Всі хочуть бути щасливими....

бовтанка-2. Теми, які шкода видаляти, та які актуальні чи корисні для читання навіть після закриття
Аватар користувача
Велопортал
адміністратор конференції
адміністратор конференції
Повідомлень: 2942
З нами з: 2.12.13 10:01
Контактна інформація:

Всі хочуть бути щасливими....

Повідомлення Велопортал » 15.2.18 02:04

3 буддиських закони, які перевернуть ваше життя

Буддиські закони, які перевернуть весь ваш світ ... і зроблять вас набагато щасливішими!

Зображення


Ви не зобов'язані практикувати йогу або дотримуватися аюрведичної дієти, щоб втілити в своє життя деякі ідеали буддизму (але якщо ви це робите, це піде вам лише на користь).

Так що, неважливо, думали ви про те, щоб привести в баланс ваші доша чи ні - це ніяк не завадить вам дізнатися про три ключові елементи буддизму, «благородні істини», як їх називають самі буддисти, і про те, як їх можна втілити в ваше повсякденне життя ...

1. Дуккха: життя болісне і повне страждань
Саме завдяки цій істині багато людей вважають, що буддизм песимістична або негативна релігія. І це не дивно - адже що ще можна подумати, дізнавшись, що один з основних стовпів цієї релігії наголошує,що «життя є страждання». Але сенс цієї благородної істини куди глибший. Вона каже нам «життя важке, так що терпить його» ... але не тільки. Так про що ж йдеться насправді?

Про те, що ми часто самі робимо своє життя більш болісним, намагаючись придушити неприємні емоції, або уникнути їх. Так, наші життя неминуче сповнені подібними почуттями та емоціями: почуттям втрати, сумом, втомою, нудьгою, тривогою ... Вони то приходять, то йдуть, і ми нічого не можемо з цим вдіяти.

Але занадто прив'язуючись до певних очікуваннь, матеріальних предметів і обставин, ми часом самі створюємо для себе гостре роздратування, розчарування та інші форми страждань. То чи не краще замість того, щоб боятися страждань, або прагнути повністю їх позбутися (і ще більше турбуватися, зрозумівши, що це неможливо), спробувати їх зрозуміти і прийняти?

Як ви можете використовувати цю благородну істину в своєму повсякденному житті?

Досить вважати, що з вами щось не так. Зрозумійте, що смерть, старіння, хвороби, страждання і втрати - частина нашого життя. Практикуйте прийняття життя таким, яким воно є. А ще - відмовтеся від ідеї, що ваше життя повинне бути легким і безпечним - як фізично, так і емоційно. Це неправильно, неприродньо і навіюється нам ззовні - світом моди, знаменитостями і виробниками косметики.


Хвороби, розбите серце, втрати, розчарування і роздратування - все це частина нашого життя, і нам ніяк від них не сховатися, вдаючи, що ми їх не помічаємо. Спробуйте прийняти недосконалість нашого життя і відмовитися від думки, що воно повинне проходити лише певним чином, і ніяк інакше. Відкрийте ваше серце невизначеності.

2. Аніта: життя тлінне і непостійне
Аніта, або «мінливість» означає саме те, що ви думаєте - наше життя постійно змінюється. Ми вже не в силах ні повернутися в минулу мить, ні повторити її. З плином днів клітини нашого тіла постійно оновлюються, змінюються наші думки і настрій, змінюється температура за вікном і погода, а день змінює ніч. Кожен день, кожна хвилина і секунда нашого життя - інші. Завжди.

І ось у чому парадокс: коли нам погано, коли ми чимось засмучені, ідея мінливості життя здатна нас втішити. Якщо в нашому житті немає нічого постійного, це означає, що наш біль рано чи пізно мине. Але коли нам радісно і добре, ця ж ідея здатна вселити в нас страх.

Але якщо абстрагуватися від цих двох поглядів на ідею мінливості життя, то ви зрозумієте, наскільки вона звільняє. У Стародавній Греції, приблизно через 100 років після того, як Будда вперше висловив цю ідею, філософ Геракліт висловив її іншими словами: «Не можна двічі увійти в одну й ту ж річку». І він має рацію, адже все, що у нас є - той момент, в якому ми живемо.

Як ви можете використовувати цю благородну істину в своєму повсякденному житті?

Прийміть ідею мінливості. Прийміть той факт, що всі навколо постійно змінюється. Адже якщо ви гарненько про це подумаєте, то зрозумієте, наскільки це чудово. Так, часом ідея мінливості може здатися страшною, але зате вона допомагає нам куди більше цінувати те, що у нас є тут і зараз: наші особисті відносини, тіло, настрій, здоров'я, улюблені туфлі, роботу, молодість, ґрунтовність розуму. Так давайте ж будемо цінувати приємні моменти, знаючи, що ті, що нам не подобаються, рано чи пізно пройдуть.

3. Анатма: ми постійно міняємося
Коли я питаю своїх клієнтів, чого вони хочуть досягти від наших зустрічей, найчастіше я чую у відповідь: «Хочу знайти себе». Наша культура знизу до верху просякнута переконанням, що десь там всередині нас, чи то між серцем і печінкою, чи то в мозку, чи то десь ще можна відшукати те неподільне, непорушне і незмінне щось, яке і є нашою сутністю або душею .

Буддизм же ж передбачає, що в нас немає ніякої постійної і незмінної сутності. Відповідно до Аніта, непостійністю, клітини нашого тіла, наші спогади, думки і обставини - в загальному, все, що в підсумку і утворює нашу особистість, змінюється з часом.

Так, звичайно, всі ми володіємо особистістю, хоча вона і може змінитися з часом. У нас є імена, робота, і безліч інших ознак, які допомагають нам ідентифікувати один одного, і зрозуміти, що ми - це ми.

Але ідея про внутрішню незмінну сутность - це ще одна брехня, яку ми ввібрали разом з нашою культурою. Але в наших силах від неї відмовитися, і тим самим прийняти, що ми і самі можемо змінитися - в будь-якому місці, і в будь-який час. Як колись сказав Тхіть Нят Хань, «Завдяки мінливості можливо все».


Як ви можете використовувати цю благородну істину в своєму повсякденному житті?

Замість того, щоб намагатися «знайти себе», краще зосередитися на створенні себе - таким, яким би вам хотілося себе бачити конкретно в цей момент. Адже наша сила в тому, що ми можемо сьогодні відчувати себе зовсім інакше, ніж вчора - і бути зовсім іншою людиною. І те, що у нас сьогодні депресія, ще не означає, що ми будемо страждати нею вічно. Ми можемо змінитися. Чи можемо прощати і себе, і інших.

І як тільки ми відмовимося від ідеї про те, що всередині ми нібито постійні і незмінні, нам стане куди простіше переносити мінливість життя - адже кожен новий день зустрінемо нові «ми».

MEGAN BRUNEAU
Переклад статті 3 Buddhist Beliefs That Will Rock Your
World (And Make You Much Happier!)
Зображення

Повернутись до “Корисні і цікаві теми”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей