НОВИНИ
26.06.2017

Історія складаного тандему Bike Friday.

Історія складаного тандему Bike Friday.Оригінальний тандем Two's Day родом з 1994 року з бараном був швидкий.Two's Day був першим в світі складаним тандемом.В складеному стані Two's Day можна помістити в багажник малолітражного авто або в шафу. Він також поміщається в 2 окремі валізи для літака.

Першим в світі складаним тандемом стала модель Two's Day від Bike Friday.

Все почалося, коли два брати — фанати поганяти — захотіли подорожувати. В 1994 році під зорким оком Ханса Шольца народився тандем Two's Day. Алан та Ханс завжди любили ганяти та подорожувати разом. Вони їздили на тандемі з 1970 року, а в 80-ті роки минулого сторіччя з-під їхнього пера виходили ранні моделі тандемів для Burley Design.

— Це був логічний крок після вдалої спроби запхати перший Bike Friday у валізу, який "їздить так же кльово, як ваш найкращий велосипед", тож ми хотіли дізнатись чи зможемо зробити те ж саме з тандемом, — каже винахідник.

Амбіційні мрії, енергійна молодість, пристрасть до велосипедизму, наполегливість та робота до пізньої ночі, плюс фінансова допомога від доброго старого друга Ірва Хаузінгера (власника тандема з часів розквіту Burley) зробили це можливим.

Перший складаний тандем, який можна помістити у 2 окремі валізи.Ханс та Алан на гоночному тандемі власної розробки.

Потім настав час сімейного тандему, на якому можна катати з дітьми. Це був 1996 рік.

Безкомпромісна любов до велосипеда та практична необхідність стали двигуном створення Burley Trailer. В той час не існувало ніяких пропозицій такого плану, тому співвласник компанії Bike Friday та власник компанії Burley Алан Шольц своїими силами розробив причіп, в якому він міг возити своїх двох дочок.

Ханна (зараз — президент Bike Friday) та Фреда (завідувач виробництвом у Bike Friday) в ролі піддослідних кроликів.

Проект мав успіх стало для Алана логічно створити велосипед, на якому він міг ганяти з дочками вже в ролі стокерів, а не возити їх, як вантаж. Дівчини, втім, виявились з характером і коли підросли, посідали на індивідуальні велосипеди, чим відклали мрію Алана у довгу скриню. Через 15 років в нього народилася Сара — третя донька...

Алан бачив свій перший прототип, в якому змішувалися частини дорослого та дитячого ровера, як ідею ідеального сімейного велосипеда, який можна змінювати в розмірі. Велосипед, ростовку якого можна підлаштовувати під будь-якого члена сім'ї, дозволяючи дитині або невисокому на зріст дорослому сісти на тандем в ролі пілота або стокера. Сімейний тандем багато чого запозичив в конструкції швидкісного тандема Two's Day. Стендовер мав бути низьким, щоб дитина змогла без зайвих зусиль сісти на велосипед. Після деяких доробок велосипед був готовий. Сара дуже зраділа, побачивши такий подарунок під Різдвяною ялинкою і мерщій залізла на сідло. Коли ж настав час пакувати велосипед у валізи, виявилось, що велосипед не поміщається. Настав зоряний час для найкращого друга велоконструктора — для ножовки по металу. Алан пійшов у гараж та розпиляв Family Tandem (назва моделі) на частини, щоб поміщався у валізу. Потім в діло пішли інструменти для будівництва Family Tandem Traveler (також назва моделі), яка влазить в 2 окремі валізи або в багажник автівки.Алан зі своєю меншою дочкою Сарою на першому Family Tandem.Алан з дочкою Ханною (яка зараз керує компанією).Ханц зі своєю першою дочкою Гретою на покатеньці на Family Tandem.

Два велосипеди для п'яти осіб в одному багажнику?!Сімейство Шольц з п'яти осіб пакує речі перед подорожжю на їхніх Family Tandem та Triple. Як гадаєте, це все влізе в звичайний седан? Божевілля!Газон-верстат. Коли все розібрано на окремі деталі, їх можна упакувати в багажник. Теоретично. Гарантії, насправді, ніякої.Ага! Все вийшло! Два велосипеди для п'яти осіб таки-влізли в багажник седану і ще залишилось місце для залижку екіпіровки.

Family Tandem зірвав джекпот: серед друзів Алана та сусідів знайшлося багато бажаючих отримати такий велосипед. Першим сім'ям кортило скоріше дочекатися свої замовлення. Нарешті з'явився велосипед, на якому зможуть їздити всі члени сім'ї від дорослих до малих. Успіх моделі Family Tandem надихнув Алана додати опцію третього місця на ровері.Фреда, експерт Bike Friday Уолтер Лапчинські та Ханна на велосипеді Family Triple Traveler.

Про конструкцію.

Family Tandem відрізнявся від звичайних Bike Friday в тому, що він розбирався на частини, а не складався. При цьому його можна помістити в звичайні дорожні валізи. Продумано було й зберігання самих валіз. Спеціальна конструкція дозволяла ставити їх одна на одну й возити за собою, як причіп. Причіп-стекер став візитною карткою Bike Friday, адже вирішував давню проблему веломандрівників. На цьому етапі розвитку компанії, продукція Bike Friday стала відомою вже в 50 країнах світу!Тандем-система для подорожей в бойовій готовності.Музчиний гурт Bike Friday Tandemonium грає на фестивалі Eugene Celebration в Орегоні, США (Bike Friday тоді виграв приз за найкраще фото параду).

Source.

Більше велоновин на нашому форумі

Каталог товаров

Alligator
Shimano
Sapim
Formula
Notubes ZTR

Фотогалерея

 
 

Прогноз погоди