НОВИНИ
03.08.2017

Трикратний досвід втрати коня.

Трикратний досвід втрати коня.

Дизайнер Патрік Морроу їздить на роботу велосипедом. В офісі немає можливості залишити велосипед, тому Патрік залишає його на велопарковці, що розташована поряд з будівлею, та пристібує на замок. Велосипед Патріка викрадали вже двічі... і ось третя крадікжа, яка змушує його шукати заплутані шляхи покращення безпеки. Пропонуємо розглянути погляд дизайнера з Сан Франциско на цю проблему.


Мій велосипед вкрали. Трапляється весь час. Тільки в мене велосипед викрадали двічі. Поганці обидва рази не залишили слідів, але цього разу...


Ага. Вони відірвали стовбур з тротуару та виламали їм U-подібний замок.

Ось вам ключові проблеми.

Проблема 1: велосипед.

Мені подобався дизайн мого гірського вела. Веселе чорно-зелене розфарбування, 29-дюймові колеса, футуристична амортизація. І я, як повний бовдур, їздив на ньому містом. Ось вам і причина того, що в Сан Франциско люди їздять на розбитому заїржавілому лайні — ці велосипеди нікому не цікаві.

Проблема 2: спосіб паркування.


Весь час чую аргумент "U-подібний замок плюс дріт через переднє колесо". Можна сказати, це офіційна версія "як правильно". Сам Шелдон Браун власною персоною рекомендував даний метод. Ну, я так і робив. Але що я мав насправді робити — так це возити з собою 2 U-подібних замка та пристібувати обидва колеса.
Чудовий малюнок, до речі.

Проблема 3: конструкція, що не враховує закони Мерфі.

В психології є така модель, коли ти знаходишся на крок позаду негідників і змінюєш поведінку у відповідь до їхніх злочинів. Як той терорист з бомбою у взутті (Річард Рейд), через якого ми тепер маємо знімати шузи в аеропортах. Залізна логіка — чому б тепер не знімати весь одяг через тих терористів-смертників, які носять вибухівку на поясі? Так ось, сучасні розробки велозамків завжди будуть відставати від професійних навичок крадіїв, які постійно адаптуються до новинок і вчаться їх зламувати.

Голландці, справжня велонація, вигадали рішення, яке передбачає, що ваш велосипед буде стовідсотково вкрадено. Вони вигадали замок, що кріпиться прямо на раму велосипеда й блокує колесо. Але це все ще замок, як і мій U-подібний.Проблема 4: ця стаття.

Я повністю усвідомлюю, що ця стаття не пропонує конструктивних рішень. Але я закликаю нас, дизайнерів, розглядати подібні випадки з позиції пошуку вирішення проблеми. Ми повинні не забувати, що створені з розумом речі роблять світ безпечнішим, здоровішим, швидшим, чистішим, ефективнішим та менш залежним від велокрадіжок. Тож давайте працювати. Дизайн покращує світ навколо.

Source.

Більше велоновин на нашому форумі

Каталог товаров

Інструмент SuperB
Schwalbe
Sapim
KMC
VELO

Фотогалерея

 
 

Прогноз погоди