Якщо вас укусила змія.

Обговорення питань нашого здоров'я
Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Gornostai » 15.6.14 10:24

МІФИ І ПРАВДА ПРО УКУСИ ГАДЮК, ЩО МЕШКАЮТЬ В УКРАЇНІ
Міф перший: гадюки – смертельно отруйні змії.
Зображення

Отрута гадюк має білкову природу, за своїми структурою і дією, вона прирівнюється до отрути гримучих змій, руйнуючи кров’яні тільця. Проте, укус гадюки є несмертельним і тільки у надзвичайних випадках може призвести до летального наслідку. Це пов’язано з тим, що кількість отрути, яку змія впорскує у жертву, на правду, є мізерною, а її виробництво – енергозатратним процесом, тому гадюка завжди економить свою смертоносну зброю.


Міф другий: агресивність гадюки.

Насправді гадюки зовсім не агресивні. Навпаки, вони вразливі і полохливі створіння, які за найменшої нагоди намагаються утекти або, зачаївшись, перечекати присутність людини чи іншої тварини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації зі сторони людини, або якщо людина випадково наступила на цю тварину, вона застосовує останній рубіж оборони – смертоносну отруту.


Міф третій: при укусі гадюки, з рани, ротом можна відсмоктати 30-50% отрути.

Інтернет-пошуковець видав мені безліч сайтів з інструкцією надання першої медичної допомоги. Найцікавіше, що абсолютна більшість з них розмістили у себе неправильну інструкцію, в якій власне йдеться про те, що отруту необхідно висмоктати, а вище місця укусу накласти джгут. В реальності така допомога не допомагає, навпаки, шкодить. Відсмоктування отрути ротом чи медичними банками є малоефективним заходом допомоги, адже отрута знаходиться на значній глибині у тканинах, що пояснюється довжиною отруйних зубів гадюки – у дорослих особин вона складає 1,2-1,5 см. А зважаючи на еластичність тканин людського тіла, які змикаються після укусу, то відсмоктування отрути взагалі не дає жодного результату, хіба лише психологічний.

Зображення
Зображення

Міф четвертий: накладання джгута сповільнює розповсюдження отрути по організмі.

Накладання джгута – це одна із найдавніших практик при укусі гадюки, але вона має зворотній ефект – викликає локальний некроз тканин і навіть ґанґрену! Справа в тому, що отрута розповсюджується не по кровоносних судинах, а по лімфатичній системі, яка проходить глибоко у тканинах. Джгут же перетискає вени, які йдуть під поверхнею шкіри, тому рідина із сироватки крові переходить у тканини, спричинюючи набряк і перешкоджаючи їх диханню. Це спричинює також падіння артеріального тиску, запаморочення, непритомність і навіть серцеву недостатність. У такому випадку людина може померти не від зміїної отрути, а від накладання джгута і народних методів лікування.

Міф п’ятий: припікання та розрізання місця укусу гадюки.

“Знавці” радять розрізати ранку від укусу гадюки і висмоктати отруту, а тоді її припекти розпеченим залізом. В реальності, ця процедура є не лише не ефективною, але й небезпечною для постраждалого. По-перше, розрізання і припікання викликають біль, а відповідно і шоковий стан потерпілого; по-друге, розрізання рани спричинює кровотечу, а отрута як була, так і залишається у тканині та лімфі; по-третє, у польових умовах операція загрожує інфекцією і різноманітними ускладненнями. Отрута гадюки – це білок, який денатурується при нагріванні, навіть до 40 градусів за Цельсієм, саме тому організм реагує на нього гарячкою 40-41 градус, таким чином, знешкоджуючи отруту. Проте, припікання рани не дасть жодного ефекту, адже отрута у м’язах на глибині 1,5 см, а припікання має лише поверхневу дію, спричинюючи опік, і в результаті, на все життя залишиться рубець…


Що робити?

Якщо ж трапилась така прикрість як укус гадюки, перш за все не потрібно панікувати. Слід пам’ятати, що людський організм здатен перебороти дію отрути змій, що живуть в Україні, – це триватиме кілька днів і супроводжуватиметься гарячкою і пропасницею. Для людей, що чутливі до алергічних подразників необхідно прийняти антигістамінні засоби (супрастин, димедрол, тавегіл тощо). Ушкоджену кінцівку слід іммобілізувати, тобто знерухоміти, наклавши шину на найближчі до місця укусу суглоби. Зняти усі кільця, каблучки та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути. Постраждалому потрібно пити багато рідини, можна гарячий чай, тоді отрута швидше буде виводитися через нирки. На рану вартує покласти лід або щось холодне, що зменшить больові відчуття. І допровадити слабого до шпиталю.

Пам’ятайте, що гадюки ніколи не атакують першими. Не намагайтесь взяти їх у руки, пнути ногою чи фотографувати з невеликої відстані, не провокуйте і не панікуйте, а мирно розійдіться з ними.

звідсіля
http://igormelika.com.ua/moi-karpati/uk ... sila-zmiya

ЗІ: Там ще є картинки гадюк, що є в Україні. Якщо цікаво...
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!

Аватар користувача
Trancedelic
* * *
Повідомлень: 381
З нами з: 2.9.08 08:48
Стать: чол
Звідки: Київ, Мінський м-в

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Trancedelic » 15.6.14 11:13

Как раз недавно читал об укусе змеи в книге В.С. Бойко "Йога: искусство коммуникации" (случай из жизни):
"Однажды, еще при совке, физрук узбекской школы устроил старшеклассникам на весенних каникулах поход в предгорья Памира. На третий день пути его укусила гюрза и тут же выяснилось, что противозмеиную сыворотку забыли. Физрук все сделал как надо: надрезал кожу, высосал кровь, прижег ранки, но рука раздувалась на глазах. В отчаянии он разослал ребят по окрестностям и вскоре прискакал старый чабан, кочевавший неподалеку с отарой. После краткого осмотра он сказал, что дело плохо и надо спешить, поскольку медпункт не близко. К этому времени рука учителя превратилась в бревно. Старик усадил парня за собой и пустил коня в галоп. Однако вскоре учитель стал терять сознание, и тогда чабан сказал: "Слезай, ты уже не можешь ехать, надо идти пешком".
Парень, свалившись на землю, ответил, что все кончено и с места он не двинется. Старик заставил его подняться и гнал несколько часов криком и руганью, иногда стегая камчой. Когда они добрались до медпункта, врач сказал, что сыворотка без надобности, потому что от интенсивной физической работы яд в крови перегорел."
Одні святкують життя, інші несуть свій хрест...

Аватар користувача
Wind
* * *
Повідомлень: 485
З нами з: 7.6.10 12:27
Skype: ryaboshapka_v
Стать: чол
Звідки: Киев, Березняки

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Wind » 15.6.14 12:19

В Украине еще встречается медянка - видел в прошлом году в Карпатах, а жена - в лесу возле Пущи.

Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Gornostai » 15.6.14 16:42

от интенсивной физической работы яд в крови перегорел."
Надо было его сразу лупасить и заставлять отжиматься. Что бы время не терять. 8)
А по сути, я поинтересовался лечением укуса гюрзы... Все очень непросто - яд по силе уступает только яду кобры, и то не во всех отношениях.
А лечение вот примерно такое, я бы сказал достаточно непростое и медикаментозно насыщенное. Нам интересно в первую очередь догоспитальный этап.
http://tox-center.narod.ru/science1.html

Нужно заметить, что спецефическая сыворотка стоит на последнем этапе лечения.

ЗЫ: Я никогда лично с укусами змей не сталкивался, поэтому лечение "по интернету"
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!

Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Gornostai » 15.6.14 16:48

В Украине еще встречается медянка - видел в прошлом году в Карпатах, а жена - в лесу возле Пущи.
Ответ сертифицированого интернетом серпентолога будет такой: змея для человека НЕ ядовитая, ни одного случая интоксикации ее ядом зафиксировано не было. А все потому, что ядовитые зубы (секрет для человека не опасен) находятся глубоко у нее в роте, а раскрыть достаточно свою пащу она не умеет.
Кстати и поведение у нее спецефическое: потревоженная змея сворачивается в плотный комок, в котором прячет голову. На прикосновение реагирует еще более плотным сжатием тела. Очень редко выбрасывает голову, шипит и снова прячет ее. Пойманная медянка будет кусатьсо.
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!

Аватар користувача
de Balzam
*********
Повідомлень: 4871
З нами з: 17.1.03 19:50
Стать: чол
Звідки: укрхромбромпром

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення de Balzam » 16.6.14 10:50

Медянка относится к ужеобразным. Интересно: на самом деле ВСЕ ужеобразные ядовиты, в т.ч. и обыкновенный уж, но для человека не опасны. Почему, ответ уже дан выше. Кроме ядовитых зубов, "неправильно" расположенных, их яд заточен на земноводных.
Pǔjīng SB

Аватар користувача
kotyuk
* *
Повідомлень: 50
З нами з: 14.12.14 00:50
Стать: чол
Звідки: Киев

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення kotyuk » 14.12.14 23:05

Думаю, что отсасывать яд все же стоит (если нет ран во рту), т.к. даже 20% отсосанного яда могу спасти конечность или жизнь.
Видел пациента после укуса змеи (по его словам гадюки, но он, конечно, может и ошибаться) в руку через пару лет. Рука практически не работает, мышцы атрофировались. В общем ситуация печальная. Так что даже, если укус и не смертельный, то лучше со змеями не связываться))
http://kotv91.wix.com/sportsurgery

Аватар користувача
mel_nic
* * * *
Повідомлень: 780
З нами з: 18.5.09 15:44
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення mel_nic » 15.12.14 12:57

В моєму селі живе один цікавий тип. Людина, яка постійно десь ошивається в лісі. Взимку на декілька днів уходить далеко в ліс на полювання. Влітку гриби носить.
Розповів він колись цікавий рецепт, що він робить при укусі змії. Каже, що вже декілька разів його кусали. Так шо він робить - ловить ту зміюку, яка вкусила, відрізає їй голову, розрізає тіло вздовж та прикладає тушку до рани і чимось примотує. Скільки він так ходить, не уточнював. За його переконаннями, м'ясо змії має в собі протиотруту, і ніби нейтралізує її дію.
Спосіб дуже дивний, але тіпочок досі живий, та з цілими ногами і руками.

Хотілось би почитати коментарі від компетентних людей.
"Все здається неможливим до того моменту, доки це не відбувається" Нельсон Мандела

Аватар користувача
Gornostai
Велопузiк
Повідомлень: 5021
З нами з: 5.11.08 20:32
Стать: чол
Звідки: Kiev

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Gornostai » 15.12.14 13:59

В моєму селі живе один цікавий тип.
Суровый дядька. Подтвердить его убеждение невозможно, ибо нет доказательств о наличии антидота в теле змеи. А если змею поймать после укуса не выйдет, то что он делает?
-Вы бандеровец и националист!
-Я? Таки да, у нас вся синагога такая!

Аватар користувача
mel_nic
* * * *
Повідомлень: 780
З нами з: 18.5.09 15:44
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення mel_nic » 15.12.14 15:55

В моєму селі живе один цікавий тип.
А если змею поймать после укуса не выйдет, то что он делает?
Я думаю, он замажет какашкой годовалого оленя из зимнего выводка. Это было бы в его стиле.
Да хз, что он там будет делать, тип очень специфический.
"Все здається неможливим до того моменту, доки це не відбувається" Нельсон Мандела

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Uda4nik » 14.9.16 19:05

Звіт людини, яку вкусила гадюка, з хронологією відчуттів та фото:
http://dailyway.ru/ukus-gadyuki-lichnyj-opyt/
Не смертельно, але краще гадюк не чіпати...

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Якщо вас укусила змія.

Повідомлення Uda4nik » 6.9.21 20:30

phpBB [media]


Повернутись до “Здоров'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей