COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
Вячеслав Фотограф
* * * *
Повідомлень: 726
З нами з: 30.1.11 22:12
Стать: чол
Звідки: Киев- Нивки

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Вячеслав Фотограф » 8.4.20 16:07

Минутка юмора на тему КВ и ментов :)
https://www.facebook.com/kovriki.odessa ... on_generic
Все относительно........

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 8.4.20 18:17

Скинули мені у вайбер посилання. Вєсті.уа. Досить специфічний ресурс. Радактором був добре відомий персонаж Ігор Гужва (надіюсь, пам'ятаєте всі розборки і все, що з цим зв'язано).

Так от, вони сьогодні опублікували таку цікаву інформацію про адреси будинків в Києві, у жителів яких зафіксовані випадки Cоvid-19. Не знаю, з якою метою, благою чи навпаки і наскільки достовірна ця інформація. Просто дам посилання, розбирайтесь самі (про випадок з одного дому, який, до речі, є в тій схемі, я маю підтверджену інформацію зі своїх джерел, хоча то може просто бути співпадіння). Я не паніку розганяю, просто сам хочу розібратись в достовірності цього матеріалу і з якою метою його підняли на поверхню. В кого є які судження з цього приводу?
https://vesti.ua/people/gde-v-kieve-zaf ... mera-domov
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Trion
*********
Повідомлень: 7465
З нами з: 26.2.05 17:42
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Trion » 8.4.20 18:53

"Опираясь на данные, полученные от наших источников в медицинских кругах, "Вести. Люди" публикуют адреса домов"

Две уборщицы болтали в поликлинике.

Аватар користувача
Вячеслав Фотограф
* * * *
Повідомлень: 726
З нами з: 30.1.11 22:12
Стать: чол
Звідки: Киев- Нивки

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Вячеслав Фотограф » 8.4.20 21:23

Кабмин уточнил перечень объектов, которые могут работать во время карантина, а также категории граждан, которые "не подлежат самоизоляции"

Кабинет министров на своем заседании внес изменения в постановление о предотвращении распространения COVID-19, которым в Украине введен ряд ограничительных мер. Об этом премьер-министр Денис Шмыгаль сообщил в Facebook.


В частности, члены правительства уточнили перечень объектов, которые могут работать во время карантина, а также категории граждан в возрасте 60 лет и старше, которые "не подлежат самоизоляции".

Кабмин разрешил работать объектам, которые занимаются:

- почтовой и курьерской деятельностью;

- строительными работами;

- работами по сбору и заготовке отходов;

- заведениям торговли строительными материалами.

Также Кабмин определил категории людей в возрасте старше 60 лет, которые могут обходится без самоизоляции. В частности:

- государственные служащие, депутаты всех уровней, мэры, судьи и другие лица, на которых распространяется действие закона о предотвращении коррупции;

- военнослужащие и работники ВСУ, других законных военных формирований и правоохранительных органов;

- лица, осуществляющие мероприятия, связанные с недопущением распространения COVID-19;

- лица, обеспечивающие деятельность предприятий, учреждений и организаций, которые:

осуществляют деятельность и предоставляют услуги в области энергетики, химической промышленности, транспорта, информационно-коммуникационных технологий, электронных коммуникаций, в банковском и финансовом секторах, оборонной промышленности;

предоставляют услуги в сферах жизнеобеспечения населения, в частности в сферах централизованного водоснабжения, водоотведения, снабжения электрической энергией и газом, производства продуктов питания, сельского хозяйства, здравоохранения,

являются коммунальными, аварийными и спасательными службами, службами экстренной помощи населению;

включены в перечень предприятий, имеющих стратегическое значение для экономики и безопасности государства;

являются объектами потенциально опасных технологий и производств.
Все относительно........

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 8.4.20 22:04


Две уборщицы болтали в поликлинике.
Мені також так виглядає. Однак, якщо задатися ціллю, таку інформацію таки можна накопати - при госпіталізації паспортні дані пацієнта однозначно реєструються.
Хоча категорично довіряти такому джерелу за російські гроші я би все-таки не став. Але нічого, нехай людей трохи полякають, може народ менш пофігістично до того віруса почне ставитись. РБК вже написала під вечір, що то фейк. Теж таке собі джерело... Як і вєсті. Зараз тих писателів шо гною. І кожен - експерт :).
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 8.4.20 22:48

Епідемії в історії Києва. Цікава стаття на ВВС. Щоб порівняти з сьогоденням.

https://www.bbc.com/ukrainian/blog-history-52200434
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Uda4nik
*********
Повідомлень: 2578
З нами з: 23.7.09 00:58
Стать: чол
Звідки: Донецк -> Киев, Борщаговка

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Uda4nik » 9.4.20 01:38

Цікаво, хто цей велосипедист?

phpBB [media]

qwertyq
новичок
новичок
Повідомлень: 101
З нами з: 10.1.14 17:07

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення qwertyq » 9.4.20 09:10

Цікаво, хто цей велосипедист?
Может очень настойчивый триатлонист?

Кстати, не понимаю, как можно в маске на велосипеде ездить? У меня и пешком очки так запотевают, что почти на ощупь передвигаться приходится #crazy_pilot

Puente
* * *
Повідомлень: 273
З нами з: 12.7.13 12:58
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Puente » 9.4.20 10:15

Вимога щодо маски якби не зовсім адекватна , але які люди - такі і вимоги ...
Незручно , але ми ж хочемо щоб законність скрізь була . Маска - згідно вимог ... Апеляцію в Конституційний суд ?
В принципі в суді дуже велика імовірність від цього штрафу "відсудитися" - але поліція виконує свою роботу ...

Puente
* * *
Повідомлень: 273
З нами з: 12.7.13 12:58
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Puente » 9.4.20 10:18

Скинули мені у вайбер посилання. Вєсті.уа. Досить специфічний ресурс. Радактором був добре відомий персонаж Ігор Гужва (надіюсь, пам'ятаєте всі розборки і все, що з цим зв'язано).

Так от, вони сьогодні опублікували таку цікаву інформацію про адреси будинків в Києві, у жителів яких зафіксовані випадки Cоvid-19. Не знаю, з якою метою, благою чи навпаки і наскільки достовірна ця інформація. Просто дам посилання, розбирайтесь самі (про випадок з одного дому, який, до речі, є в тій схемі, я маю підтверджену інформацію зі своїх джерел, хоча то може просто бути співпадіння). Я не паніку розганяю, просто сам хочу розібратись в достовірності цього матеріалу і з якою метою його підняли на поверхню. В кого є які судження з цього приводу?
https://vesti.ua/people/gde-v-kieve-zaf ... mera-domov
Скинув посилання для перевірки достовірності в одному районі ... Взагалі-то медикам заборонено таку інформацію оприлюднювати .

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 9.4.20 11:00

Взагалі-то медикам заборонено таку інформацію оприлюднювати .
Заборонено оприлюднювати індивідуальні дані. А це лише дані орієнтовних локалізацій. Фейкові чи ні - то вже інше питання.
Особисто я вважаю, що такі дані були би доречними.
Але наш дурнуватий охлос непрогнозований, замість того, щоб використати таку інфу для власного убезпечення від зараження та посилення локальних протиепідемічних заходів - почнуть здуру ще будинки палити, вікна бити... Прецеденти вже відомі.
У Службі безпеки України заявили, що інформація видання «Вести», у якій наведено адреси будинків у Києві, де нібито виявлені хворі на коронавірус, - це черговий фейк.
Таку відповідь дали кореспонденту Укрінформу в СБУ.
https://www.ukrinform.ua/rubric-kyiv/30 ... -fejk.html

Ну, нічого іншого від силовиків я й не очікував почути. Навіть, якби то було правдою, навряд чи вони б це підтвердили...
Якби вони озвучили, що відкрито справу за дезинформацію під час епідемії або за розголошення персональних даних - то була би більш вагома заява. І однозначна. А так - то просто відмазка. Щоб відчепилися.

Хоча, судячи з такого сумнівного джерела, як вєсті.уа, швидше всього то таки фейкова інформація. Москаликам вигідно паніку розганяти. Та й не тільки їм.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

qwertyq
новичок
новичок
Повідомлень: 101
З нами з: 10.1.14 17:07

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення qwertyq » 9.4.20 12:52

Але наш дурнуватий охлос непрогнозований, замість того, щоб використати таку інфу для власного убезпечення від зараження та посилення локальних протиепідемічних заходів - почнуть здуру ще будинки палити, вікна бити... Прецеденти вже відомі.
Как раз, к сожалению, более чем прогнозируемый. Сегодня вот очередные придурки Александровскую больницу минировали. Ничего святого у людей.
Ну, нічого іншого від силовиків я й не очікував почути. Навіть, якби то було правдою, навряд чи вони б це підтвердили...
Якби вони озвучили, що відкрито справу за дезинформацію під час епідемії або за розголошення персональних даних - то була би більш вагома заява. І однозначна. А так - то просто відмазка. Щоб відчепилися.

Хоча, судячи з такого сумнівного джерела, як вєсті.уа, швидше всього то таки фейкова інформація. Москаликам вигідно паніку розганяти. Та й не тільки їм.
Что мешает самому перепроверить? Не думаю чтобы со всех соседей брали подписку о неразглашении.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 9.4.20 15:28

Что мешает самому перепроверить?
Щоб отримати адекватні статистичні дані, необхідно мінімум 20 екземплярів у виборці.
Ви пропонуєте мені 20 будинків по всьому Києву оббігати і опитати в прямому контакті купу жильців в тих будинках? В період карантину?
Прикольна епідеміологія. Фаталістична :).

В моєму районі один будинок з того списку я маю підтверджений. Відписуйтесь про свої райони. Разом зберем пазла. Або підтвердимо його фейковість.

Нічого страшного я в таких списках не бачу. Жильці того будинку можуть заразитися або шляхом прямого контакту з носієм (то з ним ще треба пересіктися, і треба, щоб він на тебе ще покашляв чи пообнімався) або через контакт з перилами, дверними ручками і кнопками ліфта. Перший варіант не такий вже й імовірний. Ходіть в рукавичках, дезинфікуйте оті потенційно небезпечні поверхні в будинку і все буде супер. То все насправді не так страшно, якщо дотримуватися протиепідемічних правил і не вимахуватись.

Більш небезпечним є відвідування магазину, де тих носіїв може бути купа, а як вони ще пооблапують товари і прилавки, які раз в день дезинфікуються, а товари взагалі ні - на фоні того жити в одному будинку з інфікованим то не так вже й критично.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

qwertyq
новичок
новичок
Повідомлень: 101
З нами з: 10.1.14 17:07

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення qwertyq » 9.4.20 16:00

Щоб отримати адекватні статистичні дані, необхідно мінімум 20 екземплярів у виборці.
Ви пропонуєте мені 20 будинків по всьому Києву оббігати і опитати в прямому контакті купу жильців в тих будинках? В період карантину?
Прикольна епідеміологія. Фаталістична :).
Ну не настолько радикальный способ я имел в виду. :gerl: Статистика показывает, что еще далеко не все отказались от стационарных телефонов, базы которых давно валяются по интернетам. Могут конечно и послать сходу, но если имеются минимальные пранкерские таланты, то можно легко получить массу полезной информации не особо напрягаясь. Дефицит общения сейчас не меньший, чем масок и антисептиков. :pivo:

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 9.4.20 16:23

Статистика показывает, что еще далеко не все отказались от стационарных телефонов, базы которых давно валяются по интернетам.
Нехай журналісти цим займаються. Їм за таке навіть гроші платять.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Аватар користувача
Trion
*********
Повідомлень: 7465
З нами з: 26.2.05 17:42
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Trion » 9.4.20 18:57

Цікаво, хто цей велосипедист?
Spoiler
Show
phpBB [media]
Мамкины юристы уже на нескольких форумах за пару дней копьев наломали. Все считающие, что их ущемили в гражданских правах, ссылаются на 33 статью Конституции, но почему-то мало кто дочитывает ее до конца. Там где сказано как эти свободы и кем могут ограничиваться.
Один решил переплысть, переплыл, оштрафован, растащен на мемы.
Второй решил без маски права качнуть, забран в отделение, оштрафован.
Третий, четвертый, пятый пытаются качать права на Венецианском мосту, уже находясь на территории парка, посещение которого до 24 апреля запрещено.
Статья дурацкая, закон дурацкий, не столько в реализации, сколько в соблюдении и контроле, но закон такой есть. Одни забили, потому что правила не вписываются в их представления о личных удобствах, вторые не следят, просто потому что.

Вот видео как в Испании поступали с теми, кто вышел из дома в парк. Там гражданских прав меньше или конституция хуже, надо полагать.
phpBB [media]

Arche
*
Повідомлень: 28
З нами з: 18.2.10 19:13
Стать: чол

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Arche » 9.4.20 19:09

Дайте відповідь плз
можна по закону на веліку по трасі катнути зараз чи ніт?
маску неохота але можу начепити.
або баф.
буду вдячний за чітку відповідь

Siryjvovk
* *
Повідомлень: 85
З нами з: 3.4.13 14:39
Стать: чол

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Siryjvovk » 9.4.20 19:12

Мамкины юристы уже на нескольких форумах за пару дней копьев наломали. Все считающие, что их ущемили в гражданских правах, ссылаются на 33 статью Конституции, но почему-то мало кто дочитывает ее до конца. Там где сказано как эти свободы и кем могут ограничиваться.
Один решил переплысть, переплыл, оштрафован, растащен на мемы.
Второй решил без маски права качнуть, забран в отделение, оштрафован.
Третий, четвертый, пятый пытаются качать права на Венецианском мосту, уже находясь на территории парка, посещение которого до 24 апреля запрещено.
Статья дурацкая, закон дурацкий, не столько в реализации, сколько в соблюдении и контроле, но закон такой есть. Одни забили, потому что правила не вписываются в их представления о личных удобствах, вторые не следят, просто потому что.
Ну ты же в курсе, сколько этих "многотысячных" штрафов суды послали нафиг? И зачастую с формулировкой "фальсификация"?
Кстати пропихивается разрешение нацгвардии обыскивать граждан, вирусняк наверно искать будут?

Siryjvovk
* *
Повідомлень: 85
З нами з: 3.4.13 14:39
Стать: чол

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Siryjvovk » 9.4.20 19:14

Дайте відповідь плз
можна по закону на веліку по трасі катнути зараз чи ніт?
маску неохота але можу начепити.
або баф.
буду вдячний за чітку відповідь
В столице какой то там постановой расширили понятие общественных мест вообще до всего. Не ясно насколько законно, но народ чхает на нее с колокольни, и я в их числе.
По выезду за город типа есть какие то пункты пропуска, но вроде никаких проблем проезда их - нет.

Arche
*
Повідомлень: 28
З нами з: 18.2.10 19:13
Стать: чол

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Arche » 9.4.20 19:19

дякую
ну візьму маску тай все

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 9.4.20 19:21

Чхати можна на владу.
Але не можна чхати на епідеміологію.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Siryjvovk
* *
Повідомлень: 85
З нами з: 3.4.13 14:39
Стать: чол

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Siryjvovk » 9.4.20 19:27

Чхати можна на владу.
Але не можна чхати на епідеміологію.
Это точно. Именно поэтому, сегодня трое ментов сидели на остановке и курили, без масок. Если бы это сделал пересичный, то радостно оформляли бы протоколы.
А в лесопарках на великах заразиться проще всего, ага.

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 9.4.20 19:34

сегодня трое ментов сидели на остановке и курили, без масок
Дураків всюди вистачає. Але навіщо брати з них приклад і спеціально нариватися, випробовуючи надійність своєї імунної системи. Хоча... кожному своє. Дарвін не так вже й помилявся.

https://newsua.one/news/karantin-i-idio ... _eIBw8vgg0

Зображення
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.

Siryjvovk
* *
Повідомлень: 85
З нами з: 3.4.13 14:39
Стать: чол

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Siryjvovk » 9.4.20 20:13

сегодня трое ментов сидели на остановке и курили, без масок
Дураків всюди вистачає. Але навіщо брати з них приклад і спеціально нариватися, випробовуючи надійність своєї імунної системи. Хоча... кожному своє. Дарвін не так вже й помилявся.
https://news.liga.net/health/news/direk ... nosit-vsem
06.04.2020 "Исполнительный директор программы ВОЗ по чрезвычайным ситуациям в области здравоохранения Майкл Райан сообщил, что ношение масок может помочь в борьбе с распространением коронавируса - их "желательно носить всем"
https://nv.ua/health/medicine/nuzhno-li ... 79596.html
2 апреля "«Нет конкретных доказательств того, что массовое ношение масок населением имеет какую-либо потенциальную пользу. Фактически, есть даже некоторые свидетельства, свидетельствующие об обратном, когда люди неправильно используют маски», — заявил исполнительный директор программы ВОЗ по чрезвычайным ситуациям в области здравоохранения Майк Райан на брифинге для СМИ в Швейцарии"

Может быть, если да кабы.... Если есть данные про заражение велосипедистов в зонах их обитания - дороги, тропы в лесах и парках - предъявляйте. А пока это поиски нацгвардейцами вируса в личных вещах :lol:

Аватар користувача
Varyat
*********
Повідомлень: 6708
З нами з: 27.2.06 21:13
Стать: чол
Звідки: Київ

Re: COVID-19: без паніки! "Велосипеди не кашляють" (с)

Повідомлення Varyat » 9.4.20 21:26

Ви ту маску настільки прискіпливо оцінюєте, ніби то якась вакцина від коронавіруса :).
Маска має свої задачі і виконує свою роботу настільки, наскільки дозволяє її конструкція. І більшого вона не може. Але це краще, ніж нічого.

Звичайна класична маска проникна для всіх видів вірусу і корони в тому числі. Від чого вона захищає? Від краплин слини, на яких ті віруси переносяться. Віруси в масовій кількості самостійно в повітрі не літають. А зі слиною, яка вилітає з інфікованої людини при кашлі, чханні і при розмові в тому числі - літають. Причому досить багато вірусних тілець в одній краплі. З маскою є шанс, що ви не вдихнете ту масу інфікованих крапель, а вони залишаться на масці. Відповідно, шанс на ваше зараження суттєво зменшується (але не до нуля).

Те саме, якщо людина інфікована. Вона тієюю маскою вже не себе захищає, а оточуючих. І також не від вірусів, які запросто проходять через маску. А від тих же своїх інфікованих крапель слини. При цьому захищає і свої руки від інфікування, бо слина при чханні на них не потрапляє. Поширення інфікованого матеріалу знижується.

Від проникнення в дихальні шляхи не тільки слини, але й вірусів захищає лише маска не нижче FFP3 рівня. Власне, то не маска, а респіратор. Тому на видиху там відкривається клапан і всі краплі слини і всі віруси без перешкод виходять в зовнішнє середовище. Інфікованим таку маску краще не носити - і собі не поможеш (і так вже інфікований) і інших заразиш.
Надіюсь, дохідливо розказав.

В плані незручностей при носінні маски: я як лікар, на роботі ту маску ношу постійно, всю зміну, вже більше двадцяти років - і ще не вмер. І ви не вмрете від носіння маски. А від вірусу - як повезе.

Одна маска не рятує, то не панацея. Має бути комплекс заходів, ВООЗ все правильно розказує, вони то не зараз придумали - то стандартний комплекс протиепідемічних заходів: соціальне дистанціювання, маска, гігієна рук і попередження потрапляння інфікованого матеріалу на слизові. Цього достатньо, щоб відкинути процентів 80 імовірності зараження.

ps. Ще одне допишу. Суттєвий момент. На масці з одного боку є така металева пластинка, яка накладається на ніс. Та пластинка має бути вигнута по формі носа, щоб маска щільно прилягала до обличчя. Якщо ви маску просто насунете собі на фейса без герметизації - то можна ту маску навіть не носити, ефект буде такий самий, нульовий. Вдих і видих мають іти через матеріал маски, а не через дірки навколо неї. Тоді з маски буде толк.
Сім заповідей старого анархіста (і вічно юного вар'ята в одній особі):

Людина народжується втомленою і живе для того, щоб відпочити.
Тільки творча праця достойна поваги.
Живи як хочеш, але іншим не заважай.
Свобода однієї людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.
Життя треба прожити так, щоб не хотілося його прожити ще раз.
Яке б рішення ти не прийняв, воно все одно виявиться помилковим - згодом з'ясується, що було ще краще рішення.
Головною причиною смерті є життя.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей