“Безвідходна” людина

форум для обговорення проблем екології
Аватар користувача
Велопортал
адміністратор конференції
адміністратор конференції
Повідомлень: 2949
З нами з: 2.12.13 10:01
Контактна інформація:

“Безвідходна” людина

Повідомлення Велопортал » 10.11.15 03:55

“Безвідходна” людина

Зображення

Мене звуть Лоурен, мені 23 роки, я живу в Нью-Йорку, і від мене немає ані грама сміття. Я не жартую. Я взагалі нічого не викидаю у смітник, від мене нічого не йде на звалища. Ні-чо-го.




Я знаю, що ви думаєте. Ця дівча, певно, хіпі на всю голову. Або брехунка. Або її не існує. Проте, завіряю вас — я такі існую.

Звичайно, я не завжди жила так званим життям «zero waste» - «нуль відходів».

Але я почала поступово приходити до цього три роки тому, коли я вивчала екологію та навколишнє середовище в Нью-Йоркському Університеті, протестувала проти нафтових компаній, а ще була президентом клубу, який щотижня влаштовував екологічні дискусії. Сама себе я вважала супер екологічною. Всі навколо теж говорили про мене як про «дівчину - сталий розвиток». І це, звичайно, означало, що я робила все що можна для планети Земля, хіба ні?

Ні!

У моїй групі була одна студентка, яка завжди приносила на пари пластиковий пакет, який був повний пластикових упаковок їжі, пластикову пляшку з водою, пластикові вилки-ложки, і обов'язковий пакет чіпсів. День за днем я спостерігала, як вона викидає гори всього цього в урну. Як же мене це дратувало! Я зневажала її, я сміялася над нею, але я ніколи, насправді, не сказала їй ані слова і нічого не зробила. Я просто сиділа і злилася.

Якось я була особливо засмучена після однієї пари, прийшла додому, щоб приготувати собі вечерю і про все забути. Я відкрила холодильник і завмерла від жаху. Я раптом усвідомила, що буквально кожен продукт у моєму холодильнику був запакований в пластик.

Вперше у житті я відчула, що можу подивитися на себе з боку і сказати: «Ну ти і лицемірка!» Але ж я «зелена» дівчина, зовсім не «пластикова» дівчина! Так що ж я робила весь цей час? Саме тоді я вирішила позбутися всього пластику у своєму житті.

Позбутися пластику означало, що мені потрібно навчитися пакувати продукти самостійно.

Це включало в себе абсолютно все - від зубної пасти до чистячих засобів. Я не мала уявлення, як можна все це зробити, і чимало часу просиділа в інтернеті. Одного разу я натрапила на блог «Zero Waste Home» (Дім без відходів). Це була розповідь якоїсь Бі Джонсон (Bea Johnson), дружини і матері двох дітей, про своє життя без відходів в Каліфорнії.

На той момент пластику в моєму житті вже майже не було. І я подумала: «Якщо сім'я з чотирьох чоловік може жити взагалі без відходів, то тоді я, 21-річна незаміжня дівчина з Нью-Йорка, теж зможу!»

Як я змогла перейти від концепції «жодного пластику» до концепції «жодного сміття»?

Перш за все, я перестала купувати все, що продається в упаковці. Я приносила свої сумки, пляшки і банки, щоб заповнювати їх прямо в супермаркеті. Я перестала купувати новий одяг і ходила тільки в секонд-хенди. Я сама робила собі всі продукти для догляду за собою та чистячі засоби. Я позбулася всіх зайвих речей — я їх продала, віддала або пожертвувала. Наприклад, у мене було шість однакових кухонних лопаточок, десять пар джинсів, які я не носила зі школи, і приблизно трильйон жодних прикрас, які не мали для мене жодної цінності.

Але найголовніше, я почала планувати потенційно «сміттєві» ситуації. Навчилась говорити «ні», коли мені дають пластикову трубочку в барі, пакети в магазині, а також чеки.

Звичайно, це все трапилося не за один день.

Весь процес зайняв у мене близько року і зажадав багато зусиль! Найскладніше було уважно подивитися на себе, випускницю факультету екології та навколишнього середовища, нову зірку сталого розвитку, і усвідомити, що я зовсім не жила у відповідності зі своїми цінностями.

Я зрозуміла, що поки я була зайнята всякими іншими речами, я сама не втілювала в життя свою філософію. Як тільки я усвідоміла це, я дозволила собі змінитися - і з цього моменту моє життя ставало щодня краще і краще. Ось кілька основних моментів, як моє життя покращилося, коли з нього зникло сміття:

1. Я економлю гроші

Тепер я складаю список покупок перед походом в магазин, і це означає, що я знаю, що мені потрібно, і я не хапаю з полиць дорогі товари просто під впливом імпульсу. Я купую все «на вагу», тому я не плачу зайві гроші за упаковку. Я не купую новий одяг в звичайних магазинах, а знаходжу все, що мені потрібно в три рази дешевше в секонд-хендах.

2. Я краще харчуюсь

Оскільки я купую тільки неупакованого їжу, вибір всього нездорового у мене вкрай обмежений. Замість цього я їм багато органічних овочів і фруктів, купую різноманітні зернові і бобові. Їм в основному сезонну місцеву їжу, тому що фермерські крамнички часто пропонують чудову неупаковану їжу.

3. Я стала щасливіше

До того, як я почала своє життя без сміття, я часто забігала в супермаркет перед закриттям, тому що не сходила нормально на ринок. Я часто замовляла їжу додому, бо в холодильнику нічого не було. Весь час ходила в аптеку за новим скрабом або кремом. І ще я постійно займалась прибиранням, бо вдома у мене була купа речей.

Зараз мій пересічний тиждень включає в себе один похід до магазину, щоб купити всі потрібні продукти. Я купую не тільки їжу, але і все для чищення дому та різні предмети догляду, тому що все, що я використовую зараз, я роблю з простих щоденних інгредієнтів. Це не тільки простіше, це ще відсутність зайвого стресу. Просто здоровий вибір (бо немає токсичних хімікатів!).

Я ніяк не очікувала, що рішення відмовитися від будь-якого сміття призведе до того, що якість мого життя настільки покращиться. Я думала - це просто означає нічого не викидати. Але те, що спочатку було просто рішенням змінити своє життя, зрештою, перетворилося на блог «Trash is for Tossers» (Сміття - для недоумків), а це, в свою чергу стало причиною знайомства з приголомшливими людьми з усього світу, які думають так само як я.

Сьогодні це все призвело до того, що я пішла зі своєї прекрасної роботи менеджера зі сталого розвитку в Нью-Йоркському Департаменті захисту навколишнього середовища. Я заснувала власну «zero-waste» компанію «The Simply Co.», де я роблю вручну і продаю все те, чого я навчилася за останні два роки.

Я почала жити так не для того, щоб щось комусь довести. Я почала жити так, тому що життя без сміття - це найкращий спосіб із всіх, що я знаю, щоб жити у відповідності зі всім, у що я вірю.

Про автора: Лоурен Сінгер (Lauren Singer) блогер у «Trash is for Tossers» (Сміття - для недоумків) і засновник «Simply Co .». Як колишній менеджер зі сталого розвитку в Нью-Йоркському Департаменті захисту навколишнього середовища і випускниця Інституту Навколишнього Середовища Нью-Йоркського університету, вона почала «безвідходне» життя і навчилася робити всі потрібні повсякденні продукти органічно і просто. За останні два роки, кількість сміття, яке вона викинула, може поміститися усередині півлітрової банки. У вільний час вона любить готувати зі своїми друзями в своєму будинку в Брукліні, Нью-Йорк, займатись бігом і досліджувати навколишні райони.

Джерело: “I Haven't Made Any Trash In 2 Years. Here's What My Life Is Like”

Переклав Володимир Щербина


Коментар перекладача.

Звичайно, досвід цієї дівчини є екстремальним, адже перевести на такий спосіб життя все людство не є реальним. Бо неможливо всім вдягатись у секонд-хендах (адже хтось має купити новий одяг, щоб він потім потрапив у секонд-хенд, а потім одяг врешті-решт приходить у такий стан, що і в секонд-хенд його не візьмуть — все рівно колись його залишки доведеться викинути). Так саме пластик потрібний у багатьох ситуаціях, зокрема і у пакуванні — при далекому перевезенні, або при тривалому зберіганні тощо. Якщо дивитись на життя більш комплексно, то «zero-waste» у масштабах людства неможливе в принципі.

Проте досвід цієї дівчини є цінним у тому сенсі, що наочно демонструє нам: ми занадто багато створюємо сміття. І на кожному рівні, зокрема на рівні окремої людини або родини, ми можемо навчитись жити більш екологічно.
Зображення

Аватар користувача
meral
*********
Повідомлень: 3315
З нами з: 30.6.06 10:46
Стать: чол
Звідки: киев, севастопольская пл.

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення meral » 10.11.15 09:44

ага. какает радугой, водопровод не использует и транспортом для доставки продуктов не пользуется, ходит пешком на ближайшие фермы и кофейные поля,да.

ну и в интернете она пишет исключительно телепатией, а товары своей фирмы не посылает почтой, а приносит сама лично вам в руки.

девочка просто на этом зарабатывает на самом деле. смотрите ее источники доходов.

а то так можно в кафешках питатся, одежду брать на прокат, жить в отелях и говорить о zero-waste
время дает возможность Поиска, и ничего более.

Аватар користувача
Zlu
* * * *
Повідомлень: 986
З нами з: 17.4.14 11:11
Стать: чол
Звідки: Дорогожичи

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення Zlu » 10.11.15 11:05

Вона вдома не прибирає?
Як із засобами особистої гігієни?
Проявлением наибольшего милосердия в нашем мире является, на мой взгляд, неспособность человеческого разума связать воедино всё, что этот мир в себя включает. (с) ГФЛ
2014: 5499
2015: 9235
2016: 9064
2017: 7533
2018: 6919
2019: 5460
2020: 2508

Аватар користувача
Oleksiy
*********
Повідомлень: 2469
З нами з: 5.6.07 11:00
Стать: чол
Звідки: Киев, Троещина

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення Oleksiy » 10.11.15 11:47

Просто рекламная компания её канторки. Реклама расчитана на недалеких людей. У нас не прокатит.
якось так...

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення lisapedist » 10.11.15 14:12

Камрады, девочка может и пиарится, но доля правильного в этом есть.

Что бы МЫ могли сделать?

Например:
- (сорри, но тут без капса нельзя) НЕ ОСТАВЛЯТЬ МУСОР ПОСЛЕ СЕБЯ НА ПРИРОДЕ!!!
По моим подсчетам, компания из 5-8 человек оставляет после пикника один среднего размера пакет мусора.
Донести до ближайшего мусорника не составляет труда, довезти на машине - тем более.
Тем не менее, все близлежащие к городам леса и реки )куда 90% приезжают на машине) - загажены ужасно.

- не выбрасывать батарейки, а доносить их ножками до специальных мест утилизации (я знаю такие на заправках).
Читал, что одна выброшенная батарейка приносит вреда больше чем куча пластика.

Ну и наверное есть еще куча примеров когда это нам ничего не стоит, но тем не менее может очень помочь.
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
leto
* * * *
Повідомлень: 657
З нами з: 30.5.10 16:47
Звідки: с кровати

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення leto » 10.11.15 18:31

текст направлен только на то, чтобы пропиарить себя образом жизни "нищеброда". везде я, я Я... зацикленная на себе особь.

идея хороша. но нету в итоге концепции что делать остальным - общих советов, основных правил ее "философии", общей картины, призыва объединяться и диктовать свою политику изготовления упаковок, одежды, химии и др. вещей, что засоряют планету. перепроизводство, запланированное устаревание, несовместимость поколений техники/софта/велосипедов в конце то концов... а й блин, больная тема.... :(

Аватар користувача
meral
*********
Повідомлень: 3315
З нами з: 30.6.06 10:46
Стать: чол
Звідки: киев, севастопольская пл.

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення meral » 10.11.15 18:57

концепция есть на сайте который указан и за денежку через ее фирму.
но это не отменяет яркой рекламности этого текста. причем в нем даже вовзраст ее не меняется уже несколько лет.
время дает возможность Поиска, и ничего более.

OGOOGO
* *
Повідомлень: 61
З нами з: 17.5.11 09:00
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення OGOOGO » 14.11.15 01:22

Давным-давно придумали биоразлагаемый пластик. Осталось только его чаще использовать

Аватар користувача
Kellys Fan
* * * *
Повідомлень: 748
З нами з: 15.11.13 22:21
Стать: чол

Re: “Безвідходна” людина

Повідомлення Kellys Fan » 16.11.15 15:29

Просто рекламная компания её канторки. Реклама расчитана на недалеких людей. У нас не прокатит.
Стаття може і рекламна
  Але для того, хто небайдужий до майбутнього - *прокотить* :p
  Мене вбиває - я років 10 категорично відмовляють від пакетиків в магазинах.
У мене майже завжди є з собою свій пакет
  І ЗАВЖДИ продавці дивуються - це ж безкоштовно :dash2:
Тому якщо кожен почне замислюватися - сміття буде набагато менше
  а це вже перший крок ..
Зображення


Повернутись до “Екологiя в Україні”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей