Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 10.8.17 21:23

Ідея та мета велопоходу, країна/регіон проведення : побачити новий для себе регіон - Високі Татри; Словаччина, Польща, Австрія ;

Склад учасників (ПІП або нікнейми) : Клименко Андрій, Синицький Олександр, Шемідько Віталій, Соболевський Ярослав, Котов Вячеслав, Черкашина Дарина, Дзюбенко Євгенія ;

Пройдені GPS-треки або схема пройденого маршруту на карті : Група треків по дням

Дати проведення походу, дати активної (велосипедної) фази походу : 29квітня - 9 травня 2017року,

Довжина активної (велосипедної) фази походу, дистанції по ходовим дням; 706км (55+98+45+70+64+97+66+70+101+40)

Набір/скидання висот загальні/по днях (для гірських походів) : набір 9200м (632+1706+898+1477+1233+1156+873+100+934+200)
скидання 8700м (435+1322+1015+1401+979+1578+873+900+200)

Бюджет поїздки, загальний і за складовими: 150є і 285грн
квитки
поїзд в Україні - 200грн, Чоп-Чорна над Тисою - 85грн,
Чорна над Тисою - Кошице - 5є +1.5є за велосипед )
Ліптовський Мікулаш - Шпіська Нова Вес - 4.5є +1.5є за велосипед
Шпіська Нова Вес - Ліптовський Мікулаш - 4.5є +1.5є за велосипед
Ліптовський Мікулаш - Братислава - 13є +1.5є за велосипед
Братислава-Відень-Братислава 14є
Братислава - Міхаловце - 21є +1.5є за велосипед
харчування, проживання, екскурсії і т. д.
проживання : 60євро
харчування : 20євро


Інша важлива інформація, яка буде корисною при повторенні маршруту (висотні графіки, графік руху, опис спорядження, особливості харчування, ключові посилання на джерела інформації, які були використані при підготовці до походу тощо) :

http://www.slovakrail.sk/en.html - Словацька залізниця
висотні графіки розміщені в кінці денних описів
стандартне спорядження для багатоденних велопоходів
Востаннє редагувалось 23.8.17 11:21 користувачем addonis, всього редагувалось 3 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 10.8.17 21:49

Зачин :

Ідея об'їхати Високі Татри по кільцю зародилася навесні 2016 року при плануванні осінньої поїздки. Із-за зміни роботи на той час я майже рік не був у великій подорожі. Але, душа хотіла чогось більш далекого, дикого, і я зупинив свій вибір на Балканах. Ну, а взимку вже нового 2017 року я згадав про Татри.

Коли їхати : я хотів побачити засніжені гори "влітку", коли внизу вже тепло для їзди у футболці, а вершини все ще укриті снігом. Я вивчив щоденники погоди за декілька років, до того ж у мене були реальні спогади і враження людей, що побували на початку травня в Татрах, і з погодою складалося все дуже добре.

Логістика : потяг Київ-Чоп, переїзд Чоп-Черна-над-Тисой на крихітному составі з двух вагонів, а далі електричка до Кошице. Була інформація про те, що з велосипедами до потягу, що перевозить через кордон, не пускають - довелося пропрацювати альтернативні варіанти закидання через пішохідний КПП Сельменці.

Запасні варіанти : ми виїжджали з Києва в п'ятницю, 28 квітня, а у вівторок 25 квітня в Попраді випало півметра снігу. транспортне сполучення в горах порушилося, зіткнулися десятки автомобілів. По відеокамерах ми могли спостерігати людей, що катаються на лижах і сноубордах. "Куди ми взагалі їдемо"?, - нас відвідала така думка. :duma: Звичайно ж, я розумів, що дороги будуть почищені, але з ночівлями в наметах можуть виникнути проблеми.

Зображення

Зображення

Зображення

У зв'язку з погіршенням погоди і не дуже привітним прогнозом, я закачав карти деяких польських, угорських і австрійських регіонів, а також зробив деякі нариси по різних варіантах "відступу", вивчивши пам'ятки сусідніх, примикаючих до Словаччини, регіонів.

Маршрут : в Словаччині безліч національних парків, печер, архітектурних пам'яток, гірських хребтів, але нічого не може зрівнятися з Високими Татрами, тому хотілося подивитися їх з усіх боків, зробивши кільце з декількома радіальним виїздами до місцевих пам'яток. У Високих Татрах можна бути вже через 4 години після в'їзду до Словаччини - я ж проклав маршрут через національні парки Slovensky Kras і Slovensky Raj. Окрім очевидних природних цікавостей, в парках розташовані безліч печер(Добшинська, Доміца, Гомбасецька, Ясовська), скелі, водоспади, каньйони, прірви, архітектурні пам'ятки(замки, садиби)

Віза : тоді в повітрі тільки починало пахнути безвізом, але ми і не розраховували на нього в травні, тому, для того, щоб наша поїздка мала місце бути, нам необхідно було отримати візу. Більша частина нашої поїздки проходила по Словаччині, тому подавати документи ми вимушені були в словацькому консульстві. Найважчим з вимог для отримання візи було офіційне підтвердження готелю про бронюванням на фірмовому бланку з печаткою і підписом. Якщо ж печатки не було, приймаюча сторона повинна була завірити свій підпис у нотаріуса. Смішно! :eek: :eek: Ми бронювали готелі і розсилали запит з проханням надати нам такий бланк. Деякі готелі не відповідали впродовж двох днів, і ми відміняли броню. Деякі говорили, що у них немає штампу із-за приватного характеру роботи, інші вимагали оплати проживання. На моє питання про повернення грошей у разі відмови у візовому запиті, адміністрація готелю розводила руки, і тільки в одному готелі нам пообіцяли повернути гроші.
На нашому треку було зовсім небагато варіантів житла. Писали усім, незабаром радіус пошуку довелося трохи розширити і навіть трохи продумати коригування треку, адже у разі оплати необхідно було б ночувати саме там. Час йшов, а необхідних документів у нас не було : усі вимагали грошей. У якийсь момент у мене виникла ідея подавати документи в австрійське консульство, де в якості підтвердження прожавания підходили роздруківки з Booking.com, але ми вирішили поступати по-чесному і довести почате до кінця.
Прив'язуватися до готелів я не хотів, тому ми шукали все нові і нові варіанти, що не вимагають попередньої оплати. У одному готелі нам зробили підтвердження на 3 ночі просто так, хоча ми планували бути там всього одну. Хазяйка з розумінням поставилась до усієї бюрократичної абсурдності вимог консульства. Ми сплатили декілька кемпінгів, окрім того, нам зробили декілька ваучерів з підтвердженнями.
З оплатою теж проблеми : потрібен Swift- переказ. Йти треба у банк і відкривати рахунок в євро. Зробив. Потім сама оплата, яка зайняла близько 3 годин. Виникла складність з призначенням платежу : мені дзвонять з банку, я дзвоню в готель в Словаччину, вони зв'язуються з хазяйкою, передзвонюють мені, я передзвонюю у банк. І так двічі, і це усе в робочий час по Skype. Зв'язок поганий, бо толкового 3G-інтернету в Києві так і немає. Знання англійської на тій стороні не найкраще, а неякісний зв'язок тільки ускладнює спілкування. Через 2 тижні у нас були усі підтвердження з готелів. Ми забронювали близько 50 готелів, відправили до кожного з них запит, спілкувалися, відмінялися запити і врешті-решт отримали бажані візи!! :Yahoo!: :Yahoo!: %)
Востаннє редагувалось 16.1.18 10:18 користувачем addonis, всього редагувалось 2 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:26

День1

Нічний потяг Київ-Чоп примудрився запізнитися на 7 хвилин - благо, що пересадка на словацький потяг із запасом в 40 хвилин. У Чопі дощ і хмари. З велосипедами і багажем треба зайти у будівлю вокзалу, де є окремий зал для митного і прикордонного контролю. Поки одні купують квитки, другі пред'являють сумки для непильного догляду і проходять паспортний контроль. Оплачувати перевезення велосипедів не треба. У вагончиках, що курсують між двома прикордонними містами, окрім нас, ще одна велосипедна пара і літній словак. На КПП усе спокійно : перевірили візи і попросили показати гроші. У Чорна-над-Тисою у нас 20-хвилинна пересадка на електричку до Кошице. Проїзд 5 євро, нами ж був куплений груповий квиток, так що ми трохи заощадили; провезення велосипеда 1.5 євро.

Зображення

Словацька електричка : тут усі вагони для транспортування велосипедів і для проїзду інвалідів, Wi - Fi, розетки, де можна зарядити смартфони, столики і зручні крісла, електронні табло, де показуються назви станцій, швидкість і інша інформація. І це найпростіша і дешевша електричка! У туалет в потягу хочеться заходити, там є тепла вода, дзеркала, там чисто! Після цього повертатися в Україну не хотілося. А ще турбує питання : де бабусі з кравчучками?

ЗображенняЗображенняЗображення


У Кошице можна пересісти на потяг і вже через 1.5 години милуватися засніженими вершинами Татр - я ж вибрав це місто, як точку старту активної частини походу. Місто дуже красиве і компактне, усі цікавості зосереджені в центрі. Навпроти центрального собору, пройшовши арку, розташована на вигляд не дуже показна кафешка, але приготований там часниковий суп я згадую досі - рекомендую усім відвідати і покуштувати. Вартість супу 1.5 євро.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Прохолодно, хмарно, прогнози на найближчий тиждень не обіцяють нічого хорошого, але ми сподіваємося, що словацький гідрометцентр теж помиляється.
Виїжджаємо з міста, дорога трохи нудна і мало запам'ятовується. Ми тільки-тільки в'їжджаємо в перший словацький парк. На шляху є декілька костьолів і церков, але найдивовижнішими стали для нас циганські гетто в Медзеві. Словацьке село, різнокольорові будиночки і доглянуті галявини дуже плавно змінилися горами сміття, бруду, смородом, безліччю неохайних людей, що живуть серед усього цього. Найбільше було шкода дітей, що бігали босоніж по звалищу і смердючим калюжам. Неймовірний контраст! І таку картину ми бачили ще багато разів в Словаччині.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Вирішили не зупинятися в наметах, до того ж дуже хотілося прийняти душ. Заночували в готелі Sokol Appartments & Camping. Хтось зняв кімнату, хтось спав в наметах в кемпінгу в саду готелю. Вночі йшов дощ.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

За день 55км, набір висоти 632м, скидання висоти 435м

Трек

Востаннє редагувалось 11.8.17 20:48 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:26

День 2

Кухня готелю справляє враження : столи з масивних дерев'яних плит, на полицях травки, баночки, варення - все дуже мило і аутентично. *oops*

ЗображенняЗображенняЗображення

Продовжуємо рух по парку Slovensky Kras. Із-за пізньої весни дерева тільки-тільки розпускаються, через що, а також хмарної погоди, все здається трохи сірим і нудним. Зустрічаємо сім'ю, яка крутить вгору з 6-річним сином : так словаки відмічають першотравень. Молодці.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


На першому ж перевалі нашого походу відкривається красива панорама міста Смольник, а на короткому, хоч і стрімкому спуску мерзнемо настільки, що доводиться зупинятися і грітися. На підйомі на черговий перевал місцями лежить сніг : ми їдемо в рукавичках і балаклавах. Температура вдень аж 8 градусів тепла, на 2 градуси тепліше, ніж в холодильнику. Дорога з перевалу привела нас до замку Червона Горка. Дороги в Словаччині хороші, але все таки вони далекі від ідеальних : досить багато ям і нерівностей, особливо в гірській частині. Замок закритий, та і як показує практика, дивитися зовні набагато більше цікавіше, ніж зсередини.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Якщо до цього кольори були тьмяні і холодні, то з цього боку хребта все трохи веселіше : світить сонце, хоч ми і їдемо у вовняних рукавицях і балаклавах. А ще через 10 кілометрів не можемо намилуватися квітучою магнолією в парку палацу Белеар. Вхід в парк вільний, що якось незвично. :duma:


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняВід палацу крутимо ще 20 кілометрів, і вже перед самим підйомом на черговий хребет, розуміючи, що попереду сіл не буде, набираємо воду для вечері. Четверо учасників хочуть ночувати цивільно, інші - в наметах. Місце під намет знайшли не відразу : рівних місць небагато. Деякі варіанти занадто відкриті, а, враховуючи полчища циган, намагаємося забратися глибше і чимдалі. Слава при пошуку місця сполохав лося, земля уся порита кабанами - місця зовсім дикі. Позаду майже 100 кілометрів і декілька перевалів. Після чаю закутуюся в спальник і намагаюся заснути, але вітер і гілки, що тріскаються, падаючи на землю, породжують в уяві ведмедів, які водяться тут. Щось приходило і нюхало мій намет : щиро вірю, що це було щось маленьке і доброзичливе. Вночі взагалі розбудило гарчання - пульс пішов в нескінченність, а виявилось, що це Слава прокашлюється. Ніч була тривожна. :crazy: %)Зображення ЗображенняЗображення


За день 98км, набір висоти 1706м, скидання висоти 1322м
Трек


Востаннє редагувалось 11.8.17 21:12 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:26

День3

Уранці безхмарне небо і світить сонце. Цей перший ясний ранок і, забігаючи наперед, признаюся, що і останній. Їхати в таку погоду, дихати свіжим повітрям, насолоджуватися жовто-зеленими кольорами лісу, воістину, величезне задоволення.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

Зображення

На перевалі біля оглядового майданчика національного парку Словацький Рай зустрічаємо знайому нам велосипедну пару, з якими ми їхали з України. Спуск з перевалу починається в тінистому лісі, змінюється лугами, оточеними скелями, проходить через дуже миле містечко Стратена, що готується до прийому туристів. Навіть зараз багато трекерів і відпочиваючих - місця тут шалено красиві!


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Ще один перевал, спуск і ми вперше побачили Високі Татри. На тлі зелених полів вони просто казкові, білі, величезні і всі в снігу. Ночували ми у гостинної хазяйки в місті Spisske Bystre. Це саме вона зробила нам підтвердження на три ночі : Ярослава знала про бюрократичну дурість в консульстві, сказавши, що подібні вимоги для отримання візи - дурня.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

За день 45км, набір висоти 898м, скидання висоти 1015м
Трек


Востаннє редагувалось 13.8.17 19:08 користувачем addonis, всього редагувалось 2 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:27

День 4

Прогнози в Словаччині, на жаль, виявилися правдивими : на ранок від Татр не залишилося і сліду. Виїжджаємо, а вже через 5 кілометрів починається дощ. Просвітлення не видно, тому одягаємо дощовики і їдемо. Дощ переростає в сильний, вітер дуже холодний і доводиться зупинятися, щоб зігріти руки. Дощ закінчився тільки через декілька годин, коли ми в'їхали в містечко Штрба, і навіть тут, біля підніжжя Високих Татр, не було ніякого натяку на гори - все оповито хмарами. :eek:


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняСіли ми на зупинці біля вокзалу і давай думу думати та сайти словацького гідрометцентру вивчати, а нічого хорошого він нам не обіцяє : впродовж 5 днів дощі. :zopa: Думки про те, щоб поїхати у Братиславу і Відень, де тепло і навіть світить сонце, почали зароджуватися в наших головах, а після поїздки в столиці двох країн знову повернутися в гори, де на той час налагодиться погода - не може ж дощ йти вічно! Але, вирішили все-таки їхати по маршруту. На озері Штрбське Плесо, незважаючи на погоду, багато туристів. В очікуванні чогось шалено красивого ми виїхали до калюжки, яка і виявилася, власне, Штрбським Плесом. Озеро покрите льодом, навколо озера лежить сніг. Протилежного берега цієї крихітної водойми навіть і не видно із-за хмар. Нашому розчаруванню немає межі.

Давайте пограємо в народну словацьку гру "Знайди 10 відмінностей"
Ми розраховували побачити таке :

Зображення

А замість цього нас чекало таке :

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Ти працюєш рік, погоджуєш відпустку, витрачаєш гроші, щоб приїхати за тисячі кілометрів, щоб подивитися красу Татр, а замість цього ти мокнеш під дощем, дивишся на чорні хмари і чортихаєшся - така велика була моя досада спочатку, а потім я почав знаходити красу в суворості природи, в її безапеляційній силі. На наступну пам'ятку вирішуємо все-таки їхати. хоч і розуміємо, що види навряд чи відрізнятимуться від Штрбського. Невідомо коли ми будемо тут знову і чи будемо взагалі. Дорога з гладкого асфальту, проїзд дозволений тільки велосипедам, в лісі 100% вологість, лежить сніг. Якби я був сам, то став би наметом - дуже красиво було там! При під'їзді вже до самого озера хмари відступили, і ми побачили їх - високі гори, що звуться Високі Татры. Ми, як діти : фотографуємо, захоплюємося і вражаємося. На березі озера великий ресторан і готель, де ми покуштували гарячого супу з грінками. Так, він не зрівнятися з часниковим супом з Кошице, але в такому красивому місці я давно не обідав.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняВід озера дорога увесь час вниз, але розганятися заважають неймовірні види найвищої вершини Високих Татр і усіх Карпат - Герлаховски Штита. Нам повезло, і від хмар до вечора не залишилося і сліду. Це був найпрекраснішим подарунком в цей складний день.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

За день 70км, набір висоти 1477м, скидання висоти 1401м
Трек:


Востаннє редагувалось 13.8.17 19:32 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:27

День5

Вранці Татри в хмарах, лише на миті оголяються перед нашими об'єктивами.


Зображення


Їдемо уздовж Татр, збившись з рахунку від кількості маленьких містечок : Нова Лєсна, Долинний Смоковець, Старий Смоковець, Татранська Ломніца, Татранске Матліаре - абсолютно все тут живе за рахунок туристів, а зараз золота підготовча пора - скоро сезон!
Ручаюсь, що таких номерів будинків ви ніколи не бачили! Часто зустрічаються 2, 3, а то і 4 номери на будинку. Як нам розповіли, перший номер може означати будинок на цій вулиці, другий номер - номер будинку в селі. Про третій і четвертий номерок ми нічого так і не розузнали.Зображення


Біля одного з готелів бачу припарковані 3 машини з Києва. Трохи поспілкувалися : вони вже їдуть додому, наші ж пригоди в самому розпалі.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняВирішили зробити невелику радіалку у бік Зеленого Плеса, щоб пофотографувати, але вершини відразу ж затягнуло хмарами, з неба знову почало крапати - довелося спускатися. А взагалі, озеро дуже мальовниче, тут немає таких натовпів, як на Штрбському, і з нього відкриваються казкові панорами другої вершини Карпат - Ломницького Штіта (2634м). Після повороту на 66-у дорогу потік машин трохи збільшився, хоча він порівняний з потоком в якомусь крихітному районному центрі України. На відстані від дороги - велосипедна доріжка.


ЗображенняПроїжджаємо біля Бєлянської печери - першої печери у світі з штучним освітленням.


ЗображенняЗображенняЗображення


У багатьох селищах на нашому шляху в Польщу - приватні гірськолижні траси, підйомники. Скрізь все здається, другі поверхи будинків зроблені для здачі в оренду туристам і відпочиваючим.


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЇхати через мінливу погоду не дуже комфортно : то починається дощ і ми змушені одягати бахіли, дощовик, штани, чохол на велобаул, то виходить сонце і стає жарко і ми вимушені зупинятися і все знімати - такі процедура набридають більше ніж дощ! :dash2:


ЗображенняЗображенняВід кордону Словаччини і Польщі йде дорога до найбільшого озера Татр - Морського ока. Але, не поспішайте радіти - вже через кілометр ви упираєтесь в шлагбаум, а на ньому ви побачите знак, що забороняє рух на велосипеді. Такого я не бачив ніде : екологічний транспорт заборонений :dash2: :dash2: , а замість цього ви можете йти ніжками 9 км до озера, або скористатися послугами кінного фургону. Дорога вгору коштуватиме вам 60 злотих (15євро), дорогу вниз - 40 злотих (10 євро). Як вам? Вже по приїзду я відправив листи до посольства Польщі з проханням прояснити ситуацію, але відповіді ніякої не отримав. Це бізнес, і моє розчарування Польщею почалося з цієї миті. Слава з дівчатами скористалися послугами фургону і відвідали озеро, я принципово відмовився їхати, хоча Сашко виявив бажання завтра поїхати, бо сьогодні вже каси не працювали.


ЗображенняЗображенняНочувати в лісі біля озера було дуже сиро, до того ж майже увесь ліс був у воді і снігу, так що ми поїхали далі. Я зайшов до лісника з питанням, де можна стати наметом або знайти готель, на що отримав відповідь, що в 3 кілометрах є недорогий готель. Те, що потрібно! Ми станемо, а завтра Сашка і інші зможуть піти на озеро. Почалися підйоми, дощ посилився, кілометр за кілометром, але ніякого натяку на готель не було. У лісі суцільний бурелом і пагорби - і звідки воно таке? Я, може, і приткнувся б своїм крихітним наметом, але хлопцям точно стати нема де. Не переодягаємося, щоб не витрачати час - адже скоро має бути готель! Але, на GPS взагалі нічого немає - тільки ліс! Їдемо, бачимо якусь будівлю - відразу звертаємо до неї. Стоїть машина, з труби в домі йде дим, звемо, стукаємо у вікна і двері - ніхто не виходить. Хвилин через 10 до нас вийшов лісник. Є дві новини. Хороша : готель є і до нього ще ну буквально 2 кілометрика, погана : зупинитися у лісника не можна, бо національний парк. Нас навіть не запросили у будинок погрітися, випити чай. Лісник стояв на порозі, з будинку доносилося тепло, а на наші голови лив дощ. Ми просилися навіть не у будинок, а хоч би в гараж або під навіс, але тут людська допомога не в традиціях. Від'їхали, там де повинен був поворот до готелю, бачимо лісову дорогу, що перетворилась вже на глиняну багнюку, і до села близько 4 км спуску. Ми вже не віримо у байки про готелі, бо від озера ми від'їхали вже біля 10км, а нічого окрім лісу і дощу не бачили. В околицях Закопане стукаємо у будинки, де горить світло, але нам ніхто не відкриває. Згодом вийшов хазяїн, ціна за номер нас не влаштувала, ми попросили знижку в 10 євро - нам відмовили, мотивувавши, що їм це невигідно : стільки прання!! Але, через пару хвилин ми знайшли житло за нормальні гроші. Їм, напевно, прати дешевше. Як тільки зашли, ударив такий грім, що стало лячно за Славу і дівчат, які зараз ще в дорозі. А за годину від Жені прийшло таке ось повідомлення:

Зображення


За день 64км, набір высоти 1233м, скидання висоти 979м
Трек :

Востаннє редагувалось 15.8.17 21:46 користувачем addonis, всього редагувалось 4 разів.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:27

День6

Погода хмарна і за прогнозом нічого хорошого. Якщо коротко, то у нас є пару годин, а потім шлюзи відчиняться і... Взагалі, Закопане дуже красиве містечко. Багато дерев'яних будівель, різьблення - все, як я люблю. І якщо б не невтішний прогноз, покатався б по ньому хоч би півдня.

Сонячний ранок в Закопане. Треба накивати п"ятами, пока ще сухо :

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Такої кількості дерев'яних будиночків, різьблених огорож, ганочків я не бачив ніде - одне задоволення було їхати! Перейшли кордон із Словаччиною і відразу стало краще, Польща не задалася однозначно! Ми пробули тут зовсім небагато, але мені особисто вистачило! На обід зупинилися просто в дивовижному місці : пікнік-зона, гірська річка, багато зелені, відсутність машин і людей!ЗображенняЗображення


Від пікнік-зони починається дуже красива ділянка : дорога без машин, красиві краєвиди, велодоріжка. Трохи далі - величезний критий термальний центр, поряд з яким відкритий басейн, де за 5 євро можна знаходиться цілий день. Навкруги - первозданна природа, і стати наметом тут просто одне задоволення, але у нас вже заброньований і сплачений будинок, тому змахуємо сльозу і продовжуємо вкручувати.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Дорога постійно вгору, при під'їзді до перевалу погода зовсім псується, спускаюся я вже під дощем, що мотивує крутити швидше. З підмокшею репутацією в'їжджаємо в Ліптовськи-Микулаш, купуємо продукти, вино, відмічаючи завершення гірської частини нашого велопоходу. В планах було ще 3-4 радіалки, в т.ч. і на польській стороні, але всі вони в таких погодних умовах не мають сенсу.

За день 97км, набір висоти 1156м, скидання висоти 1578м
Трек


Востаннє редагувалось 15.8.17 22:06 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 11.8.17 20:28

День7

Вгадайте, яка погода була вранці? Так - сонячна, ідеальна для велотуризму з комфортними +25. У горах же все в хмарах і прогнози на декілька днів не найпривітніші. Ми вирішили нічним рейсом поїхати у Братиславу, раз у нас з'явилися декілька вільних днів. А сьогоднішній день присвятити відомим словацьким пам'яткам : Слава з дівчатами вибрали місто Банску-Бистрицю, ми - Лєвочу і Спишський Град. Сказати, що вразило - нічого не сказати : рекомендую усім включати ці внесені в ЮНЕСКО пам'ятники в перегляд! :good: :good:

Фото з потягу :

ЗображенняЗображенням.Спішська-Нова-Вес


ЗображенняЗображенням.Лєвоча :


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенням.Спишський-Град


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняВід Спишського Граду непроста дорога вгору-вниз, через що приїжджаємо на вокзал в Спишську-Нову-Вес в 10 вечора. Скоротати 2 години до потягу в Липтовськи Микулаш, звідки у нас нічний потяг у Братиславу, не виходить : місто після 10 мертве. А через 2 години поїздом Кошице-Прага, у складі якого знаходиться і безпересадочний вагон Київ-Прага, доїжджаємо в Липтовськи-Микулаш, а ще за годину - сідаємо на потяг у Братиславу.Зображення


Це схеми складів словацьких потягів : видно, які вагони з безпровідним інтернетом, а які ні; перший і другий клас, спальні вагони; де можна перевозити велосипеди, а де ні; де є кондиціонер; вагони для автомобілів. Одним словом, загниваючий Захід.

За день 66км, набір висоти 873м, скидання висоти 873м
Трек


Востаннє редагувалось 17.8.17 21:58 користувачем addonis, всього редагувалось 1 раз.
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 13.8.17 19:32

День 8

Приїхали у Братиславу. Ніч в потягу була не з приємних : нерегульовані крісла стоять майже вертикально, до того ж якісь гопники бігали і заважали спати. У Відень є можливість потрапити по велодоріжці, але на це піде майже день, а можна за годину на електричці. До того ж, враховуючи те, що квитки в один бік коштують майже як в два, їдемо електричкою.
Відень...Це зовсім інший світ, це місто, де хочеться жити і де приємно знаходиться. У моєму рейтингу найкрасивіших міст Відень потіснив Санкт-Петербург, Париж і Рим. Ми побачили його таким :


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


Ночуємо в кемпінгу Neue Donau. Що таке кемпінг, можна зрозуміти по фото:ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняМашини вартістю 1.5-2 мільйони гривень, душові, пральні машини, кухні, газон для наметів, wi - fi, питна вода. Багато хто живе тут тижнями, а то і місяцями, розкладаючи величезні намети, де є телевізори, декілька кімнат, столи. У одній з кімнат я бачив сервіз і величезні фігури черепашок, що прикрашають обідній стіл. 8)
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 18.8.17 21:45

День 9


Вранці не хотілося від'їжджати - нечасто вдається ночувати в кемпінгу в центрі європейської столиці. А ще в центрі Відня є острів Донауінзель - довжелезний 20-кілометровий острів. Знаєте, що відрізняє його від такого ж острова, але в центрі Києва (Труханов острів)? Там безпечно можна покататися на велосипедах, роликах, побігати, походити - неважливо! Головне, що безпечно, без машин. А кияни ніяк не дочекаються, коли ж кличко (не заслуговує він, щоб прізвище його писати з великої букви) стримає свою обіцянку і Труханів буде без машин.

Переїзд між опорами на острові. Геніально і просто.


ЗображенняЕдем по острову : ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


А це велодоріжка під мостом!! Взагалі, з нею вийшла забавна ситуація : ми їхали по велодоріжці вздовж автомобільної дороги, і нам треба було на протилежний берег річки. Помітивши, що велодоріжка не йде по мосту, ми з'їхали з неї і поїхали поряд з машинами. Ну хто б міг подумати, що величезний променад для людей і велосипедів зроблений під дорогою для машин?? *oops* :duma: :unknown:ЗображенняВзагалі, Відень - це місто для людей. Тут все продумано : низкопольный транспорт з кондиціонерами, з'їзди для велосипедів, колясок і інвалідів і багато інше. Це місто, в якому хотілося б жити і де приємно жити.

В обід виїхали у Братиславу. В порівнянні з Віднем, це невелике містечко. За декілька годин ми об'їхали її вздовж і поперек. А потім нас чекав нічний рейс в Михайловце.ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення


За 2 дня проїхали 70км.
Найцікавіші місця в Братиславі та Відні можна взяти тут

Трек
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 19.8.17 21:45

День 10

Вранці в Міхаловце так холодно, що одягаємо на себе все, що є і трохи відігріваємося на вокзалі. Купуємо в Lidl продукти і сувеніри додому, а на озері Земплінська Ширава снідаємо. Озеро нічого цікавого з себе не представляє - на нього були більші надії. :no:

Зображення ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

На одному з поворотів помічаю стадо диких кабанів, а перед цим дорогу перебігали декілька ланей. Не хотілося б, щоб ці кабани прийшли вночі до намету. :D


ЗображенняЗображення


Як тільки в'їхали в Україну, дорога перетворилась на оце :


Зображення


Але, відразу відчувається, що ми вдома. Метр і секунди різниці, а між нашими країнами прірва в десятки років. І найгірше, що ніхто не вірить, що ця прірва має тенденцію до зменшення. Ночувати хотіли в наметі, але місця придатного не було. З'їхали з дороги у бік Чорноголови, але там все у воді і намет не поставити - довелося повертатися на дорогу на Ужгород. І як виявилося, не даремно : ми зупинилися в прекрасному готельному комплексі "Турянская долина", де урочисто відмітили завершення похідної частини. Сауна на дровах, мед, чай - незабутньо! :friends:


За день 101км, набір висоти 934м, скидання висоти 900м
Трек

http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 19.8.17 22:19

День 11

А вранці нас чекали вже знайомі по попереднім поїздкам 40 кілометрів до Ужгороду, невелика екскурсія по місту, смачний обід, традиційна дегустація і закупівля вина у мого екс-колеги, дорога на вокзал і, врешті-решт, потяг додому.

ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 19.8.17 22:43

Ф о т о :
л ю д и
та
е м о ц і ї


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 19.8.17 22:49

Ф о т о :
к в і т и


ЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображенняЗображення
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
M.Lis
*
Повідомлень: 45
З нами з: 22.5.14 11:09
Skype: Lisetsky Mykola
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення M.Lis » 24.8.17 22:05

Клас!
Лише з одним вашим твердженням я не згоден. Дорога від Палєніци Бєлчанської до Морського Ока закрита для велосипедів, і це правильно. Справа у тому, що не всі велосипедисти такі професіонали, як ви. На спуску запросто можна розігнатися до 60-70 км/год. Але тоді персонал парку замориться діставати трупи з урвищ, які всюди біля дороги.
Можливо, ви звернули увагу, що на возах, які везуть ледачих туристів до Морського Ока та назад, є гальма.
А так - супер!

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1230
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь
Контактна інформація:

Re: Навколо Татр (29.04.17-09.05.2017)

Повідомлення addonis » 26.8.17 21:34

Клас!
Лише з одним вашим твердженням я не згоден. Дорога від Палєніци Бєлчанської до Морського Ока закрита для велосипедів, і це правильно. Справа у тому, що не всі велосипедисти такі професіонали, як ви. На спуску запросто можна розігнатися до 60-70 км/год. Але тоді персонал парку замориться діставати трупи з урвищ, які всюди біля дороги.
Можливо, ви звернули увагу, що на возах, які везуть ледачих туристів до Морського Ока та назад, є гальма.
А так - супер!

тоді треба заборонити велосипед як клас, бо на ньому можна вбитись. В словаччині, та скрізь такого нема!
А ще заборонити трекінг, плавання і тд... З дуру можна і... зламати
http://klimenkoam.livejournal.com/


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість