Словаччина. Тестуємо безвіз

Для опису покатньок та походів, що можуть стати еталоном
Аватар користувача
JeremyKarlson
*
Повідомлень: 27
З нами з: 20.9.16 10:56
Стать: чол
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення JeremyKarlson » 19.6.17 19:43

Зображення

Словаччину на авто з велосипедом я відвідав минулого року і одразу влюбився в цю країну, її природу і в ідеальні умови для велосипедистів, як матрасників:) так і шосерів з даунхільщиками. А цього року Україна отримала довгоочікуваний безвіз, тому одразу виникла ідея його затестувати. Разом з цим, маю бажання пропагувати велотуризм та велосипед в цілому, в першу чергу, серед друзів і знайомих, які тільки почали катати, або планують. Друзі зголосились дуже швидко. На момент написання першого посту велощоденника зібралось нас 8 людей. Майже всі новачки, з мінімальним накатом. На цій кількості бажаючих “реєстрацію” в цей похід вирішив закрити.

Аби не витрачати багато часу на переїзди на транспорті з велом, вирішили їхати потягом до Ужгорода, перетинати кордон і катати на сході Словаччини, відвідавши найцікавіші місця. За попередніми запланованими треками, необхідно буде проїжджати до 70км на день з набором висоти до 1000м.

Учасники походу: Дмитро, два Сергія, Юра, Олександр, Оля, Оксі, Юля
Дати подорожі: 7-12 липня
Велосипедна частина: 8-11 липня
Погода: плануємо сонце :)
Ровер: У автора допису - кастомізований, на базі GT Avalanche elite, у інших - ендуро, фікс, прокатні.
Запланований вело маршрут: Ужгород - Вельке Слеменце - Земплінська Ширава - через гори в Сніну - через гори до Морського Ока - Земплінська Ширава - Ужгород
Довжина запланованого маршруту: 250км.
Бюджет загалом: 365 грн плацкарти на потяг №99 Київ - Ужгород(туди-назад)
14 євро акомодації в Земплінська Ширава 1ий день(12 готель + 2 євро за переказ свіфт)
17,5 євро готель в Сніні 2ий день
12 євро акомодації в Земплінська Ширава 3ий день
65грн харчування в ужгороді
52,5 євро харчування і легкий алкоголь загалом. це за умови, що ні в чому собі не відмовляв і інколи куштував дорогі страви. Є на чому економити.
Загалом: 82євро і 430грн

Перша проблема, з якою я зіштовхнувся - це житло. Більшість учасників зголосились їхати без наметів, тому довелось шукати місця для ночівлі. Перший і третій день я запланував зупинитись в межах озера Земплінська Ширава. І все б нічого, але це дуже популярний регіон серед словаків влітку. На букінгу варіантів майже немає, окрім дорогих готелей, тому шукав на місцевих ресурсах. І тут сплив ще один нюанс - в гостьові будинки та пансіони не бажають брати туристів на один-два дні, чекаючи місцевих, які одразу заїжджають на декілька тижнів. Чим все закінчиться, я опишу в наступному пості :crazy:

Запланований день 1. Ужгород - Земплінська Ширава
phpBB [media]


Запланований день 2. Земплінська Ширава - Сніна
phpBB [media]


Запланований день 3. Сніна - Земплінська Ширава
phpBB [media]


Запланований день 4. Земплінська Ширава - Ужгород
phpBB [media]
Востаннє редагувалось 22.7.17 19:33 користувачем JeremyKarlson, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
JeremyKarlson
*
Повідомлень: 27
З нами з: 20.9.16 10:56
Стать: чол
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення JeremyKarlson » 29.6.17 20:24

Пошук житла винесу окремим постом. Основна суть проблеми вже викладена вище. На пошуки житла у мене пішов десь тиждень і, в загальному рахунку, близько 10 годин вільного часу. Довелось підключати словацьких друзів для перекладу тексту для бронювання і періодичні “продзвони” в обрані пансіони.

Проблема виявилась більш серйозою, аніж я міг собі представити. І словацьку фразу "šalený východ"(шалений Схід) я відчув на всі 100%. Майже ніхто в тому регіоні не користується електронною поштою. Вона як би є у всіх, але відповідь ніхто не пише. Про букінг.ком там взагалі ніхто не чув:) Частина пансіонів просять бронювати через сайт, але потім починають тобі надзвонювати і щось торохтіти словацькою, при чому при бронюванні я вказував, що комунікація лише імейлом.

В Сніні забронюватись вийшло дуже просто. Готель, здається, взагалі один в місті. Відповіли через декілька днів, депозит не брали - http://www.adria-snina.sk/sk/Penzion.alej. Вартість 35євро за ніч з двох.

В Земплінській Шираві основний ресурс для пошуку житла цей - http://www.megaubytovanie.sk. Тут я в принципі після довгих страждань знайшов необхідне місце під дахом. Власник чи не єдиний, хто говорить англійською з тих, кому писав листи. Дуже швидко і чемно відповідає. http://www.megaubytovanie.sk/chata-zele ... ska-sirava. Вартість 12 євро з людини, необхідно оплатити депозит в розмірі 50% від загальної вартості.

Тому одразу рекомендую тим, хто захоче покатати в цьому регіоні - обирати 30-40 пансіонів/гестхаусів і всім слати однаковий текст з питанням про можливість бронювання. Хтось вам точно відповість.

Аватар користувача
Tomas&ua
*
Повідомлень: 38
З нами з: 29.6.17 12:26
Стать: чол

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення Tomas&ua » 20.7.17 12:59

Ну и хотелось бы увидеть отчёт о поездке. Ради каких красот всё это затевалось?

Аватар користувача
sNapas
* *
Повідомлень: 143
З нами з: 30.1.17 12:28
Skype: snapas13
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення sNapas » 20.7.17 14:24

о, питання, резина на GT Avalanche elite рідна? чи на якусь іншу поміняли? бо теж запрошують катнуть 120+км а я шось очкую на стоковій!
----
GT Avalanche Elite
2017: 802км
2018: 640км
2019: 1005 км

Аватар користувача
JeremyKarlson
*
Повідомлень: 27
З нами з: 20.9.16 10:56
Стать: чол
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення JeremyKarlson » 20.7.17 15:34

о, питання, резина на GT Avalanche elite рідна? чи на якусь іншу поміняли? бо теж запрошують катнуть 120+км а я шось очкую на стоковій!
Рідна була здається continental xking, але я давно її ушатав :). до речі, добре відходила, більше 3к і ще віддав чувакам добивати. зараз максіс агресивний стоїть, накату немає по асфальту, але в цілому теж ок. а їхати варто у будь-якому випадку і не очкувати :)

Аватар користувача
sNapas
* *
Повідомлень: 143
З нами з: 30.1.17 12:28
Skype: snapas13
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення sNapas » 20.7.17 15:42

о, питання, резина на GT Avalanche elite рідна? чи на якусь іншу поміняли? бо теж запрошують катнуть 120+км а я шось очкую на стоковій!
Рідна була здається continental xking, але я давно її ушатав :). до речі, добре відходила, більше 3к і ще віддав чувакам добивати. зараз максіс агресивний стоїть, накату немає по асфальту, але в цілому теж ок. а їхати варто у будь-якому випадку і не очкувати :)
в мене на йому стоїть Schwalbe Rapid Rob 2,25
----
GT Avalanche Elite
2017: 802км
2018: 640км
2019: 1005 км

Аватар користувача
JeremyKarlson
*
Повідомлень: 27
З нами з: 20.9.16 10:56
Стать: чол
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення JeremyKarlson » 22.7.17 19:19

День перший (8 липня). Ужгород - Міхаловце - Земплінська Ширава
Відстань: 68,2км
Підйомів: 310м
Спусків: 255м

phpBB [media]


В Ужгороді я втретє, і втретє я з друзями не можу потрапити хоч в якійсь заклад поїсти. Минулого разу ми були вдень і були на авто. Об'їхали декілька закладів з foursqure і ніц не працювало. То нема світла, то нема води. От так і зараз. Під'їхали до одного ресторану - немає повара, треба чекати. Зачекали 30 хвилин, повар так і не з'явився :) Змотались в інший, а інший просто закритий, хоча по розкладу вже годину як мав працювати. Прямо зачакловане місто цей Ужгород. Тому, щоб не витрачати час ми вирішили рухатись в сторону кордону. Ужгородська бруківка, глибокі ями, година часу і ми на кордоні зі Словаччиною.

Хочу одразу зауважити, що в самому Ужгороді є теж пункт пропуску, але він лише для автомобільного транспорту. Найближчий до міста пішохідний перехід знаходиться в межах села Вельке Слеменце.

Зображення

І от найцікавіше. Безвіз. Дехто з друзів так турбувався про перехід кордону по новому біометричному паспорту, що готовий був везти з собою ледве не всі документи, які у нього були вдома :) Але, як я і очікував, все виявилось набагато простіше. Ми були першими, хто в цей день проходив по безвізу і вся група з 8 людей пройшла за 35-40хв. У мене це зайняло 8 хвилин з моменту під'їзду до нашого пункту пропуску до моменту, як я вже був біля таблички Slovensko. Біометричні паспорти перевіряли ретельно, намагались щось запитати словацькою, англійської ніхто з прикордонників не знав, тому просто махнули рукою. Єдине, що попросили - це показати готівку, але, на скільки я зрозумів, це чиста формальність, оскільки в однієї дівчинки було лише 20євро і прикордонник просто сказав “Ок!” і поставив печатку.

І от ми в Словаччині. Частина друзів в Європі вперше. І що їм одразу впало в око - це якісні дороги і чемність словацьких водіїв, для яких “1,5 метри поваги” - мінімальний інтервал, на якому вони ідуть на обгін велосипедиста. Неймовірно комфортно катити європейськими дорогами. Тобі навіть на думку не приходить, що якийсь дурень тебе може зачепити. Їдеш собі спокійно, милуєшся краєвидами.

Зображення

Зображення

Зображення

Переїзд від кордону не скажу що дуже цікавий, в порівнянні з іншою частиною Словаччини, але наш “фіксер” на ідеальних дорогах відірвався на повну :)

Пара пітстопів і от о 16-ій ми вже на озері Земплінська Ширава, яке більше нагадує море, оскільки не завжди видно його інший берег. Заселились і швиденько побігли вечеряти. Вечеряли в ресторані Glamour за рекомендацією словака, у якого ми винайняли будинок. Заклад за відгуками місцевих не зовсім дешевий, але ви не уявляєте, який там гарний вид на озеро. Та і насправді, ціна виявилась адекватною. Щось близько 10 євро на людину за вечерю (але залежить від забаганок :))

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Що хочу сказати. Я вже багато років подорожую і зробити візу для мене не було якоюсь проблемою. Хоча ти вимушений витрачати свій час на підготовку документів, інколи терпіти невеликі приниження в консульствах чи візових центрах, пояснюючи якісь дрібні нюанси, хоча вже маєш з десяток віз. Тепер ми вільні люди. Тепер ми просто можемо в п'ятницю купити квиток, а вже в суботу зганяти в Відень на каву.

За статистикою 69% українців ніколи не були закордоном. Тепер все буде інакше. Ця цифра буде постійно зменшуватись. А якість нашої молоді буде навпаки рости. Нема нічого кращого за знайомство з іншими країнами і культурами. Таким чином ми стаємо кращі, ми починаємо брати з цього найліпше, ми починаємо помічати, як можна змінити свою країну в кращу сторону. Подорожуйте частіше, катайте частіше, відкидаючи всі сумніви.

Такий от був перший день, трохи ліричний, але далі буде цікавіше, далі будуть гори :)

І як завжди цікаве відео першого дня:
phpBB [media]

Аватар користувача
Tomas&ua
*
Повідомлень: 38
З нами з: 29.6.17 12:26
Стать: чол

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення Tomas&ua » 22.7.17 19:52

спасибо. ждём продолжения)

Аватар користувача
sNapas
* *
Повідомлень: 143
З нами з: 30.1.17 12:28
Skype: snapas13
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення sNapas » 21.1.19 20:28

Бiмба! Чи треба вдягати жилетки катаючи дорогою?
----
GT Avalanche Elite
2017: 802км
2018: 640км
2019: 1005 км

Аватар користувача
JeremyKarlson
*
Повідомлень: 27
З нами з: 20.9.16 10:56
Стать: чол
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Словаччина. Тестуємо безвіз

Повідомлення JeremyKarlson » 21.1.19 21:13

Бiмба! Чи треба вдягати жилетки катаючи дорогою?
В правилах такого немає. А от вдягати чи ні, це вже залежить від вас :)


Повернутись до “Велощоденник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей