Черепашинський кар"єр

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Черепашинський кар"єр

Повідомлення addonis » 26.11.17 12:03

Ідея та мета велопоходу, країна/регіон проведення : відвідати українську перлину - Черепашинський кар"єр
Склад учасників : Андрій Клименко, Вячеслав Котов, Михайло Скіданов, Катерина Дойкова, Катерина Максимчук
Нитки маршруту: запланована і реально пройдена Козятин-Великий Степ- Заливанщина - Черепашинці
Схема маршруту на карті та/або GPS-треки https://www.gpsies.com/map.do;jsessioni ... rkbzhqcdoj
Дати проведення походу, дати активної (велосипедної) фази походу 12.08.2017
Загальна відстань (від точки входу на маршрут до точки виходу з маршруту), довжина активної (велосипедної) фази походу, дистанції по ходовим дням60км
Бюджет поїздки, загальний і за складовими: квитки, харчування, проживання, екскурсії і т. д. 140грн (80 грн поїзд, 60грн їжа)
Інша важлива інформація, яка буде корисною при повторенні маршруту (висотні графіки, графік руху, опис спорядження, особливості харчування, ключові посилання на джерела інформації, які були використані при підготовці до походу тощо) жодного особливого спорядження чи харчування не знадобилось. Після дощу грунтовка, якою ми їхали, для пересування непридатна - це треба мати на увазі!

Про Черепашинці не чув тільки глухий - останні роки цей кар"єр, який часто називають українською Майоркою чи українським БалІ, став ну дуже вже популярним місцем. Треба було їхати сюди раніше, років 5-6 назад, але постійні подорожі та нехватка часу ставали на заваді. Але краще пізно, ніж ніколи.
Є багато способів дістатись до озера. Для велосипедиста найпростіший - потяг. Відстань в два боки з Києва - майже 500км. Є деякі потяги, що йдуть до Калинівки, звідки до озера всього 15 кілометрів; ми ж добирались до Козятина, через який проходять майже всі потяги південного та західного напрямку.

Будь-яка подорож починається з вокзалу, а він в Козятині - один з найкрасивіших на всьому пострадянському просторі. Має вигляд пароплава.

Зображення

Від вокзалу -15 кілометрів асфальтом. Вздовж дороги - численні плоди яблук та груш. Їхати в тіні височенних дерев, посаджених протягом всього шляху, по пустій дорозі - неймовірне задоволення.
Після 15 кілометрів - звертаємо на грунтовку. Дорога змійкою в"ється серед соняшників та пшениці. Тут саме кипить робота, гудуть комбайни, запахи щойнозібраної пшениці повертають всіх нас у дитинство - неймовірні відчуття!

Зображення

Зображення

Дорога цікава та гарна, тому 30 кілометрів до озера зайняло 2.5 години. Під"їздів до озера не так багато, тому йдемо через кущі та дерева - і відразу ж нам відкривається неймовірна панорама : сліпить очі від бірюзового кольору води, а мозок наповнюється ендорфінами - такої краси я давно вже не бачив!


Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Раніше на цьому місці був гранітний кар'єр. Його закрили ще в середині 90-х. Після цього він поступово почав затоплюватися. Кожного року вода лише прибуває. Про це свідчать і дерева, які росли на березі та вже практично пішли під воду - цікаво плавати поміж дерев, а відпочивати на стовбурі чи гілці дерева. У ясний день можна побачити предмети на глибині до 3-4 метрів, видно як плаває риба. Завдяки цьому сонячне проміння проходить глибше у водні шари і через його заломлення здається, що Черепашинський кар'єр має блакитний колір.

Контраст з іншими водоймами нереальний, тому й люду тут багато. Є місцина для малечі, де мілина і можна плавати з дітьми, є кавові машини, при нас стояла вантажівка з динями з Миколаєва, продають гамбургери - будь-який каприз! Тому й сміття чимало. Нажаль :cry:

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Ми їхали на 1 день у розвідку, тому вже в 16 годин треба збиратись - потяг чекати не буде. Це, мабуть, єдиний недолік поїздки : дорога на велосипеді займає 4-5 годин в дві сторони, ми жорстко прив"язані до розкладу потягів, тому на відпочинок залишається десь 4 години. Зовсім небагато для такого неймовірного місця.
як вихід - приїжджати поїздом Генічеськ - Хмельницький, який дозволяє вже о 10 годині ранку бути на озері, або їхати з ночівлею : місць для намету небагато, але вони є. Це буде моя наступна подорож. Черепашинці, до зустрічі!

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей