НОВИНИ
14.06.2017

Страва для чайників.

Страва для чайників.

Мабуть, ви ще не пробували Страву, а може взагалі не користуєтесь додатками до смартфону і не розумієте розмов своїх товаришів по покатеньці. Не хвилюйтеся, ми тут щоб допомогти. Ось наш довідник термінів, які часто лунають звідусіль.

Сегмент.

Користувачі Страва мають змогу створювати та давати ім'я ділянкам шляху або дороги, щоб бігуни та велосипедисти могли змагатися за найкращий час. Сегменти підйомів категоризуються щаблинами з найменшої до найбільшої: 4, 3, 2, 1 або HC. Ви можете самі створювати власні сегменти, перетаскуючи стартові та фінішні слайдери по мапі.

KOM/QOM.

"Король гори" або "королева гори" (від англ. king of the mountain та queen of the mountain) — це найшвидший велосипедист на конкретно взятому сегменті. Сегмент не обов'язково повинен бути, власне, підйомом — це може бути пласка секція або спуск. Якщо ви виграєте KOM/QOM, ви триматимете цей титул до тих пір, поки хтось не перевершить ваш результат.

Досягнення.

Коли ви записуєте свій заїзд у Страва, ви отримуєте трофей, медаль або звання KOM/QOM. Трофеї видаються тим, хто потрапив у першу десятку, медалі — для перших трьох місць на сегменті.

Ком'ютинг.

Заїзди з позначкою "commute" не тільки записують ваші кілометри до роботи і назад, а й ще додаються в базу даних Страва для виявлення найпопулярніших місць для велосипедистів. В деяких містах ця інформація використовується громадськими організаціями для виявлення потреб в розвитку інфраструктури.

Flyby.

Повернувшись додому після заїзду, ви можете перевірити "прольоти" або будь-який вид активності атлета Страва, який проїхав повз вас в радіусі 50 метрів. В залежності від налаштувань приватності, пошук "прольотів" може здійснюватись серед всіх атлетів, або тільки тих, на яких ви підписані. Це допоможе познайомитись з більшою кількістю велосипедистів, що живуть поряд з вами, або просто для порівняння результатів.

Зона приватності.

В налаштуваннях можна створити радіус величиною від 500 м до 1 км навколо вашого дому або навколо будь-якої іншої території, де починатимуться та закінчуватимуться ваші заїзди. Інші користувачі не зможуть дізнатися, де саме ви стартуєте та фінішуєте.

Очки страждання.

Очки страждання — це опція, доступна преміум-користувачам, що рахує ваш середній серцевий ритм під час заїзду, порівнює його з максимальним ритмом і як довго ви тримались в такому режимі. Це спроба визначити, як добре ви "попрацювали".

Фітнес та свіжість.

Фітнес та свіжість — це ще одна "фіча", доступна преміум-користувачам, що дозволяє підрахувати як швидко ви втомлюєтесь з часом, використовуючи функцію Training Load та/або Очки страждання. Для підрахунку вам потрібен вимірювач потужності.

Heatmap.

В Страві є функція перегляду маршрутів, якими ви їздите частіше за все. Кольорові лінії показують частоту заїздів певним маршрутом, а глобальна мапа показує, де їздять інші. Це прикольний інструмент, завдяки якому ви можете знайти нові шляхи та цікаві маршрути навколо вас.

Страва!

Коли хтось позаду вас кричить, скоріш за все, ви закриваєте йому дорогу і він хоче, щоб ви прибрались звідти заради отримання трофея чи медалі. Не робіть цього. Пара цифрових досягнень не варта чужої безпеки.

Цифровий допінг.

Деякі фанати Страви хакають додаток, щоб отримати звання KOM/QOM або якимось іншим чином накрутити свої результати. Цього можна досягти хакерським софтом або просто сівши в автомобіль або електричний велосипед.

Страва-мудак.

Це той, хто ставить свої досягнення в Страва вище безпеки інших людей.

Страва-снайпер.

Людина, яка навмисне здобуває звання KOM/QOM на певних сегментах.

Source.

Більше велоновин на нашому форумі

Каталог товаров

Інструмент SuperB
Bontrager
Formula
Захист та шоломи VK
Компоненти VK

Фотогалерея

 
 

Прогноз погоди