Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Будь-які "залізячні" питання
Puente
* * *
Повідомлень: 273
З нами з: 12.7.13 12:58
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Puente » 14.8.17 12:53

Ви взагалі-то статтю прочитали , з якої табличку привели ?
Так основний результат досліджень - найкращий варіант - парафін ! Інше питання - як його донести куди треба ...
Але звичайне моторне мастило і поруч не стояло ...

Аватар користувача
Maxislav
* * *
Повідомлень: 281
З нами з: 4.9.12 07:26
Стать: чол

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Maxislav » 14.8.17 22:12

После 5 лет катания тоже начинаю эксперементировать со смазками.. читаю отзывы и тп.
На заре применения парафинов невозможно было найти отзывов сколько же цепи служат на парафинах, сейчас уже есть - служит столкько же.
Перимущества очевидны -чистота, недостатки тоже - чистого парафина хватает на 30.. 60 км и подходит для людей кто катает только по выходным или же у кого есть куча времени. КОнечно самое долговечное это трансмиссионное моторное масло, редкая гадость которая превращает все вокруг в черное, но даже выдерживая дожди. Я тоже до сих смазывал литолом - литол с керосином после мойки в керосине путем перетрахивания в бутылке - этим я занимаюсь раз в месяц после пробегов 600.. 700км - вытираю сверху тряпкой, довольно неплохо но хочется что-то типа парафина . И этот сезон ищу альтернативу. Парафин не вы хыход - уж слишком частой замены требует. Лучее пишут это Squirt - по сути разбавленный парафин - по отзывам на 200км, по мере вырабатывания высыхает и отшелушивается оставляя все чистым. однако цена жаба давит 400гр еще и поискать. На самомом деле смазки на парафиновой основе появляются в химич магаинах - можно поискать по запросу "сухая смазка" - теория проста, по мере высыхания не становится липкой а просто отшелушивается (применяется на автопогрузчиках) но тока опятьже все непомерно дорогое типа Molykote D-321R . Пока как и многие эксперементирую с парафином - путем расстворения в керосине (трудно оно растворяется воопщет).. потом наношу кисточкой. Цепь сухая без посторонни звуков мягко переключается но слишком часто нужно подмазывать.
Некоторые пытаются растворить маслом - но только вот результат так се.. дольше смазывает но чем больше масла тем заметней чернеет. Еще вариант растворить с заелином - который по сути жидкий воск, вот только подобрать консистенцию чтобы не слишком жидко и не слишком твердо. Короче в поисках тоже какойто альтренативы литолу. Велосмазки пробовал - тоже масло тоже все чернеет.

Аватар користувача
Ul@senko
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Повідомлень: 14973
З нами з: 2.4.10 22:07
Стать: жін
Звідки: Київ (Нивки, Сирець)

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Ul@senko » 14.8.17 23:00

Squirt - годна штука. По сухому вистачає на 130-160 км (у випадку дощів трохи менше), трансмісія чиста, як нова.
Приїздиш додому, змахуєш пилючку, можна пройтися вологою серветкою по ланцюгу, наносиш змазку - і вуаля! Можна відпочивати.
Ніякого гемору з бензинами, чисткою, брудом.
(досвід використання місці 2-3)
Краще зноситися, аніж заіржавіти.

Аватар користувача
Geralt
* *
Повідомлень: 91
З нами з: 18.11.15 21:36
Стать: чол
Звідки: Днепропетровск

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Geralt » 15.8.17 11:46

Там есть сюрприз от Shimano, смазка для мокрой погоды с оранжевой полосой, для сухой погоды PTFE,без оранжевой полосы, но на упаковке написано * для мокрой погоды *
Сухой смазки Shimano хватает на долго, но пыль налипает прилично, я мажу цепь на ночь, так мне больше нравится.
А как смазка Zefal? Я обратил на неё внимание, хочу по пробовать. Всепогодную Zefel pro Bio Lube.

Аватар користувача
Steinberger
* * * * *
Повідомлень: 1315
З нами з: 20.5.11 03:48
Стать: чол
Звідки: Стольный град, Соломенка; Стольноградщына, Боярка

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Steinberger » 15.8.17 15:33

Пересмотрел кучу видео с этим вашим "сквиртом", так и не понял, при чём здесь смазка цепи :crazy:
8)

Аватар користувача
Ul@senko
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Повідомлень: 14973
З нами з: 2.4.10 22:07
Стать: жін
Звідки: Київ (Нивки, Сирець)

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Ul@senko » 15.8.17 15:45

Show
Шалун
Краще зноситися, аніж заіржавіти.

Аватар користувача
Maxislav
* * *
Повідомлень: 281
З нами з: 4.9.12 07:26
Стать: чол

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Maxislav » 15.8.17 21:00

Отпишусь ради хохмы. Да пробовал подсолнечным смазывать. :)). Идея была проста и логична - чтобы не возиться с расстворителями или керосином и не полоскать цепь в этих жидкостх при перемазывани. Смотрел даже гдето на ютубе отзыв и тест на какомто станке мол: показывает практически такойже резултат как и все остальные по трению (не луче не хуже). Думал фиг с ним. . - зато смогу полоскать цепь в обычной мыльной воде или фери. Но по факту оказалось - 1. жидкое, несмотря на небольшую центробежную силу колесо было на ободах в следах масла и прилипнувшей пыли через день 2. Потом же оказалось что оно быстро высыхает, через неделю становится ужасно липким, через две высыхает и застывает в черную корку (по типу как на советской сковородке слой копати) которую уже ничем не отмыть. Никакой растворитель, уж тем более мыло всякое не берет после пару недель - только шетка может снять эту гарь. Так чтовот такой был печальный опыт.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Uda4nik » 15.8.17 22:14

Отпишусь ради хохмы. Да пробовал подсолнечным смазывать. :)).
....
Так чтовот такой был печальный опыт.
Кажуть, ріцинова олія (касторка) в ланцюгу все ж працює.

Аватар користувача
Beliar
* * *
Повідомлень: 265
З нами з: 20.5.09 20:36
Стать: чол
Звідки: Левобережка

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Beliar » 16.8.17 00:27

А как смазка Zefal? Я обратил на неё внимание, хочу по пробовать. Всепогодную Zefel pro Bio Lube.
Купил такую месяц назад, смазка как смазка, цепь не чёрная, но пыль чуток есть. хватает на 150-200 км

Раньше была Zefal для сухой погоды, не понравилась, цепь начинает "шуметь" через 50 км.

Аватар користувача
kraken
вiртуал, який пішов у бан
Повідомлень: 39
З нами з: 26.7.17 09:33

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення kraken » 16.8.17 08:43

Отпишусь ради хохмы. Да пробовал подсолнечным смазывать. :)).
Хорошо что не льяное масло использовал. :lol: :lol: :lol:
Подсолнечное при нагревании, а летом цепь бывает и до 60-70 градусов нагревается, превращается в олифу, которая в сущность является смолой.
Без нагрева процесс конечно медленней, но результат будет тот же. Пыль еще способствовала отделению жидких фракций.
Мыть лучше специальными хозяйственными средствами для сковородок или решеток плиты. Только быстро и с последующей обработкой WD-40, поскольку щелочь активизирует процесс ржавления.
Кажуть, ріцинова олія (касторка) в ланцюгу все ж працює.
Судьба всех растительных масел одинаковая, одни раньше, другие быстрее :(
Я - мільярдер! Тільки мої гроші кудись приховали санітари...

Аватар користувача
Geralt
* *
Повідомлень: 91
З нами з: 18.11.15 21:36
Стать: чол
Звідки: Днепропетровск

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Geralt » 16.8.17 11:02

А как смазка Zefal? Я обратил на неё внимание, хочу по пробовать. Всепогодную Zefel pro Bio Lube.
Купил такую месяц назад, смазка как смазка, цепь не чёрная, но пыль чуток есть. хватает на 150-200 км

Раньше была Zefal для сухой погоды, не понравилась, цепь начинает "шуметь" через 50 км.
Про чуток пыли не смазке Zefal я тоже читал в интернете, но она не липнет, смахнул и едешь дальше ;)

VooDoo
*********
Повідомлень: 3571
З нами з: 22.3.04 20:36

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення VooDoo » 16.8.17 13:28

Якщо ланцюг у дорозі став зовсім сухим і під рукою зовсім нічого немає, то можна змастити власною сечею, бачив на власні очі - працює... не буду тикати пальцем на винахідника.

SnowTiger
* *
Повідомлень: 106
З нами з: 30.9.16 09:51
Стать: жін

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення SnowTiger » 18.8.17 12:55

Squirt - годна штука.
А это всесезонный вариант или только на лето?

Аватар користувача
Ul@senko
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Кращий Органiзатор Покатушок Сезонiв 2012 - 2017
Повідомлень: 14973
З нами з: 2.4.10 22:07
Стать: жін
Звідки: Київ (Нивки, Сирець)

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Ul@senko » 18.8.17 13:00

Зими поки не було, не знаю. Але судячи з її поведінки у дощ, доведеться просто трохи частіше наносити змазку
(щоправда із зимовими дистанціями це не має бути проблемою).
Час покаже
Краще зноситися, аніж заіржавіти.

SnowTiger
* *
Повідомлень: 106
З нами з: 30.9.16 09:51
Стать: жін

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення SnowTiger » 18.8.17 17:43

Зими поки не було, не знаю. Але судячи з її поведінки у дощ, доведеться просто трохи частіше наносити змазку
(щоправда із зимовими дистанціями це не має бути проблемою).
Час покаже
Мне просто продавец сказал что по холоду она твердеет и перестаёт быть смазкой. Но раз опыта нет будет экспериментировать вместе.

june-Y
* * *
Повідомлень: 444
З нами з: 21.1.13 12:10
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення june-Y » 19.8.17 16:01

Я сейчас пользуюсь синтетикой "Mobil 1 5W-50". Необходимость в смазке возникает лишь через 400км ( при 50% грунтах). Один дождь не вымывает смазку.[/spoiler]
Користуйся, користуйся. Велдтайт також синтетика.

Якби все було так просто, то мабуть робили би веломастила для ланцюгів і вони ходили б 400 км. А я щось про це нічого не чув. Там і коефіціент корисної дії має значення, були дослідження - на пару процентів може відрізнятися. Так що, якщо пара процентів для когось нічого не варта, то проблем немає - мажте трансформаторним.

А до Weldtite ось специфікації:
http://www.ison-distribution.com/pdf/hs ... UWTTF2.pdf
http://www.ison-distribution.com/pdf/hs ... WTTFXM.pdf
Востаннє редагувалось 19.8.17 16:05 користувачем june-Y, всього редагувалось 2 разів.

june-Y
* * *
Повідомлень: 444
З нами з: 21.1.13 12:10
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення june-Y » 19.8.17 16:04

А вот парафин, силикон и даже подсолнечное масло, не дают черноты. Но антифрикционными свойствами и почти не обладают. Их, в качестве добавок, (кроме конечно подсолнечного) используют в целях загустителя.
Та не вже? А досліди показують, що парафін для ланцюга найкраще мастило, бо дає найменші втрати ККД з шатуна на заднє колесо.

А ще парафін змивається у дощ, а Weldtite всепогодна. Заіржавіє ланцюг - може видовжитись.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Uda4nik » 19.8.17 18:04


Але парафін це треба постійно знімати ланцюг і після разів десять знімання замка він стає погано тримати, що небезпечно для життя, між іншим. Потім ще знімати замочок не так вже просто, я наприклад тросиком знімав, а якщо знімати просто, то це вже замочок тримає погано!
Про замок якась маячня. (якщо це про SRAM-подібні замки)
А ще парафін змивається у дощ, а Weldtite всепогодна. Заіржавіє ланцюг - може видовжитись.
Парафінова релігія не забороняє возити при собі пару кубіків рідкого мастила на випадок змивання парафіну з ланцюга :)

Аватар користувача
www.VELOSIPED.com
Модератор
Повідомлень: 521
З нами з: 21.9.10 09:43
Skype: velosiped.com
Стать: чол
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення www.VELOSIPED.com » 20.8.17 04:51

Ці сперечання на моїй пам'яті тривають всі 20 років ( як з'явилися передачі на велосипедах МТБ)
при цьому мало хто навіть розуміє, що деякі ( вчора дуже відомі ) мастила просто не змінюють багато років і через це сильно відстали
Або, наприклад, вважають найкращим мастилом Zefal ( бо дешевий і кожен думає *навіщо платити більше*) 8-)
Скільки людей - стільки і думок.
Тому не будемо казати яка краща, а яка ні, щоб нікого не образити :p

Смазки, що є у продажу
Зображення
(044) 227–33–55 (095) 626–68–85 (096) 721–42–11

june-Y
* * *
Повідомлень: 444
З нами з: 21.1.13 12:10
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення june-Y » 25.8.17 20:16

Про замок якась маячня. (якщо це про SRAM-подібні замки)
Маячня, маячня. А як ти їх знімаєш? У мене після десяти знімань (а десять знімань це приблизно 1,5 тисячі) погано тримало і може розірватися ланцюг. Я пішов іншим шляхом, але також досить небезпечним... До речі і за самими сремами треба глядіти, щоб не порвалися оглядати. Бо вони рвуться сильніше, ніж шимано.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення Uda4nik » 26.8.17 06:27

Маячня, маячня. А як ти їх знімаєш?
Пальцями :) Ланцюги СРАМ-850, замки з комплекту. Минулий та цей сезони - парафін.
Рвані ланцюги бачив, як замки роз"єднуються самі - ні.
Востаннє редагувалось 26.8.17 20:50 користувачем Uda4nik, всього редагувалось 1 раз.

VooDoo
*********
Повідомлень: 3571
З нами з: 22.3.04 20:36

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення VooDoo » 26.8.17 20:34

Про замок якась маячня. (якщо це про SRAM-подібні замки)
Маячня, маячня. А як ти їх знімаєш? У мене після десяти знімань (а десять знімань це приблизно 1,5 тисячі) погано тримало і може розірватися ланцюг.
Якщо не подобається "маячня", то можна підібрати більш політкоректні слова, хоча зміст не зміниться. По простоті знімання залежить від того, на скільки швидкостей ланцюги, замки до 9-ти швидкісних включно без проблем знімаються пальцями (якщо все забруднено, то на допомогу приходять плоскогубці, аналоги або спеціальний інструмент), у мене срамівські 9х замки золотистого кольору переживали не один ланцюг, знімались багаторазово і все просто чудово, за все життя якщо пару разів розкривалися, то це можна вважати якимось дивом, адже "півники" набагато частіше лопаються (один раз на декілька років). На 10х ланцюги замки срам сідають дуже туго (кмц трохи легше), знімав плоскогубцями для мийки ланцюгів, активно експлуатував сезон, замок ніколи не розкривався.

l-m
* * *
Повідомлень: 384
З нами з: 12.3.15 01:04
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення l-m » 26.8.17 21:20

+1 до маячні.
Маю 7 шт (так вийшло) ланцюгів, всі з 9ск замочками срам, пробіг кожного від 2к до 4.5к км ґрунтами, парафін, знімаються-одягаються замки постійно, легко, пальцями, але ніколи навіть натяків не було на "небезпеку для життя". Це при тому що раз в рік міняю захист пера, не шосе, вибачайте.

june-Y
* * *
Повідомлень: 444
З нами з: 21.1.13 12:10
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення june-Y » 30.8.17 13:54

Якась паралельна реальність. Всі, хто не заангажований, купіть, будь-ласка, ланцюг срем на 9 і спробуйте пальцями роз'єднати замок після першого замикання. Бажаю успіхів!

VooDoo
*********
Повідомлень: 3571
З нами з: 22.3.04 20:36

Re: Вопрос правильного выбора смазки для цепи.

Повідомлення VooDoo » 30.8.17 21:27

У мене після десяти знімань (а десять знімань це приблизно 1,5 тисячі) погано тримало
Зовсім забув про випадок, коли якось поставив 9х замок срам на 10х ланцюг, оскільки під рукою не було відповідного замка, так, він трохи люфтив на 10х ланцюзі, але я забув і так проїхав майже 1,5к на шосейнику, все тримається і ще ні разу замок не розкривався, але не рекомендую так робити і це шосе, трясе не так як на мтб.
Якась паралельна реальність. Всі, хто не заангажований, купіть, будь-ласка, ланцюг срем на 9 і спробуйте пальцями роз'єднати замок після першого замикання. Бажаю успіхів!
Дійсно паралельна. За 10 років просто важко перерахувати скільки із замками срам 9х катався в карпатських, кримських та польських горах, а також околицями міста, і коли замок чистий, всі ці роки знімав замок (підкреслюю - 9х, а не 10х) голими руками. Можливо ти натискаєш не в ту сторону, а якщо ні, то тут є борець із 540-ми педалями шимано, вочевидь ви з однієї реальності :)


Повернутись до “Технозона”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей