НОВИНИ
23.06.2017

Четверо відчайдухів на уніциклах — єдині, хто фінішував на виснажливій 240-км естафеті після сніжного шторму.

Четверо відчайдухів на уніциклах — єдині, хто фінішував на виснажливій 240-км естафеті після сніжного шторму.Не кожний прокинеться в суботній ранок та вирішить пропедалювати 240 км під дощем та снігом крізь гірські перевали з Юкону до Аляски. А ось Нейтан Хувер з товаришами зміг. На уніциклах.

На минулих вихідних Хувер з трьома уніциклістами залишились єдиною командою серед 1300 учасників, які пройшли маршрут естафети Kluane Chilkat International Bike Relay. Вперше за свою 25-річну історію гонка була офіційно зупинена, як тільки липневий шторм вкрив дороги льодом та десятком сантиметрів снігу, але уніциклісти не зважали.

— Що ми ще мали зробити в цей день?, питає голова команди.Нейтан Хувер — завзятий уніцикліст. Він брав участь в кожному чемпіонаті світу по гонках на уніциклах, починаючи з 2000 року та одного разу проїхав 800-кілометрову шосейну гонку в Новій Шотландії. Але цей день увійшов в його топ-3 найважчих заїздів.

— Це був капець! Спочатку все йшло добре, як раптом за поворотом на мене насунулася стіна вітру.

Естафетна гонка Kluane розтягнулася на 238 кілометрів між маленькими населеними пунктами Хейнс Джанкшен, що в Юконі та Хейнс, що розташований в Алясці. Вона привертає увагу велосипедистів з усього світу, а також локальних мешканців, які своїм костюмам приділяють не менше уваги, ніж спортсмени тренуванням. Одного разу двоє чоловіків вдяглися в костюми борців сумо й проїхали всю гонку в них на тандемі.

30-річна Лі Ейтон брала участь в цій гонці вже вшосте. Одного разу її команда була вдягнена в кольори веселки. Кожний член команди вдягнув на себе однотонний костюм зі спандексу. Іншого разу вони виглядали, як герої Стар Треку: Наступне Покоління (назва команди: "Їдь повільно"). До грудей одного участника була прикріплена материнська плата. Цього року її команда називалася "Велокоманда, Яку Раніше Називали Прінс". Вдягнені повністю у фіолетовий одяг з рифленими шарфами навколо шиї, вони хотіли таким чином вшанувати пам'ять відомого поп-виконавця.

Але їхній трибьют не відбувся через сніговий шторм, що почався в Хейнс Джанкшен пізно ввечері в п'ятницю. Близько 6:30 ранку, коли команда прямувала автомобілем до стартових воріт з Уайтхорса, на електрону адресу прийшов офіційний лист організатора про відміну гонки.

— Сумна новина. Ми прикрасили нашу машину повітряними кульками та серпантином, — каже Лі.

Іншим було гірше. Багато команд приїхали на старт заздалегіть та стали табором ввечері в п'ятницю, а вночі прокинулись від морозного повітря та щільного снігопаду. Деякі намети провалилися під вагою снігової шапки.

— Це справжній шок, — сказав Джейсон ЛяШапель з команди Wayward Salamanders, який спав в наметі.

Шона Сміт, що спала в автівці біля Хейнс Джанкшен, каже, що люди виглядали дуже розчарованими, коли вилізли зі своїх наметів вранці в суботу, тож вона вирішила підбадьорити їх, вдягнувши костюм Пауер Рейнджера й зліпивши сніговика.Дощ йшов декілька днів перед стартом перегонів. Координатор заходу Майк Крамер каже, що він хвилювався про випадення снігу на гірському перевалі, але ніяк не очікував, що він випаде в низині, прямо в місті.

Дороги покрилися льодяною кіркою, по якій пересуватись небезпечно навіть автівкам, не кажучи про велосипеди. Крамер прийняв рішення відмінити перегони.

Але на момент прийняття рішення організатором Хувер зі своєю командою уніциклістів вже були напоготові. Вони хотіли стартувати естафету в 4:22, задовго до моменту дачі офіційного старту, адже уніцикли не такі швидкі, як шосейні велосипеди.

Хувер вважає, що його команда мала перевагу над шосейниками в цих умовах завдяки товстим покришкам. Тільки один з його товаришів по команді вирішив не стартувати.

Вони міняли чергу кожні декілька кілометрів, що взагалі-то, заборонено правилами. Коли вони переїхали через гірський перевал, дорога стала більш приємною для руху.— Коли ми прокинулися, здалося, що рухатись крізь такий глибокий сніг неможливо. Маю на увазі дійсно неможливо. Але насправді все виявилось не так погано, — додає Нейтан Хувер.

Уніциклісти дісталися до Хейнсу майже о шостій годині вечора, 14,5 годин після старту.

Навіть для Юкону сніговий шторм в липні вважається аномальним. В Уайтхорсі, наприклад, тижнем раніше було по-літньому спекотно. Температура сягала 30-градусної позначки.

Готуючись до перегонів, Шона Сміт збиралася вдягнути лише шорти та футболку.

— Погода була такою гарною, сонячною, що цей сніжний ранок нам наче наснився, — каже ЛяШапель.

Source.

Більше велоновин на нашому форумі

Каталог товаров

Інструмент SuperB
Alligator
Shimano
Chosen
Notubes ZTR

Фотогалерея

 
 

Прогноз погоди