Роджер Валковяк, переможець Тур де Франс 1956 року, помер у віці 89 років.

Його дружина, Піретт, сказала, що він помер вранці, 7 лютого, в шпиталі коло Віши, як передає агентство Associated Press.

Попередній найстарший переможець Туру, швейцарець Ферді Кюблер, помер в грудні 2016 у віці 97 років.

Перемога Валковяка була несподіваною. Він вдягнув жовту майку лідера після успішного фінішу з відриву на 7 етапі в Анжері, а втратив її на 10 етапі в Байоні. Після серії відривів, він повернув її на 17 етапі до Туріну і утримував до самого фінішу багатоденки в Парк де Пренс в Парижі.

Роджер народився на південному сході Франції, де його батько, іммігрант з Польщі, працював на фабриці. Валковяка взяли в команду Nord-Est-Centre на Тур 1956 року від безвиході, щоб заткнути діру в складі. Він тоді ганяв в регіональних та національних командах.

Його несподівана перемога не була відзначена нагальним чином ані публікою, ані пресою, тож він вирішив залишити спорт в 1960 році, не витримавши тиску. Це тому, бо на історичній мапі його перемога потрапила між двома перемогами двох великих французьких гонщиків — Луїзона Бобе та Жака Анкетіля, жоден з яких не їхав Тур де Франс того року.

Ім'я Валковяка навіть стало прозивним. Французи казали "a la Walko", що означало "робити [щось] несподівано, зненацька".

Він повернувся на південь Франції, де відкрив власний бар, але клієнти швидко затролили його жартами про ту перемогу на Турі і йому довелося кинути цю справу і повернутися на автомобільний завод, де він працював до початку професійної велокар'єри.Хоча в його послужному списку є дві перемоги на етапах 1956 та 1957 років Вуельти Іспанії, в історії Роджер Валковяк залишився єдиним переможцем Тур де Франс, який не виграв на жодному етапі.

Як сказала вдова гонщика, "Він завжди робив все послідовно і та перемога не була настільки несподіваною, як про це кажуть. Він завжди обирав правильне місце і любив їхати попереду".

Тепер найстаршим переможцем Тур де Франс є іспанець Федеріко Бахамонтес за прізвиськом "Орел із Толедо". Зараз йому 88 років.

Source.

Схожі статті

Ленс Армстронг повертається
Trek 2017 готовий до продажу!
Розіграш велосипеда TREK Marlin 7!

Прокоментувати статтю