Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 13.1.22 23:44

Захопився ще однією штучкою - грати на гармошці під мінусовки. Це набагато цікавіше, ніж тренуватися в соло-режимі. Мало того, що такий симбіоз звучить значно приємніше, ніж просто одиночна гармошка, він ще й дозволяє дуже добре під фонову оркестровку відточувати ритм без отого занудного метронома (а тренуватися під метроном таки треба: я спробував послухати себе в запису - темп нормально так гуляє, хоча, коли граєш, ніби й непомітно; і це не пов'язано з експресією виконання, він просто гуляє і все).

Знайшов собі класний сайт з мінусовками. Там тільки українських народних більше 800 штук...
Дозволяє змінювати тональність мінусовок під стрій гармошки, що дуже круто, можна зробити собі будь-яку тональність, а також міняти темп виконання. Відкоректований по тональності і темпу мінус можна завантажити до себе на комп/телефон, щоб кожен раз не бавитися з настройкою.

http://x-minus.club/artist/%D0%BD%D0%B0 ... 0%BA%D1%96

Може хтось знає ще якісь прикольні сайти з мінусовками з українським фолком (російський не сильно цікавить), зі схожими опціями і можливістю змінювати тональності? Без зміни тональностей також годиться, в мене ще ж хроматика на полиці скучає, для якої будь-яка тональність доступна. Не все ж тільки тремолкам дірочки продувати :).
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 14.1.22 11:29

коли починав, але не під мінусовки, а просто під різні (найчастіше блюзові) записи, особливо запам'ятався і сподобався під це діло альбомчик Еріка Клептона разом з Б.Б.Кінгом - "Riding with the King", дуже рекомендую спробувати пограти під них.
Замість мінусовок більше подобається грати під гітарний акомпанимент з друзями, особливо на природі чудово виходить.. А замість нудного метронома можна самому відбивати ритм ногою, також дуже цікаво, бо можна на ходу міняти ритми та перестраюватись. Ще дуже цікаві дуети гармоніка-ударні на кшталт дарбука-джембо. В таких дуетах чудово відпрацьовуються акценти та розуміння коли саме і наскільки "щільно" треба заповнювати композицію гармонікою, бо під мінуса і метроном ти слухаєш тільки себе, звісно ж і "навалюєш" на всі сто, чи навіть сто-двадцять, а треба ж слухати й інших учасників, в тому й гармонія)))

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 19.1.22 17:53

Приз за перше місце (у вигляді шкіряного чохла) дістався відразу обидвом гармошкам. Перемогла дружба :friends:.
Тепер ношу їх з собою по черзі. На яку око впаде...

Я б із задоволенням віддав перше місце в номінації компактних і дорожних тремоло-гармошок - Сузукі за її чаруюче звучання і надзвичайну легкість видобування звуку, але є багато пісень і мелодій, які мені подобаються - а їх на ній повноцінно не зіграєш через відсутність Мі в першій октаві. Ну занадто сузукі обрізали звукоряд, ще би всього одна дірочка вирішила б усі проблеми :duma:. Сузукі вирішили зменшити габарити тремоло до стандартної діатонічної гармошки, при звичному "східному", а не ріхтерівському (з пропуском нот) звукоряді - то була супер ідея, і все в них вийшло, але трішки на цьому шляху вони перестаралися...

Томбо також непогано грає. І дірочок в неї якраз стільки, як треба! Я до неї вже звик і мундштук її зараз мене не дратує. Звучання в неї класне, тембральний окрас досить приємний, насичений і переливчастий, як мед, повітря також не дуже багато вимагає. Але немає отієї дзвінкості і яскравості звуку, який мені сподобався в сузукі... :(
Зате на ній можна зіграти Happy Birthday як зліва, так і справа в різних тональностях. На Сузукі так не вийде - звукоряд справа також вкорочений, однієї ноти для цієї мелодії не вистачає. Зате в першій октаві звучання Happy Birthday на Сузукі просто божественне!

А других варіантів компактних тремоло-гармошок з якісним, хорошим звучанням - більше і нема :unknown:. Окрім цих двох. Повнорозмірні гармошки (ті, що на три октави), звичайно, можуть усе і таких проблем для них не існує. Але вони далекі від компактності, в кишені їх уже не посоваєш з собою, хіба що в сумці, що не дуже зручно, відповідно, постійно таку гармошку носити з собою не виходить. Втрачається основна ідея гармошки як легкого, компактного і мелодійного інструмента, який завжди з тобою...

ps. чохол, до речі, класний. Він легкий, маленький, вбирає вологу і захищає гармошку від пилюки і всілякого хламу в кишені. Мені сподобався значно більше стандартного пластикового, я якому та гармошка кисне без доступу повітря і деренчить в кишені від контакту з пластиком коробки. Отака от конверсія вийшла. Виробники чохлів для ножів навіть не здогадуються, в якій ролі їхні чохли додатково можуть використовуватися :D. Діатонічна десятидіркова гармошка, до речі, в той чохол також ідеально входить.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.1.22 17:44

Ну що ж. Якщо я вже зголосився бути першопрохідцем на наших теренах, то хай вже воно так і буде...

Копнув я відразу дві теми.

Першу - чи є в нас в Україні якісь школи або тусовки тремолістів? Пошарився в інтернетах - і нічого не знайшов :unknown:. Якщо в блюзовій гармошці хоч якийсь поступ є (та й продається тих блюзових десятидіркових діатонік на кожному куті, навіть в дитячих іграшкових магазинах), то з тремолками - повний затик. Навіть у рашці є якась тусовка тремолістів, організовуються якісь конкурси... Хоча шо в них там є грати в народних мотивах, крім калинки-малинки і катюші, та ще парочки якихось воєнних? :duma: Так, шопопало... А реште все там ніфіга не мелодійне. Про російську естраду я взагалі мовчу - "адін палец, два струна, я хазяїн всей страна" - ні мелодії, ні вокалу... Суб'єктивно, звичайно, але доля істини в цьому є... На тому фоні я можу з українських народних сходу, навскидку зіграти 100, а може і більше народних пісень, то на пару годин концерт, навіть, якщо лиш по одному куплету грати (я просто виріс в Галичині і на тих народних піснях, власне, й виховувався; і на баяні своєму колись їх купу переграв). Очолює весь той рух у рашці дідусь Сколозубов (яке в нього стоматологічне прізвище, мабуть, я, як стоматолог, також недаремно в цю тему вліз :), що й не дивно - гармошка ж також має стосунок до рота, як і зуби). Отому дідусю вже 81 рік... Але хоч щось у них є. А в нас взагалі голяк...

Друга тема - так як мене страшно зацікавили не просто тремоло-гармошки, а портативні тремоло-гармошки, які в кишеню запросто влазять і дають можливість ту гармошку з собою постійно носити, що ідеально описує концепцію губної гармошки як інструмента, який завжди з тобою - то я таки вирішив розібратися, чи то вже всі компактні тремолки, які я собі заколекціонував, чи таки є ще нормальні варіанти. І бажано з нотою Мі в першій октаві!! Виявляється, є! :Yahoo!: Якщо пошукати...

Наприклад, Stagg, бельгійська фірма, виробляє якраз те, що мені треба. І в потрібній мені "східній" настройці звукоряду (як у Сузукі). Знайшов у нас, в Тернополі... Уже затестив :Yahoo!:.
Шикарне звучання! Дуже схоже на Tombo 2116 і на Hohner Ocean Star одразу, такий прикольний тембр, одночасно і переливчастий, як у Томбо і об'ємний, як у Хонера.

Stagg BJH-T32 (Бельгія):

Зображення

На здачу взяв ще китайця SWAN Harmonica HAR4C. Той китаєць, правда, навіть злегка дорожчий бельгійської гармошки, хоча у нього кришки зовсім не нержавійка, я якийсь дешевий фарбований метал, фарба з якого, мабуть, скоро облізе. Але на диво, грає цілком нормально. Звук, звичайно, не настільки вишуканий, як у Сузукі, Томбо чи Стаґа, але цілком собі нічого - десь в районі тренувальної сузукі W-16 мінус 10% (моє суб'єктивне враження). При цьому звук не противний, достатньо мелодійний і абсолютно ніде не фальшивить. А дорожча вона, очевидно, тому, що японці ті плати і язички лазерною робототехнікою вже давно вирізають, а у Свена, мабуть стоїть взвод китайців з болгарками і вручну то випилюють, а платити їм треба більше, ніж японському рОботу.

Зображення


Анонс: завтра з Житомира ще одна гармошечка приїде, знайшов її таки в Україні, Теж компактна, 16 дірок і в "східній" настройці. Також фірмова, Нідерланди. Belcanto HRM 32 C. Доїде - затестим і порівняєм. Наразі я бачу, що європейці не гірше японців ті тремоло-гармошки вміють робити, хоча тремолки - то більше японська музична культура.

-------------------------------------------

Отак ненароком я таки став колекціонером :duma: . Але мені сподобалось колекціонувати лише маленькі функціональні речі, які мають якесь практичне застосування - їх можна дістати з полички і пограти на них повноцінно, гармошки - то не просто фарфорові колекційні слоники, з тих слоників толку зовсім ніякого, тільки пилюку збирають...

Маленька колеція виключно компактних гармошок (максимум 16 дірок, що за розміром дає не більше 13 см). За звучанням, до речі, Suzuki Humming 13M - та що на фотці сама найменша внизу - ніхто так і не переплюнув. Беззмінний лідер гонки, прямо Ленс Армстронг :).

Зображення
Зображення
Востаннє редагувалось 25.1.22 18:42 користувачем Varyat, всього редагувалось 25 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 25.1.22 17:49

так пора вже відосики по кожній моделі робить ;)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.1.22 18:00

так пора вже відосики по кожній моделі робить ;)
Доїдем і до того... Я поки що тільки Кубейс поставив, освоюю, як ту музику писати, ніколи такого не робив. Попутно який відеоредактор ще б освоїти (також ніколи відяшками не займався). Думаю, то не довго для освоєння, гармошка мені он, за місяць-півтора далася, щоб подружитися :friends:.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.1.22 20:50

Так, поюзав грунтовненько оцю бельгійську гармошку Stagg BJH-T32, більше години ганяв її і в хвіст і в гриву. Можу тепер щось конкретне сказати і порівняти з іншими компактниками...

Цікава гармошка. Дуже цікава. Вона має деякі особливості, яких немає в жодних інших.

Перше, що мене здивувало - губи на ній особливо не підклинюють, навіть коли вчасно не зволожиш. Хоча форма кришок в ділянці мундштука така сама випукла, як і в Томбо 2116. Але, на відміну від Томбо - немає виступаючого краю пластмаси гребінки, яка власне і підгальмовує, коли губи сухі.
Друге - дуже легко розкачуються язички. Немає оцієї мікропаузи в кілька мілісекунд між тим, як починаєш дути в дірку і появою звуку. Вона досить мізерна, та пауза, але я її відчуваю на всіх інших гармошках, окрім моєї улюблениці Сузукі 13М. У Stagg BJH-T32 на паузу немає навіть натяку!
Третє - дуже швидка зупинка язичків, коли перестаєш дути. На всіх інших, в тому числі і на Сузукі 13М є незначне післязвучання від залишкової вібрації язичків. То приблизно, як струни на гітарі, коли їх не приглушувати долонею. Часто таке післязвучання поганить всю мелодію, накладаючись на наступний звук.

В сумі оте все дає досить приємний ефект - дозволяє без затиків грати дуже швидкі мелодії: польки, коломийки і всілякі інші, коли губи просто літають по гармошці.

Гармошка з заводу настроєна ідеально, нічого не прийшлось правити. Кейсик в неї дуже легкий і компактний (для порівняння сфоткав разом зі шкіряним чохлом, в який отакі компактні гармошки точно по розміру влязять). Є і мінус, хоча я би то назвав особливістю, а не мінусом. Stagg BJH-T32 - досить тиха. Причому тихо грає, навіть коли в неї сильно дуєш... То плата за всі ті плюси, які дозволяють грати швидку музику і воно зав'язано на конструктив язичків і їхню настройку. Так що все нормально. В цілому вона може спокійно конкурувати з Томбо 2116 за перше місце і призовий шкіряний чохол (хоча той чохол їй зовсім не потрібен, вона і в свому кейсі має ідеальну компактність). Але то тільки між собою вони конкурувати можуть, посунути з п'єдесталу мою улюбленицю Сузукі 13М їм таки досить складно - у Сузукі лише один недолік: відсутність Мі зліва, а більше недоліків і нема. Ну, завтра приїде ще один конкурент, побачимо, чи Ленса Армстронга він зможе обігнати. Робимо ставки :).

ps. про Swan`a поки нічого ні хорошого, ні поганого сказати не можу, ну грає собі, та й грає... Чогось цікавого в ній немає, але й претензій до неї нема. Ставим трійку і їдем далі.

pps. згадав ще одну особливість бельгійської гармошечки. У Stagg BJH-T32 досить незначна різниця в розстроюванні між язичками одного тону. Тому ефект тремоло дуже слабо виражений. Він є, але невеликий, його помітно, лише коли сильніше дути. А якщо грати спокійно - звучання більше нагадує класичну блюзову діатонічну гармошку. Без отого акордеонного ефекту. Така особливість діатоністам однозначно може сподобатись... Грати на ній, до речі, зручно і при блокуванні губами і при блокуванні язиком. Розхід повітря - на рівні Томбо 2116. Коротше, цікавий екземпляр гармошки. Однозначно в колекцію!

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 26.1.22 21:56

Тремольно-гармошкові новини.

Зацінив сьогодні Belcanto і Stagg 16-діркові на предмет порівняння. Цікава детективна історія. Виявляється, то сестрички-близнючки, які виховувалися у різних батьків...
Досить схожі, як візуально, так і за звучанням. Мабуть, на одному китайському заводі робилися і з одних комплектуючих. Правда, Stagg відразу в стоці був іграбельним, а Belcanto мені прийшлось розбирати і проходити тоненькою металевою смужкою між платою і язичками - в одному місці трохи дзвеніло, язичок задівав за плату. Хоча то елементарна операція, загального враження про гармошку вона не зіпсувала. Єдина незручність - Belcanto продавалася без пластикового кейса, лише в картонній подарунковій упаковці, яка розлазиться досить швидко, як в ній гармошку з собою совати, а моїх улюблених шкіряних чохлів в Україні уже в продажі нема - ото дорекламувався, усі чохли розкупили :D.

Незначна різниця в звучанні між двома означеними гармошками таки є, Belcanto трохи більш голосна, дещо дзвінкіша і з більш вираженим тремоло-ефектом, ніж Stagg. У всьому іншому - однояйцеві близнюки. По тембру дуже схожі - як не дивитися, на якій граєш, то по звучанню не відразу й здогадаєшся.

Так що от - ніхто Сузукі мою маленьку улюблену за звучанням не зміг перемогти, і я навіть не впевнений, що в її компактному форматі (до 16-ти дірок) я зможу ще знайти їй якогось достойного конкурента. Чистий Китай типу Swan`a і рештих ми навіть не записуємо в конкуренти, то по звучанню зовсім не та вагова категорія. Китай, що маскується під фірму - типу Белканто/Стаґ - уже непогано, але їм ще кашу з протеїнами їсти. Томбо - супер, дуже близько, зразу видно японські корені, але таки трохи не дотягує... Ямаха зараз гармошок не робить (шкода, їхні гармошки всі хвалили в інтернетах). У Хонера компактні тремолки є, але усі вони в настройці Ріхтера, що мені абсолютно не підходить - нафіга мені дві ноти Соль в першій октаві відразу на вдох і видох і жодної ноти Ля - фігня, а не настройка для тремолок, все-одно на тремолках блюз ніхто не грає, нащо там той Ріхтер? Лишився ще Seydel, у них є всього одна тремолка в "східній" настройці, SKYDIVER, досить дорога, сто євро за неї Зайдель просить, мабуть, прикольна за такі гроші :duma: - але вона повноформатна, на три октави. Там компактністю і не пахне...

А більше поважних гармошкових фірм я і не знаю...

Хоча я зовсім не розчарований, що назбирав собі стільки гармошок. Коли постійно гуляєш із однією дамою, модельної зовнішності, 90-60-90, яка є еталоном естетичної насолоди - часом хочеться якихось збочень, щоб отой весь гламур розбавити, а то своєю досконалістю уже оскомину набиває. Отак і з гармошками... Suzuki SU-13M - суперкласна гармошка, але надоїдає на ній постійно грати. Хочеться якогось іншого тембрального звучання, навіть якщо воно не настільки витончене. Зате інакше...

----------------------------------------------------------

Belcanto HRM 32 C і Stagg BJH-T32 щоб порівняти, наскільки вони схожі, ну просто один в один:

Зображення
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 27.1.22 11:09

Капець, іменний 6666 пост :duma:. Треба щось хороше запостити. Приємне і життєрадісне. Наприклад про гармошки :D.

Вся моя колекція. В одному фото. На весь ноутбук :).
Суперова колекція! І практична. Будь-яку з них можна дістати з полиці і забацати собі музичку :Yahoo!:. І для себе радість і дихальна гімнастика заодно. А роверисту дихалка огого як потрібна! А ще гармонія і рівновага в душІ, яку дає музична мелодія. Ще й власноруч виконана. І в будь-якому місці, де на тебе зійшло натхнення. Просто вийняв гармошку з кишені - і зіграв...

-------------------------------------

Зліва - дві діатоніки (стрій - Ріхтер), весь рядок по центру - тремолки (в усіх "східна" настройка звукоряду), справа - безслайдерна хроматика. Усі гармошки в тональності До.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 30.1.22 14:22

Беру свої слова назад. Що на тремоло-гармоніках блюз ніхто не грає...

Непогано так блюз на тремолці звучить, мені сподобалось. Бендів там нема, але воно й без них непогано виглядає. Такий собі європейський, а не чорний блюз... Виконання у відео на тремоло-гармошці Seydel Fanfare (настройка гармошки в соло-стилі, то таке саме, як настроюють хроматичні гармошки). Хоча, якщо вже говорити про тремолки Зайделя, то я би собі, мабуть, скайдайвера взяв, а не фанфару. "Східна" настройка звукоряду у скайдайвера мені більше заходить, в мене всі мої гармошки-тремоло саме в такому стилі. Я до такого настроювання вже повністю звик. Дуже зручна настройка для гри. На ній значно легше грати фолк і естраду, ніж на соло-настройці, всі потрібні ноти для гри пісні в тональності гармошки - розміщені компактно і дуже близько одна від одної, не потрібно зайвий раз губами по гармошці ганяти.

phpBB [media]
Востаннє редагувалось 30.1.22 17:14 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 30.1.22 17:09

Початок відео сподобався. Як зі звуків виробничого процесу зробити музику :).

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 30.1.22 18:55

Чардаш В.Монті.

Шикарне виконання на зв'язці двох тремолок
TOMBO BAND DELUXE 21 (No.1521) C and C# harmonicas
.
phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 6.2.22 22:38

Колись ото зморозив, що можу з сотню пісень зіграти по пам'яті на гармошці. Пару днів назад задумався, а й справді, скільки ж я їх можу реально зіграти, наскільки я себе обманув?

Взяв у руки ручку, а в рот гармошку і почав згадувати, паралельно програючи на гармошці. І записувати: або назву пісні або пару слів з неї, якщо не пам'ятав назви... За два дні назбиралося біля вісімдесяти мелодій. Але мав відчуття, що то я ще не всі згадав... Підключив ютуб і тік-ток, там багато всякої музики - позгадував ще купу, вийшов список із 136 пісень. І кожен день ще поповнюється... І то лише народні пісні, які музИки грають по весіллях. Без естради і авторських пісень... Багата таки українська етнокультура, є що грати! І всі пісні такі мелодійні і співочі! :inlove:

Ніби й величенький репертуар вийшов, хоча воно мене не сильно здивувало - я ж виріс на Галичині, а то просто житниця українського фольклору, я тих пісень на весіллях та інших забавах переслухав-переспівав купу! І на баяні своєму переграв їх не менше. Тепер просто переводжу все це на інший музичний інструмент. От що мене реально здивувало - що воно нічого не забулося, хоча я того баяна вже сто років до рук не брав.

Хоча гармошка мені зараз більше заходить - при її максимальній компактності вона повністю бере на себе гру за праву руку баяна (хоча може поборотися і за ліву, коли паралельно грати акордами, але я ще цього не освоїв достатньо, щоб на гармошці грати одночасно і мелодію і акомпанемент). Поки тренуюсь. Хоча народна музика то досить просто насправді. Вона достатньо легко підбирається і легко грається... Тому добрався уже до хітів світової музики, вони складніші у виконанні, але тим цікавіше їх освоювати. Вершина - це, звичайно, "Чардаш" В. Монті. Досить складна для виконання мелодія. Особливо на гармошці... Як я його нормально зіграю - можна вже свою гру комусь і показати...

ps. повернувся знову на повнорозмірні гармошки, з собою, звичайно, тягаю компактники, а вдома граю лише на великих трьохктавних - вже мені тих півтора октави маленьких гармошок не вистачає, для народних мелодій того досить, але я зараз пробую грати і більш серйозні композиції. Або часом хочеться навіть ту ж народну в іншій октаві виконати (воно й для тренування непогано, бо порядок нот в різних октавах на тремолках "східної" настройки трохи відрізняється, тому при грі треба змінювати звичні стереотипи).

pps. А ще перепросився зі своєю першою тремолкою Хонер Оушен Стар, на якій мені зажди повітря не вистачало. Зараз всього вистачає, мабуть, скіли прокачав :). І виявилося, що підбирати на ній якусь нову мелодію чомусь значно простіше, ніж на інших гармошках. Мабуть, німці щось знають... А також чисто грати окремими нотами, щоб не звучали інші дірки і не давали призвуку акорда - теж на ній найкраще виходить. Коротше - підтверджується те, що я й раніше підозрював - кожна гармошка прикольна по-своєму, кожна унікальна і повністю перекрити одна одну вони не можуть. У кожної є якийсь свій приємний бонус. Просто із кожною з них потрібно подружитися... Так що колекція таки має право бути - кожна гармошка дарує радість по-своєму.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 8.2.22 15:18

мабудь треба окрему тему вже заводить про гармоніки))

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 9.2.22 19:40

мабудь треба окрему тему вже заводить про гармоніки))
А сенс? Тут поки усе йде монологом - я свої враження просто описую про своє нове захоплення. Ну, також непогано - може кому мій досвід і згодиться, бо тема з гармошками реально прикольна.

Якби сюди масово підключилися гармошечники і було таке глобальне обговорення схем, конструкцій, тюнінгу інструментів, методів звуковидобування, якихось цікавих музикових композицій - ну, обмін досвідом, скажем так - тоді, мабуть би, був резон, робити нову тему. А так воно не має смислу... Я у якості гуру не годжуся - сам тільки гармошкою займаюся всього два місяці, то зовсім недостатньо, щоб давати якісь рекомендації, мені самому ще вчитися і вчитися... Хоча мої результати мене радують все більше і більше :dance2:. От приємно отримувати задоволення від таких простих речей - воно і часу багато не вимагає і зусиль великих не потрібно, а кайфу море!

------------------------------------------

Кульмінаційним моментом моїх занять на гармошці було, коли ми з моєю малечею вітали нашу вчительку музики з днем народження (музшкола, клас гітари): в процесі привітання я їй зіграв на гармошці "Happy Birthday". І не облажався! :Yahoo!: Хоча хвилювався страшно... Бо одна справа свої вміння демонструвати просто знайомому і зовсім інша - спеціалісту з абсолютним музичним слухом, для якого та музика - то професія всього життя... Все ідеально прозвучало, без фальші і жодного затика, вона уважно слухала, прямо, як на уроці... Коротше, отримати похвалу від професіонала було дуже приємно! :mushket:
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 11.2.22 23:10

Часом є вільна хвилинка, але на гармошці не вдається пограти - або сильно шумно навколо, або людям заважаєш. То я собі придумав таку заміну на телефоні:

Зображення

Це, звичайно, не гармошка. Хоча ця прога має одну дуже класну особливість - можна прямо в ній записати семпл з живого інструменту, причому достатньо всього один семпл - ноту Ля (440 Гц) першої октави. А далі програма все зробить сама, всі інші ноти будуть вибудовані з цієї записаної, причому в досить нормальній якості. На жаль, так вона може зробити всього дві октави, але цього, в принципі, достатньо.

Я собі засемплив свої топові гармошки: Сузукі, Томбо і Хонер - тепер у мене є цілих три віртуальних гармошки, які відрізняються між собою звучанням (вони і в житті відрізняються). Звучить досить близько до натуральної гармошки. Звичайно, тренувати гармошкову гру на віртуальному синтезаторі не вийде, але зате я можу, сидячи в навушниках, підбирати музику на слух або по нотах і робити таке собі первинне тренування мелодії на телефоні, яке потім досить легко переноситься на гармошку.

Ще позитиви програми:
- досить хороші власні семпли фортепіано і акордеона, причому там уже чотири чи п'ять октав, а не так як при запису свого семпла (хоча мені більше мої гармошкові подобаються, хочеться при підборі музики чути звучання гармошки, а не фортепіано);
- досить велика швидкодія (єдина програма серед усіх, мною опробуваних, яка виявилася найшвидшою, всі інші мають відчутну затримку між натисканням клавіші на екрані і виникненням звуку);
- можливість розділити клавіатуру на "два поверхи" і настроїти їх під себе, щоб максимальний звукоряд вийшов - класна штучка, можна вмістити велику клавіатуру на екрані телефона, а не тільки планшета;
- можна змінювати розміри клавіш під свої пальці;
- є можливість транспонування, як у справжніх синтезаторах ну і ще всього потрохи. Хороша програма.

Посилання на плеймаркет:

https://play.google.com/store/apps/deta ... l=uk&gl=US
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 12.2.22 18:17

Після місяця забуття - розкопав нарешті свої 10-діркові діатоніки. Захотілось бенди потренувати. Мені вони потрібні і для тремолок, щоб не брати в руки хроматику, а виконувати пісню з дієзами повністю саме на тремолці. Це реально, це досягається. Ось стаття з цього приводу (англомовна, але гугл її більш-менш нормально перекладає, зрозуміти можна). Але на діатоніці бенди легше тренувати, не потрібно хитро губи викручувати, щоб виключити звучання другого язичка тієї самої ноти на тремоло-гармошці, в діатонічній того другого язичка просто немає...

Бенди поки не далися, хоча все більше виходить понизити звучання від основної ноти. Зате спробував на діатоніці пограти. Все те, що я зазвичай граю на тремолках. Ну що сказати? Трактор. Діатоніка то трактор проти феррарі-тремоло :duma:. Не розумію, чого народ так діатоніками захоплюється? На тремолці раз в п'ятсот легше то все зіграти. Діапазон октав більший, всі ноти в тих октавах присутні, можна грати як U-подібно, так і з блокуванням губами чи язиком, причому всі ті варіанти легко видобуваються. Ніяких призвуків з сусідніх дірок на тремолці - там же ж між вдиховими нотами ціла дірка з видиховою нотою і навпаки, а не тоненька стіночка, як на діатоніці, на тремоло можна через це грати повністю розслаблено, не контролюючи ідеально губи, при тому - чистими якісними нотами. Звучання тремолок голосне, звучне і насичене (все таки, там два язички на ноту, в два рази більше потужності). Єдина незручність - тремолка трохи більша розмірами за діатоніку.

Один плюс у діатоніки - блюз. На тремолці так красиво блюз ніколи не вийде. Ну і бенди на діатоніці шикарні, на тремолці більше пів-тона не понизиш...

Хоча, по правді сказати, я й на діатонічній став краще грати після двох місяців тренувань на тремолках. Набагато швидше, охайніше і без затиків... Мабуть то таке перехресне тренування - як їздиш на шосері, то скіли для гірняка також трохи тренуються, по крайній мірі - дихалка і мозоль на попі :). Але тремолки мені все-одно більше подобаються. У них більше можливостей і більше універсальності у виконанні різних мелодій. Діатоніка то більше блюз...

---------------------------------------------------

Стосовно зазорів між однотипними дірками тремоло-гармошок і діатонічних - для прикладу взяв стару фотку порівняння тремоло-гармошки і діатонічної, яку я вже викладував у цій темі.
Трохи підмалював на тій фотці зазори до сусідніх однотипних дірок, які будуть звучати разом з основною нотою, якщо неакуратно поставити губи, тому що вони також ідуть з основною діркою або на вдих, або на видих (ну, то вже яку ноту граєш, вдихову чи видихову, принцип все-одно такий самий).

Можна самостійно порівняти, наскільки на тремолках той зазор буде більшим. Що значно спрощує музикування на ній, порівняно з діатонікою.

Це дуже суттєвий фактор, який мене свого часу (разом з присутністю усіх нот в першій октаві) схилив до використання саме тремолок, а не діатонічних 10-діркових гармошок. І не попускає до цього часу - на тремолці грати таки легше, зручніше і набагато приємніше! :mushket:

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.2.22 12:19

Ось де я беру натхнення для гармошки (бо простенькі весільно-народні пісні мені вже піднадоїло тренувати, якось зовсім легко вони в мене зараз виходять).

Дивимся під спойлер. То вже є складніші пісні, написані композиторами для серйозного інструментального виконання. Правда, тут тональність з моєю гармошкою не співпадає, не вдається грати паралельно з сопілкою (на жаль). То я собі транспоную мелодію в Ля-мінор/До-мажор і граю самостійно.
Spoiler
Show
phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]
А оці мелодії, що нижче під спойлером (також не зовсім прості у виконанні) - ідеально сходяться по тональності. Включаю собі відео в якості акомпанементу, беру гармошку і граю паралельно, дуетом. Дуже красиве звучання разом виходить! Хочеться ще і ще зіграти. Гармошка - суперовий інструмент! :inlove: І для самостійного виконання і для оркестрового.
Spoiler
Show
phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 14.2.22 15:26

ось тобі ще плейлист для натхнення :)
phpBB [media]

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.2.22 21:27

Китайці такі креативні... З гармошкою Tombo 2116 мені прислали з taobao.com таку цікаву серветку з оригінальним принтом. І головне, принт ніби й від сайту (а не від виробника гармошки), але на гармошкову тематику. Я раніше на неї й не звернув уваги - ну серветка, та й серветка... А сьогодні розгорнув її і був приємно здивований. Ну, прикольненько. І в тему.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 15.2.22 00:08

ось тобі ще плейлист для натхнення :)
О, дякую :friends:. Майстерне виконання!

А ще мені кавер на нього сподобався, китаянка грає... Ніколи не думав, що Інтернаціонал може так класно звучати на губній гармошці! :molba:
В неї настільки прикольно вийшло, що місцями навіть нагадувало трубу, місцями саксофон. Я заслухався :Rose:.

Хочу такі бенди, як у неї :inlove:. А в мене нічого не виходить :dash2:. Ну, трішки виходить, але то зовсім не те, як воно має звучати.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 16.2.22 11:54

Трохи звуку. Щоб порівняти звучання різних тремоло гармошок. Повністю сирі аудіофайли, нічого не правив, навіть шум не забирав.
То не концертний варіант - колись писав для себе на телефон, щоб зі сторони послухати свою гру і скоректувати огріхи.

"Тихо над річкою":

Hohner Ocean Star
https://drive.google.com/file/d/1J5rNN_ ... sp=sharing

Suzuki SU-21SP-N
https://drive.google.com/file/d/1tPJ8RC ... sp=sharing

Tombo 1621

https://drive.google.com/file/d/1wWbga5 ... sp=sharing

ps. На Сузукі схалтурив. Хоча на ній найкращий звук і найчистіше темперовані ноти. А ще її дуже тихо записало...
Ну, колись буде більше часу і натхнення, запишу нормально.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 16.2.22 16:57

Прошерстив свій списочок музичний. Причесав, повикидав дубляжі, повикидав ті, що не дуже мелодійні пісні... Залишив тільки те, що хочеться наспівувати, навіть якщо не знаєш добре слів. Ото увесь репертуар, який я цілком нормально граю. Є ще купка мелодій, які в стадії тренування, я їх не вносив у цей список, допишу, коли зможу повноцінно зіграти кожну з них в швидкому темпі без жодного затика і з повноцінним інтонуванням... Ну, в принципі, і так немаленький списочок вийшов :duma:. Як для двох з половиною місяців занять... Нормальний прогрес для тремоло-гармошки :dance2:.

На хроматичній гармошці мені так легко не вдається грати, вона таки складніша в освоєнні. Ну і з діатонікою поки затик - бенди як не виходили толком, так і не виходять... Ну, значить, є місце для подвигу і мотивація до занять.

ps. Але ж таки капець, який український фольклор багатий: грати - не переграти! І це лише ті пісні, що я напам'ять знаю (слова не завжди, а мелодію точно). А скільки є ще інших прикольних мелодій!
Список під спойлером - може кому згодиться для музикування
Show
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 82
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 16.2.22 18:09

Доступ закритий, тільки по запиту.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 16.2.22 18:18


Доступ закритий, тільки по запиту.
Поправив, дав "доступ для тих, хто має посилання". Має спрацювати ніби.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей