Рама М + 100мм винос = Рама L + 80мм винос ?

(все, що стосується велосипедів, рам, підсідельних штирів, сідел)
dimaxer
* *
Повідомлень: 121
З нами з: 4.6.14 08:15
Стать: чол
Звідки: Київ - Чоколівка

Рама М + 100мм винос = Рама L + 80мм винос ?

Повідомлення dimaxer » 23.12.14 19:58

Доброго дня усім!

Перечитав купу тем на форумі і в неті стосовно ЕТТ, вибору розмірів рам і т.д. Особливо цікавою є тема про ЕТТ і дані велосипедистів http://www.velokiev.com/forum/viewtopic ... t&start=50 - іноді бачиш людей із зростом 190см з довжелезними руками які катаються на М і велосипедистів зростом 175см які їдуть мало не на XL.

Для мене показник ЕТТ виглядає дуже неповним, бо показує тільки наскільки велосипедист буде тягнутися за рулем, тобто сидіти прямо чи нахилено. Насправді ж з розміром рами міняються усі параметри, скажімо, довжини колісної бази.

Так само як мені незрозуміле використання ЕТТ на, скажімо, гоночних хардтейлах і трейлових велосипедах. Зрозуміло, що на Stumpjumper ніколи не буду сидіти як на Epic. При однаковому зрості і зручності катання, думаю, ЕТТ у епіка може бути довшою на 50-70мм якщо більше.

Зараз катаюсь на Trek X-Caliber 19" з ЕТТ 622. Загалом нормально. Зріст 185, руки 187, пах 88. Хочу купити Scott Genius який зараз є у розмірі XL з ЕТТ 650. По розмірній сітці я в кінці для L і прямо на початку XL. Розумію, що варто було б почекати весни коли будуть мої L, з іншої не розумію чому якщо я поставлю винос коротший на 30мм то не отримаю таку ж посадку як і в старому X-Caliber з його 622. Ще з іншого здоровий глузд підказує, що треба просто сісти і проїхати і не парити собі мізки теорією і забути про цей космічний казковий ЕТТ. Отакий каламбур.

В кого який досвід і які думки з цього приводу?

Дякую! :friends:

wavezz
*
Повідомлень: 26
З нами з: 5.7.12 14:38
Стать: чол

Re: Рама М + 100мм винос = Рама L + 80мм винос ?

Повідомлення wavezz » 29.1.15 13:24

насколько я понимаю, чем короче вынос, тем хуже управляемость. Слишком длинный - такая же ситуация. Идеал, как мне показалось после чтения кучи форумов и тд и тп, в районе 100-120.

Adromath
* * * *
Повідомлень: 816
З нами з: 13.3.13 17:54
Skype: adromath
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: Рама М + 100мм винос = Рама L + 80мм винос ?

Повідомлення Adromath » 29.3.15 18:37

насколько я понимаю, чем короче вынос, тем хуже управляемость. Слишком длинный - такая же ситуация. Идеал, как мне показалось после чтения кучи форумов и тд и тп, в районе 100-120.
тото такая контора как мондракер ставит вообще интегрированые выносы на свои велосипеды делает ЕТТ больше

Аватар користувача
RealIce
*********
Повідомлень: 2358
З нами з: 3.4.08 11:53
Skype: realicegsm
Стать: чол
Звідки: Киев, Севастопольская пл.

Re: Рама М + 100мм винос = Рама L + 80мм винос ?

Повідомлення RealIce » 29.3.15 22:04

Сильно зависит от того что хотите катать. Но подвес с ходом 150? Колеса 27.5? Таки это аллмаунтинг. А значит руль шире вынос короче и ЕТТ не больше чем есть у Вас сейчас.
Потому как короче посадка, шире руль, меньше вынос - лучше с горы, лучше маневренность
Посадка длиннее - легче тулить по ровняку на большие расстояния и гонятся.
Посмотрите на разделочные шоссеры - там псадка длинная, смещенная вперед и потулил как машина. И есть еще кадры как с такой посадкой на ровном месте человек уходит через руль от экстренного торможения ;)
Потому как небыло возможности сместиться назад.
А поэтому если уж трейловый подвес - то увеличивать ЕТТ совсем не кстати. Разве что текущиц маленький. Но он не маленький. Так как у меня анатомия очень близка к Вашей. И мой привычный ЕТТ 620. Это для короткоходного подвеса с выносом 60-70 и рулем 700-720 мм или для хардтейла с выносом 90-100 и рулем 630-650. Подвес такой с заточкой на марафон и с меньшей степенью на трейл. Те так я тулить могу достаточно быстро но с горы не всякой рискну съехать.
Так что мне кажеться Вам стоит ждать гениус с етт 620.
Но это скажем все очень обобщенно. Вам решать

dimaxer
* *
Повідомлень: 121
З нами з: 4.6.14 08:15
Стать: чол
Звідки: Київ - Чоколівка

Re: Рама М + 100мм винос = Рама L + 80мм винос ?

Повідомлення dimaxer » 30.3.15 12:59

Сильно зависит от того что хотите катать. Но подвес с ходом 150? Колеса 27.5? Таки это аллмаунтинг. А значит руль шире вынос короче и ЕТТ не больше чем есть у Вас сейчас.
Потому как короче посадка, шире руль, меньше вынос - лучше с горы, лучше маневренность
Посадка длиннее - легче тулить по ровняку на большие расстояния и гонятся.
Посмотрите на разделочные шоссеры - там псадка длинная, смещенная вперед и потулил как машина. И есть еще кадры как с такой посадкой на ровном месте человек уходит через руль от экстренного торможения ;)
Потому как небыло возможности сместиться назад.
А поэтому если уж трейловый подвес - то увеличивать ЕТТ совсем не кстати. Разве что текущиц маленький. Но он не маленький. Так как у меня анатомия очень близка к Вашей. И мой привычный ЕТТ 620. Это для короткоходного подвеса с выносом 60-70 и рулем 700-720 мм или для хардтейла с выносом 90-100 и рулем 630-650. Подвес такой с заточкой на марафон и с меньшей степенью на трейл. Те так я тулить могу достаточно быстро но с горы не всякой рискну съехать.
Так что мне кажеться Вам стоит ждать гениус с етт 620.
Но это скажем все очень обобщенно. Вам решать

RealIce, дуже дякую за таку змістовну і вичерпну відповідь! Майже як в університеті! Ще раз дуже дякую!!! :good: :good: :good:


Повернутись до “Велосипеди та Рами”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей