На південь Кіровоградщини

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
DespoT.kr
* * *
Повідомлень: 206
З нами з: 19.9.12 19:19
Skype: rostislav.kr
Стать: чол
Звідки: Мегасити

На південь Кіровоградщини

Повідомлення DespoT.kr » 16.8.17 22:50

На південь Кіровоградщини.
- ідея та мета велопоходу: подивитись на долину гранітних валунів, часів останнього льодовикового періоду, знайти польову дорогу вздовж річки Сугоклея, доїхати до межі Миколаївської області польовими шляхами.
- склад учасників : DespoT.kr ;
- GPS-трек: https://www.strava.com/activities/1032231024
- дата проведення походу: 11.06.2017
- довжина: 146 км.
- набір/скидання висот : 1617м
- бюджет поїздки 150 грн
Початок літа, ранок неділі, гарна сонячна погода та комфортні +23 помірний північний вітер, який по прогнозам стихав у штиль до вечора і який неначе натякав на напрямок маршруту на цей день.
Зображення
І ось вже вітер несе мене польовими стежками мого рідного краю, через безкрайні поля та невеличкі селища, гарні краєвиди змінюють один одного і я вже в першому великому селищі на сьогодні, в Компаніївці. Поповнюю запаси води і знову в дорогу, до першої мети цієї подорожі, не доторканого ще рукою людини місця, - долини часів льодовикогого періода який після танення залишив за собої величезні брили граніту, і які велично підносяться над над степом Кіровоградщини.
Відразу за селищем мене зустрічає неочікуавана краса - поле з польових квітів
Зображення
Зображення
Зображення

Зображення
Роблю декілька фото, які нажаль не можуть передати і половини справжної краси того місця і їду далі. Адже по памяті подорожі 2012-ого, та 2015-ого року, памятаю, що дороги до тієї долини не має, навіть маленької стежини, так як місце абсолютно дике і оточене з трьох сторін невеличкими струмками води, які потрібно буде перейти в брід, а також важкопрохідними полями з травою по пояс, тому щоб до нього дістатися потрібно буде витрати чимало часу. І ось звернувши з польової дороги перед очами постає така картина:
Зображення

Але зворотньго шляху вже немає, треба їхати. І ось перша авантюра один кілометр по абсолютно дикому полю, з травою по пояс, їду обережно, адже час від часу трапляються невеличкі не помітні рівчаки, від сходу дощової води по схилам, в які запросто можна зануритись переднім колесом, в високій траві...
Десь за метрів 400 помічаю долину, оптимізму більшає і я вже навіть не звертаю увагу на сотні перекоти поле поруч, які час від часу трапляються під колеса, які немов би так і хочуть зробити мені вимушеній піт стоп, на заміну камери, але я їм відповідваю, - не согодні хлопці, в мене ще попереду 70 кілометрів до Миколаївської області :).
Зображення
Пройшовши невеличкий струмок, який до речі за 5 років перетворився з метрового важко прохідного броду, в невеличкий потік води в 30 см. потрапляю на перщу галявину з величезними валунами.
Зображення
Немов німі свідки, вони вже тут біля 20 тисяч років споглядають на оточуючу природу...
Зображення
А навколо абсолютна тиша, лише чутно як вітер завива, та шумлять трава з деревами. Абсолютна гармонія.
Зображення
Залишивши велосипеда позаду, видряпуюсь на саму високу брилу, висотою метрів 12-15 і хвилин 10 просто дивлячись навкруги.
Зображення
Люблю такі місця, такі моменти і такі секунди,абсолютна тиша навкруги, краса природи, легкий вітер і ти один на один зі своїми думками. Де як не в такому місці можна подумати про щось вічне, про сенс життя і про те що все в цьому світі мінливе...
Але релакс і філософія буття це добре, але треба їхати далі, на годиннику вже за полудень, а пройдено лише близько 30% маршруту. Спускаюсь до низу, щоб зробити пару фото
Зображення
Зображення
Зображення
Селфі з байком, та лечу далі. А далі починаеться друга авантюра на сьогодні, адже південніше цього місця я ще не їздив, трека в мене не має, і навіть карти напередодні я незавантажив. Є тільки один напрямок - на південь, та надія на те що вдовж безкінечних полів є грунтові шляхи.
Зображення

Зображення
І ось долина вже позаду, зараз головна мета знайти хоч якусь стежину та виїхати хоч до якогось поля, а там відсотків на 70% буде польовий шлях який приведе мене до річки Сугоклеї, другої проміжної мети сьогодняшної подорожі.
І мій досвід мене не підвів. Виїхавши на гору, та продершись скрізь лісосмугу, впераюсь в поле соняшників, та гарну польову дорогу перед ним :).
Знову північний вітер несе мене на південь області, все далі і далі відносячи мене від Кропивницького. Вітер в спину, гарна музика в навушниках, що може бути краще?
А он, на горизонті вже зявляеться Сугоклея, і перші люди за остані 3 години
Зображення

Зображення
По берегам немов намисто розкаданне багатотонне каміння, а вздовж чудова грунтова дорога. Фотографуючи помітив ледь видну вдалині, на горизонті, лінію електропередач магістральної залізної дороги, яка веде як раз в Миколаївську область. Знаючи що вздовж будь якої залізної дороги є технологічна для обслуговування, вирішую будь що дістатися туди. На вскидку до неї кілометрів 5. Але є дві проблеми: перша нас розділяє річка шириною метрів 200 друга, це абсолютна відсутність знання місцевості, адже сюди я ще ніразу не доїзжяв. І так починається третя авантюра на сьогодні - знайти шлях до ж/д дороги. Проїхавши кілометра 4 вздовж Сугоклеї я візжаю на дамбу яка з легкістью відкриває мені шлях на
протилежний берег. Де я виїжджаю на гарну стежину, до ЛЕП жд дороги вже майже рукою подати, але в якийсь момент помічаю що стежина підступно повертае праворуч на схід, і явно починає розходитись з напрямком жд дороги, а між нами спахане поле шириною метрів 800...На годинику вже майже 4-а вечора, і я розумію що їхати далі дорогую , - це ще втрата добрих півгодини, та накинути гак в кращому випадку в 5км. Тому просто повертаю ліворуч, проїзжаю 100 метрів лісосмугою і просто виходжу на поле, абсолютне непроїздне поле...
Котячи велосипед по чорнозему Кіровоградщини, чомусь згадав свою подорож північною Сахарою в Тунісі, в 2012-му році. Тоді замість чорної землі на вкруги був білосніжний пісок, замість велосипеда - верблюд, таке ж палюче сонце , і одна і та ж думка, - якого дідька хлопче :ROFL:
Зображення
Але 15 хвилин зусиль і ось вона винагорода - надія на те що вздовж колії буде технологічна дорога не підвела.
Зображення
Але часу залишаеться все меньше і треба як умога швидше далі їхати, адже повертатись назад з двома напіврозряджиними ліхтарями самому, по степам та через ліси, 80 кілометрів бажання було мало. Раз за разом на зустріч їдуть довжилезні потяги. З одним ми змагались на швидкість, так в нього на пару тисяч конячок більше, але і в мене немає 100 вагонів за спиною, за те є шатун з 48-ми зубчиками :D . Промчавши добрих 8 км зі швидкістью 30-40 км/год помічаю що дорога стае все гіршою і зрештою взагалі зникає в бурьянах...Дивлячись на годиник і розуміючи що 6-та вечора не залишає мені шансів, на ще один гак.Тому лишаю авантюру доїхати до Миколаївської області, велокомпютер показує 83км пройденного шляху, а по переду ще дорога назад.
Зображення
Повертаючись назад в Кропивницький спіймав себе на думці, що незважаючи на незначний туристичний статус, Кіровоградщина все ж таки багата на мальовничі місця, які як правило знаходяться далеко від основних транспортних артерій України, і варто лише звернути з основного напрямку як перед тобою постане досі невідома краса...
Сонце вже зайшло за горизонт, остані промені виблискували на хмарах, десь вдалині кілометрів за 15, на пагорбі вже було видно телевежу міста, ще одна маленька подорож добігала свого кінця, але подумки я вже планував наступний маршрут на захід області, в урочище "Каскади" але це вже буде зовсім інша історія...

Аватар користувача
d.j.Denver
* * * * *
Повідомлень: 1084
З нами з: 16.9.10 23:34
Стать: чол
Звідки: Київ, Ліко-Град

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення d.j.Denver » 17.8.17 00:20

Що за люди? - все собі, собі....

P.S. Мальовнича місцевість :good:

Аватар користувача
Petrokol
* * *
Повідомлень: 360
З нами з: 22.5.13 09:44
Стать: чол
Звідки: Куренёффка

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення Petrokol » 17.8.17 08:28

На конкурс! Однозначно!
Світлини, як завжди, круті!!!

Аватар користувача
Tomas&ua
*
Повідомлень: 38
З нами з: 29.6.17 12:26
Стать: чол

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення Tomas&ua » 2.9.17 20:49

Заманюйте-заманюйте)
Приєднуюся, класні світлини. Можна поцікавитись на якому фотоаппараті були зроблені?

Аватар користувача
DespoT.kr
* * *
Повідомлень: 206
З нами з: 19.9.12 19:19
Skype: rostislav.kr
Стать: чол
Звідки: Мегасити

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення DespoT.kr » 6.9.17 19:51

Заманюйте-заманюйте)
Приєднуюся, класні світлини. Можна поцікавитись на якому фотоаппараті були зроблені?
Canon 450D + Tokina 10-17mm

Аватар користувача
Ulysses
* * * *
Повідомлень: 625
З нами з: 1.5.07 18:08
Стать: чол
Звідки: Левобережная Русановка тож

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення Ulysses » 25.12.20 13:09

А где тут кнопка "Лайк"?! Счастливец!
Лодка должна быть в воде, но вода не должна быть в лодке.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення Uda4nik » 26.12.20 02:26

А на Скелях Лозоватки Ви бували?

Аватар користувача
Drood
*
Повідомлень: 32
З нами з: 12.6.14 14:47
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: На південь Кіровоградщини

Повідомлення Drood » 12.1.21 10:08

Дякую за отримане від перегляду задоволення. Атмосферний вийшов нарис. Та й велопрогулянка була нівроку.


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей