Помогите подобрать велокомпоненты

Будь-які "залізячні" питання
vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 25.7.15 18:36

Всем добрый вечер. Вот решил собрать велосипед с нуля, так как старый уже старый и маленький.
Оговорюсь, что собирать все в кучу буду не я, а в мастерской, так как у меня попросту нет всех ключей. Велосипед бюджетной версии. Если это понадобится, то мой вес колеблется 85-95 кг, в зависимости от времени года :smile: Ниже приведен список того что есть, и то что я планирую купить, а разбирающихся прошу на это посмотреть и, возможно, предложить что то лучше по цена/качество.
Велосипед найнер 21 дюйм, под 29 колеса.
Итак, то что уже есть:
Рама: Cube Attention 29 grey´n´black´n´blue 21"
Вилка: SUNTOUR XCT 29 100 MLO black/white/blue (только тапками не кидайте, потом другую куплю)
Седло: SELLE ITALIA X1 'Cube Edition' black/blue
Тормоза: AVID BB7, 2 штуки с креплениями, роторы G3 перед 180мм, зад 160мм

То, что планирую заказывать.
1) Колеса. Собираю бескамерные.
- Обода.
Mavic XM 419 MTB 2015 32 спицы.
Зображення

- Втулка передняя. SHIMANO XT Front Hub HB-M756 Disc 32h
Зображення

- Втулка задняя. SHIMANO XT Rear Hub FH-M756A 32h
Зображення

- Спицы. Не могу выбрать. Кто, что скажет?
- С нипелями, лентой и герметиком вообще запутался. Я так понял, на безкамерки нет автомобильных нипелей? У кого есть опыт выбора, поделитесь.
- Покрышки. Сначала выбор пал на Schwalbe Racing Ralph, и я гдето прочитал что они tubless ready, но теперь я этой информации не нахожу. Надо бескамерные. Сейчас нашел вот такие
MICHELIN WildGrip´R2 29x2.10 Tubeless
Зображення

или Michelin Wild Grip'R2 Advanced ширина 2.1 для моего стиля катания будет вполне.

2) Трансмиссия.
- Педали. Shimano M520 SPD Мои первые контактные педали. По отзывам для начала то что надо.
К ним вот такие боты Shimano MT34 MTB SPD 2015
Зображення

- Кривошипная система.
SHIMANO Deore Crankset FC-M590 44-32-22 175mm black
Зображення
Как я понял, идет в комплекте с кореткой. Думаю взять серебристую, но она на 10$ дороже. Перехожу на 9 скоростей.
- Кассета и цепь. Вот нашел вроде неплохой вариант
SHIMANO CN-HG93 Chain + CS-M770 XT Cassette 11-32 9-speed Wear and Tear Set . Зубцы 11-32
Зображення
3) Переключатели.
- Передний.
SHIMANO Deore Front Derailleur FD-M591-6 Down Swing
Зображення
На старом веле особо передним не пользовался. Может начну.
- Задний.
SHIMANO
Deore Rear Derailleur RD-M592 SGS
Зображення
4) Рулевая система.
- Манетки. Вот тут проблема. На старом у меня стоят монетки Shimano Alivio какието, где переключатель и тормозная ручка одним блоком. Очень удобно. Не могу выбрать. По картинкам не очень понятно какие они. Но сейчас мне советуют взять раздельно тормозные ручки и переключатели. Кто что посоветует?
- Руль. Тоже беда. Знаю только что мой старый был 600мм и он был маленький для меня. Как выбирать по толщине вообще не в курсе. По ширине гдето 660мм, может больше. Советуют на найнер брать от 700мм. Тоже самое и с выносом. Как правильно подобрать?
- Грипсы. Зависит от руля.
ERGON GP1-L Performance Comfort
Зображення
Чтото вроде такого.
5) Седло.
- Штырь подседельный.
CUBE RFR Suspension Seatpost 27,2 x 300mm
Зображення
+ какойто хомут на него.

Кроме всего прочего нужны тросики, рубашки, болты и прочее. Но это, я думаю, в мастерской по месту куплю, если не появится хороший вариант.
Все знатоки - не проходите мимо. Дайте советы. Надоело пешком ходить.
Спасибо.
Востаннє редагувалось 26.7.15 13:07 користувачем ВелоКиїв, всього редагувалось 1 раз.
Причина: запрещено заниматься рекламной, коммерческой деятельностью и постить ссылки на сторонние торговые площадки

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 26.7.15 11:45

1) Обода раджу Notubes ZTR. Ці Мавікі важчі, вузькіші та (враховуючи доставку) дорожчі за ZTR Arch Ex, які можна придбати у Києві. До того ж їх безкамерна версія не tubeless ready, а UST - вам знадобиться комплект зовнішніх ніпелей
Mavic Gewindeösen für UST
Зображення

Втулки ок, спиці або з батінгом 2,0-1,8 (якщо треба полегше) або звичайні 2,0 Sapim. Ніпелі бронза, наприклад Sapim polyax. Це якщо робити як треба, а якщо якнайдешевше - звичайний нонейм теж якось поїде, головне щоб був нержавіючий. Лента та герметик - можна Notubes, можна ще щось, некритично.
Покришки Schwalbe серії Evo зараз усі безкамерні.
2) Касета та ланцюг є витратним матеріалом, а в вас вони на 2 рівні вище за шатуни. Навіщо? Касети Deore CS-HG53 або HG300/HG400 та 53-го ланцюга вистачить.
3) Перемикачі ок
4) Shimano Deore M590 STI, Shimano ST-T4000, якщо кортить моноблоки. Але я б порадив окремо манєткі та окремо гальмівні ручки, це зручніше налаштувати під себе та не заважатиме потім перейти на гідравліку.
Кермо та винос повинні бути стандарту 31,8 мм. Для найнера, та ще й 21 росту кермо потрібне не менш 680 мм завширшки, краще 700-720. Плоский або з підйомом на ваш смак. А довжина виносу залежить від того, яка посадка вам потрібна.

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 26.7.15 14:37

1) Обода раджу Notubes ZTR. Ці Мавікі важчі, вузькіші та (враховуючи доставку) дорожчі за ZTR Arch Ex, які можна придбати у Києві. До того ж їх безкамерна версія не tubeless ready, а UST - вам знадобиться комплект зовнішніх ніпелей
Але ж вони дешевші за ZTR. За 1 ZTR я можу купити 2 mavic 419, чи я не те дивлюсь? Я б показав це на сайті, але вже зрозумів, що тут не можна давати такі ссилки. А живу я не в Києві, а тут таких немає. UST Tubeless or Tubetype - це означає безкамерна чи придатна для безкамерності? Я хотів саме безкамерну, тому і обрав такі покришки та знаю, що там потрібен спеціальний ніпель та герметик, але не впевнений щодо ленти.
Втулки ок, спиці або з батінгом 2,0-1,8 (якщо треба полегше) або звичайні 2,0 Sapim. Ніпелі бронза, наприклад Sapim polyax. Це якщо робити як треба, а якщо якнайдешевше - звичайний нонейм теж якось поїде, головне щоб був нержавіючий. Лента та герметик - можна Notubes, можна ще щось, некритично.
Покришки Schwalbe серії Evo зараз усі безкамерні.
По відгукам такі втулки, начебто, непогані. Напевне буду брати їх. Колеса я прагну зробити як треба, але якнайдешевше :D Сапім мені рекомендували, але у нас я таких теж не знаходжу.
Про серію EVO я читав не дуже гарні відгуки.
2) Касета та ланцюг є витратним матеріалом, а в вас вони на 2 рівні вище за шатуни. Навіщо? Касети Deore CS-HG53 або HG300/HG400 та 53-го ланцюга вистачить.
Ну просто я майже все обрав Deore та ХТ, тому і це взяв тої ж моделі. Честно, не дуже в цьому розбираюся. А касету Deore CS-HG53 щось не знайшов. Може це ланцюг?
3) Перемикачі ок
Напевне, теж їх візьму. Кращих за таку ціну не знайшов.
4) Shimano Deore M590 STI, Shimano ST-T4000, якщо кортить моноблоки. Але я б порадив окремо манєткі та окремо гальмівні ручки, це зручніше налаштувати під себе та не заважатиме потім перейти на гідравліку.
Так, вирішив брати окремо. Є щось цікаве?
Кермо та винос повинні бути стандарту 31,8 мм. Для найнера, та ще й 21 росту кермо потрібне не менш 680 мм завширшки, краще 700-720. Плоский або з підйомом на ваш смак. А довжина виносу залежить від того, яка посадка вам потрібна.
Мені радять брати 700-720, як обрати? Бо в мене був 580. Люблю ганяти по лісу, каменям, грунті. Як з маневреністю буде? Також кажуть, що краще брати з підйомом. Мій старий з підйомом. На рахунок посадки, я їздив на старому, у меня було сідло на рівні керма, може трохи вище і винос 100 мм, але ж він був на мене малий, M-ка.

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 26.7.15 15:13

Але ж вони дешевші за ZTR
Так, вибачаюсь, відстав від життя *oops* мавікі виходять трохи дешевше, пара с доставкою 105 баксів проти 125 за пару ZTR 2015. Але ж ZTR на 2 мм ширше та на 80 г легше, це важливо і на мою думку однозначно коштує зайвих $20. На чейні вказано якось нерозуміло, офсайт говорить що їхній UST Tubeless це звичайний tubeless ready, тобто з лентою.
Про серію EVO я читав не дуже гарні відгуки
Вони дуже легкі і тому дуже тонкі, легко порізати. Це дійсно мінус, а так це одна з найкращих КК покришок.
Ну просто я майже все обрав Deore та ХТ, тому і це взяв тої ж моделі. Честно, не дуже в цьому розбираюся. А касету Deore CS-HG53 щось не знайшов. Може це ланцюг?
Я так поняв, що все треба Deore. Касета так, HG-50-9, HG-53 це ланцюг.
Так, вирішив брати окремо. Є щось цікаве?
Дотримуючись концепції "не переплачувати зайвого" - манетки SL-M590 та гальмівні ручки BL-T610.
Мені радять брати 700-720, як обрати? Бо в мене був 580. Люблю ганяти по лісу, каменям, грунті. Як з маневреністю буде? Також кажуть, що краще брати з підйомом. Мій старий з підйомом. На рахунок посадки, я їздив на старому, у меня було сідло на рівні керма, може трохи вище і винос 100 мм, але ж він був на мене малий, M-ка.
580 це дуже вузьке кермо для найнера. Можна почати з лоурайза, шириною 700 та підйомом не більш 15. Наприклад Controltech CLS OS Riser 2015, він 710*15. По виносу, краще підібрати його самому, і почати десь з 80 мм.

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 26.7.15 16:13

Так, вибачаюсь, відстав від життя *oops* мавікі виходять трохи дешевше, пара с доставкою 105 баксів проти 125 за пару ZTR 2015. Але ж ZTR на 2 мм ширше та на 80 г легше, це важливо і на мою думку однозначно коштує зайвих $20. На чейні вказано якось нерозуміло, офсайт говорить що їхній UST Tubeless це звичайний tubeless ready, тобто з лентою.
Мабуть я кудись не туди дивлюсь. 2 ободи Мавіки на чейні коштують 92$ + доставка (але якщо набрати товару быльше, то вона безкоштовна), а 1 обод ztr arch ex 2015 коштує 87$ + він не безкамерний (цитата "Это НЕ бескамерный (UST) обод."). Щодо мавіка, то так, пишуть що потрібна лента. Я вже заплутався. Може хтось користувався?
Вони дуже легкі і тому дуже тонкі, легко порізати. Це дійсно мінус, а так це одна з найкращих КК покришок.
Оскільки легко порізати, то я і знайшов Мишлени, бо у нас на узбіччі багато скла і колючок, доки доїдеш до місця катання - 10 раз проколишся.
Я так поняв, що все треба Deore. Касета так, HG-50-9, HG-53 це ланцюг.
Я просто вирішив перейти на середній рівень, а це, пишуть, Діори. Тому я і обирав Діори. А касету щось я 11-32 не бачу, є тільки 11-30, чи це не критично? Пишуть, що універсальний варіант 11-32. Якщо я візьму 11-30, то вона не буде конфліктувати з ланцюгом та шатуном? (перескакувати наприклад)
Дотримуючись концепції "не переплачувати зайвого" - манетки SL-M590 та гальмівні ручки BL-T610.
Так, це моя концепція :D . Дякую, подивлюсь на них ввечері.
580 це дуже вузьке кермо для найнера. Можна почати з лоурайза, шириною 700 та підйомом не більш 15. Наприклад Controltech CLS OS Riser 2015, він 710*15. По виносу, краще підібрати його самому, і почати десь з 80 мм.
На чейні пишуть Reach: 15mm у ТТХ, а у виборі є лише 20мм, чи то різні параметри? Я десь читав, що Cube роблять рами найнери максимально близькими до 26'', вони вищі по висоті, але по довжині схожі. Винос я таки куплю тут, коли буде все інше. Коли поїду збирати то там і підберу.

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 26.7.15 16:56

Мабуть я кудись не туди дивлюсь. 2 ободи Мавіки на чейні коштують 92$ + доставка (але якщо набрати товару быльше, то вона безкоштовна), а 1 обод ztr arch ex 2015 коштує 87$ + він не безкамерний (цитата "Это НЕ бескамерный (UST) обод."). Щодо мавіка, то так, пишуть що потрібна лента. Я вже заплутався. Може хтось користувався?
Ось ZTR по 60 баксів:
http://velosiped.com/tovary/kolesa_ta_p ... 90002.html
Щодо того, що він не безкамерній. Є дві технології, UST та Tubeless Ready (TLR). У UST ободів немає отворів під спиці з внутрішньої сторони, тому потрібні спеціальні ніпеля, а TLR це звичайній (за винятком профілю) обод з отворами, які треба герметизувати за допомогою спеціальної стрічки. Усі ZTR тюблес реді, мотаємо жовту ленту або ще щось та вперед).
Я просто вирішив перейти на середній рівень, а це, пишуть, Діори. Тому я і обирав Діори. А касету щось я 11-32 не бачу, є тільки 11-30, чи це не критично? Пишуть, що універсальний варіант 11-32. Якщо я візьму 11-30, то вона не буде конфліктувати з ланцюгом та шатуном? (перескакувати наприклад)
Вони бувають всякі, і 11-32 теж. Нічого конфліктувати не буде ні у якому випадку.
На чейні пишуть Reach: 15mm у ТТХ, а у виборі є лише 20мм, чи то різні параметри? Я десь читав, що Cube роблять рами найнери максимально близькими до 26'', вони вищі по висоті, але по довжині схожі. Винос я таки куплю тут, коли буде все інше. Коли поїду збирати то там і підберу
Можливо 15-го просто немає в наявності. Дивитесь байккомпонентс, там точно є

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 26.7.15 18:27

Ось ZTR по 60 баксів:
http://velosiped.com/tovary/kolesa_ta_p ... 90002.html
Щодо того, що він не безкамерній. Є дві технології, UST та Tubeless Ready (TLR). У UST ободів немає отворів під спиці з внутрішньої сторони, тому потрібні спеціальні ніпеля, а TLR це звичайній (за винятком профілю) обод з отворами, які треба герметизувати за допомогою спеціальної стрічки. Усі ZTR тюблес реді, мотаємо жовту ленту або ще щось та вперед).
Та як так то. На всіх закордонних сайтах вони набагато дорожчі. Це точно оригінальні ZTR?
Щодо безкамерності. Тоді чим відрізняються TLR від звичайних ободів? Я десь читав, що їх теж можна перевести у безкамерні, але для цього потрібно спеціальний набір, який коштує теж не дешево.
Якщо це насправді ZTR за таку ціну, то подумаю над тим, щоб купити їх. Доставка по Україні я бачу там є. Чий це магазин? Він перевірений? З нього хтось купував вже?
І там я бачив ZTR Flow на 60 грн. дороожчі. Чим вони відрізняються, окрім ваги?
Вони бувають всякі, і 11-32 теж. Нічого конфліктувати не буде ні у якому випадку.
Добре, тоді потім пошукаю.
Можливо 15-го просто немає в наявності. Дивитесь байккомпонентс, там точно є
Отой байккомпонент навіть у порівнянні з чейном дорогий і компонентів там менше. Скільки не шукав різні товари, що є на інших сайтах, то на тому не було. Чи то в мене він якийсь демо-версія.

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 26.7.15 18:58

Це точно оригінальні ZTR?
Так, точно) Це магазін офіційного ділера, а це до речі його форум)) Тому в нас і ціни такі, виробник пішов назустріч.

TLR мають нижчий бортик з розвинутими зацепами для міцного утримання корду та спеціальній профіль, що полегшує установку покришки. Звичайні обода теж можно зробити безкамерними, але вони триматимуть покришку гірше та її установка буде складніша. Погугліть Bead Socket Technology.

Flow це ДХ обод, в нього внутрішня ширина 25.5 мм (у Арчексов 21). Якщо не планується екстрімальне каталово та гума ширше ніж 2.3, то ніякого сенсу ставити його немає.

Щодо БК, там ціни вказані з урахуванням німецького ПДВ 19%, треба ділити все на 1.19)) Ну а по асортименту переплюнути чейн неможливо, він є найбільшим в світі онлайн веломагазином.

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 26.7.15 19:22

Так, точно) Це магазін офіційного ділера, а це до речі його форум)) Тому в нас і ціни такі, виробник пішов назустріч.
TLR мають нижчий бортик з розвинутими зацепами для міцного утримання корду та спеціальній профіль, що полегшує установку покришки. Звичайні обода теж можно зробити безкамерними, але вони триматимуть покришку гірше та її установка буде складніша. Погугліть Bead Socket Technology.
Оооо, Ви мені очі відкрили. Я тепер все зрозумів. Мабуть візьму арчі, бо багато хто про них писав, але ціни були дуже високі, а тепер є можливість.
Тобто для безкамерних коліс мені врешті потрібно взяти: Обода TLR (ZTR ARCH 29'' :D ), в які можна всавляти звичайні нержавіючі 2мм спиці зі звичайними ніпелями, спеціальну жовту стрічку і 2 спеціальних ніпеля преста (яких, доречі, там немає у наявності), втулки Shimano, які я вже обрав у першому повідомленні, гель-герметик (який я ще не обрав, скільки його там треба на одне колесо?), та безкамерні покришки Мішлен (які я теж обрав, хоча треба уточнити, чи безкамерні вони). Ітого 2 колеса будь коштувати дорожче мого старого велосипеду, який я ніяк сплавити не можу :D .
Flow це ДХ обод, в нього внутрішня ширина 25.5 мм (у Арчексов 21). Якщо не планується екстрімальне каталово та гума ширше ніж 2.3, то ніякого сенсу ставити його немає.
Так, ДХ займатись не буду. Поки що. Гума 2.1 максимум на данному етапі буде достатньо.
Щодо БК, там ціни вказані з урахуванням німецького ПДВ 19%, треба ділити все на 1.19)) Ну а по асортименту переплюнути чейн неможливо, він є найбільшим в світі онлайн веломагазином.
А на чейні, раптом, не треба ділити на 1.19? Бо теж дорого у порінянні з бай-дискаунтом.

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 27.7.15 07:22

Оооо, Ви мені очі відкрили. Я тепер все зрозумів. Мабуть візьму арчі, бо багато хто про них писав, але ціни були дуже високі, а тепер є можливість.
Тобто для безкамерних коліс мені врешті потрібно взяти: Обода TLR (ZTR ARCH 29'' :D ), в які можна всавляти звичайні нержавіючі 2мм спиці зі звичайними ніпелями, спеціальну жовту стрічку і 2 спеціальних ніпеля преста (яких, доречі, там немає у наявності), втулки Shimano, які я вже обрав у першому повідомленні, гель-герметик (який я ще не обрав, скільки його там треба на одне колесо?), та безкамерні покришки Мішлен (які я теж обрав, хоча треба уточнити, чи безкамерні вони). Ітого 2 колеса будь коштувати дорожче мого старого велосипеду, який я ніяк сплавити не можу :D .
Так, все правильно. Герметик можна будь-який, тільки не гель. Він повинен бути рідким. Я б порадив або Notubes, або Coffeelatex. Можна ще Schwalbe Doc Blue, це тей самий Notubes.
А на чейні, раптом, не треба ділити на 1.19? Бо теж дорого у порінянні з бай-дискаунтом.
Ні, чейн бачить країну та автоматично віднімає ПДВ. І не завжди там дешевше, деякі речі такі вигідніше купувати на БК та БД, особливо взимку

Аватар користувача
Rodder
* * * *
Повідомлень: 535
З нами з: 23.11.11 18:45
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення Rodder » 27.7.15 14:18

Помогите подобрать велокомпоненты
враховуючи, що
Оговорюсь, что собирать все в кучу буду не я, а в мастерской, так как у меня попросту нет всех ключей. Велосипед бюджетной версии.
простіше і дешевше було б купити готовий вел
але якщо вже є фреймсет (рама + вилка), тоді...
1) тут фактично без варіантів (на рахунок ободів, як основи) - ZTR. Яку саме модель взяти - це вже залежить від виги та стилю їзди, але можна непогано зекономити, якщо взяти такі http://velosiped.com/tovary/kolesa_ta_p ... 90002.html (звісно, якщо вони є в наявності, я не в курсі). Втулки норм, якщо не гнатись за вагою, хоча можна і дешевші брати рівня Deore чи SLX, особливого сенсу переплачувати за них, враховуючи загальний рівень вела я не бачу, тим більше, що
Велосипед бюджетной версии
. Спиці теж звичайні 2,0 будуть норм (тільки не базарні). Ще вагомим фактором є збірка коліс - рекомендую доручити цю справу хорошому майстру.
Покришки: беріть класику Schwalbe Racing Ralph назад + Schwalbe Rocket Ron наперед. Не прогадайєте. Це одна із найпопулярніших універсальних комбінацій покришок. Безкамерно стають без проблем - купа народу так їздить. За EVO-версію сенсу переплачувати не бачу (EVO - це для змагань, для звичайних покатушок достатньо Performance). В принципі Schwalbe - не панацея, можна й аналоги інших марок, але цей варіант популярний і перевірений.
2)
- контакти - ок
- Кривошипная система. шатуни в народі - тут індивідуально звісно, але я б взяв би краще зі співвідношенням не 44-32-22, а 40-30-22, тим більше для найнера, толку з 44-ї зірки небагато
- касета + ланцюг - тут погоджуюсь, що краще не переплачувати за XT, а взяти Deore (касету + 2 або 3 цепки з умовою їх кругової заміни viewtopic.php?f=9&t=32161). Ланцюг можна брати не обов’язково Shimano, можна і KMC x9, наприклад
3) переклюки -ок
4) погоджуюсь з Синім модератором
гріпси - ок, тільки
- Грипсы. Зависит от руля.
від руля не залежать, залежать від стилю їзди
5) штирі з амортизаторм не юзав - по них нічого не скажу. Але я б ті гроші, яких він коштує потратив би на щось інше
bikeportal.org.ua - сайт підтримки велозмагань

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 27.7.15 17:48

Так, все правильно. Герметик можна будь-який, тільки не гель. Він повинен бути рідким. Я б порадив або Notubes, або Coffeelatex. Можна ще Schwalbe Doc Blue, це тей самий Notubes.
Дякую за відповіді. Сьогодні згрупую все що обрав і відпишусь. Отримаю ще раз поради та критику і потім буду замовляти. Я вже 2 місяці без велосипеда. Майже все літо пропустив, щоб його. Вже ломка почалася.

простіше і дешевше було б купити готовий вел
Я не впевнений, що за туж суму я куплю велосипед з такими компонентами. Якщо брати всі деталі окремо, то в нас такіж будуть коштувати в суммі набагато дорожче. Одна лише рама дісталася на 600 грн. дешевше. А зібрати у майстерні буде не так вже і дорого.
1) тут фактично без варіантів (на рахунок ободів, як основи) - ZTR. Яку саме модель взяти - це вже залежить від виги та стилю їзди, але можна непогано зекономити, якщо взяти такі http://velosiped.com/tovary/kolesa_ta_p ... 90002.html (звісно, якщо вони є в наявності, я не в курсі). Втулки норм, якщо не гнатись за вагою, хоча можна і дешевші брати рівня Deore чи SLX, особливого сенсу переплачувати за них, враховуючи загальний рівень вела я не бачу, тим більше, що
Велосипед бюджетной версии
. Спиці теж звичайні 2,0 будуть норм (тільки не базарні). Ще вагомим фактором є збірка коліс - рекомендую доручити цю справу хорошому майстру.
Покришки: беріть класику Schwalbe Racing Ralph назад + Schwalbe Rocket Ron наперед. Не прогадайєте. Це одна із найпопулярніших універсальних комбінацій покришок. Безкамерно стають без проблем - купа народу так їздить. За EVO-версію сенсу переплачувати не бачу (EVO - це для змагань, для звичайних покатушок достатньо Performance). В принципі Schwalbe - не панацея, можна й аналоги інших марок, але цей варіант популярний і перевірений.
Вони звісно гарні, але білі і важкі. А оскільки є шанс взяти арчі всього за 120$, то чому б не скористатися. За вагою я не дуже гонюсь (одна вилка важить 2.6кг, потім заміню), вага всього вела буде десь 13кг (я сподіваюсь), а старий ашан важить 18 кг. Але кажуть, що вага колес буде зразу помітною. Тому і втулки такі вибрав, бо відгуки про них були гарні, через це я діори і відкинув, окрім того вони не набагато дешевші. А враховуючі обода, якщо я візьму арчі, то і втулки гарні можна туди поставити. Гуляти так гуляти. Ну якось так).
Спиці я візбму у майстерні на місці, коли збирати приїду. Я просто думав, що там треба особливі, а раз так то і там можна. Казали, що спиця з ніпелем 6 грн. коштує. Тут вийде 64 спиці. Набагато дешевше сапімів.
Щодо покришок, то ЕВО я не планува брати, бо пишуть, що часто проколюється. Про ці покришки читав, вибирав, але потім знайшов мішлени грип р2 (не продвінуті), майже така ж ціна (до того ж там зараз розпродаж), гарні відгуки, пишуть про універсальність та стійкість до проколів. Вирішив спробувати їх.
2)
- контакти - ок
- Кривошипная система. шатуни в народі - тут індивідуально звісно, але я б взяв би краще зі співвідношенням не 44-32-22, а 40-30-22, тим більше для найнера, толку з 44-ї зірки небагато
- касета + ланцюг - тут погоджуюсь, що краще не переплачувати за XT, а взяти Deore (касету + 2 або 3 цепки з умовою їх кругової заміни viewtopic.php?f=9&t=32161). Ланцюг можна брати не обов’язково Shimano, можна і KMC x9, наприклад
3) переклюки -ок
4) погоджуюсь з Синім модератором
гріпси - ок, тільки
- Грипсы. Зависит от руля.
від руля не залежать, залежать від стилю їзди
5) штирі з амортизаторм не юзав - по них нічого не скажу. Але я б ті гроші, яких він коштує потратив би на щось інше
[/quote]
Контакти вже давно знайшов. По відгукам для перших контактів дуже гарні.
Про співвідношення, а там на 3 зірки одним блоком хіба не 1 варіант? Мені писали що це універсальне співвідношення.
Щодо касети та ланцюга згоден. Візьму HG-50-9 та HG-53. Я так зрозумів що ХТ це вищий рівень, а діори - середній. Про кругову зміну теж читав. Куплю поки 1 ланцюг, а потім ще 2. По 400км. і міняти. Доречі, а як їх міняти? Там же потрібен ключ, і ще не раджуть вісь постійно відкривати-закривати.
Переклюки теж зі старту знайшов.
Руль з виносом я, мабуть, теж на місці куплю. Треба тестувати. А гріпси я давно такі хочу. На старому вони були жорсткі та руль вузький. У результаті пальці німіли після 30 км. А тут можна покласти. Хоча я ось зараз думаю, а в них, мабуть, буде не дуже зручно їздити по лісу, камням, піску, де потрібно вставати, сідати, плигати. Хто що думає про це?
Що за штирі? Не дуже зрозумів.

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 27.7.15 21:17

Доречі, а як їх міняти? Там же потрібен ключ, і ще не раджуть вісь постійно відкривати-закривати
За допомогою витискача. На 9-швидкісних ланцюгах потрібен буде монтажний пін, просто витиснути-затиснути не можна.
Краще одразу придбати замочка, SRAM або KMC, але й витискач теж буде потрібен - новій ланцюг треба буде скоротити.
Дякую за відповіді
Нема за що! Радий допомогти :friends:

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 27.7.15 22:39

Ітак. Ось що я планую замовляти.
1) Колеса безкамерні.
- Обода. Notubes ZTR Arch Ex 29" 32 отвори 2015 чорний під диск. 2 штуки.
Зображення
- Втулка передня. SHIMANO XT Front Hub HB-M756 Disc 32h
Зображення
- Втулка задня. SHIMANO XT Rear Hub FH-M756A 32h
Зображення
- Спиці куплю на місці при зборці.
- Покришки. MICHELIN WildGrip´R2 29x2.10 Tubeless (не Advanced). 2 штуки.
Зображення
- Герметик. NOTUBES The Solution Tire Sealant 473ml (16oz)
Зображення
- Стрічка. Stans Notubes 21мм
Зображення
- Ніпелі. NOTUBES Universal 35mm Tubeless Presta Valve (pair)
Зображення
2) Трансмісія.
-Педалі. SHIMANO Pedals PD-M520 black
Зображення
- Боти. Shimano MT34 MTB SPD 2015
Зображення
- Шатуни. Ось тут я здається передумав. Пишуть, що каретка в комплекти дуже погано справляється з вологою та брудом і швидко ламається, а враховуючи касету та ланцюг вважаю що нема сенсу переплачувати за таку систему, бо коштує такий комплект 56$. Може краще купити це окремо? Хто що може запропонувати?
- Касета. Подивився я HG-50-9, пишуть що вона для шосейних велосипедів. Да і на дисконті немає 11-32. Знайшов таку касету SHIMANO Alivio Cassette CS-HG400 9-speed 11-32. Що ви можете про неї сказати? Або ще таку рекомендували SHIMANO SLX Cassette 9-speed CS-HG80 11-32. І що там за замок?
Зображення
- Ланцюг. SHIMANO CN-HG53 Deore / Alivio / Tiagra Chain 9-speed
Зображення
3) Перемикачі.
- Передній. SHIMANO Deore Front Derailleur FD-M591-6 Down Swing. Але там є ще Top Swing. Яка різниця? Також там написано Multi-Clamp (28.6/31.8/34.9mm). Чи підійде воно мені? Чи там є якісь інші стандарти?
Зображення
- Задній. SHIMANO Deore Rear Derailleur RD-M592 SGS
Зображення
4) Рульова система
- Монетки. SHIMANO Deore Gear Shifters Set Rapidfire SL-M590. Почитав відгуки. Наче непогані монетки. Дякую за наводку.
Зображення
- Ручки гальм. SHIMANO Deore Brakelever BL-T610 set incl. wires black. Теж наче не погані.
Зображення
- Руль та винос не вибрав. Буду на місці обирати.
- Гріпси. ERGON GP1-L Performance Comfort. Але, як писав, не впевнений. Хто що порадить?
Зображення
5) Сідло.
Я зрозумів що за штир. Так, я не побачив, що він з амортом. Вибрав перший що підвернувся. В них не розбираюся. Є ідеї?

Прошу кретикувати :D

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 29.7.15 10:21

Педалі. SHIMANO Pedals PD-M520 black
Чорні з часом облазять, сріблясті краще виглядатимуть через рік :good:
Шатуни. Ось тут я здається передумав. Пишуть, що каретка в комплекти дуже погано справляється з вологою та брудом і швидко ламається, а враховуючи касету та ланцюг вважаю що нема сенсу переплачувати за таку систему, бо коштує такий комплект 56$. Може краще купити це окремо? Хто що може запропонувати?- Касета. Подивився я HG-50-9, пишуть що вона для шосейних велосипедів. Да і на дисконті немає 11-32. Знайшов таку касету SHIMANO Alivio Cassette CS-HG400 9-speed 11-32. Що ви можете про неї сказати? Або ще таку рекомендували SHIMANO SLX Cassette 9-speed CS-HG80 11-32. І що там за замок?
Якщо шатуни 2015 року, то можна брати, вони йдуть з новою кареткою BB-52, яка суттєво поліпшена у порівнянні з BB-51. Дорогу касету з павуком немає сенсу брати, позаяк у вас втулка зі сталевим барабаном, а оті всі павуки потрібні для алюмінієвих. 50-ту схоже що зняли з виробництва, беріть 400 Алівію та не переймайтесь.
SHIMANO Deore Front Derailleur FD-M591-6 Down Swing. Але там є ще Top Swing
Даун свінг це з рамкою, розташованою нижче хомута, топ свінг - навпаки. У вашому випадку підійдуть обидва, беріть що подобається. Топ свінг працює трохи м'якіше

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 29.7.15 18:25

Чорні з часом облазять, сріблясті краще виглядатимуть через рік :good:
Та я вже замовив їх. Ще замовив повністю все для колес.
Якщо шатуни 2015 року, то можна брати, вони йдуть з новою кареткою BB-52, яка суттєво поліпшена у порівнянні з BB-51. Дорогу касету з павуком немає сенсу брати, позаяк у вас втулка зі сталевим барабаном, а оті всі павуки потрібні для алюмінієвих. 50-ту схоже що зняли з виробництва, беріть 400 Алівію та не переймайтесь.
Та ні, написано ВВ51. Я знайшов SHIMANO Alivio FC-M4050 Crank grey 175mm та SHIMANO FC-M4000 Crank Octalink grey 175mm. І до них взяти якусь нормальну каретку. Як думаєте? Система буде ходити десь 10000 км + якщо візьму касету аливио 400 + 2-3 ланцюги HS53 і міняючи їх кожні 400км то може і вийти ті самі 10000 км. Чи всетаки варто взяти систему діори?
Доречі про ланцюг. Що за замок потрібен? Я так зрозумів, що 1 звено міняється на цей замок. А воно не злетить/зламається/розкриється на дорозі? Бо було б дуже недобре. Ми вводимо слабину в ланцюг. Чи це не так?

І про гальмівні ручки. Я подивився, Т610 це для тріальних велосипедів. Я знайшов AVID Levers Set Speed Dial 7, зараз там скидка на них. А в мене якраз Авіди ВВ7 механіка. Буде комплект. Як вважаєте?
І правильно я розумію, що там написано для V-брейків, а в мене дискові механічні, то вони підійдуть до них?

А також, всетаки, хтось щось може сказати про ергономічні гріпси. Чи буде в них комфортно по лісу ганяти, чи вони лише для дороги?

l-m
* * *
Повідомлень: 384
З нами з: 12.3.15 01:04
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення l-m » 31.7.15 13:18

Доречі про ланцюг. Що за замок потрібен? Я так зрозумів, що 1 звено міняється на цей замок. А воно не злетить/зламається/розкриється на дорозі? Бо було б дуже недобре. Ми вводимо слабину в ланцюг. Чи це не так?
Ось такий замок:

Зображення

Не знаю як при використанні з ланцюгами шимано, але ланцюги срама одразу йдуть з таким замком і ніяких проблем немає. Навпаки дуже зручно.

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 31.7.15 14:14

Я знайшов SHIMANO Alivio FC-M4050 Crank grey 175mm та SHIMANO FC-M4000 Crank Octalink grey 175mm. І до них взяти якусь нормальну каретку.
Можна й так, але це буде трохи важче.
І про гальмівні ручки. Я подивився, Т610 це для тріальних велосипедів. Я знайшов AVID Levers Set Speed Dial 7, зараз там скидка на них. А в мене якраз Авіди ВВ7 механіка. Буде комплект. Як вважаєте?
І правильно я розумію, що там написано для V-брейків, а в мене дискові механічні, то вони підійдуть до них?
Т610 це для туристичних велів, ажніяк не для тріалу. SD7 також непогані ручки, але в Т610 хомут роз'ємний, це дуже зручно.
Ві чи дискі - не має різниці, ручки однакові.

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 31.7.15 23:25

Ітак.
1) Боти, передній і задній переклюки, манетки, ланцюг без змін.
2) Касета SHIMANO Alivio Cassette CS-HG400 9-speed 11-32
3) Ручки гальм AVID Levers Set Speed Dial 7 Всеодно я їх знімати не буду покищо.
4) Система SHIMANO Alivio FC-M4050 Crank grey 175mm. Чому не діор? Бо вона чорна, швидко поцарапаеться (на педалях не так видно буде), сіра на 10$ дорожче + там погана каретка по відгукам. А тут за тіж 53$ (дешевше) можна купити непогану систему з непоганою кареткою. Якось так.
5) Каретка SHIMANO Hollowtech II Bottom Bracket SM-BB52 І я думаю це буде не набагато важче сету діора.
6) Щодо замків подивлюсь. Замки срама йдуть на ланцюг шимано?
7) Там у системи Alivio написано 40-30-22, у діорів було 44-32-22. Чи не буде ланцюг перескакувати через це? Не буде конфліктів?

Аватар користувача
xbz06ee
* * *
Повідомлень: 225
З нами з: 18.1.10 14:57
Стать: чол
Звідки: https://velodim.kyiv.ua/

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення xbz06ee » 1.8.15 07:35

Все нірм) Замок на ланцюг підійде, а система 40-30-22 це якраз для найнера версія. нічого не перескакуватиме

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 1.8.15 11:22

Все нірм)
Ахаха, треба запам'ятати :D
Замок на ланцюг підійде, а система 40-30-22 це якраз для найнера версія. нічого не перескакуватиме
Це добре. Ще раз дякую за відповіді. Без них, мабуть, збирав би його до наступного літа.
Буду замовляти наступну партію.

P.S. Доречі, отримав сьогодні обода. За розмірами, як мої колишні покришки в діаметрі, буде великий велосипед.

Аватар користувача
RealIce
*********
Повідомлень: 2358
З нами з: 3.4.08 11:53
Skype: realicegsm
Стать: чол
Звідки: Киев, Севастопольская пл.

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення RealIce » 2.8.15 19:03

В плане будущего апгрейда вилки я бы задумался о втулке под 15 мм ось. На найнере для болшей торсионки а как итог - лучшая управляемость.
А то руль 720 а передок на длинноногой вилке "пластилиновый". Если не собраетесь сразу под ось вилку брать, то втулку можно взять под ось с адаптером под эксцентрик. Чтоб потом при апгрейде не было дилемы. Или вилка хорошего уровня но на эксцентрике или уже на оси но с новой втулкой и переспицевкой.
Контакты 520 норм, но если есть возможнось доплатить, то лучше 540. Они вообще не убиваемы. А на 520 пластиковая гайка. Но это проблема не большая. Так что смотреть по бюджету.
Ну и вел по идеологии выглядет как для вкручиваня а не хождения в туристических тапках. Так что я советовал бы тапки mt88.
Это не категорично, просто с учетом потенциальных будущих апгрейдов.

Грипсы если эргономичные то лучше не такие, а с меньшим выступом. Типа Specialized xc grips. Цена их не гуманная. Потому можно попробовать аналогичные по форме.KLS Wave 2D LockOn выглядят интересно. Но я сам не пробывал.
Ну или вообще не эргономичные из неопреновой пены.

vitar
*
Повідомлень: 11
З нами з: 25.7.15 18:28
Стать: чол

Re: Помогите подобрать велокомпоненты

Повідомлення vitar » 2.8.15 21:02

В плане будущего апгрейда вилки я бы задумался о втулке под 15 мм ось. На найнере для болшей торсионки а как итог - лучшая управляемость.
А то руль 720 а передок на длинноногой вилке "пластилиновый". Если не собраетесь сразу под ось вилку брать, то втулку можно взять под ось с адаптером под эксцентрик. Чтоб потом при апгрейде не было дилемы. Или вилка хорошего уровня но на эксцентрике или уже на оси но с новой втулкой и переспицевкой.
Контакты 520 норм, но если есть возможнось доплатить, то лучше 540. Они вообще не убиваемы. А на 520 пластиковая гайка. Но это проблема не большая. Так что смотреть по бюджету.
Ну и вел по идеологии выглядет как для вкручиваня а не хождения в туристических тапках. Так что я советовал бы тапки mt88.
Это не категорично, просто с учетом потенциальных будущих апгрейдов.

Грипсы если эргономичные то лучше не такие, а с меньшим выступом. Типа Specialized xc grips. Цена их не гуманная. Потому можно попробовать аналогичные по форме.KLS Wave 2D LockOn выглядят интересно. Но я сам не пробывал.
Ну или вообще не эргономичные из неопреновой пены.
Я уже заказал практически все из перечня. Остались заказать подседельный штырь, руль, вынос, грипсы, ну и тросики для тормозов с рубашками.
Вот с рулем и выносом мозг ломаю сейчас.


Повернутись до “Технозона”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей