Переключення передач при навантаженні

(все про шатуни, каретки, педалі, касети, ланцюги, перемикачі, манетки)
bamik
*
Повідомлень: 3
З нами з: 30.12.16 15:46
Стать: чол

Переключення передач при навантаженні

Повідомлення bamik » 30.12.16 15:59

Цікава ситуація із придбаним велосипедом. У підвішеному стані все ідеально. Але при навантаженні ланцюг не вискакує на велику зірочку. Спершу грішив на перекидку, ставили іншу - те саме. Думав, манетка, ставив нову манетку - теж ті самі мухи. Вже й незнаю що думати. Звісно регулював H, трішки відпустити і вже ланцюг злітає. Власне відео для розуміння проблеми:

phpBB [media]


В кого які будуть пропозиції?

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення konst » 30.12.16 17:00

Предложение одно - делать паузы в педалировании при переднем переключении.
Это абсолютно естественное поведение передней перекидки. Потому как она работает с нагруженной частью цепи, в отличии от задней.
Если увеличить нагрузку, то с большой вероятностью перестанет и сбрасывать тоже.

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення Technician » 30.12.16 17:15

Чого у Вас проводка тросів хрест-нахрест? :duma:

Треба перетягнути троси кожен на своє місце.
tumbleweed-092.tumblr.com

Аватар користувача
RostiTorth
* *
Повідомлень: 86
З нами з: 11.4.16 03:48
Стать: чол
Звідки: Lviv

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення RostiTorth » 1.1.17 11:55

Розсмішило. Переключати треба без навантаження. Все правильно написав konst.

Аватар користувача
Filliny
*
Повідомлень: 12
З нами з: 24.11.15 10:27
Стать: чол

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення Filliny » 2.1.17 01:20

Там того навантаження вiд станка... воно й з таким повинно працювати :
(бiльш того - чим натягутiша цеп -у розумних межах ;) - тим швидше закидуе)
Поперше - рамка перекидки повинна добре притискати цеп до великої зiрки (й не гнутися), потiм спецiальнi виступи на внутрiшнiй поверхнi великої зiрки пiдхоплюють цеп поки вона притиснута до зiрки й витягують її на верх. Тобто -
- або цеп не притискаеться до зiрки - причина - система компакт (50 зiрка) - прекидка вiд стандарту (53 зiрки) або навпаки (компактний перемикач на 53 зiрцi);
- або виступiв на зiрцi вже нема.... або цеп не чiпляеться (HG цеп встановленний задом наперед -надписами вiд себе);
- або система зiбрана в рiзнобiй - 34 та 52(53) зiрки - така компанiя працювати не буде - хтось зараз винайшов й випускае спецiальнi шосе зiрки iз доповненними
виступами на великiй зiрцi для збiрки систем 52(53)/34 - але коштують вони поки ....
Was mich nicht umbringt, macht mich stärker. TCR

bamik
*
Повідомлень: 3
З нами з: 30.12.16 15:46
Стать: чол

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення bamik » 3.1.17 23:36

Перекинув троси на свої місця - те саме.

По зірках - 53/39, надпис HG назовні

Зображення

Теж думав про зацепи на зірці, але вони ніби гуд)
Зображення

Зображення


Значить залишається варіант або перекидка або велика зірка. Перекидка FD 5501
Востаннє редагувалось 4.1.17 08:46 користувачем bamik, всього редагувалось 1 раз.

konst
*********
Повідомлень: 4118
З нами з: 27.7.11 11:33
Стать: чол
Звідки: Киев, Харьковский

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення konst » 3.1.17 23:51

Похоже маленькая звезда стоит не той стороной - надписи на ней должны смотреть в сторону рамы. Это может влиять на расстояние между звездами, что в свою очередь сказываться на переключении. Попробуй перевернуть.

Хотя повторюсь, хотеть от переднего переклюка идеальной работы под нагрузкой - не совсем правильно. Не случайно в том же МТБ массово уходят от переднего переключения - оно куда более проблемное, чем заднее, по вполне объективным причинам.

Аватар користувача
Technician
steel is real
Повідомлень: 1503
З нами з: 18.4.14 20:18
Стать: чол
Звідки: оттуда

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення Technician » 4.1.17 10:41

Перекидку вище підніміть. Правило великого пальця каже, що над зубами великої зірки перекидка повинна висіти на 1-1,5 мм, щоб виступи, про які казав колега вище, виштовхували ланцюг нагору.
tumbleweed-092.tumblr.com

bamik
*
Повідомлень: 3
З нами з: 30.12.16 15:46
Стать: чол

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення bamik » 4.1.17 18:59

Здається проблема вирішена, залишилось на вулиці протестувати. Дійсно перекинув малу зірку іншим боком і поїхало. Щоб я без вас робив :) Дякую Technician та konst за допомогу

Аватар користувача
Filliny
*
Повідомлень: 12
З нами з: 24.11.15 10:27
Стать: чол

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення Filliny » 9.1.17 12:54

Теж був варiант iз перевернутою зiркою) Але не написав, бо таке рiдко трапляеться , i як це можна зробити бо частiше тодi цеп застрягае мiж зiрочок... ))
Was mich nicht umbringt, macht mich stärker. TCR

1985god
* *
Повідомлень: 153
З нами з: 17.4.16 16:23
Стать: чол
Звідки: Львів

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення 1985god » 22.10.17 23:27

кращої теми не знайшов,
Новый велосипед GT все shimano deore прошов ну 100 км перед безкоштовним ТО і нехай ще 100 після
Так ось без навантаження на прямих рівних частинах дороги,тобто техніка переключення передач у мене вірна, не можу нормально переключитися передньою перекидкою : попасти з першої найменьшої зірочки на другу :( а чомусь одразу перелітаю на 3-ю із скрегітом , з третьої скинути на 2-гу зірочку проблемно злытаю на 1-шу. Ну блін це ж в мене не перший велосипед , із стареньким Альтусом такого так часто не спостерігалося . А тут як би філігранно і ніжно я не пробував з 1-ї на 2-гу ну ніяк скрегіт і все тут тільки на 3-ю , а потім з матюками знову на 2-гу, на першому безкоштовному ТО майстер казав що щось регулював , майстру довіряю начеб-то толковий, а толку ноль інколи нормально переключається інколи так собі . не так часто звісно переключаю . Може треба розганятися більше для кращого переключення :( . я дуже розчарований роботою передніх перекидок на двох моїх велосипедах , на старому турней я навіть зі злості відламав, Альтус на заміну йому поставили чуть краще , а от від deore такого не сподівався , я навіть дивився у бік Zaskar бо там спереду тільки дві зірочки , але по грошах заскар не потягнув. Знову на слідуючі вихідні спробую до іншого механіка зайти. А зараз якось боязко на дорозі на 3-ю переключатися потім почну перемикати, а злетить одразу на 1-шу , я їзжу без контактів, то злечу з педалів ( або зашпортаюсь) тут то мене і наздожене авто що їде ззаду :( . Хоча інколи і третя зірочка на дорозі була б не зайвою. Розчарування одним словом ... від цих передніх перекидок . передня перекидка зло :dash2:

Аватар користувача
Kita
* * * * *
Повідомлень: 1425
З нами з: 3.5.08 20:27
Стать: чол
Звідки: Київ, БВР

Re: Переключення передач при навантаженні

Повідомлення Kita » 23.10.17 09:43

30, чи скільки там років вся планета юзає передні переклюки, з тріплами і даблами. Тільки ось останні роки гонщики почали від них відмовлятись, бо з`явились 11-12швидкісні касети-сковорідки на 42-50 зубів.
І тут раптом "Розчарування одним словом ... від цих передніх перекидок . передня перекидка зло"
:D
Просто налаштувати треба правильно, перед тим перевірити чи не чипляється десь трос в рубашці. І все :pardon:
Зображення


Повернутись до “Трансмісія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей