Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.5.16 22:38

Ні, без токарного станка таки не обійтись. Токарний станок то річ! Робота токаря 80 рівня на відео :good:! Хоча у мене бормашиною розрізати рівненько пляшку чи банку не гірше виходить - наконечник з алмазним диском в руці з опорою кисті на стіл, пляшка обертається другою рукою на столі в розпорці між двома струбцинами. Ідеально рівний зріз получається і без сколів. Але щоб різьбу на пляшці нарізати - двадцяти років роботи в стоматології таки малувато :). Хоча треба спробувати - цікаву задачу дядько поставив :duma:.

phpBB [media]


Результат:

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Wityk » 26.5.16 11:54

Щоб зробити з дрелі токарний станок
Я в своё время заканчивал специальное учебное заведение (3 года) и к моменту окончания учёбы имел более 2-х лет практики.
В итоге, из меня получился молодой специалист по ремонту промышленного оборудования: токарные, фрезерные, сверлильные, прессы, компрессоры.
Поэтому сочетание вот этих слов в твоей цитате мне режет слух. :) Я знаю как устроен токарный станок и когда наступает момент, когда делать на нём детали не имеет смысла.
Я даже знаю где в токарном станке находится гитара.
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 26.5.16 12:17

Ото ж бо й воно. Ваші станки заточені під вузьку спеціалізацію. Мені це незвично. Я своєю бормашиною можу і свердлити і точити і стругати і фрезерувати і розпилювати, та хоч робити художнє різьблення! Станок один - стоматологічний наконечник, змінюються тільки інструменти. А блок ЧПУ в у мене в голові :). Тому я все більше схиляюсь до ось такого універсального рішення для майстрування моїх саморобок:

phpBB [media]
Востаннє редагувалось 26.5.16 12:21 користувачем Varyat, всього редагувалось 1 раз.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Wityk » 26.5.16 12:20

Я своєю бормашиною можу і свердлити і точити і стругати і фрезерувати і розпилювати, та хоч робити художнє різьблення!]
Да видели мы так самоуверенных.
Spoiler
Show
phpBB [video]
Ваші станки заточені під вузьку спеціалізацію.
Абсолютно верное заблуждение!
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 26.5.16 12:25

Да видели мы так самоуверенных.
Глянь, я там вище відіво добавив. Компактність і універсальність то є гут! :good: І нічого там немає недосяжного в такій конструкції... Точити на такій установці, до речі, також можна, я бачив в неті ще одну приспособу для цієї установки у вигляді круглого столика з моторчиком і фігурною струбцинкою, отой столик фіксується на місце координатного стола, який на відео, заготовка обертається разом зі столом, а бормашинка обточує. При цьому обертається як столик, так і інструмент в бормашині, столик обертається досить повільно, що дозволяє навіть візуально контролювати процес обробки заготовки. От і все. Повна універсальність при досить компактних габаритах. Все те саме, що й в стоматології, тільки можна досягти ще більшої прецезійності обробки за рахунок жорсткої фіксації інструменту. Бо в руці наконечник хоч на пару мікрон, але таки гуляє. Навіть якщо я фіксуюся кистю на столі чи щелепі пацієнта. Для стоматології того достатньо, навіть з запасом, а для припасування маленького поршня до циліндра в модельці двигуна Стирлінга без станини вже не обійдешся. Я пробував кріпити наконечник портативної бормашини в струбцинах до столу на фігурній дощечці, виходить жорстко, без люфтів, але багато мороки то все вручну із заготовкою співставляти. Станина з шарнірами і напрямними таки краще...

Так от, я собі хочу зробити щось схоже, в якому інструмент може зміщуватися відносно заготовки в усіх трьох площинах мікрогвинтами і бути обертальним. І сама заготовка також має обертатися моторчиком. Бабка, в якій закріплена заготовка, ще й повинна мати можливість нахилятися відносно площини обертання. Коротше - повне співставлення інструмента до заготовки під будь-якими довільними кутами і в довільному місці. Такого ще ні один Дремель, ні один Проксон не зробив, тому й не бачу сенсу купляти, спробую сам. Не вийде з нуля - візьму кіт-комплект з того станка, що на відео і буду дальше доробляти сам. На папері я конструктив уже намалював, побачимо, що з того вийде на практиці. Деякі речі в плані координатного столика для інструмента я уже поскручував, ніби працює непогано, але ще не так, як мені треба...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Wityk » 27.5.16 13:38

Знаете, что удивительного я нашёл в ролике ниже?
Сотрудник студии DreamWorks нашёл оправданное применение спецэффектам. :good:
Именно это меня и впечатлило.
Смотреть лучше на весь экран.

phpBB [video]

phpBB [video]


На его канале ещё можно чего посмотреть.
Вот вам одна из составляющих современного искусства!
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 7.6.16 08:47

Супер ідея! :good: Взято все краще, що є в концепціях двоколісного і чотирьохколісного транспорту і об'єднано в одному девайсі. Причому досить простий конструктив.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
archerix
*********
Повідомлень: 2455
З нами з: 9.3.08 18:49
Стать: чол
Звідки: Новая Дарница

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення archerix » 7.6.16 10:47

Такие штуки уже давно можно купить готовые даже у нас, только стоят очень пушисто :)

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Uda4nik » 11.6.16 12:31

phpBB [media]

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Wityk » 11.6.16 14:54

Ухты! Еноты!

Ну самое простое, что можно сделать из остатка дерева - это цветочник.

ла.пы.
у нас бы не долго это жило...
наши варвары обязательно бы подожгли - и это было бы прикольно.
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
archerix
*********
Повідомлень: 2455
З нами з: 9.3.08 18:49
Стать: чол
Звідки: Новая Дарница

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення archerix » 11.6.16 16:15

И это был бы годный перфоманс :)

Аватар користувача
Dagger
* * * * *
Повідомлень: 1076
З нами з: 5.5.05 00:49
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Dagger » 12.6.16 10:56

Компактність і універсальність то є гут!
Я тоже раньше так думал. Пока не начал заниматься этим профессионально. Да, когда у тебя 10 лет в запасе и ты делаешь для себя, то можно жужжать дремелем, сколько влезет. А когда у тебя на заказ 2 дня, материала в обрез и надо сделать все за одну попытку без брака - универсальность, увы, причмокивает. Уже дома 3 разных станка, в том числе и с ЧПУ, и 3д-принтер. И то не хватает. Был у меня, кстати, проксоновский станок и оснастка кое-какая - фигня этот ваш проксон. Пластиковые гайки, никакая жесткость, кривые кулачки.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 12.6.16 20:30

Компактність і універсальність то є гут!
Да, когда у тебя 10 лет в запасе и ты делаешь для себя, то можно жужжать дремелем, сколько влезет.
О, це є ключовий момент - для себе. А для професійного використання мені того також мало - для такого діла має бути ціла бормашина, яка займає півкімнати і компресор в підвалі. Хоча Проксона я таки собі трішки прикупив - взяв машинку IB/E, станину сверлильно-фрезерну, педаль, гнучкий привод і ще дещо по дрібницях. А розхідників типу дисків, фрез, борів і корундових головок у мене самого море, все сідає чудово, мої хвостовики 2,35, а їхні цанги фіксують від 0,8 до 3,2 мм, нормально вписуємся :). На черзі координатний стіл і ділильна головка з трьохкулачковим патроном, хоча й без цього пробував фрезерувати латуньку і різати скляні шприци - досить непогано і досить точно виходить, без жодних задирок і сколів... До третього знака після коми на проксоні не доберешся, але другий знак в межах п'яти соток допуску, якщо не гнути фрезу, занурюючи її на півміліметра і більше в матеріал - цілком досяжно. А де ти там знайшов пластикові гайки? Проксон досить таки непогано зроблений, але дефекти виготовлення є й у них - наприклад, пересувна лінійка для фіксації тисочків на новенькому столику станини ніяк не ставала під 90 градусів, взяв лупу і зафрезерував невеликі дефекти виливки, які нормально не зафрезерували на заводі. Фігня, яка ніяк не в'яжеться з їхньою рекламою, але не настільки вже й критична, враховуючи те, хто таку апаратуру купляє - люди явно не безрукі і орієнтовані на точну роботу в дрібному масштабі. Взяв та й поправив, ніяких претензій не ставив... Все одно сам кращу статину і предметний столик не зробиш. А в іншому в мене претензій немає: люфти відсутні - свердлом 0,5 спокійно можна сверлити без зазорів, майбутні люфти від амортизації є можливість компенсації гвинтами - нормально там все запроектовано. Пластмасових гайок не знайшов. Як і хорошої інструментальної сталі в тих станках. Але для любителя і моїх задач абсолютно потягне. Бо портативної чисто стоматологічної бормашинки мені уже не вистачає, потужність малувата, а в проксона - 100 ват, причому реально досить хороша тяга на низах, пробував капітально пригружати інструмент на мінімальних обертах, там 5 тисяч - виє, але тягне! Моя бормашинка на моторчику ДПМ при такому вже зупиняється. Виходить щось таке середнє між потужною дрелькою і стоматологічною бормашиною. Злегка важкувата в руці - цілих 500 грам, але на ту справу є гнучкий рукав, а машинку кріпим на станину. Хороша девайсина, поки-що задоволений її роботою, те, що хотів зробити - на ній вийшло досить легко і без якихось танців з бубном, далі побачимо, як вона себе покаже.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Dagger
* * * * *
Повідомлень: 1076
З нами з: 5.5.05 00:49
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Dagger » 13.6.16 09:24

виє, але тягне!
У меня станок тоже выл и тянул, пока не сдох мотор :) Вот купишь координатный стол, который КТ70, разберешь и посмотришь, какие там гайки на винтах подачи. За полгода люфт образовался в полмиллиметра. С делительной головкой тоже осторожнее: "кривые кулачки" - это про нее.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 13.6.16 15:33

От блін, а я саме на КТ 70 і намилився :o. Незадача :duma:. Ну що ж, дякую за інформацію, я то думав, у Проксона все по-дорослому... А там, виявляється, той же Дремель з пластмасками...

До речі, про люфти. А їх хіба не можна вибрати, привівши фрезу до заготовки і зафіксувавши нульову точку на лімбі, від якої і рахувати? Люфти незначні є навіть на дуже хороших станках, але їх таким чином нівелюють. Чи в проксоновському координатному столику ті люфти нерівномірні при різному положенні шпильки з різьбою? Тоді капець, нічого не зробиш... І ще хотів спитати про головку з кривими кулачками. Наскільки вони криві? Яке осьове биття відносно поверхні циліндричної деталі вилазить? Скажем, я зможу в ній закріпити пробірку або скляний шприц, щоб розрізати його диском по кругу чи розіб'є при обточуванні із-за децентровки? Буду вдячний за консультацію :friends:. Якщо я зможу робити приблизно такі речі, як на нижченаведеному відео, включно з деякими токарними роботами - мені цього вистачить... На повноцінний токарний поки що не замахуюсь, як і на третій знак після коми в допусках. Не дуже складні та більш-менш точні роботи проксоновська бормашина таки дозволяє робити. А щоб вона не здохла - для грубої роботи я дрельку на станині приспособив і купу примочок до неї понапилював - вона в мене і наждаком працює і болгаркою і шліфмашиною і токарним по дереву і навіть циркуляркою сподобилась, не кажучи про те, що вона базово ще й сверлити може :). Там 800 ват, вистачає з запасом на всю грубу роботу. Та й її не шкода - китайський Декстер, крутить нормально, тільки патрон пристойний до неї прикрутив.

Власне відео, для чого мені потрібен координатний столик і головка з патроном. Найприємніше, що там і токарку можна робити без власне токарного станка (на п'ятій хвилині відео досить наочно показано). Для моїх потреб - обточити латуньку, алюміній, оргскло чи фторопласт для маленьких модельок, думаю, цього цілком вистачить. Питання тільки в допусках. Бо півміліметра люфтів то вже занадто навіть для модельок :o.

phpBB [media]


Ось які речі мені вдається виточувати зі шприців (я таки знайшов в Китаї, що хотів - скляні шприци зі скляними поршнями притертими). І це чисто вручну розпилював, без всіляких головок та координатних столиків, тільки бормашина. Поршень і гільза, притерті, без зазорів, дуже хороша компресія, не потрібно нічого видумувати і доробляти. Площину зрізу вдалося зробити повністю перпендикулярною стінкам, навик не проп'єш :). Є дрібненькі мікросколи по краях зрізу, але то все зашліфується, та й на роботу воно, власне, ніяк не впливає, це не спряжені поверхні. Думаю, що зі столиком гірше не вийде ;). Але, якщо він не дозволить зробити краще, ніж я можу зробити руками без нього - то нафіг тоді він мені потрібен :duma:.

Зображення
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Dagger
* * * * *
Повідомлень: 1076
З нами з: 5.5.05 00:49
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Dagger » 14.6.16 16:23

В нормальных станках люфты выбираются на либмах. Да, они, разумеется, неизбежны, но их можно минимизировать настолько, что работе они не сильно мешают. А тут да, можно оси поочередно затягивать-отпускать поджимом призмы, но это во-первых время и нервы, а во-вторых все равно помогает устранить люфт только одной оси, которая зафиксирована в данный момент. Вторую все равно будет колбасить.
На моей делительной головке биение где-то 0.3мм, не меньше. А кулачки-то там каленые, на коленке их не поправишь. Так что я с ней мучался, пока не купил чпушный фрезер.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 14.6.16 22:52

Ого, 0,3 міліметра :duma:. Це дофіга. То третина обороту лімба, 120 градусів. Працювати можна, але таки буде напрягати. У мене без всіляких координатних столиків і головок допуски виходять менші... Хоча то також збочення. Сьогодні он пробував імпровізований токарний станок з двох обертових девайсів вкупі. Таки отримав своїх 8,25 мм при обточуванні фторопласту, але то геморою море - потрібно часто зупинятися і заміряти штангелем. З таким же успіхом фрезерував циліндрик з латуні - другий знак після коми з допуском 0,02 витримано ;)! Але то так, проба пера :). Я не настільки варят, щоб так працювати - треба однозначно апгрейдити апаратуру.

Токарка:
Зображення

Фрезерування:
Зображення

Робочий бардак:
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Wityk » 15.6.16 11:31

Кажется пора тему переименовать.

"Моя мастерская"
"А что у вас в чемоданчике для инструментов?"
"Допуски и посадки в машиностроении"
"Сопротивление материалов"
"Метрология - современные тенденции"
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 15.6.16 12:18

Ого, які ти розумні слова знаєш :duma:. От що то значить технар за освітою :molba:. А я все більше користуюся загальноінженерним терміном, придуманим ще в часи совка - "хреновина" :). А що з мене візьмеш - гуманітарій ;) . Зате цим терміном можна іменувати будь-яку деталь, заготовку чи інструмент. І що саме прикольно - з цим терміном мене всі інженери стали розуміти :D . Заходжу на Куренівку і кажу "а покажіть но но мені он ту хреновину". Всі розуміють. Ніколи ще прокола не було :friends:.

А перейменовувати не треба. То був ліричний відступ. Здивувати інженера, який знає, де включається станок ЧПУ, мені все одно не вдасться якоюсь ручною роботою. Так що поїхали далі... Тягни сюди якісь диковинки, достойні здивування. А про допуски іншим разом поговоримо. Скажем, у темі про мистецтво :).
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Wityk
*********
Повідомлень: 8888
З нами з: 3.3.06 17:39
Стать: чол
Звідки: DE405/LE405

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Wityk » 15.6.16 15:01

А що з мене візьмеш - гуманітарій ;)
Человек, выкорчёвывающий зубы и на их место ставящий новые не может быть гуманитарием. :)
Так что не обманывай.
Я хотел использовать один мозг. Два мозга, пожалуй, ещё лучше.
Фантомас.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 15.6.16 20:22

Ладно, спалився. Здаюсь :). Я не технар і не гуманітарій в чистому вигляді. Я два в одному, і те і те... Я той, хто з людей робить кіборгів, монтуючи інженерні конструкції в біологічні об'єкти. Це складніше, ніж чиста інженерія і складніше, ніж чиста біологія. Технічні і біологічні об'єкти по суті несумісні, за деяким винятком. Та й об'єднати їх в один механізм досить складно - ні болтом не прикрутиш, ні цв'яхом не приб'єш... І навіть якщо всі допуски витримані до третього знака - це ще зовсім не означає, що буде отримано позитивний результат. На фоні роботи в стоматології всі ці мої домашні подєлки - то просто дитячі забавки, навіть якщо я собі замість проксоновського гравера поставлю станок з ЧПУ. Але то просто хобі, таке як велосипед, я від нього багато не хочу, так само, як не збираюся ставати професійним велогонщиком. Просто цікаво попрацювати з новими матеріалами, які в стоматології не використовуються через їхню низьку біосумісність. Але точність в роботі і мінімізація допусків мають бути і тут. Звичка професійна в мене виробилася в стоматології, нічого не поробиш... Але якщо в інженерії непрецезійну деталь можна посадити з допомогою молотка і напильника, то в стоматології все - хана, робота просто не сяде. Молотком, звісно, можна посадити, але я думаю, що пацієнтам така інженерія не сильно сподобається :D .
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 28.6.16 23:06

Куди дівати старий велосипедний ланцюг? :)

А заодно - оригінальне вирішення проблеми симетричної вертикальної подачі робочого столика, який має не одну, а цілих чотири опорних точки. І ці точки повинні симетрично і одночасно підніматись/опускатись. Мені ідея однозначно сподобалась :good:.

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 28.6.16 23:42

Прикольний такий тракторець :). З кінетичною рамою і поворотними задніми та передніми колесами. Це крутіше квадроцикла. Навіть не знаю, де його можна засадити, коли всі колеса ведучі, причому всі чотири завжди контактують з грунтом при будь-якому кривому рельєфі. То мабуть має бути болото по вуха, щоб він засів... І утилітарність його мені сподобалася вкупі з лаконічним дизайном - ніяких хитрогнутих труб, космічних набалдашників та іншого дизайнерського дибілізму. Прості лінії і форми, максимально заточені під функцію. Не люблю оцих чисто дизайнерських рюшечок-фінтіфлюшечок, які не виконують ніякої функції і приліплені невідомо для чого. Все має бути просто як велосипед (хоча зараз дизайнери вже й до велосипедів добралися, руки б їм повідкручував, оцим любителям іспоганити хороші і продумані класичні форми).

phpBB [media]


Крупним планом конструктив:

phpBB [media]
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
archerix
*********
Повідомлень: 2455
З нами з: 9.3.08 18:49
Стать: чол
Звідки: Новая Дарница

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення archerix » 29.6.16 09:41

Последний девайс прямо колесами гребет или к нему весла прилагаются? :)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, что меня удивило (дайджест)

Повідомлення Varyat » 29.6.16 14:59

Ооо, про весла я якось не подумав :duma:. Але мене наразі більше цікавить друга проблема - як на нього тент натягувати, якщо всі ті труби гуляють одна відносно одної разом з половинками корпуса. Мабуть хитрий якийсь тент має бути, щоб від дощу ховатися і при цьому ще й їхати...
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей