НОВИНИ
19.06.2017

Велодоріжка своїми руками.

Партизанська війна в Ризі за велодоріжки.

 

Знаєте, як кажуть: коли хочеш щось зробити, зроби це власноруч. Ця установка явно була керуючим фактором латвійських велоактивістів, яким набридли пусті обіцянки муніципалтету.

Брівібас Ієла — це галаслива центральна вулиця в самому серці міста. Нещодавно вона стала полем бою за простір між пішоходами, велосипедистами та автомобілістами. Роками чиновники наполягали, що на ній немає вільного місця для виділених велодоріжок і нарешті в когось урвався терпець — він намалював смугу власноруч.

Якщо по-справедливості, після незліченних перемов та постійного тиску від лобістів велоактивності та пішоходів, міська влада пішла на деякі поступки, виділивши декілька велодоріжок в передмісті, але в центрі, де велосипедистів більше, велодоріжок не зробили. В 2015 році міська влада затвердила стратегічний план розвитку велоінфраструктури, але судячи по всьому, згідно нього, велоактивістам треба заклеїти рота скотчем.

Рано вранці 26 травня на вулиці з'явились досить широкі виділені смуги. Велосипедисти одразу почали ними користуватись. Жодна група активістів не взяла на себе відповідальність за авторство, хоча в Ризі їх досить багато. Подейкують, що доріжки були намальовані так якісно, що деякі місцеві жителі навіть знайшли час, щоб написати листа подяки міському голові за добре виконану роботу, хоча насправді мерія не була причетна до них ніяким боком. За іронією долі, комунальній службі доручили стерти смуги якомога швидше.

 

Ті, хто розглядають дії активістів як акт вандалізма, що змусив місто виділити кошти з бюджету на стирання смуг, знайдуть для себе втіху в тому, що ця ділянка вулиці мала бути перебудована в липні, тож доріжка не змогла б протриматися довго в будь-якому разі. На жаль, містяни знаходяться в прикрій ситуації, адже вулиці в місті широкі та ідеально підходять під європейську організацію дорожнього руху.

Як кажуть, буде бажання — будуть й можливості. Але тепер міським чиновникам доведеться краще попрацювати над вигадуванням відмазок, щоб нічого не робити.

Так виглядає вулиця зараз.

А так могла б виглядати після реконструкції.

Source.

Більше велоновин на нашому форумі

Каталог товаров

FireEye
Selle SMP
Impac
Chosen
Formula

Фотогалерея

 
 

Прогноз погоди