27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Для фотографій і комплектації кастомних роверiв веложителiв, з подальшим обговоренням їх з іншими користувачами ...
Аватар користувача
falconkamitos
* * * *
Повідомлень: 601
З нами з: 11.5.13 11:20
Стать: чол
Звідки: Київ, Дарниця

27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення falconkamitos » 20.9.14 23:50

Став "жертвою" маркетингу про переваги коліс 27.5 дюймів і купив такий апарат від Бергамонт. Катаюсь без екстріму, але на відносно великі дистанції. Бувало і більше 100 км за добу.
Хочу сказати кілька слів про переваги 27.5 коліс. Все чисто суб'єктивно та порівнюючи з моїм попереднім велосипедом (на рамі від KLS Quartz 2012 26 дюймів).
Трохи більший діаметр коліс дозволяє дещо краще тримати "крейсерську" швидкість на прямих. Розвивати і тримати довгий час максимальну швидкість на асфальті/рівних грунтах теж трохи краще, ніж на 26 колесах. Маневрувати стало ненабагато важче, так як габарити велосипеда при приблизно однакових рамах у 27.5 більші, ніж у 26 (мій попередній Кварц 26 з рамою 19,5 дюймів коротший за Бергамонт 27,5 з рамою 18.5 дюймів). Динаміка прискорення на старті дещо нижча, але лише перші 10-20 метрів. Велосипед краще "ковтає" ями і має достойну курсову стійкість, чому сприяють також покришки 2.25 порівняно з 2.10.
Не люблю кататись з рюкзаком на спині, тому поставив багажник з сумкою-трансформером, в яку влазить все необхідне для 1-2 денних походів.
Стосовно потенціалу до апгрейду: засмучує, що рама не під конічну вилку, тому при покупці в майбутньому серйозної вилки не факт, що буде під рульову 1/1/8. Деякі експерти втішають, що вихід можна знайти установкою перехідника. Що ж подивимось у новому році на пропозиції наших магазинів (питання вирішив, див. нижче).

Стокова комплектація:
РАМА: 27,5" MTB, 6061 ALLOY SUPER LITE TUBING, T4/T6 HEAT TREATED, FLUID FORMING, DOUBLE BUTTED, 3D-DROPOUT, RACE GEOMETRY
ВИЛКА: SUNTOUR XCR 32 RL-R COIL 27.5", 1 1/8", 100MM, REMOTE LOCKOUT
ЗАДНЯ ПЕРЕКИДКА: SHIMANO SLX, RD-M670, SGS, TOP-NORMAL, SHADOW
МАНЕТКИ: SHIMANO DEORE, SL-M610, 3X10-SPEED, RAPIDFIRE-SHIFTER
КАСЕТА: SRAM PG-1030, 10-SPEED, 11-36T
ЛАНЦЮГ: SHIMANO CN-HG54, 10-SPEED
ШАТУНИ: SHIMANO FC-M522, OCTALINK, 42/32/24T, LENGTH: 175MM
ГАЛЬМА: SHIMANO BR-M395, HYDRAULIC DISC BRAKE, ROTOR: 180/160MM
ГАЛЬМІВНІ РУЧКИ: SHIMANO BL-M395, HYDRAULIC DISC BRAKE
КОЛЕСА: SUN RINGLÉ SR25, 27,5", DISC, EYELETS, 32H
ПЕРЕДНЯ ВТУЛКА: SHIMANO HB-RM66, CENTER-LOCK, DISC, QUICK RELEASE
ЗАДНЯ ВТУЛКА: SHIMANO FH-RM66, CENTER-LOCK, DISC, QUICK RELEASE
СПИЦІ: STAINLESS, BLACK COLOR
ПОКРИШКИ: SCHWALBE RAPID ROB, WIRED, 57-584
РУЛЬОВА КОЛОНКА: BGM COMP, A-HEADSET, SEMI INTEGRATED, ZS44/28.6 | ZS44/30 (1 1/8")
РУЛЬ: BGM COMP, RISERBAR, BACKSWEEP: 9°, RISE: 15MM, WIDTH: 680 ММ
ВИНОС: BGM COMP, 7°, LENGTH: 90 MM, CLAMP DIAMETER: 31.8MM
ГРІПСИ: BGM COMP, MTB, DOUBLE DENSITY
СІДЛО: BGM COMP, MTB
ПОДСИДІЛЬНИЙ: BGM PRO, 2-BOLT DESIGN, 30.9MM, LENGTH: 350MM
ПЕДАЛІ: VP 349A, MTB
ВАГА: 13,2KG (47CM)
Зображення

По можливості вже поставив деякі апгрейди - систему дабл, передню перекидку, ланцюг, педалі, винос, руль, сідло, антипрокольні шини та ін.
Проміжний апгрейд:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Востаннє редагувалось 14.5.15 00:54 користувачем falconkamitos, всього редагувалось 5 разів.

Аватар користувача
atigor
* * *
Повідомлень: 408
З нами з: 19.9.12 13:43
Стать: чол
Звідки: Київ, Позняки

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення atigor » 21.9.14 10:56

Стосовно потенціалу до апгрейду: засмучує, що рама не під конічну вилку, тому при покупці в майбутньому серйозної вилки не факт, що буде під рульову 1/1/8. Деякі експерти втішають, що вихід можна знайти установкою перехідника. Що ж подивимось у новому році на пропозиції наших магазинів.
40.EC44 Bottom або аналоги, як правило вирішує цю проблемку (тобто отримуєте можливість встановити вилку з конічним штоком у стакан 1 1/8), справа лише у вартості Не розумію сенсу в:
ГАЛЬМА: залишив лише заднє...
тільки не треба казати, що гальма придумали боягузи.

Байк класний-такий динамічний, для трейлових поїздок "з вітерцем" - а Ви його в поход, багажник йому на шию, насос (це жах) - здається Вам потрібен байк трохи іншого типу.
Щодо апгрейдів - було б доречним побачити обгунтування, що спонукали на цей крок.
І ще не бачу підстав розміщувати цей байк в цьому розділі - його місце в стоковій комплектації (поки що).
Востаннє редагувалось 22.9.14 12:26 користувачем atigor, всього редагувалось 1 раз.
час втрачений із задоволенням не вважається втраченим

Аватар користувача
falconkamitos
* * * *
Повідомлень: 601
З нами з: 11.5.13 11:20
Стать: чол
Звідки: Київ, Дарниця

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення falconkamitos » 21.9.14 12:28

1. Все ж готуюсь вже у новому сезоні поставити повітряну вилку з конусом, тому адаптер для її установки в 1 1/8 стакан теж мені потрібен. Розглядаю варіант Рок Шокс Реба 100 мм. Щось потужніше під мої потреби не потрібно.
2. Зняв переднє гальмо після катапультування в Голосіївському лісі на одному зі спусків на швидкості до 50 км/год. Був без шолома - отримав 2 переломи, забої, зсадини і півтора місяця літа без активного відпочинку. Велосипед "ліг" на траву без жодної подряпини. Після цього купив шолом і вирішив кататись "з вітерцем" лише на рівнинах, для чого достатньо і задньої гідравліки. Правда моя шимано м395 не надто мене задавольняє, планую з нового сезону перехід на деор, ес ел ікс, чи зі. Знаю будете критикувати, що на одному гальмі катати небезпечно, але поки так.
3. По поточним апгрейдам... Покупку багажника і сумки-трансформера змусила практика. Ну возив у рюкзаку Дойтер весь хлам, не подобається - спина потіє, навіть якщо кладу туди лише бутерброди. Хоча в житті пересуваюсь лише з рюкзаком. Словом люблю коли спина абсолютно вільна, і готовий жертвувати заради цього естетикою велосипеда і вагою. Без насоса, світла ніяк.

Система... Дещо всупереч попередньому абзацу подобається філософія і простота дабл. При чому стокові манетки деор підтримують і тріпл, і дабл. Готовий був ставити шатуни деор, але знайшов за хорошою ціною ес ел ікс. До того ж там довговічніша каретка. Користуюсь просто: їду по місту - тут червоний світлофор - одним кліком переключився на меншу передню зірочку (28), став зелений - рушив і через 5 сек переходжу на велику зірочку (40). Загалом на хороших прямих дорогах у т.ч. грунтах кручу на великій, а на пісках, бездоріжжі та підйомах -переключаюсь на маленьку.

Передня перекидка... Радили не міняти стоковий деор м 610, але вирішив поставити чисто даблову перекидку. На момент покупки в магазині був лише деор ікс ті, хоча мені і простий дер підійшов би. Працює добре!

Ланцюг... Стоковий деор HG 54 був без замочку. Тому взяв два срам 1030, які мають замки. Періодично міняю їх по колу.

Педалі... Ті пластмасові педалі-ублюдки, які йшли в стоці можна побачити на вітчизняних "ашанах". Вважаю це відвертою неповагою виробника до споживача. При чому велосипед коштує до $ 1 тис. На Келіс за $ 500 ставлять більш якісні металеві педалі. Так як ношу універсальне і не дешеве як для мене трекінгове взуття вирішив поставити відносно доступні топталки від велго на промах. Коефіцієнт корисної дії від вкручування та управління велосипедом відчутно виріс. Про контакти знаю, але поки не розглядаю.

Винос і руль... Я не гонщик, беру участь у покатушках, можу і "полосіть" до 45 км/год, але не люблю їздити "раком". Так виробники масово ставлять прямі виноси для велосипедів, які ніколи не будуть брати участі навіть у любительських перегонах. Це жах їздити зігнутим з постійним болем в руках і дивитись або на 3 метри вниз поперед себе, або вперед з-під лоба. Хтось скаже, що треба звикати, підтягувати фізпідготовку - це фігня. Я три км пробігаю за 11 хв, підтягуюсь більше 20 разів на турніку, але не збираюсь горбитись під час велопригод. Тому ще на попередньому байку у мене стояв регульований винос. Зараз поставив цільний від бонтрагер з підйомом близько 30 градусів. Друзі аналогічно почали переходити на подібні виноси та і велосипедисти на вулиці питали де купити трохи піднятий винос, адже їх замучила згорблена їзда. Руль БББ рейзер з підйомом на 35 мм (для звільнення від посадки раком) і обрізаний до 62 см (для безпеки на завантажених дорогах і щоб влазив у вузькі двері ліфту).

Сідло... Сідло зручне, з хороших матеріалів, а головне згідно з порадами досвідчених велосипедистів віком за 50 років, дозволяє зберегти статеву функцію. Мав кілька сідел, це поки що найзручніше. Катаю лише з памперсом, без нього жорсткувато.

Покришки... У мене погана карма на рахунок проколів. Тому взяв антипрокольні Швальбе Смарт Сем + 5-го з 6-ти рівнів захисту за класифікацією виробника. За літо 1 прокол. Хлопці дорікають, що важкі. Не відчуваю. Повторюю я не беру участі в гонках. Хочете легкий МТБ - тот такий коштує $ 2-3 тис. або більше.

Ось така у мене робоча конячка. Поки катаюсь всім задоволений. У новому сезоні як вже казав поставлю вилку, гальма, а також хочу вілсети на промах і з 20-24 спицями.
Востаннє редагувалось 21.9.14 18:03 користувачем falconkamitos, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
GRiNVi4
*********
Повідомлень: 2847
З нами з: 20.6.10 02:15

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення GRiNVi4 » 21.9.14 13:06

не люблю їздити "раком"
не раком, а каком к вэрху Зображення
Правда моя шимано м395 не надто мене задавольняє, планую з нового сезону перехід на деор, ес ел ікс, чи зі
а з гальмами взагалі жжесть.. Ви ж просто відмовляєтесь бачити необхідність в гальмах на передньому колесі :dash2:

ну з ким не буває, ну вилетів з кабіни через руль.. може ото не варто було зразу зі слізьми на очах знімати передні гальма???

і ваще, на холеру кантрійному роверу сзаді 4-ох поршневий данхільний зі

Зображення

Аватар користувача
catforalice
* * * *
Повідомлень: 843
З нами з: 12.3.10 20:57
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення catforalice » 21.9.14 15:31

Дело не в недоразвитости м395, а том, где он стоит (т.е. сзади). Попробуйте наоборот, оставить только передний тормоз. Тормозной путь уменьшится в разы, заноса не будет. На счет перелета через руль, так это у новичков такая болезнь потому как они сидят как приклеенные в седле.
Я, став жертвой маркетинга за долго до вас :) и поведясь на найнер, тоже катал год на одном тормозе, на переднем Shimano Deore 160mm (хотя приходилось иногда и тапком тормозить с дымком :) )
Хотя, лучше все-таки два тормоза. Передний выполняет почти всю работу, однако, задний, всё же, ему помогает!
"Не валяйте дурака. Динамоключ и чтение надписей - это американский путь развития. Это добровольный отказ от прямого познания действительности!"

Аватар користувача
falconkamitos
* * * *
Повідомлень: 601
З нами з: 11.5.13 11:20
Стать: чол
Звідки: Київ, Дарниця

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення falconkamitos » 21.9.14 15:40

Можна було і не знімати передні гальма, але на сьогодні, катаючи на рівнинах, мені достатньо і хорошої задньої гідравліки. На кантрійник може і достатньо алівіо/деору, але якщо є гроші чи вигідна пропозиція чом би не поставити щось вище за класом? Гірше не буде.

Аватар користувача
GRiNVi4
*********
Повідомлень: 2847
З нами з: 20.6.10 02:15

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення GRiNVi4 » 21.9.14 15:53

але якщо є гроші
Якщо є, то поміняйте краще сідло! Невже не ріже око!? Ну взагалі ж не ліпиться той колір до сірого ровера..
До речі, куди подівались катафоти :duma:

Аватар користувача
falconkamitos
* * * *
Повідомлень: 601
З нами з: 11.5.13 11:20
Стать: чол
Звідки: Київ, Дарниця

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення falconkamitos » 21.9.14 16:13

На рахунок кольору сідла я не парюсь. Вже говорив, що сидіти зручно, але лише з одягнутим памперсом. Катафотів у стоці не було. Збоку "працюють" стрічки на сумці, спереду фара Moon meteor 200, а позаду універсальна мигалка.

Adromath
* * * *
Повідомлень: 816
З нами з: 13.3.13 17:54
Skype: adromath
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення Adromath » 21.9.14 17:10

что за бред про тормоз, экстренного торможения еще ни разу не было, да?))

Аватар користувача
catforalice
* * * *
Повідомлень: 843
З нами з: 12.3.10 20:57
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення catforalice » 21.9.14 17:21

что за бред про тормоз, экстренного торможения еще ни разу не было, да?))
Всё будет... со временем, с опытом...
"Не валяйте дурака. Динамоключ и чтение надписей - это американский путь развития. Это добровольный отказ от прямого познания действительности!"

Аватар користувача
AlexGer
* * * * *
Повідомлень: 1681
З нами з: 10.3.13 02:05
Стать: чол
Звідки: Киев, Лівобережна

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення AlexGer » 21.9.14 22:03

Автор повеселил) Лишь бы в радость это все...
Стесняюсь спросить, а какая ростовка рамы? Кол-во колец, угол выноса, и подьем руля намекает на неправильный размер, или посадку аля за хлебушком.
Востаннє редагувалось 22.9.14 13:59 користувачем AlexGer, всього редагувалось 1 раз.
Ту должна быть какая-то умная фраза, но будет абыр...

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення M.G.Ferrum » 22.9.14 09:52

(мій попередній Кварц 26 з рамою 19,5 дюймів коротший за Бергамонт 27,5 з рамою 18.5 дюймів)
т.е. я так понимаю ростовка 18.5

Аватар користувача
atigor
* * *
Повідомлень: 408
З нами з: 19.9.12 13:43
Стать: чол
Звідки: Київ, Позняки

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення atigor » 22.9.14 12:38

підтягувати фізпідготовку - це фігня. Я три км пробігаю за 11 хв, підтягуюсь більше 20 разів на турніку, але
наче здоровий хлопчина, може вам на курси якісь записатися - навчать гальмувати, повертати і таке інше, пошукайте тут на форумі в комерційних (на правах реклами :roll: ) - тільки гальма передні на місце поверніть!
час втрачений із задоволенням не вважається втраченим

Аватар користувача
Katod
* * *
Повідомлень: 251
З нами з: 11.11.10 21:15
Стать: чол

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення Katod » 22.9.14 13:54

підтягувати фізпідготовку - це фігня. Я три км пробігаю за 11 хв, підтягуюсь більше 20 разів на турніку, але
наче здоровий хлопчина, може вам на курси якісь записатися - навчать гальмувати, повертати і таке інше, пошукайте тут на форумі в комерційних (на правах реклами :roll: ) - тільки гальма передні на місце поверніть!
Або задні зніміть.
Як кажуть, Сьома, ти або труси надінь, або зніми хрестик.

По вєлу, мені страшно на таке дивитись. В мене самого колись був Бергамонт, вкрали. Це хороші, годні велосипеди. Але навіщо портити.
Це якесь хрєносоздатєльство.

Adromath
* * * *
Повідомлень: 816
З нами з: 13.3.13 17:54
Skype: adromath
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення Adromath » 22.9.14 15:38

насос лучше не возить так, грязь с колеса на него попадать будет

Аватар користувача
lisapedist
* * * * *
Повідомлень: 1642
З нами з: 13.10.08 18:18
Стать: чол
Звідки: ПОХ

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення lisapedist » 22.9.14 20:14

Насос приходится возить на веле, если не хочешь ездить с рюкзаком...
Кто пишет что уродливо...да...но какая альтернатива?
Что бы он не забивался - можно или пробкой заткнуть дырку под сосок, или в пакет его банально завернуть.

Точно также не люблю ездить с рюкзаком, но в то же время даже в теплую сухую погоду надо иметь с собой дождевик. И обязательно ремкомплект, насос, вода, ключи, мобилка (которую к слову тоже надо нацепить на вел так как в кармане она от пота намокает почти как в луже), иногда минимальный перекус.
Решаю сумочкой для мобилки на раме сверху и небольшой подседельной (в нее помещается ремкомплект и легкий дождевик).
Да, уродливо (у меня Спеш Эпик двусосисочник), но что делать, это минимальный набор для покатушки.
Мэнэ не цикавыть миныстерство туризму,
Я сам сэбэ турыст, я маю харызму!

Аватар користувача
GRiNVi4
*********
Повідомлень: 2847
З нами з: 20.6.10 02:15

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення GRiNVi4 » 22.9.14 21:07

Насос приходится возить на веле
Кто пишет что уродливо...да...но какая альтернатива?
[spoilerа теперь все приготовились! *барабанная дробь*]Тадааааам

Зображення[/spoiler]

Аватар користувача
atigor
* * *
Повідомлень: 408
З нами з: 19.9.12 13:43
Стать: чол
Звідки: Київ, Позняки

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення atigor » 22.9.14 21:31

час втрачений із задоволенням не вважається втраченим

Аватар користувача
GRiNVi4
*********
Повідомлень: 2847
З нами з: 20.6.10 02:15

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення GRiNVi4 » 22.9.14 21:48

хмм.. интересная пукалка :)
вот жеж немцы хитрожопые

M.G.Ferrum
* *
Повідомлень: 196
З нами з: 7.9.13 19:39
Стать: чол
Звідки: Київ. Оболонь.

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення M.G.Ferrum » 23.9.14 08:29

і скільки на ньому накатано? це я до того, що швидкість вища, і підвіска комфортніша для нового вела буде мабуть навіть з старого 26 знов на 26 пересівши ) про "посадку раком" - з коротким виносом не козлиться? і так, дядьку, постав передні гальма. //ну або щиток, щоб тапком можна було :D
Spoiler
Show
насос нормально живе собі на рамі правда у мене на передній трубі під флягою, повернутий "соском" вгору і притиснутий до фляги. за рік ще не здох і не забився, і не збирається мабуть. А той, що як вставка в руль - прикольний. на нерівній дорозі мабуть весело так дзвенить "соском", що в широкій трубі бовтатиметься

fosgen_07
* * *
Повідомлень: 267
З нами з: 14.8.12 10:45
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення fosgen_07 » 23.9.14 10:04

нічого такий собі лісапет, з трейловою геометрією мощною гумою...
а бергамонт класно додав в складанні рам, шви вообщє радують...

Аватар користувача
Katod
* * *
Повідомлень: 251
З нами з: 11.11.10 21:15
Стать: чол

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення Katod » 23.9.14 10:50

Трейлова рама?
там кут рульової 69,5 градусів. Це чисто кантрійна рама.
І власник познущався над велосипедом.
Такий велосипед був до знущання
Зображення

Александр_Русановка
*
Повідомлень: 2
З нами з: 9.7.14 10:21
Стать: чол

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення Александр_Русановка » 23.9.14 11:02

Я, как владелец Bergamont Metric 5.4, подтверждаю кантрийную заточку данного велосипеда. Рама действительно сделана очень качественно.
Некоторых "апгрейдов" топискстартера не разделяю. По поводу переднего тормоза - бред.

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення konst » 23.9.14 11:08

По вєлу, мені страшно на таке дивитись.
Мне тоже. Ну реально, полный комплект тараканов.
Но представляешь, я видел еще более страшный. Картинку под спойлер спрячу, чтоб случайные прохожие не пугались.
Spoiler
Show
Зображення

Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: 27.5 Bergamont Metric 5.4 +

Повідомлення Gornostai » 23.9.14 11:24

чего пристали к велосипеду, непонятно. Кто как хочет, так и ездит. Всравно придет в итоге к пониманию, что производители не зря ставят два тормоза, а унитазная посадка никакой пользы не дает. К шлему же пришел...
Но представляешь, я видел еще более страшный. Картинку под спойлер спрячу, чтоб случайные прохожие не пугались.
Ты зачем тут такое показываешь??? 8)
Тот неловкий момент, кода спойлер открыл, и сделать ничего нельзя, сидишь и улыбаешься.
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!


Повернутись до “Мiй велосипед”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей