Як правильно мити велосипед

Будь-які "залізячні" питання
bossy
*
Повідомлень: 7
З нами з: 20.6.17 06:34
Стать: жін

Як правильно мити велосипед

Повідомлення bossy » 29.8.17 11:20

Велосипед - це набір рухомих частин, і при попаданні на них бруду, пилу і вологи ефективність руху цих частин істотно знижується. Саме тому надзвичайно важливо проводити регулярний огляд (щомісяця, щотижня або навіть частіше в залежності від інтенсивності їзди). Якщо ви тривалий час катаєтеся по вологій і брудній погоді або ж просто віддаєте перевагу швидкій і насиченій їзді, то доведеться проводити очистку велосипеда ще частіше.
Що і як слід чистити?
Очищення велосипеда складається з чотирьох основних етапів:
1. Очищення рами.
2. Очищення і змазування ланцюга.
3. Змазування гальмівних важелів і важелів перемикання передач.
4. Змазування вузлів і тросів систем гальмування і перемикання передач.
В цілому, трансмісія (передні зірки, задня касета, задній перемикач передач і ланцюг) потребує найбільшої уваги.
Рама: Візьміть щітку і відро теплої мильної води, і акуратно зітріть з рами весь бруд. Очищення правильно проводити зверху вниз в наступному порядку: --
-кермо,
-рульова колонка,
-верхня труба,
-підсідельний штир,
-верхнє пір'я заднього трикутника,
-передня вилка і гальма.
Якщо у вас дискова гальмівна система, намагайтеся не допускати попадання мильного розчину на ротори та колодки. До речі, для роторів існує спеціальний спиртової очищувач.
Останні елементи для очищення - це нижні пір'я, зірки, шестерні і шатуни. Потім візьміть відро чистої води і в тому ж порядку промийте всі деталі, після чого протріть чистими сухими ганчірками.
Ланцюг: Цей компонент сильніше за інших страждає від недостатнього змащення, тому для уповільнення зносу ланцюг необхідно регулярно чистити і змащувати. Для очистки не дуже брудною ланцюга цілком достатньо сухої ганчірки з знежирювачем, але при сильному забрудненні може знадобитися спеціальний пристрій, що дозволяє провести більш ретельне очищення. Після висихання знежирювача без поспіху нанесіть краплі мастила на кожну ланку ланцюга і зачекайте декілька хвилин, а потім, щоб уникнути подальшого налипання бруду видаліть надлишки ганчіркою. В цілому, процедуру змащування необхідно проводити при появі скрипів або висиханні ланцюга, а також після потрапляння під дощ, щоб уникнути утворення іржі.
Гальмівні важелі і важелі перемикання передач: Після очищення нанесіть кілька крапель мастила на шарніри важелів і манетки для підтримки їх працездатності.
Троси систем гальмування і перемикання передач: Регулярно перевіряйте (особливо в умовах високої вологості) і періодично наносіть мастило для ефективної роботи перемикачів.
Гальмівний вузол і вузол перемикання передач: Ці вузли складаються з великої кількості дрібних рухливих частин. Слідкуйте, щоб важелі і ролики не засмічувалися і не втратили рухливість. Наносите мастило на все шарнірні вузли, але остерігайтеся її потрапляння на колодки.
Сподіваюсь Ваш байк та його компоненти прослужать Вам довго)

Аватар користувача
AVVAKUM
*********
Повідомлень: 5816
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: Як правильно мити велосипед

Повідомлення AVVAKUM » 29.8.17 11:37

И самое главное, поменьше катайтесь на велосипеде, тогда он еще послужит и вашим внукам
Все можно объяснить, но не всем

RampStomper
*
Повідомлень: 6
З нами з: 26.9.17 15:45
Стать: чол
Контактна інформація:

Re: Як правильно мити велосипед

Повідомлення RampStomper » 9.10.17 15:49

И самое главное, поменьше катайтесь на велосипеде, тогда он еще послужит и вашим внукам
Нет, ну зачем же вы так? Хотя можно и молиться на велик... :molba:
Но у людей разный подход. Кто-то хочет сохранить своего железного коня в хорошей форме и подольше и будет все для этого делать, а у других более потребительский подход.

Аватар користувача
AVVAKUM
*********
Повідомлень: 5816
З нами з: 25.4.07 17:07
Skype: avvakum_v
Стать: чол
Звідки: старая, старая Дарница

Re: Як правильно мити велосипед

Повідомлення AVVAKUM » 9.10.17 23:27

Кто-то хочет сохранить своего железного коня в хорошей форме и подольше и будет все для этого делать, а у других более потребительский подход.
Только тэто очень спорный подхол. Бывает излишний "уход" больше вредит
Все можно объяснить, но не всем

Аватар користувача
mebaru
* *
Повідомлень: 73
З нами з: 30.6.09 12:36
Стать: чол

Re: Як правильно мити велосипед

Повідомлення mebaru » 21.11.17 00:29

Мне приходится мыть велосипед практически после каждой поездки, потому что обычно он крепко так в грязи. Исполняя этот ритуал, я не ставлю цели придать велосипеду сияющий вид, это скорее утилитарная процедура. Тем более завтра обратно на трейл или в поля, так что вылизывания совершенно бессмысленны.

Другое дело, что у нас нередко принято купить дорогой велосипед "на все деньги", а потом относиться к нему как к фетишу - матрасить в парке на двуподвесе, беречь от нагрузок, ни дай боже залезть в говна с дорогими компонентами, а то их еще придётся менять - а это лишние растраты...


Повернутись до “Технозона”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей