У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

форум для обговорення проблем екології
Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

Повідомлення Varyat » 23.4.14 16:02

Кабінет міністрів України ухвалив рішення виділити земельну ділянку під будівництво Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції. Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив президент Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський на брифінгу в Кабміні. «Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволить зробити ще один крок на шляху енергетичної незалежності країни. Йдеться про будівництво Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива. Сьогодні розглядалося питання виділення земельної ділянки в зоні відчуження ЧАЕС загальною площею 45 га», - сказав Недашковський. За його словами, проектні роботи щодо пускового комплексу мають бути завершені до кінця 2017 року. Основним виконавцем робіт обрано американську компанію Holtec, а імовірний обсяг фінансування робіт становитиме 3,7 млрд грн.
Джерело: fakty.ictv.ua


Так що, поїзд з ядерними відходами таки стоїть на границі?
http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1512696
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Varenikov
* *
Повідомлень: 147
З нами з: 21.12.11 22:25
Стать: чол

Re: Евромайдан. хроника становления нации...

Повідомлення Varenikov » 23.4.14 17:09

...поїзд з ядерними відходами таки стоїть на границі?
Не треба робити панічних рухів, нагнітати та хвилюватись самому та хвилювати необізнаних оточуючих.
Все більш ніж логічно. По-перше, мова ведеться про крок до енергетичної незалежності. Нинішній рівень розвитку технологій передбачає лише два способа поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП):
- переробка (регенерація);
- зберігання або захоронення.

Перший способ поводження з ВЯП визнан у світі тупіковим, тому що результатом переробки однієї тони ВЯП (в перерахунку на уран) з'являється 7,5 тони твердих та 2200 тон рідких радіоактивних відходів, які також потрібно переробляти та захоронювати. (в Україні немає безмежних ненаселених територій для подібних маніпуляцій, не кажучи вже про економічну складову цієї авантюри).

Ми ж всі розуміємо, що Росія в будь-який момент відмовить Україні в поставках палива для АЕС (як наслідок, вона перестане приймати на зберігання ВЯП, що було суттєвою особливістю використання саме російських теплоутворюючих єлементів). Україна не матиме багато варіантів у виборі постачальників такого специфічного палива (це не картопля на базарі). США нам зможе поставити свої збірки, але вона не зможе прийняти до себе назад ВЯП через півроку-рік їх експлуатації (там своїх накопичених відходів нема де подіти).
Україна буде змушена самостійно подбати про зберігання ВЯП! Тому підготуватись до цього варто заздалегідь. Це і є крок до енергетичної незалежності, як я це розумію.
Чем крепче нервы, тем ближе цель.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: Евромайдан. хроника становления нации...

Повідомлення AVVAKUM » 23.4.14 18:29

...поїзд з ядерними відходами таки стоїть на границі?
Не треба робити панічних рухів, нагнітати та хвилюватись самому та хвилювати необізнаних оточуючих.
Все більш ніж логічно. По-перше, мова ведеться про крок до енергетичної незалежності. Нинішній рівень розвитку технологій передбачає лише два способа поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП):
- переробка (регенерація);
- зберігання або захоронення.

Перший способ поводження з ВЯП визнан у світі тупіковим, тому що результатом переробки однієї тони ВЯП (в перерахунку на уран) з'являється 7,5 тони твердих та 2200 тон рідких радіоактивних відходів, які також потрібно переробляти та захоронювати. (в Україні немає безмежних ненаселених територій для подібних маніпуляцій, не кажучи вже про економічну складову цієї авантюри).

Ми ж всі розуміємо, що Росія в будь-який момент відмовить Україні в поставках палива для АЕС (як наслідок, вона перестане приймати на зберігання ВЯП, що було суттєвою особливістю використання саме російських теплоутворюючих єлементів). Україна не матиме багато варіантів у виборі постачальників такого специфічного палива (це не картопля на базарі). США нам зможе поставити свої збірки, але вона не зможе прийняти до себе назад ВЯП через півроку-рік їх експлуатації (там своїх накопичених відходів нема де подіти).
Україна буде змушена самостійно подбати про зберігання ВЯП! Тому підготуватись до цього варто заздалегідь. Це і є крок до енергетичної незалежності, як я це розумію.
Методов переработки существует множество. Современная газофторидная схема это сухой метод, получаются остатки топлива и компактные отходы. Они и подлежат захоронению. А топливные сборки не захоранивают, их просто нужно хранить для последующей переработки. Хранение при этом стоит очень не дешево.
Необходимость хранения ОЯТ на Украине возникает в случае использования американских топливных сборок, возможность применения которых до сих пор под вопросом. москальский производитель забирает для переработки в соответствии с международными договорами, американцы свое топливо не забирают принципиально.
Реальная энергонезависимость, это организация у себя полного замкнутого цикла производства/переработки, благо исходные материалы в стране имеются. Без мощностей переработки, хранить у себя отработанное американское топливо будет очень не рентабельно.
Европейские отходы планируются захоранивать в строящемся сейчас супермогильнике в Литве.
Сообщение про поезд с отходами, скорее всего фейк
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: Евромайдан. хроника становления нации...

Повідомлення AVVAKUM » 21.5.14 19:38

.... США нам зможе поставити свої збірки, але вона не зможе прийняти до себе назад ВЯП через півроку-рік їх експлуатації (там своїх накопичених відходів нема де подіти).
Україна буде змушена самостійно подбати про зберігання ВЯП! Тому підготуватись до цього варто заздалегідь. Це і є крок до енергетичної незалежності, як я це розумію.
Замена украинскими атомными электростанциями топлива российского производства на американское невозможна. Об этом в ходе научно-технической конференции «Безопасность, эффективность и экономика атомной энергетики» заявил руководитель секции эксплуатационной безопасности департамента безопасности ядерных установок МАГАТЭ Мирослав Липар.
http://glavcom.ua/news/207306.html
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Varenikov
* *
Повідомлень: 147
З нами з: 21.12.11 22:25
Стать: чол

Re: Евромайдан. хроника становления нации...

Повідомлення Varenikov » 21.5.14 20:31

AVVAKUM, не нужно тащить весь мусор из сети на страницы этого форума. Поставки топлива на украинские АЭС был, есть и будет вопросом политико-экономическим. Какими средствами Россия защищает свои экономические интересы, надеюсь, объяснять не нужно.
Дискутировать тут не о чем, будет желание - ознакомьтесь с более объективной информацией, где приведены аргументы как "за", так и "против".
Для примера.
Чем крепче нервы, тем ближе цель.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

Повідомлення AVVAKUM » 21.5.14 21:38

Поставки топлива на украинские АЭС в первую очередь вопрос ядерной безопасности.
Мусор из сети тащишь именно ты. Рассуждения журналиста, в вопросах которые требуют специальной квалификации, ни чего не стоят. Я же привел заявление руководителя секции эксплуатационной безопасности департамента безопасности ядерных установок МАГАТЭ.
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Varenikov
* *
Повідомлень: 147
З нами з: 21.12.11 22:25
Стать: чол

Re: У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

Повідомлення Varenikov » 22.5.14 00:59

"Хунта идёт тропой Ющенко: снова угроза украинским АЭС"
Мы в очередной раз убеждаемся, что хунта, захватившая на Украине власть, является главными лоббистами интересов США. Интересы Украины их не интересуют.
Это цитаты из очень авторитетных экспертных изданий в области энергетики. Твои заявления о безопасности дуют именно в эту дудку, даже ноты те же.
Россия до недавнего времени был для нас и стратегический, и технологический, и хрензнаетещекакой-ический партнер. И тесные "экономические" связи позволяли закрывать глаза на дефектные тепловыделяющие сборки. Все время использования российских ТВСА были проблемы!!! Всегда!!!
Лучшего результата, которого удалось достичь - это снизить количество дефектных ТВСА с 41 в 2003 году аж до девяти!!! в 2009 году. После этого снова стало хуже. А проблемы-то были в том числе и с негерметичностью и как-то никто не спешил афишировать, что циркониевые оболочки пропускают продукты радиоактивного распада и тем самым загрязняют первый контур энергоблока. Можешь почитать про соглашение о достижении нулевого отказа ядерного топлива для АЭС российского дизайна, где не только Украина, но и Болгария и Чехия устали иметь проблемы и нести затраты по очистке от непредвиденных загрязнений от дефектных российских сборок. Еще раз, я не фанат Westinghouse, я лишь за альтернативу монополии и за диверсификацию рисков непоставок от прибацанного соседа-партнера! А истерические вопли, которые я привел в цитатах в начале поста, лишь подтверждают правильность такого пути.
Так что прекращай умничать про безопасность, если не можешь предложить действенную альтернативу.

П.С. И только не начинай про то, как ты что-то там, пока атомная энергетика в Украине только ползать начинала. :mosking:
Чем крепче нервы, тем ближе цель.

Аватар користувача
AVVAKUM
новичок
новичок
Повідомлень: 5880
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

Повідомлення AVVAKUM » 22.5.14 08:41

"Хунта идёт тропой Ющенко: снова угроза украинским АЭС"
Мы в очередной раз убеждаемся, что хунта, захватившая на Украине власть, является главными лоббистами интересов США. Интересы Украины их не интересуют.
Это цитаты из очень авторитетных экспертных изданий в области энергетики. Твои заявления о безопасности дуют именно в эту дудку, даже ноты те же.
:
Это заявления журналистов. По этому поводу могу только процитировать Булгакова: "не читайте по утрам ..... газет"
Я дал ссылку на заявление руководителя секции эксплуатационной безопасности департамента безопасности ядерных установок МАГАТЭ, на научной конференции, посвещенной именно вопросам безопасности. А не рассуждения безграмотного журналиста, как в твоей ссылке
В компетентности которого полагаю во всем мире сомнений ни у кого не возникнет.
Политику в этом вопросе примешиваешь ты.
ТВС в любом случае будут пропускать осколки деления, первый контур загрязняется всегда. Задача стоит только лишь к оперативному выявлению слишком "газящей" сборки.
Американские сборки деформировались в зоне, из-за не правильного теплового режима, при чем систематически. А это уже совсем другая ситуация
Востаннє редагувалось 22.5.14 08:50 користувачем AVVAKUM, всього редагувалось 1 раз.
— В резюме вы указали, что вам не нравятся геи...
— Нет, скорее это я им.
— Вы нам не подходите.
— Вот видите? Я так и написал.

Vadim Bus
*********
Повідомлень: 8392
З нами з: 28.4.09 10:28

Re: У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

Повідомлення Vadim Bus » 22.5.14 08:43

Новина з циклу , - геї, ївропа?

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: У Чорнобильській зоні збудують сховище ядерного палива

Повідомлення Varyat » 22.5.14 11:56

Згадайте ще про страшну небезпеку видобуваня сланцевого газу, яку вже впродовж десяти років лобіює роісся. Ну їх в жопу. Щоб побачити нарешті кончину п#здуватої рассейської імперії, я згоден не тільки американське ядерне паливо використовувати, я згоден навіть дровами палити і добувати електрику для комп'ютера динамомашиною, під'єднаною до велотренажера. І не тільки на це згоден... В цьому питанні я більш кровожерливий, ніж Тягнибок, Ляшко чи всі інші наші радикали. Росію спільними зусиллями треба не тільки поставити на коліна, а ще й кожен день бити по писку. Для профілактики. Може тоді їх нарешті попустить усім навколо робити пакості. Бо п'ять століть уже не попускає... Генетичне захворювання, мабуть, передається по спадковості з покоління в покоління. Заговорами і психотерапією, як всі побачили останнім часом, ніяк не лікується. Помагають тільки грязеві ванни два метри під землею або трепанація черепа з допомогою КПВТ 14,5 калібру. Дуже небезпечне захворювання, цей рашизм головного мозку. З ризиком розвитку глобальної епідемії. Коли всі, що контактували з хворим, раптово починають розмовляти російською мовою і істеричним голосом кричати "россия, россия, крьім наш, путин бох, бандера фашіст, в кієве хунта, дєдьівоєвалі, дайош второй государственній". За даними ВООЗ, найнебезпечніше вогнище епідемії знаходиться десь в маскві, недалеко від того місця, де місцеві фанатики товаріща лєніна замаринували.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Екологiя в Україні”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей