покажи, як зробити бенд" і він псіханув.
Там справді є проблема. Якщо на гітарі показати як зробити бенд - запросто, то на гармошці - фіг покажеш, всі артикуляційні органи, які роблять бенд - заховані в ротовій порожнині.
Тому мені, як стоматологу, в два рази цікавіше, як видобути бенд - це ж моя профільна ротова порожнина!
Про ротову порожнину я повинен знати все! І бенди також...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 6.1.22 00:08

Цікаво, ще хтось з форумчан, окрім Steinberger, гармошкою захоплюється? Чи може навіть професійно займається? Приємно було би поспілкуватися не тільки в якості мого монологу про гармошки в десяток постів на форумі... Бо тему переглянуло вже з сотню люду, відколи я сюди гармошкову тематику закинув, просто стало цікаво, чи то від нудьги просто пости переглядають, чи реально тематика цікава?
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 9.1.22 15:44

Ну що ж... Знайшов я таки свій "ідеал". Tombo 2116. І зовсім не за ціною антикваріату. На внутрішньокитайському сайті Таобао, де навіть англійської мови немає, одні ієрогліфи... Знайшов японський оригінал, а не китайську підробку. Гармошка класна, 16 дірок, нота Мі першої октави на місці, звучання досить приємне. Не дзвінке, як у Сузукі і не об'ємне, як у Хонера... Воно своє, оригінальне, з цікавим тембральним переливчастим окрасом. А ще колір гребінки в неї прикольний, насичено-червоний, мені сподобався.

Порівняю з гармошками того ж кишенькового формату, які в мене є.

За розміром вона така сама, як W-16, що й не дивно, в неї так само 16 дірок. Повітря хоче більше, ніж Suzuki SU-13M Humming Mate, але дещо менше, ніж учбова Suzuki W-16. Вимагає більш частого зволоження губ, ніж обидві Сузукі. Можливо то пов'язано з гіршим поліруванням кришок (хоча зовні не скажеш), можливо з тим, що ширина гребінки і форма кришок створюють більш тупий кут для прикладання губ, поки не розібрався. Але грати мені найзручніше таки на Suzuki SU-13M, та й зусиль на ній для гри потрібно найменше, порівняно з конкурентами. Тому самі складні або дуже швидкі мелодії я граю саме на ній - мені вистачає повітря без затиків, навіть при досить голосній грі, на інших гармошках воно не завжди так гладко виходить... Я б Suzuki SU-13M віддав перше місце, дуже класна гармошка, вона мені по юзабельності і звуку подобається значно більше всіх моїх гармошок, навіть повноформатних. Один недолік - обрізаний звукоряд зліва дуже невдало, ще би одна дірка зліва з нотою Мі - і ціни б їй не було.

Гепи (зазори язичків відносно плати) на Tombo 2116 мені прийшлося поправляти відразу по приїзду. Деякі трохи великуваті були, повітря травило лишнє... То не складна процедура, я ще на Хонері натренувався. А от у Сузукі в жодної з двох гармошок (навіть в найдешевшої) зазори поправляти мені було непотрібно, сузукі дуже непогано вже на заводі настроюють...

Зображення

За звучанням (а то є найважливіший параметр гармошки) - поза конкуренцією таки Suzuki SU-13M Humming Mate! І не тільки серед моїх кишенькових гармошок, а й серед великих трьохоктавних. Правда, я не пробував її велику рідну сестричку, ось цю, вони з нею одинакові по класу, думаю, вона зможе з нею позмагатися... Правда наглої потреби зараз її шукати не бачу, мені і так є на чому грати. Колись попробую...
На фоні учбової W-16, тембр звучання Tombo 2116 однозначно краще, але я би не сказав, що кардинально. Я очікував від неї більшого... Якби їй вдалося за звучанням, або хоча б за юзабельністю переплюнути Humming Mate - вона би при своєму 16-дірковому звукоряді, однозначно отримала перше місці. Але ніт... Вийшло щось таке посередині між учбовою і топово-дорожньою гармошками сузукі.

Так що повноцінної заміни не вийшло, от нема у світі ідеалу! :unknown: За ступенем моїх симпатій всі мої компактні гармошки розмістилися в ряд (зверху вниз на фото) від найбільш приємної за сумою всіх параметрів до середнячка. Поганих гармошок тут нема, вони всі класні. Просто кожна має якийсь свій мінус.

Зображення
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 9.1.22 18:45

Самому стало цікаво, а чому ж мені на Suzuki SU-13M Humming Mate настільки зручно і приємно грати, а на інших гармошках - ну, трохи гірше. Чому Suzuki SU-13M я першою вибираю зі стопки гармошок, коли хочу якусь нову пісеньку підібрати, а не якусь іншу гармошку... Те що вона шикарно звучить - лише половина справи. Для підбору мелодії годиться будь-яка гармошка, аби тільки не фальшивила. То вже для фінального виконання хочеться якогось вишуканого звуку. Щоб насолода була максимальною. А для тренування то не настільки суттєво. А от юзабельність, зручність і те, наскільки ти втомлюєшся за той час, що граєш, поки підбираєш мелодію і відточуєш її виконання - досить суттєвий момент.

Так от, я озадачився і роздивився форму самих гармошок, особливо те місце, яке зазвичай контактує з губами. І опаньки - можете самі глянути на фото. Крупним планом (фотка клікабельна). А гармошки таки суттєво відрізняються! Я й не думав, що настільки :duma:. У моєї улюбленої Suzuki SU-13M Humming Mate (в центрі) ну просто ідеальна форма мундштука. ВІн шикарно лягає в губи. У Suzuki W-16 (зліва) трохи товстіший і випуклий край, а у Tombo 2116 (справа на фото) - взагалі мундштук як бочечка...

А якщо до цього додати ще прецизійність виготовлення язичків і плат і, відповідно, мінімізацію надмірних зазорів між язичками і платою, через які втікає повітря - то ми вже маємо два суттєвих критерії для вибору гармошки. Перший - форма мундштука, його ергономіка і конгруентність до ваших губ, другий - просто описує клас гармошки і якість її виготовлення.

У Suzuki SU-13M Humming Mate обидва критерії на висоті! Ура, тепер я знаю, як має виглядати хороша гармошка :Yahoo!:. І воно не тільки її ціною визначається - Tombo 2116 коштує стільки ж, як Suzuki SU-13M... Хоча, можливо до Tombo потрібно просто звикнути - я ж на ній граю всього третій день. Розбираємось далі в гармошковій справі... Все-таки гармошка прикольне хобі. Не гірше велосипеда :). Задоволення від процесу ну точно не менше!

ps. по фотці (повнорозмірній) відразу видно, на якій гармошці більше грають і наскільки більше. Дві лівих так пристойно заюзані, оті білі крапочки то не пилюка, то засохлі крапельки слини. Ніби й витираєш ті гармошки регулярно і слину витрушуєш, а воно все одно лишається, і це за півтора місяця назбиралось... Мабуть, треба їх час від часу розбирати і робити глибоке ТО, як на велосипеді. І ще один висновок - враховуючи отакі гігієнічні нюанси, давати другану пограти на своїй гармошці, здається, трохи недоречно (подружці, з якою цілуєтесь, мабуть можна :D).

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 10.1.22 10:29

Ось до чого привела моя дихальна гімнастика після коронавірусу. Ну, нормальне таке ускладнення корони, мені навіть сподобалось :).

На самій горі безслайдерна хроматика від Tombo, всі, що під нею, аж до низу - тремоло-гармошки від різних виробників, але всі в ключі До. Справа і зліва - дві діатотічні гармошки від Хонера. Більше нічого купляти поки не планую, тут і так цілий камерний оркестр тими гармошками вже можна забезпечити. Кожна з них має свої плюси і мінуси, про які я писав вище, але всі вони достойні бути в моїй колекції. Поганих там немає.

Зображення

Моя улюблена топова гармошечка Suzuki SU-13M Humming Mate отримала за заслуги шикарний шкіряний чохол (вимушений захід, так як вона приїхала в подарунковій упаковці, яка досить габаритна і зовсім не годиться для носіння гармошки з собою). Дуже добре підійшов фірмовий чохол для ножа-складника, ну просто, як під гармошку шитий! Шкіряний чохол - ідеальна упаковка для гармошки, він вбирає вологу від слини, на відміну від всіляких пластикових і дермантинових футлярів, в яких та гармошка просто закисає.

Обидві 16-діркові гармошки в той чохол також нормально влазять і не виступають за його межі - для них цей чохол також годиться.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Steinberger » 11.1.22 11:32

Мабуть, треба їх час від часу розбирати і робити глибоке ТО, як на велосипеді.
Обязательно нужно. Крышки и гребёнку можно просто помыть с мылом, а с платами нужно немного заморочиться. Предпочитаю погружать их в раствор лимонной кослоты или уксуса на несколько минут, после чего осторожно промыть под слабой струёй воды и очень осторожно вытереть, разумеется, вытирать только вдоль язычков и только направлении от заклёпки к краю.
подружці, з якою цілуєтесь, мабуть можна :D
Вынипанимаите, это другое :crazy:
8)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 11.1.22 12:00

или уксуса
%)
Ой, капець, я цей запах жахливо не люблю, краще вже лимонкою. Коньяком ще радять обробляти :). Особливо ті, що з дерев'яною гребінкою...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Steinberger » 11.1.22 12:45

%)
Ой, капець, я цей запах жахливо не люблю, краще вже лимонкою.
А мне нравится :crazy:
Коньяком ще радять обробляти :). Особливо ті, що з дерев'яною гребінкою...
Возможно, никогда о таком не слышал.
8)

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 11.1.22 13:02

Також граю на грамоніці, маю Hohner Blues Harp C, інша G, та Seydel в А тональностях. Найчастіше користуюсь тональністю С, вона сама "універсальна" для мене, майже під будь-яку тональність нею попадаю.
Навіть якось знайомий на гітарі коли грав, то потім розказував, що спеціально по тональностях скакав, коли разом грали, щоб дізнатись де ж я все-таки "випаду" ))
Граю не професійно, без нот/табулатур, просто на слух та імпровізуючи, але бенди, оверблови та тремоло навчився саме коли з якогось нонейма перейшов на Hohner, після того все це можна робити і на дешевших простих гармоніках, але на те треба більше сил, ніж на нормальній гармоніці)) Колись подарували декоративну малюсіньку чотиридіркову гармоніку-брелок, то я на ній "Любого Августіна" навіть навчився грати))
Один з кумирів гри на гармоніці:
phpBB [media]

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 11.1.22 18:33

але бенди, оверблови та тремоло навчився саме коли з якогось нонейма перейшов на Hohner
Ой, блін, бенди - це моя мрія :inlove:. То приблизно, як купу років катаєш на велосипеді, пару тисяч уже за плечима, навіть любительський марафон виграв, а банні-хоп так і не навчився робити :unknown:.

Нормальний банні-хоп, до речі, я так і не вмію робити, зате у мене пристойно виходить крос-кантрійний, добрячу таку корягу можу запросто перескочити. В трекстенді також можу стояти і не спішуватися, поки світлофор не переключиться... Шо хоч можна навчитися... А от бенди не виходять :dash2:. Мабуть, прикус треба рівняти :D.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 11.1.22 19:06

Сьогодні перепросився зі своєю Tombo 2116. Вирішив, що до всякого інструмента треба спочатку звикнути і сьогодні годинки зо дві на ній наярював. Переграв, все, що знав, цілий концерт вийшов :dance2:. І що ж? Tombo 2116 твердо вирішила поборотися за шкіряний чохол :). Вперта малявка!

Правда, я повністю її розібрав і відстроїв язички ну до ідеалу - відгукуються буквально на подих і не затикаються при голосній грі. Виявилось, що вичитана в інтернетах теорія настройки трішки глючна, важливий не мінімальний зазор на товщину язичка, а оптимальний. Практично підібраний. На кожному язичку окремо. Кожен язичок отримав свій зазор, на якому він найкраще грає у всіх режимах. А потім ще все зводиш докупи, щоб добитися рівномірності відчуттів на всіх дірках, а не так, що в одну треба дути, а в другу просто дихати (з оцим прийшлось добре поморочитись). Воно ні в яку теорію не вписується, просто стаєш і регулюєш, поки не стане нормально. Ручна робота...

Довести до такої маленької витрати повітря, як у Сузукі, мені не вдалося, все-таки в сузукі більша точність виготовлення в тій же ціновій категорії. То треба робити ембосінг і ідеально підганяти плати з кришками, але я ще поки не доріс до таких хитрих заморочок, не настільки вже там великі втрати повітря, щоб бавитися в глобальну кастомізацію. Та й то не концертна гармошка, щоб аж так її вилизувати. А для репетицій і тренувань, те, що мені вдалося настроїти - цілком годиться. Хоча можливо й заморочусь з кастомізацією, воно мене не лякає, що я там щось зламаю - в стоматології я давно звик до такої прецизійної роботи і в такому самому масштабі... Але на то треба час знайти, воно за годину, мабуть, не зробиться.

Зволожувати губи на Tombo 2116 таки треба частіше, але до того можна звикнути... А от ширина мундштука мене однозначно напрягла - він зроблений таким чином, щоб гармошку глибоко в роті тримати (як діатонічні). Але для тремоло то трохи не туди, бо там дві дірки на одну ноту і блокування нижньою губою, як в діатонічній, обидвох вертикальних дірок все-одно не вийде. Зате відкрився новий спосіб - Tombo 2116 шикарно працює при блокуванні язиком! Набагато краще і зручніше, ніж то можна зробити на Сузукі з тонким мундштуком. Вимальовується цікава картина: Томбо не криво зроблена, вона просто під інший стиль гри заточена! Вік живи - вік учись :). Будемо відпрацьовувати БЯ, воно в мене поки ще не дуже чітко виходить, особливо на швидких мелодіях.
Востаннє редагувалось 11.1.22 20:42 користувачем Varyat, всього редагувалось 2 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 11.1.22 20:25

До речі, для тих, кому більше до душі діатонічні гармошки, а вібруючий звук тремоло-гармошок ріже слух, але хочеться при цьому без бендів і без напряга виконувати народно-естрадну музику на діатоніці - цікавеньке відео, як перестроїти класичну діатоніку з ріхтеровської настройки в Paddy Riсhter. Там досить все елементарно і особливо не напартачиш, треба просто грузик на одному язичку спиляти і довести звучання по тюнеру точно в Ля. Я колись хотів собі так зробити, але купив тремолку та й забив на ту ідею - тремоло-гармошка перекрила всі мої задачі, а не тільки ноту Ля в першій октаві.

Але може кому така ідея згодиться.

В принципі, є ще гармошки в соло-строї, вони настроєні по принципу хроматичних гармошок і також мають весь діапазон нот без пропусків (правда, без дієзів). Грають чисту ноту, без тремоло-ефекту, так само, як діатонічні гармошки. І нічого пиляти не треба... Але вони досить рідкісні, їх ще треба знайти. Та й мабуть, тоді вже простіше взяти безслайдерну хроматику, буде те саме в нижньому ряду дірок, плюс дієзи в якості бонуса.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей