Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 13.1.22 23:44

Захопився ще однією штучкою - грати на гармошці під мінусовки. Це набагато цікавіше, ніж тренуватися в соло-режимі. Мало того, що такий симбіоз звучить значно приємніше, ніж просто одиночна гармошка, він ще й дозволяє дуже добре під фонову оркестровку відточувати ритм без отого занудного метронома (а тренуватися під метроном таки треба: я спробував послухати себе в запису - темп нормально так гуляє, хоча, коли граєш, ніби й непомітно; і це не пов'язано з експресією виконання, він просто гуляє і все).

Знайшов собі класний сайт з мінусовками. Там тільки українських народних більше 800 штук...
Дозволяє змінювати тональність мінусовок під стрій гармошки, що дуже круто, можна зробити собі будь-яку тональність, а також міняти темп виконання. Відкоректований по тональності і темпу мінус можна завантажити до себе на комп/телефон, щоб кожен раз не бавитися з настройкою.

http://x-minus.club/artist/%D0%BD%D0%B0 ... 0%BA%D1%96

Може хтось знає ще якісь прикольні сайти з мінусовками з українським фолком (російський не сильно цікавить), зі схожими опціями і можливістю змінювати тональності? Без зміни тональностей також годиться, в мене ще ж хроматика на полиці скучає, для якої будь-яка тональність доступна. Не все ж тільки тремолкам дірочки продувати :).
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 77
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 14.1.22 11:29

коли починав, але не під мінусовки, а просто під різні (найчастіше блюзові) записи, особливо запам'ятався і сподобався під це діло альбомчик Еріка Клептона разом з Б.Б.Кінгом - "Riding with the King", дуже рекомендую спробувати пограти під них.
Замість мінусовок більше подобається грати під гітарний акомпанимент з друзями, особливо на природі чудово виходить.. А замість нудного метронома можна самому відбивати ритм ногою, також дуже цікаво, бо можна на ходу міняти ритми та перестраюватись. Ще дуже цікаві дуети гармоніка-ударні на кшталт дарбука-джембо. В таких дуетах чудово відпрацьовуються акценти та розуміння коли саме і наскільки "щільно" треба заповнювати композицію гармонікою, бо під мінуса і метроном ти слухаєш тільки себе, звісно ж і "навалюєш" на всі сто, чи навіть сто-двадцять, а треба ж слухати й інших учасників, в тому й гармонія)))

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 19.1.22 17:53

Приз за перше місце (у вигляді шкіряного чохла) дістався відразу обидвом гармошкам. Перемогла дружба :friends:.
Тепер ношу їх з собою по черзі. На яку око впаде...

Я б із задоволенням віддав перше місце в номінації компактних і дорожних тремоло-гармошок - Сузукі за її чаруюче звучання і надзвичайну легкість видобування звуку, але є багато пісень і мелодій, які мені подобаються - а їх на ній повноцінно не зіграєш через відсутність Мі в першій октаві. Ну занадто сузукі обрізали звукоряд, ще би всього одна дірочка вирішила б усі проблеми :duma:. Сузукі вирішили зменшити габарити тремоло до стандартної діатонічної гармошки, при звичному "східному", а не ріхтерівському (з пропуском нот) звукоряді - то була супер ідея, і все в них вийшло, але трішки на цьому шляху вони перестаралися...

Томбо також непогано грає. І дірочок в неї якраз стільки, як треба! Я до неї вже звик і мундштук її зараз мене не дратує. Звучання в неї класне, тембральний окрас досить приємний, насичений і переливчастий, як мед, повітря також не дуже багато вимагає. Але немає отієї дзвінкості і яскравості звуку, який мені сподобався в сузукі... :(
Зате на ній можна зіграти Happy Birthday як зліва, так і справа в різних тональностях. На Сузукі так не вийде - звукоряд справа також вкорочений, однієї ноти для цієї мелодії не вистачає. Зате в першій октаві звучання Happy Birthday на Сузукі просто божественне!

А других варіантів компактних тремоло-гармошок з якісним, хорошим звучанням - більше і нема :unknown:. Окрім цих двох. Повнорозмірні гармошки (ті, що на три октави), звичайно, можуть усе і таких проблем для них не існує. Але вони далекі від компактності, в кишені їх уже не посоваєш з собою, хіба що в сумці, що не дуже зручно, відповідно, постійно таку гармошку носити з собою не виходить. Втрачається основна ідея гармошки як легкого, компактного і мелодійного інструмента, який завжди з тобою...

ps. чохол, до речі, класний. Він легкий, маленький, вбирає вологу і захищає гармошку від пилюки і всілякого хламу в кишені. Мені сподобався значно більше стандартного пластикового, я якому та гармошка кисне без доступу повітря і деренчить в кишені від контакту з пластиком коробки. Отака от конверсія вийшла. Виробники чохлів для ножів навіть не здогадуються, в якій ролі їхні чохли додатково можуть використовуватися :D. Діатонічна десятидіркова гармошка, до речі, в той чохол також ідеально входить.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.1.22 17:44

Ну що ж. Якщо я вже зголосився бути першопрохідцем на наших теренах, то хай вже воно так і буде...

Копнув я відразу дві теми.

Першу - чи є в нас в Україні якісь школи або тусовки тремолістів? Пошарився в інтернетах - і нічого не знайшов :unknown:. Якщо в блюзовій гармошці хоч якийсь поступ є (та й продається тих блюзових десятидіркових діатонік на кожному куті, навіть в дитячих іграшкових магазинах), то з тремолками - повний затик. Навіть у рашці є якась тусовка тремолістів, організовуються якісь конкурси... Хоча шо в них там є грати в народних мотивах, крім калинки-малинки і катюші, та ще парочки якихось воєнних? :duma: Так, шопопало... А реште все там ніфіга не мелодійне. Про російську естраду я взагалі мовчу - "адін палец, два струна, я хазяїн всей страна" - ні мелодії, ні вокалу... Суб'єктивно, звичайно, але доля істини в цьому є... На тому фоні я можу з українських народних сходу, навскидку зіграти 100, а може і більше народних пісень, то на пару годин концерт, навіть, якщо лиш по одному куплету грати (я просто виріс в Галичині і на тих народних піснях, власне, й виховувався; і на баяні своєму колись їх купу переграв). Очолює весь той рух у рашці дідусь Сколозубов (яке в нього стоматологічне прізвище, мабуть, я, як стоматолог, також недаремно в цю тему вліз :), що й не дивно - гармошка ж також має стосунок до рота, як і зуби). Отому дідусю вже 81 рік... Але хоч щось у них є. А в нас взагалі голяк...

Друга тема - так як мене страшно зацікавили не просто тремоло-гармошки, а портативні тремоло-гармошки, які в кишеню запросто влазять і дають можливість ту гармошку з собою постійно носити, що ідеально описує концепцію губної гармошки як інструмента, який завжди з тобою - то я таки вирішив розібратися, чи то вже всі компактні тремолки, які я собі заколекціонував, чи таки є ще нормальні варіанти. І бажано з нотою Мі в першій октаві!! Виявляється, є! :Yahoo!: Якщо пошукати...

Наприклад, Stagg, бельгійська фірма, виробляє якраз те, що мені треба. І в потрібній мені "східній" настройці звукоряду (як у Сузукі). Знайшов у нас, в Тернополі... Уже затестив :Yahoo!:.
Шикарне звучання! Дуже схоже на Tombo 2116 і на Hohner Ocean Star одразу, такий прикольний тембр, одночасно і переливчастий, як у Томбо і об'ємний, як у Хонера.

Stagg BJH-T32 (Бельгія):

Зображення

На здачу взяв ще китайця SWAN Harmonica HAR4C. Той китаєць, правда, навіть злегка дорожчий бельгійської гармошки, хоча у нього кришки зовсім не нержавійка, я якийсь дешевий фарбований метал, фарба з якого, мабуть, скоро облізе. Але на диво, грає цілком нормально. Звук, звичайно, не настільки вишуканий, як у Сузукі, Томбо чи Стаґа, але цілком собі нічого - десь в районі тренувальної сузукі W-16 мінус 10% (моє суб'єктивне враження). При цьому звук не противний, достатньо мелодійний і абсолютно ніде не фальшивить. А дорожча вона, очевидно, тому, що японці ті плати і язички лазерною робототехнікою вже давно вирізають, а у Свена, мабуть стоїть взвод китайців з болгарками і вручну то випилюють, а платити їм треба більше, ніж японському рОботу.

Зображення


Анонс: завтра з Житомира ще одна гармошечка приїде, знайшов її таки в Україні, Теж компактна, 16 дірок і в "східній" настройці. Також фірмова, Нідерланди. Belcanto HRM 32 C. Доїде - затестим і порівняєм. Наразі я бачу, що європейці не гірше японців ті тремоло-гармошки вміють робити, хоча тремолки - то більше японська музична культура.

-------------------------------------------

Отак ненароком я таки став колекціонером :duma: . Але мені сподобалось колекціонувати лише маленькі функціональні речі, які мають якесь практичне застосування - їх можна дістати з полички і пограти на них повноцінно, гармошки - то не просто фарфорові колекційні слоники, з тих слоників толку зовсім ніякого, тільки пилюку збирають...

Маленька колеція виключно компактних гармошок (максимум 16 дірок, що за розміром дає не більше 13 см). За звучанням, до речі, Suzuki Humming 13M - та що на фотці сама найменша внизу - ніхто так і не переплюнув. Беззмінний лідер гонки, прямо Ленс Армстронг :).

Зображення
Зображення
Востаннє редагувалось 25.1.22 18:42 користувачем Varyat, всього редагувалось 25 разів.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Checkpoint
* *
Повідомлень: 77
З нами з: 5.7.06 10:16
Стать: чол

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Checkpoint » 25.1.22 17:49

так пора вже відосики по кожній моделі робить ;)

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.1.22 18:00

так пора вже відосики по кожній моделі робить ;)
Доїдем і до того... Я поки що тільки Кубейс поставив, освоюю, як ту музику писати, ніколи такого не робив. Попутно який відеоредактор ще б освоїти (також ніколи відяшками не займався). Думаю, то не довго для освоєння, гармошка мені он, за місяць-півтора далася, щоб подружитися :friends:.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 25.1.22 20:50

Так, поюзав грунтовненько оцю бельгійську гармошку Stagg BJH-T32, більше години ганяв її і в хвіст і в гриву. Можу тепер щось конкретне сказати і порівняти з іншими компактниками...

Цікава гармошка. Дуже цікава. Вона має деякі особливості, яких немає в жодних інших.

Перше, що мене здивувало - губи на ній особливо не підклинюють, навіть коли вчасно не зволожиш. Хоча форма кришок в ділянці мундштука така сама випукла, як і в Томбо 2116. Але, на відміну від Томбо - немає виступаючого краю пластмаси гребінки, яка власне і підгальмовує, коли губи сухі.
Друге - дуже легко розкачуються язички. Немає оцієї мікропаузи в кілька мілісекунд між тим, як починаєш дути в дірку і появою звуку. Вона досить мізерна, та пауза, але я її відчуваю на всіх інших гармошках, окрім моєї улюблениці Сузукі 13М. У Stagg BJH-T32 на паузу немає навіть натяку!
Третє - дуже швидка зупинка язичків, коли перестаєш дути. На всіх інших, в тому числі і на Сузукі 13М є незначне післязвучання від залишкової вібрації язичків. То приблизно, як струни на гітарі, коли їх не приглушувати долонею. Часто таке післязвучання поганить всю мелодію, накладаючись на наступний звук.

В сумі оте все дає досить приємний ефект - дозволяє без затиків грати дуже швидкі мелодії: польки, коломийки і всілякі інші, коли губи просто літають по гармошці.

Гармошка з заводу настроєна ідеально, нічого не прийшлось правити. Кейсик в неї дуже легкий і компактний (для порівняння сфоткав разом зі шкіряним чохлом, в який отакі компактні гармошки точно по розміру влязять). Є і мінус, хоча я би то назвав особливістю, а не мінусом. Stagg BJH-T32 - досить тиха. Причому тихо грає, навіть коли в неї сильно дуєш... То плата за всі ті плюси, які дозволяють грати швидку музику і воно зав'язано на конструктив язичків і їхню настройку. Так що все нормально. В цілому вона може спокійно конкурувати з Томбо 2116 за перше місце і призовий шкіряний чохол (хоча той чохол їй зовсім не потрібен, вона і в свому кейсі має ідеальну компактність). Але то тільки між собою вони конкурувати можуть, посунути з п'єдесталу мою улюбленицю Сузукі 13М їм таки досить складно - у Сузукі лише один недолік: відсутність Мі зліва, а більше недоліків і нема. Ну, завтра приїде ще один конкурент, побачимо, чи Ленса Армстронга він зможе обігнати. Робимо ставки :).

ps. про Swan`a поки нічого ні хорошого, ні поганого сказати не можу, ну грає собі, та й грає... Чогось цікавого в ній немає, але й претензій до неї нема. Ставим трійку і їдем далі.

pps. згадав ще одну особливість бельгійської гармошечки. У Stagg BJH-T32 досить незначна різниця в розстроюванні між язичками одного тону. Тому ефект тремоло дуже слабо виражений. Він є, але невеликий, його помітно, лише коли сильніше дути. А якщо грати спокійно - звучання більше нагадує класичну блюзову діатонічну гармошку. Без отого акордеонного ефекту. Така особливість діатоністам однозначно може сподобатись... Грати на ній, до речі, зручно і при блокуванні губами і при блокуванні язиком. Розхід повітря - на рівні Томбо 2116. Коротше, цікавий екземпляр гармошки. Однозначно в колекцію!

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 26.1.22 21:56

Тремольно-гармошкові новини.

Зацінив сьогодні Belcanto і Stagg 16-діркові на предмет порівняння. Цікава детективна історія. Виявляється, то сестрички-близнючки, які виховувалися у різних батьків...
Досить схожі, як візуально, так і за звучанням. Мабуть, на одному китайському заводі робилися і з одних комплектуючих. Правда, Stagg відразу в стоці був іграбельним, а Belcanto мені прийшлось розбирати і проходити тоненькою металевою смужкою між платою і язичками - в одному місці трохи дзвеніло, язичок задівав за плату. Хоча то елементарна операція, загального враження про гармошку вона не зіпсувала. Єдина незручність - Belcanto продавалася без пластикового кейса, лише в картонній подарунковій упаковці, яка розлазиться досить швидко, як в ній гармошку з собою совати, а моїх улюблених шкіряних чохлів в Україні уже в продажі нема - ото дорекламувався, усі чохли розкупили :D.

Незначна різниця в звучанні між двома означеними гармошками таки є, Belcanto трохи більш голосна, дещо дзвінкіша і з більш вираженим тремоло-ефектом, ніж Stagg. У всьому іншому - однояйцеві близнюки. По тембру дуже схожі - як не дивитися, на якій граєш, то по звучанню не відразу й здогадаєшся.

Так що от - ніхто Сузукі мою маленьку улюблену за звучанням не зміг перемогти, і я навіть не впевнений, що в її компактному форматі (до 16-ти дірок) я зможу ще знайти їй якогось достойного конкурента. Чистий Китай типу Swan`a і рештих ми навіть не записуємо в конкуренти, то по звучанню зовсім не та вагова категорія. Китай, що маскується під фірму - типу Белканто/Стаґ - уже непогано, але їм ще кашу з протеїнами їсти. Томбо - супер, дуже близько, зразу видно японські корені, але таки трохи не дотягує... Ямаха зараз гармошок не робить (шкода, їхні гармошки всі хвалили в інтернетах). У Хонера компактні тремолки є, але усі вони в настройці Ріхтера, що мені абсолютно не підходить - нафіга мені дві ноти Соль в першій октаві відразу на вдох і видох і жодної ноти Ля - фігня, а не настройка для тремолок, все-одно на тремолках блюз ніхто не грає, нащо там той Ріхтер? Лишився ще Seydel, у них є всього одна тремолка в "східній" настройці, SKYDIVER, досить дорога, сто євро за неї Зайдель просить, мабуть, прикольна за такі гроші :duma: - але вона повноформатна, на три октави. Там компактністю і не пахне...

А більше поважних гармошкових фірм я і не знаю...

Хоча я зовсім не розчарований, що назбирав собі стільки гармошок. Коли постійно гуляєш із однією дамою, модельної зовнішності, 90-60-90, яка є еталоном естетичної насолоди - часом хочеться якихось збочень, щоб отой весь гламур розбавити, а то своєю досконалістю уже оскомину набиває. Отак і з гармошками... Suzuki SU-13M - суперкласна гармошка, але надоїдає на ній постійно грати. Хочеться якогось іншого тембрального звучання, навіть якщо воно не настільки витончене. Зате інакше...

----------------------------------------------------------

Belcanto HRM 32 C і Stagg BJH-T32 щоб порівняти, наскільки вони схожі, ну просто один в один:

Зображення
Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6666
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вау, о_О и oops - все, що мене здивувало (дайджест)

Повідомлення Varyat » 27.1.22 11:09

Капець, іменний 6666 пост :duma:. Треба щось хороше запостити. Приємне і життєрадісне. Наприклад про гармошки :D.

Вся моя колекція. В одному фото. На весь ноутбук :).
Суперова колекція! І практична. Будь-яку з них можна дістати з полиці і забацати собі музичку :Yahoo!:. І для себе радість і дихальна гімнастика заодно. А роверисту дихалка огого як потрібна! А ще гармонія і рівновага в душІ, яку дає музична мелодія. Ще й власноруч виконана. І в будь-якому місці, де на тебе зійшло натхнення. Просто вийняв гармошку з кишені - і зіграв...

-------------------------------------

Зліва - дві діатоніки (стрій - Ріхтер), весь рядок по центру - тремолки (в усіх "східна" настройка звукоряду), справа - безслайдерна хроматика. Усі гармошки в тональності До.

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей