Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 10.6.20 14:47

З рогатками 2 основні питання.
1) яка гума краща та чи підійде наприклад порізана камера? (щоб не купувати)
та 2) - спосіб надійного кріплення гуми, якій до того ж її не пошкодить.
Найкраща гума Thera-Band Gold, використовується для фітнесу. Це найшвидша резина в плані ретракції і, відповідно, швидкості розгону кульки. При такій малій масі боєприпасу (4 - 5 грам) важливішою є саме швидкість скорочення резини, а не те, наскільки вона туга.

Резину треба ще правильно порізати. Як по довжині тяжів резини співвідносно довжині рук, так і по профілю - має вийти трапеція, ширшим боком кріпиться до рогів рогатки, вужчим - до кожетка. Дає ще більший розгін і попереджає обрив резини біля рогів, щоб в око не прилетіло. Різати треба дисковим ножем, ножицями буде нерівно і будуть задирки - буде рватися. OLFA - найкращі ножі (всі рогаточники хвалять), але дорогучі. Китайські ріжуть погано, я пробував. В принципі, можна і ножицями, але треба зверху на резину клеїти малярний скотч, щоб резина не гуляла. Цей варіант не пробував, просто відяху на ютубі бачив. Хоча, при ціні терабенда, я б не став чим попало резину псувати, тим більше потім в око кривою резиною в 10 джоулів отримати не хочеться.

Кріпити резину до рогів можна по різному. Ота перша рогатка на фото - прив'язка з допомогою вузеньких смужок з тієї самої резини, що й тяжі. Друга рогатка - там фіксація пластинкою з зубчиками, яка притягується болтом. Дуже просто кріпити, але то заводське виготовлення, хоча, якщо заморочитись, можна й самому зробити. Але воно не вартує тих зусиль за такі гроші, простіше купити готову рогатку. Є ще одне прикольне кріплення, з прорізом, як на цій картинці, але там зазори мають бути витримані 0.7 мм, трохи складно таке змайструвати на таку глибину, зате кріпити резину до рогів ще простіше і швидше, ніж у всіх інших варіантах. Я на своїй саморобній рогатці, тій на що на фото справа, хочу так зробити, чекаю, поки доїдуть мікрофрези.

Перший варіант - найпростіший, легко майструється, досить надійний і вважається класикою. Треба просто надфілем на рогах поперечні пазики напиляти. Як в'язати - є купа відео на ютубі, в принципі, нічого складного там нема. Кожеток прив'язати складніше, там хитрий вузол констриктор, і в'язати треба в розтязі, тому оптимально до кожетка в'язати не резиною, а вощеною ниткою. Я не морочився, замовив в рогаточників резину разом з кожетками, та й усе. Тим більше, золотого терабенда у продажі зараз в Україні нема, поставки ж з карантином накрилися... Але в рогаточників є ще старі запаси, чого ж не скористатися - наріжуть, з кожетком пов'яжуть, упакують і пришлють. І не сильно дорого воно й виходить, то ж не рулон терабенду 5 метрів брати, а інших рулонів особливо й не буває..

Гума від камери зовсім не годиться, там що розтяг, що ретракція нікудишні, вийде іграшка для дітей, а не рогатка.

Оте, що зверху на нижній фотці - золотий терабенд, знизу - звичайний латекс (також годиться, ретракція співставима з терабендом). Зверни увагу на виражену трапецієвидну форму тяжів. Там ціла наука, як правильно резину різати, я поки пробую різні варіанти, стараюсь вникнути у всі ті премудрості, я ж також ні разу не рогаточник, тільки учусь :).

Найсуттєвіший момент - з дошки рогатину (ручку рогатки) не роби в жодному разі, або з фанери або з рогатини дерева або з оргскла мінімум 15 мм, дуже хороший варіант з текстоліту - легке, компактне і міцне. З дошки роги ламаються при натягу, уже підтверджений факт, на собі експериментувати точно не буду, приліт дерев'яного рога в око - то трохи гірше, як приліт резинки.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 13.6.20 11:59

Добралися до мене мішеньки багаторазові для рогаточно-велосипедних тренувань.

Досить компактні в розібраному вигляді.

Зображення

І досить легкі. Важать, як рогатка. Райдер стайл :).

Зображення

На торці - виїмка під зірочку, між різьбами - для маленького ключа. Ціна однієї вертушки - 80 грн. Брав в Києві.

Ну, з такими прибамбасами гріх було не спробувати велобіатлон :). Складний вид спорту, отой біатлон, я вам скажу: після хорошого вкручування як стріляєш - промах за промахом, аж поки не віддихаєшся. Потім нормально попадаєш...

Зате отой пропелєр так прикольно крутиться, як попадеш! :inlove: Однозначно веселіше стріляти, ніж по пивних банках. І, найголовніше, тепер не треба бігати - мішені назад на пеньок ставити :dance2:.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 13.6.20 17:43

Ніфіга собі у неї скіли! Я тут в саму пляшку через раз попадаю, а вона умудряється кришечку з 20-ти метрів відкрити :Rose:.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Uda4nik » 13.6.20 21:32

Ніфіга собі у неї скіли! Я тут в саму пляшку через раз попадаю, а вона умудряється кришечку з 20-ти метрів відкрити :Rose:.
Spoiler
Show
phpBB [media]
Колись дивився передачу про американських любителів стрільби з вогнепальної зброї. Там були бездоганні снайперські постріли, яким могли б позаздрити навіть Василій Зайцев та Сімо Хяюхя.
А в кінці розказали, скільки десятків дублів знадобилось, щоб відзняти сюжет про кожен з тих "наймайстерніших" пострілів :D

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.6.20 11:19


А в кінці розказали, скільки десятків дублів знадобилось, щоб відзняти сюжет про кожен з тих "наймайстерніших" пострілів :D
Воно то так. Але якщо для мене таке попадання - виняток, навіть випадковість, на мої дублі кіноплівки не вистачить :), то для неї - це правило. Так що професіоналізм все рівно не замаскуєш.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.6.20 19:35

Час від часу переглядаю його канал. Автор - власник магазину, який продає електросамокати. І от скільки його дивлюся - стільки задаю собі питання: чому така маленька і без особливих природніх багатств країна як Литва, знаходить ресурси і на життя і на зарплати і на соціалку і ще й залишається, щоб довести до ума і навіть заасфальтувати таку масу рекреаційних зон - всі парки - суцільні доглянуті і гладенькі вело і пішохідні доріжки. Та на таких трасах я б не те що на електро, а на звичайному самокаті кожен день по 20 кілометрів чисто для задоволення по вечорам катав. Навіть під ноги дивитися не треба - ні однієї вибоїни! Порівняння якось не в нашу користь... Велосипед, звичайно виручає, для нього бездоріжжя - рідна стихія, але хочеться часом, не надіваючи контактні туфлі і велоформу, прогулятися з вітерцем півгодинки після роботи, просто розім'ятися, самокат в цьому плані має бонус - просто взяв у руки і пішов кататися, в чому був - у тому й пішов. Але у нас на самокаті - хіба що по дворах-бордюрах між будинками, постійно оглядаючись, щоб не влетіти під якусь машину. Лісопарк ніхт, самокат там просто не їде...

phpBB [media]
Востаннє редагувалось 14.6.20 22:08 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.6.20 22:00

Ой, капець. Мені зайшов такий формат. Зовсім не очікував зустріти таких людей в такій компанії. Гончаренко, здається, усіх відомих "порохоботів" намірився зібрати докупи :D.
Там є ще й інші, не менш відомі персонажі, але я всі відео в один пост не буду вже ліпити, дивіться на ютубі самі.

phpBB [media]

phpBB [media]

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Uda4nik » 14.6.20 22:26

І от скільки його дивлюся - стільки задаю собі питання: чому така маленька і без особливих природніх багатств країна як Литва, знаходить ресурси і на життя і на зарплати і на соціалку і ще й залишається, щоб довести до ума і навіть заасфальтувати таку масу рекреаційних зон - всі парки - суцільні доглянуті і гладенькі вело і пішохідні доріжки.
Може тому, що Прибалтика країни Балтії менший час, ніж інші, перебували під московською окупацією?

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 15.6.20 12:11

Може тому, що Прибалтика країни Балтії менший час, ніж інші, перебували під московською окупацією?
В ціль! Вони цих собак тільки нюхали, а ми ними добре наїлися...

_______________________________________________

Пузатенькі такі робінгуди :D. Їх би на велосипед...
Але те, що вони злізли з дивана і висунулися на природу - то вже непоганий фітнес! Та й стріляють так пристойненько. А то не один десяток вилазок на тренування - в хаті багато не настріляєш.

Ми з моїми малюками вчора також висунулися на тренування. Змокли, правда, до нитки під вчорашнім дощем... Але задоволення від попадання в мішеньку з десяти-п'ятнадцяти метрів ні з чим не порівняєш! То актуально і для моїх 50 років і малишні в їхні 17 і 8. Рогатка - такий прикольний і доступний спорт для всіх вікових груп. Як велосипед :inlove:.

Влаштували навіть таке цікаве змагання з трьох рогаток одночасно (недаремно я третю рогатку робив :"":) - хто першим зіб'є мішень. Ох і азартна штука вийшла! :Yahoo!:

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 19.6.20 20:43

Зайшла мені ця рогаточна тема. Зараз ближче до природи чи велосипедом, чи на самокаті, а чи пішим ходом без рогатки не висовуюся. Тренування дали свій результат - з десяти метрів зараз абсолютно впевнено потрапляю в одиночні пивні баночки, один промах з десяти. З п'ятнадцяти-двадцяти метрів - дещо гірше, з десяти вистрілів дві-три промашки. Враховуючи мої початкові результати, коли половина вистрілів просто летіли в "молоко", можна сказати - прогрес. Витрата кульок на всі тренування склала десь 150-180 штук, багато знаходив і використовував повторно. Одна резина скінчалась. Ну, мені так і розказували - резина живе до повторного підрізання і перев'язування десь до 150-200 вистрілів.

Зрозумів, чому затяті рогаточники стрільбу з рогатки називають інтуїтивною. Приціла в прямому розумінні у рогатки ж нема... Але він заміняється іншими факторами. Там при вистрілі має бути таке відчуття повної сконцентрованості, що ти повністю контролюєш площину рогатки перпендикулярно мішені, вектор і силу розтягу резини, точну фіксацію якірної точки на щоці, рівномірність стискування і плавність відпускання кожетка. Якщо цього відчуття нема - однозначно промажеш, можна зразу відпускати резину і переприцілюватися - все одно не попадеш. Є концентрація і відчуття повного контролю над процесом - 100% пападання! Буквально, в момент вистрілу реально відчуваєш, що попадеш! Тих факторів, які треба контролювати - дофіга, спочатку всі пробуєш зловити розумом, потім багато з них виставляються в правильну позицію чисто інтуїтивно і контролюєш лише основні. Коротше, стрільба з рогатки ні разу не нагадує стрільбу з пневматики, хоча енергетичні параметри і результат стрільби такі самі. Але мені рогатка саме тим і сподобалась, що ти попасти можеш - лише одночасно контролюючи таку велику масу швидкоплинних, не сильно помітних і незначних по дії факторів, але які в сумі дають дуже суттєвий розмах по траєкторії і тому місцю, куди попаде шарик.

Помітив ще одну штуку - довго стріляти результативно не виходить, вистрілів десять-п'ятнадцять і треба робити паузу, передихнути. Інакше починаєш масово мазати. Досить важко довгий час тримати концентрацію при вистрілі, щоб попадати.

Ну і ручки в мене також чешуться не тільки постріляти. Одну саморобку повністю довів до ума, навіть лляною олією просочив, щоб поестетичніше і не розмокала. Але не полірував, не люблю в руках тримати абсолютно гладкі речі, вони мені якісь слизькі і неприємні на дотик виглядають... Передумав робити кріплення з пропилом, щоб не вирвало ріг, зробив кріплення резини по класиці, так однозначно надійніше. Закріпив резину, попробував у стрільбі - супер. Не гірше заводської. Як виявилося, то зовсім не проблема собі хорошу рогатку змайструвати 8-). Саме таку, як ти хочеш, а не те, що пропонують. Знайшов для себе ідеальні розміри верхньої частини рогатки (рогів): загальна ширина рогатки по рогах - 90 мм, ширина рогу - 25 мм, виріз між рогами - 40 мм Чому ідеальні? Приціл по куті верхнього рога при такій ширині рогатки ідеально підходить на стандартних 10 м стрільби (при 5 метрах приціл треба вже брати нижче по рогові, при 15-ти також нижче: чого так - я вище в цій темі викладував посилання на балістичний калькулятор, кому цікаво - туди + трохи екселя і тангенсів між лінією погляду і лінією вистрілу), ширина рога 25 мм дає можливість закріпити достатньої ширини резину без викрутасів, а такий немаленький зазор між рогами дає нормально проходити кожетку, не задіваючи роги, плюс в певній мірі компенсує похибку нерівномірності натягування тяжів і випуску кожетка, що забезпечить безпеку стрільби, ні в ріг здуру шариком не влучиш, ні в палець. Ще ширше робити зазор вже не добре - через велику ширину між тяжами резини важко буде правий-лівий тяжі одинаково рівномірно натягувати. Ну, а ручка рогатки і пальцеві виїмки - то вже кожному своє, під свою руку треба підбирати... Єдине, що точно можу сказати - ширину між основними пальцевими виїмками можна варіювати від 55 мм до 70 мм, менше 55 - сильно вертлява в руці рогатка вийде, більше 70 мм - дуже широкий і розтягнутий хват, годиться хіба що під дуже велику руку. Оті мої саморобки, що на фото, мають по 63 мм між пальцевими виїмками в найвужчому місці. А роги - якраз такі, як я описав.

Спробував зробити ще одну рогатку, за своїм власним кресленням, повністю по своїй руці і ще більш компактну, але без втрати хвату (справа на фотці). Надмірна компактизація таки погіршує якість стрільби, мусить бути хват, одними пальцями при натягнутих тяжах рогатку рівно на ціль втримати важко. На один-два постріли вистачає, потім рука втомлюється і починаєш мазати. З руків'ям такої проблеми нема... Поки експериментую, деякі моменти сподобались, деякі ні. Хоча ті рогатки і так вийшли невеликі при досить хорошому хваті - висота лівої 11 см, правої рогатки 10 см.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 20.6.20 10:57

Класну штуку побачив на ютубі. Треба й собі щось схоже зробити. Вага і об'єм для переноски мізерні, економія кульок просто колосальна. Та й природа не засирається...

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 27.6.20 21:02

Не перестаю з китайців дивуватися. Вони просто геніальні в тому плані, як з гавна і палок зробити якийсь реально працюючий девайс.
Примотав ото скотчем до якоїсь сигаретної пачки шмат резини і лушпенить по мішеньках шо робін гуд :o. Капець якийсь просто. Майстер. Навіть не уявляю, що буде, як йому снайперку з оптикою в руки дати :molba:.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 30.6.20 22:32

В продовження рогаточної теми. Готуємося до чергового чемпіонату світу :). Економно готуємося. Без надмірного витрачання боєприпасів і без засирання природи.

Пан сам клєпав. Точніше, шив. Попутно освоював нову для мене штуковину - швейну машинку :molba:.

Бекстопер для рогатки до вашої уваги. Ніби нічого вийшло, хоча, там, де тасьми пришиті, потрібно буде трохи більше укріпити. Хоча то вийшов більше slingshot catch box, звичайний бекстопер буде десь отак виглядати, і я не впевнений що він зможе всі кульки ловити... Однак такий я також попробую в ділі, для інтересу, хоча мене і цей повністю влаштовує.

Розміри робив 40*40*40 см, мені цього достатньо, я в такий сектор 40х40 зараз уже всі вистріли з 10-15 метрів кладу без промахів.

Непогано ловить кульки. І пивні банки також :D. Які залітають туди разом з кульками при попаданні... Економія шариків капітальна - можна пару годин з 20-ма кульками тренуватися... Та й возити тих кульок тепер з собою півкілограма не треба, достатньо пару штук.

Є й проблемка. Шторка бекстопера вийшла занадто еластичною (брав якийсь стрейчевий матеріал) - нижні дві третитини шторки нормально скидують шарики на дно, а верхня третина, де кріплення, як туди попадеш - норовить ту кульку назад вистрілити. І таки вистрілює... За межі коробки. Поміняю шторку на щось інше, менш еластичне, якусь сітку з нейлону, мабуть... Експериментувати з шторками досить легко - я їх на липучці швейній кріплю.

Експериментально підібрав, де ту шторку пришивати - виходить десь дві третини висоти шторки від задньої стінки. Інакше або шторка не має місця коливатися, або кульки вилітають назовні.

Компактність вийшла максимальна. У скрученому вигляді в будь-яку кишеню влазить. Каркасу не робив взагалі, все на розтяжках, кріпиться на чотирьох палках, в лісі того добра вистачає, немає сенсу возити з собою ще й каркас. Про вагу взагалі мовчу - воно просто повітряне. Там немає ні джинси, ні брезенту, одні легкі тканини. Їх не порве - там весь фокус якраз в легкості і повітряній інерційності матеріалу, щоб стримати кульку. Кулька має тканину піднімати, якщо тканина буде важка, її не підніме, а просто проб'є.

Зображення

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 3.7.20 23:17

Спробував повторити ось цю конструкцію бекстопера для рогатки, сподобалась вона мені: як простотою виготовлення, так і швидкістю розгортання рогаткового тиру на природі - всього то два шнурочки треба натягнути...

Викроїв і зшив досить швидко, ручками, навіть швейну машинку не розпаковував. Матеріал - якась плащовка легенька з плетенням ниток оксфорд. Чимось схожа на матеріал, з якого шиють чохли для велосипеда, але набагато дешевша, 65 грн за метр. Брав для експериментів, але вона вистріли переносить досить добре - не рветься, не розтягується. Мабуть, так і залишу, не буду міняти матеріал.

Сьогодні під вечір добрався до лісопарку, трохи потестував. Ну, непогано. Особливо на фоні того, наскільки такий конструктив просто виготовити... Більшість шариків ловить. Але не всі... Деякі випльовує і вони валяються прямо перед бекстопером. То не проблема, можна позбирати. А деякі - губить в невідомому напрямку. Причому я не промазав жодного разу мимо бекстопера (попадання завжди видно по коливанню тканини). Не знайшов поки причини - чи воно їх вихлюпує знизу з лійки при повторних попаданнях, чи тканина по краях відгинається... :duma: Темнувато було, не розібрав... Буду розбиратися при кращому світлі.

Ідею брав звідси:
https://slingshotforum.com/topic/41542- ... -backdrop/
Там же є креслення з розкроєм тканини в дюймах.

Я всі розміри у себе повторив, не став винаходити велосипеда, мене воно повністю влаштувало - квадрат 30 дюймів сторона, то є 76 см, що навіть більше по площі міделя від того попереднього бекстопера, який я раніше робив, а мені й його вистачало. Хоча цей жовтенький мені більше імпонує, особливо швидкістю розгортання - на будь-якому привалі не складе проблеми два шнурка закріпити, постріляв пару хвилин - поїхав дальше. Велобіатлон #crazy_pilot. Без витрати боєзапасу.

Загальний вигляд і кріплення:
Зображення

Сам бекстопер крупним планом:
Зображення

З мішенькою в комплекті :). Щоб було з чим співставити розміри.
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 13.7.20 21:35

Надоїло стріляти в баночки. По-перше, вони недовговічні, по-друге, не завжди ті баночки є під рукою. Вирішив собі якісь легенькі і довгоіграючі мішеньки змайструвати. Щось типу таких:
Зображення
Мав учора якусь справу на куренівському ринку, запримітив у дядька, який шкіру та ремені продає, цікаві такі пластинки товщиною 6 мм. Виявилося, то заготовки для підошви взуття. Зразу думка заворушилася, що з того можуть бути досить непогані і невбиваємі мішені під рогатку.

З однієї пластинки вийшов цілий набір мішеней в розмірах: 9/8/6/6/5/4 см. 7-сантиметрова не влізла, прийшлось дві по 6 см робити. Ну, якраз в тему, вони самі ходові, пивна банка якраз 6 сантиметрів в діаметрі. Вся робота з виготовлення десь годину часу зайняла. Вирізав ручним лобзиком. Червоний кружок в центрі, щоб легше цілитись - на всіх мішенях діаметром 2 см.

Загальна вага набору - 132 грами, небагато, ну, десь як пластмасова китайська рогатка все разом важить.

Зображення
Зображення

Ось так, до речі, виглядає мішень, яку використовують на міжнародних змаганнях з рогаточного спорту. Діаметр червоного круга 4 см, жовтого - 8 см, синього - 12 см. То так, щоб орієнтуватися, на яких розмірах мішеньок тренуватися. 4 в мене є, 8 є, для 12 см ширини заготовки не вистачило, прийшлось 9 см максимальний зробити ;).

Зображення

Для тих, кому рогатка цікава, але лінь самому все те майструвати, закину посилання на сторінку в інстаграмі одного товариша, наш земляк, з Одеси, я в нього дещо брав (пару рогаток китайських, резинки уже нарізані в трапецію, кожетки, чохол з магнітом під шарики etc) - норм товар і дядько приємний, не реклама, просто в нього є все зразу, щоб купити і стріляти, а не шукати оте все докупи по частинах. Я особисто дещо купляю, як неохота морочитися, дещо сам роблю, як руки доходять - такий собі компромісний варіант.

https://www.instagram.com/kuchlahim/

Стосовно розхідників (стальних кульок) - знайшов хороший опт, 200 грн за кілограм, в кілограмі 500 шт (8 мм). 10-міліметрові трохи дорожче, але мені для тренувань і 8 мм вистачає, оптимальний розмір для мішеней, а на зайця я все рівно не ходжу :).

https://steel-balls.com.ua/g16857725-stalnye-shariki
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 19.7.20 22:11

Оце дядько озадачився! :o Шикарна робота, шикарне виконання. Та й володіння відразу стількома мистецькими технологіями - від ліпки/малювання і аж до бормашини також викликало здивування. А яка увага до деталей! Із задоволенням передивився весь творчий процес.

Крім того, ніколи не думав, що 3D ручка має такий потенціал, воно мені завжди більше дитячу забавку нагадувало.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 19.7.20 22:29

Ще одна цікава технологія. Досить достовірна імітація.
Спочатку подумав, що то опудало з кота зробили. Ніт. То є мистецька робота. Матеріали штучні, а виглядає як натуральне.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Uda4nik » 23.7.20 08:45

Зображення

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 27.7.20 21:22

Вчора сім'я витягнула мене на шашлики. Ну, упустити такий момент для тренування і тестування мого нового бекстопера, який тільки но зшив, було би гріх. Ото вже відірвався! Години чотири стріляв :). З перервами на перевертання шампурів і набивання шлунку.

Нова конструкція і новий матеріал бекстопера (дуже легенький, майже повітряний, але досить міцний) не повністю виправдали надії - деякі шарики все одно випльовує і вони валяються перед бекстопером. Хоча все одно непогано - за чотири години тільки двадцять кульок десь загубилися. Норм. Свою роботу бекстопер таки робить.

Найбільше порадували мішеньки з підошви. Оце на фотках їхній вигляд після не однієї сотні попадань за чотири години. Хоч би хни! Хомути пластмасові, на яких мішеньки висіли, перебивалися пару раз, шнурок пару раз рвався - а мішеням хоч би що. Ні однієї подряпини. Хороший матеріал для мішеней, оті підошовні заготовки!

Задоволення від стрільби отримав купу! Шикарна альтернатива при такому пасивному відпочинку, типу шашликів - замість втикання в телефон чи пустопорожнім розмовам, щоб не нудьгувати.

Зображення
Зображення
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 27.7.20 22:09

Long range distance.
30 метрів - ще якось не так вражає. А 70 метрів - ну, вау! :good:

Виглядає прикольно. Але мені ще рано до таких дистанцій братися... Там треба стрільба стилем альбатрос, коли гума розтягується не просто до голови, як при класиці, а дальше - на ширину двох рук. А я поки що ще класику лише більш-менш освоїв... При класиці на таку дистанцію прийдеться дуже високо приціл брати, що зменшує шанс попадання - швидкість кульки же значно нижча, ніж при альбатросі.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Uda4nik » 28.7.20 01:40

деякі шарики все одно випльовує і вони валяються перед бекстопером. Хоча все одно непогано - за чотири години тільки двадцять кульок десь загубилися.
Мотузка та магніт. Потім пройтись магнітом по траві та кущах.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 28.7.20 11:37


Мотузка та магніт. Потім пройтись магнітом по траві та кущах.
О, то є ідея! Треба спробувати. Дякую :friends:.

До речі, про рогатки. Ота, що висить на бекстопері справа (пластмасова) - настільки зручно лягає в руку, що капець. Навіть зручніше, ніж мої саморобні, які я робив повністю по своїй руці. Чому так? Відповідь у фігурній формі ручки. Плоска ручка не дає ідеального хвату, але з фанери інакше не зробиш... Ну, можна, в принципі, озадачитись і довго-довго напильником формувати ручку з товстої фанери, але мені шкода стільки часу, якщо можна просто купити пристойну рогатку з фігурною ручкою за невеликі гроші. Ота моя з пластмаси софт-тач коштує 300 грн, простіший варіант зі звичайної пластмаси - 250 грн. Брав у того дядька, посилання на інстаграм якого я приводив кількома постами вище. Та рогатка, що зліва (з металевим каркасом) менш зручна в руці, але має свої бонуси. Як добре придивитись на знімку, лівий ріг рогатки так нормально побитий кульками, які туди попадали не один раз, поки я ще вчився стріляти. Метал таке знущання витримує, пластмасова починає сипатись. На пластиковій рогатці поки що тільки одна вм'ятина, але досить виражена (на знімку не видно, вона другим боком висить). Але то я вже трохи освоїв стрільбу, коли почав стріляти з пластмасової, в ріг уже майже не попадаю. А свої саморобні я беру з собою, коли не хочеться сильно грузитися (вони ж зовсім легенькі, одна важить 48 грам, друга - 36 грам, і досить компактні) - навіть на роботу з собою тягаю, часом після роботи забреду в лісопосадку, 15-20 хв постріляю. І тренування спонтанне і кишеню не тягне...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 4.8.20 00:14

Капець, дядько на гравелі так вишиває на бездоріжжі, ніби то є даунхільний велосипед з ходом підвіски за двісті! Особливо порадували стрибки з трамплінів.

Живуча штука, той гравел :duma:. Ну і пілот також не промах - утримати вузький баран, ще й без амортвилки в таких умовах - то треба мати не руки, а пружини! :o

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 6.8.20 00:33

Зацікавила мене тема гравійних велосипедів. Поки що теоретично, а там побачим. В будь-якому випадку цікаво стало розібратися, навіщо той гревел взагалі придумали, чи то є чистий маркетинг, чи у ньому є якийсь фізичний сенс. І наскільки він насправді універсальний, як то подається в рекламі, саме на наших дорогах і трейлах.

Якраз в тему цікаві дві відяшки попалися. На першій - непоганий розбір геометрії рам гревела, циклокроса, турінга і шосейника як базового предка їх усіх і на що, власне, та геометрія впливає. Друге відео - практичне порівняння МТБ і гревела в таких умовах, де зазвичай катають на МТБ. Фільмець трохи з наносом шоу і іншої кіношності, але деякі моменти дозволяє вловити. Ну і досить наочно, а не тільки на словах.

phpBB [media]

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 6.8.20 10:35

Ще одне цікаве відео на велосипедну тематику. Зовсім новеньке, цьогорічне. Про аеродинаміку на велосипеді.

Не теоретично, а досить наочно з продувкою в аеротрубі - різні варіанти посадок і прибамбасів для апгрейду аеродинамічної компоненти. Деякі цифірки здивували, я не очікував такий високий результат від таких дрібниць. Навряд, чи я збираюся ставати велогонщиком, та ще й шосейником, у свої 50 років, але орієнтуватися в цій темі зовсім не завадить. Та й взагалі воно просто цікаво і пізнавально. А комусь, може, й на практиці згодиться.

ps. а взагалі, мені здається, до тієї всієї екіпіровки і супернизької посадки, швидкому гонщику не вистачає хіба що перископа, щоб бачити щось попереду себе, взагалі не піднімаючи голови, аби не псувати свою збиту аеродинамічну конструкцію :).

phpBB [media]
Востаннє редагувалось 6.8.20 12:18 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей