Перша прогулянка Карпатами

форум для тих, хто збирається поїхати в похід на велосипедах
Unbreakable
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 22.7.16 03:02
Стать: чол

Перша прогулянка Карпатами

Повідомлення Unbreakable » 28.1.18 22:26

Перша прогулянка Карпатами
- Категорія: Велопохід Україною
- Ідея: Побачити нові цікаві місця Карпат та Закарпаття
- Склад учасників: Шевченко Дмитро, Дмитровський Олексій, Тетяна Палієнко, Ігор Лапін, Володимир Щукін, Володимир Фесюк, Ніна Корінчевська, Артем Пекарь, Андрій Філимонов, Ігор Андерсен, Сергій Савін, Влад Яресько
- Схема пройденого маршруту: (https://www.gpsies.com/map.do;jsessioni ... anguage=ru )
- Дати проведення походу, дати активної( велосипедної) фази походу: 23.08 – 29.08.17
- Довжина активної фази походу, дистанції по ходовим дням:
(320км)
- 1 день: Воловець – Пилипець – Міжгір*я (53,73 км, набір – 805м)
https://www.strava.com/activities/1149155083
- 2 день: Міжгір*я – оз. Синевір – Колочава (67,42 км, набір – 1089 м)
https://www.strava.com/activities/1149439720
https://www.strava.com/activities/1150281103
- 3 день: Прогулянка Колочавою (19,14 км, набір – 282м)
https://www.strava.com/activities/1151370307
- 4 день: Колочава – Хуст (89.1км, набір – 796 м)
https://www.strava.com/activities/1153351557
- 5 день: Хуст – Виноградово – Берегово – Мукачево (88.12км, набір – 465м)
https://www.strava.com/activities/1155329782
- 6день: Переїзд та прогулянка містом Лева (до 20 км)
- Бюджет: 3500грн
Проживання: 1350 грн
Квитки на поїзд: 360 грн (Київ – Воловець + Мукачево – Львів + Львів – Київ)
Харчування: 150+- грн.
Поточні витрати: 500 грн
Кому будуть потрібні контакти пишіть у фейсбук. Не хочу щоб це було тут як реклама.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100011148999250

Вступ

Отже зібралися ми їхати у Карпати. Давно планували. Так далеко, щоб не на один день та ще й з переїздами у поїзді ми їхали уперше.
Роботи багато, а вільного часу майже не буває. Тим більше цілої неділі. І от нарешті зорі зійшлися таким чином, що в мене, як і у більшості інших все-таки вдалося поїхати. Дати спеціально підбирали так щоб можна було прихопити декілька вихідних, які випадали на День Незалежності + ще декілька вихідних (4 підряд).
І от нарешті настав день від’їзду. Закон підлості як завжди вмикається саме тоді, коли треба – тільки-но всі почали виїжджати з дому, як почався не сильний дощ, який немов казав: «не треба». І було б це хоча б другий раз таке тоді коли ми вирішили десь поїхати, то ми б ще, може, і засумнівалися, а так…. Я гадаю всі просто дружньо сказали: «Пфф.. І все!? 8-)» І спокійно поїхали на вокзал. Я виїжджав з роботи. Як завжди прикольно було ловити на собі погляди своїх співробітників, які дивилися на тебе як на інопланетянина, котрого бачили вперше. Так, я на велосипеді. Так, я їду в дощ. Ні, не важко з таким баулом)).
То ж всі зібралися на пероні. Пакуємося. Як завжди була частина людей, яка пакувала свого ровера до чохла уперше. Скажу чесно – я був серед них) Але вже скоро всі стояли із «складеними рюкзаками» і готовими вирушати. Фото на пам’ять і поїхали.

Скажу одразу для тих хто планує їхати УПЕРШЕ – коли їдете компанією не розраховуйте напхати багато роверів у одне плацкартне купе. 4 ровера МТВ, може 5. ВСЕ. Місця вони займають не мало. Поїздом нас їхало 10 чоловік. Так от ми коли тільки занесли свої ровери їх як раз вистачило для того, щоб розтягнутися на весь вагон. І добре що дехто з нас їздив із велосипедами у вагоні не вперше і знав як їх вірно укладати щоби не погнути перекидки, тормоза, вилки, тощо. Хвилин 20-30 нелегких укладань і, нарешті, всі видихнули з полегшенням. Місця були як раз у кінці вагону. Брали десь за місяць-півтора щоб усі були поруч. А в голові вже грала пісня гурту «The ВЙО – Їдемо в Карпати»

1 день
І от нарешті ми на місці! 5.30 ранку. Їхали 24 години. Відправною точкою нашої подорожі був Воловець.

Зображення

Літо. Серпень. Ранок. Холод))
Наче намуштровані солдати всі швиденько звільнили вагон і почали збирати своїх двоколісних коней. Судячи із того, що суттєвих траблів із роверами не було після розпаковки, вклали ми їх вдало) Склали. Приоділися і поїхали.
Кругом краса! Перше, що хочеться зробити коли приїздиш до Карпат – це фотографувати ВСЕ! Але треба їхати. У Пилипці нас уже чекали хлопці, які рухалися своїм ходом якусь частку маршруту. Вони їхали туди із палатками. Приблизно 8.30 і ми вже були біля водоспаду Шипіт. Він знаходиться у невеличкому парку. Вхід платний – 10 грн.

Зображення

У мене із словом «водоспад» дещо інщі асоціації, та все ж місце тут непогане.

Зображення
Зображення
Зображення

Вода смачна)) Є тут і канатна траса для тих хто хоче ще й по деревам полазити. Є столики, де можна і приготувати, і поїсти. Місток, річечка, невеличка експозиція із камінців доволі цікава і таке інше. Для любителів фотографії є де розігнатися. А ми їдемо далі.

Зображення
Зображення

Наступна наша зупинка вже була у Міжгір’ї. Це 30 км від Пилипця. Тут нас зустрічав власник котеджу Василь. Я в Карпатах був уже удруге і мені здалося, що майже усіх чоловіків там звуть або Василь, або Іван. Люди, це реально прикол)) Будете у Карпатах – зверніть увагу)

Зображення

Поселилися, пообідали( багато пропонують страв традиційної Карпатської кухні, карпатський чай, ожинове варення) і пішли все-таки дертися на гору. Тут вже без роверів. Їх хазяїн дозволив лишити у гаражі.
Я в житті не бачив стільки ожини! Вона тут усюди!

Зображення
Зображення
Зображення

Тут нас застав невеличкий дощик. Але ми взяли із собою коремати. Знадобилися іще як!
Повернувшись повечеряли і повкладалися спати. Насичений був день.
Вартість котеджу 250 грн за ніч + вечеря та сніданок.

2 день. Синевир та приїзд до Колочави

Прокидатися треба було рано – о сьомій ранку. Хоча всі ледь повставали до восьмої) Сніданок, дрібні налаштування наших роверів і поїхали далі. Сьогодні на нас чекало найбільше озеро українських Карпат – Синевир!
Їхати не далеко –32 км. Але, як казав один мій товариш: «Для того, хто був у Карпатах Київ плоский! :D» Їхати треба було через Синевирський перевал. До цього дня для мене слово «перевал» не мало ніякого особливого значення. Так от після того як ми доїхали до середини я зрозумів що таке ПЕРЕВАЛ)) Шовковичка, пробач. Це хардкор… Тут я зрозумів, що все-таки куплю собі контактні педалі і вже дуже скоро) Але коли «доживаєш» до верхньої точки цього перевалу перед тобою відкриваються небачені краєвиди. Дуже гарно!

Зображення
Зображення
Зображення

Цікаво, доречі, спостерігати як сюди автобус за автобусом везуть людей для того щоб вони тут сфотографувалися. Наступний! Сфотографувалися? Наступний! Ми стояли хвилин 30. За цей час їх проїхало 4 або 5.
З’їжджати з такої довгої гірки – це незабутнє відчуття!
Дорога до Синевиру дуже гарна.

Зображення
Зображення
Зображення

Тут хотілося зупинитися всюди. І, скажу чесно, дорога до самого озера мені сподобалася набагато більше аніж саме озеро. Такі місця якраз із розряду «Краще раз побачити»

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Підйом до озера це ще одне випробування. Дуже крутий підйом. Людей море!

Зображення

Хотіли тут пообідати. Який там? Усе зайняте.
А от внизу ажіотаж все ж трохи менший. Тут ми і зупинились.
По дорозі назад ми вирішили заїхати у «Реабілітаційний центр бурих ведмедів»(вхід 20грн). Цікаві вони) Але все ж дикі.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Уся дорога від Синевиру чудова. Тож близько 18.00 ми були в Колочаві. Тут ми залишились на 2 дні. Заселилися до котеджу. Вгадайте як звали хазяїна))) За те, як нас привітно зустріли та смачно годували, я хочу сказати велике Спасибі хазяїну Василю та тутешнім господиням!



3 день. Колочава

Зображення

На третій день у нас було заплановано відпочинок.

Зображення
Зображення

Один з наших хлопців захворів. Та ще й з температурою за 38! Сьогоднішню прогулянку він явно пропускав. Це іще раз підтверджує той факт, що завжди треба брати із собою аптечку. Цілий день на таблетках і під теплою ковдрою, як виявилось, робить дива. І вже наступного дня він почував себе значно краще.
Планово оглянули свої ровери.
У Колочаві є декілька місць які було б цікаво відвідати. Серед них копанки, у яких можна половити форелі, купити її і, здається, навіть приготувати її там. Усе дають: вудку, наживку – тільки давай гроші. Але, кажуть, дорого. Та і ловити не цікаво – чіпляється одразу.
Також там є Національний парк-музей культури та побуту Карпат «Старе село». Туди ми і поїхали. Білет коштував 15грн. Брали гіда. Глеба Андрій. Хлопець провів дуже цікаву екскурсію, за яку йому окрема подяка. Без нього там було б не цікаво. Для тих хто хоче не просто побачити гори, а ще й познайомитися з історією, культурою та побутом тих місць вам неодмінно треба відвідати це місце!

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

І хто б міг подумати, що у цих невеличких річках водиться така велика риба! Цю форель дядько піймав прямо на наших очах

Зображення

Вартість котеджу 540 грн за 2 дні + вечеря та сніданок.

4 день. Хуст

Після цього ми рушили на Хуст. Спочатку планували їхати через Міжгір’я (так нам порадив Василь) тому що там гарна асфальтована дорога. Але після того як усі проїхали через Синевирський перевал одноголосно було вирішено їхати хоч і трохи розбитою дорогою, але ж без значних гірок (через Ольшани, Драгово, Вишково).
Тут вже дорога потихеньку переходила з Карпат у Закарпаття. Пейзажі змінювались. Гори віддалялися все далі і далі.
Одне з найцікавішого побаченого сьогодні була річка Теребля. Вірніше те, як вона виглядала після того як з неї спустили воду)

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Цього дня зранку ми багато часу витратили на ремонт одного з велосипедів. Тому у Хуст приїхали вже близько шостої вечора.

Зображення

Жили у хостелі. Ровери лишили у коридорі хостелу біля кімнат. Переодягнулися та пішли на прогулянку містом.
Місто невелике але доволі гарне. Багато кататися околицями тут нема де, але є декілька місць у яких просто хочеться провести деякий час. І одне з таких – Хустський замок. Хоча скоріше – це те, що від нього лишилося) Ми приїхали під вечір і дехто з нас встиг навіть побачити той неперевершений захід сонця із оглядового майданчика біля замку. Тут відкривається чудовий краєвид на панораму міста.

Зображення
Зображення
Зображення

Панорама з вікна нашого хостелу теж була неперевершеною.

Зображення

Також хотілося б трошки розповісти про людей. Тут, у Хусті, ми вже почали зустрічати деяких людей, які не розуміли української мови. Саме української. І це місцеві, не іноземці. Хоча іноземці теж були. По Хусту ми майже не їздили, але нам усім тут дуже сподобалося.
Вартість хостелу 180 грн за ніч

5 день. Виноградів-Берегове-Мукачево

Цього дня ми їхали дорогами Закарпаття.
Змінилася краса навкруги. Змінилася погода і усі відчули зміну клімату. Повітря тут більш сухіше і після гірської місцевості це було відчутно. Тут ми зупинялися дещо частіше. У Виноградові ми чогось дуже цікавого не побачили. Але одразу стає зрозуміло, що це справді виноградний край. Він тут повсюди.
У Берегово було дещо гарніше. Нам дуже сподобалося тут у центрі.
Їхавши до Мукачева ми двічі знаходилися у прикордонній смузі Румунії та Угорщини. І от саме коли ми вже їхали з Виноградово до Бегегово у мене навіть склалося враження ніби ми десь перетнули кордон, бо тут іншим було все: машини, погода, будинки, люди. І коли мі зупинилися поповнити наші запаси я помітив на собі дещо здивовані погляди людей, які були у магазині. Те, що вони казали я, звісно, не зрозумів. Виявилось, що це була угорська. Ця місцевість – це колишня територія Угорщини і продавець мені розповів, що тутешні діти навіть навчаються у школах на угорській мові. До цього моменту я не знав, що в Україні є люди які не зрозуміють мене коли я буду розмовляти українською) У Берегово я зустрів офіціанта який мене не зрозумів на рідній мові, але зрозумів мою англійську)

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

До Мукачева ми доїхали доволі швидко і вже бачили що на нас чекало завтра.

Зображення

Жили ми у хостелі. Вартість котеджу 150грн за ніч.

6 день. Мукачево

Зі Львова йде прямий поїзд до Києва тому ми вирішили завітати ще й туди. Поїзд на Львів був ввечері о 21.45 тому у нас був цілий день для того щоб роздивитися місто з усіх боків. Взагалі неподалеку від Мукачева є декілька історичних пам’яток: Замок Шенборнов (17км від Мукачево), замок Сент-Міклош(12км від Мукачево), Шенборн.
Але візитною карткою Мукачева є Замок Паланок. Туди ми і навідалися.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

У Львів ми приїхали пізно – близько другої ночі. Але у хостелі ми заздалегідь домовилися про наше нічне заселення. Хостел знаходився на 2 поверсі. Ровери ми лишили на балконі. Досі не розумію як вони туди всі влізли)

Зображення

Вартість хостелу 120 грн за ніч.

7 день. Львів

Про Львів я розповідати багато не буду. Мені взагалі здається, що серед тих хто хоч трохи подорожував Україною Львів є чи не найвідвідуванішим містом серед усіх. Про нього вже і так багато сказано. Але одне все ж скажу, що сюди неможна приїздити на пів дня. Тут усього стільки, що дивитись – не передивитись). Гарне місто Лева.

Зображення
Зображення

То ж приблизно о 21.30 на нас вже чекав поїзд додому на Київ. Вражень було море. Проїхано, побачено, пережито теж дуже багато. Завдяки цьому не здавалося, що відпустка пролетіла. Це був наш перший такий вело похід. Тож після усього нами побаченого ми лишилися задоволеними)

Дякую за увагу)

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: Перша прогулянка Карпатами

Повідомлення lisapedist » 30.1.18 10:02

Перший похід - це щось особливе.
Згадав навіть свій (щоправда він був по Криму) - адреналін і задоволення переповнювали вище країв!

Цікавий звіт, красиві місця.
Бажаю катати далі і писати нові звіти!
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Unbreakable
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 22.7.16 03:02
Стать: чол

Re: Перша прогулянка Карпатами

Повідомлення Unbreakable » 30.1.18 20:01

Перший похід - це щось особливе.
Згадав навіть свій (щоправда він був по Криму) - адреналін і задоволення переповнювали вище країв!

Цікавий звіт, красиві місця.
Бажаю катати далі і писати нові звіти!
Спасибо) Приятно когда то что ты делаешь нравится не только тебе, а и остальным

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: Перша прогулянка Карпатами

Повідомлення lisapedist » 31.1.18 21:25

Приятно когда то что ты делаешь нравится не только тебе, а и остальным
Ви прийшли у правильне місце - тут таке подобається всім або майже всім)
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Перша прогулянка Карпатами

Повідомлення addonis » 22.2.18 13:00

Їхали 24 години....а звідки їхали?
http://klimenkoam.livejournal.com/

Unbreakable
* *
Повідомлень: 76
З нами з: 22.7.16 03:02
Стать: чол

Re: Перша прогулянка Карпатами

Повідомлення Unbreakable » 22.2.18 20:09

Їхали 24 години....а звідки їхали?
Пфххх)) Из Киева)


Повернутись до “Походи”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей