НОВИНИ
03.08.2017

Як виховувати відповідальність в людях, що користуються дорогами загального користування?

Як виховувати відповідальність в людях, що користуються дорогами загального користування?В Нідерландах приблизно 50 відсотків студентів базових навчальних закладів їздять в школу на велосипедах. Навіть більший відсоток ком'ютерів серед студентів вищів. При цьому, ризик ДТП у голландських велосипедистів в 30 разів нижчий, ніж в американських. Витікає питання: яким чином вони досягають такої вражаючої статистики? В літературі описано купу практик, що впливають на безпеку і про одну з них ми зараз розповімо.

Інфраструктура в Нідерландах дозволяє школярам безпечно доїхати до школи. Близьке розташування навчальних закладів до домівок полегшує розвиток транспорту, а навчання правилам дорожнього руху на ранньому етапі розвитку дитини покращує обізнанність на всіх соціальних щаблинах.

В місті Утрехт вже 60 років діє "трафіковий садочок" (по аналогії з дитячим садочком) — рекреаційна зона, в якій відтворено місто в мініатюрі, де діти вчаться орієнтуватись в місті, відтворюють на практиці дорожні обставини, вчаться читати дорожні знаки, розмітку, тощо. Цей заклад було створено у відповідь на обговорення дитячої безпеки на вулицях європейських міст в часи автомобільного буму, що мав місце після Другої Світової війни. Діти регулярно відвідують трафіковий садочок паралельно навчанню в загальноосвітній школі, щоб навчитися безпечно пересуватись пішки, велосипедом та на авто в міському середовищі.

Зона відтворює типові європейські вулиці з міні-дорогами, круговими розв'язками, перехрестями, знаками та сигналами. Коли діти потрапляють в садок в перший раз, їм читатють лекцію про базові теоретичні поняття, а потім клас розділяється на три групи: водії авто, велосипедисти та пішоходи, щоб на практиці закріпити отримані в класній кімнаті знання. Якщо під час практичного заняття дитина не дотримується правил безпеки, вона тимчасово втрачає надані їй привілеї, як і в реальному житті.

Окрім трафікових садків, в школах з ранніх класів проводиться потужна кампанія з навчання велокультурі. В 10 років студенти базових шкіл вже знають, як безпечно ходити пішки, їздити на велосипеді, знають принципи та правила дорожнього руху, а також як уникати несподіваних небезпечних ситуацій — все це завдяки теорії та практиці. А щоб перевірити, що дитина добре засвоїла всі знання, перед вступом до середньої школи, вона має здати іспит по водінню велосипеда, щоб отримати велодиплом. Навчання безпеці та ПДР на ранньому етапі дозволяє голландським студентам рухатись містом на велосипеді відповідально та допомагає суспільству краще розуміти права кожної людини на дорозі.

Соціальна ініциатива Safe Routes to School (Безпечні Дороги до Школи) включає навчання в один з шести важливих підходів по збільшенню кількості дітей на велосипедах. Раннє навчання робить величезний вклад в цю статистику, тому розвиток подібних трафікових садків гратиме вирішальну роль. Використовуючи звичайну крейду або тимчасові фарби, трафікові садки можна організовувати навіть на пустих паркінгах, аллеях або асфальтованих дитячих майданчиках. Підтримати раннє навчання ПДР в базовій та середній школі можна й через позакласні заняття і навіть інтегрувати практичні заняття в поїздку на шкільному автобусі, щоб дитина бачила пішоходів та велосипедистів очами водіїв.

Source.

Автор публікації — Стефані Тепперберг.

Більше велоновин на нашому форумі

Каталог товаров

Schwalbe
FireEye
Selle SMP
Bontrager
Impac

Фотогалерея

 
 

Прогноз погоди