травма і страховка в поході

Змінюється світ, змінюємося ми, змінюються наші велосипеи і тільки ДЕМОКРАТІЇ на Велокиєві не було та не буде.
Аватар користувача
projdusvit
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 26.9.06 15:52
Стать: чол
Звідки: Київ, Виноградар

травма і страховка в поході

Повідомлення projdusvit » 20.11.15 11:59

Рік тому, катались по Туреччині.
Похід був 10-денний, були і асфальтовані дороги, і кам'янисті перевали.
Зображення
В останній ходовий день(далі були день на морі і день в Стамбулі), Володя впав з велосипеда.
Дорога була ґрунтова, легкий спуск вздовж гірської річки. За словами потерпілого, швидкість була близько 40, заднім колесом зловив камінчик і не втримав рівновагу.
На шоломі залишилось дві вм'ятини, розміром з горіх, пішли тріщини.
Ключиця при першому огляді, було видно що несиметрична, отже, зламана. Руку зафіксували косинкою, щоб знерухомити.
Подерті руки і стегно обробив, але там нічого не говорило про щось серйозніше, ніж подряпини.

Викликали швидку допомогу, вони приїхали разом з жандармерією. Одразу набрали нашого посла, той дав номер, сказав телефонувати ,як буде треба допомога. Я поїхав на швидкій разом в Володею, велосипеди забрали жандарми, група з другим інструктором продовжила їхати по маршруту.

Найближче містечко - Аладаг, туди нас і повезла швидка.
після огляду та ж швидка відвезла у велике місто - Адану. Після МРТ лікар підтвердив перелом ключиці і побачив тріщину в тазу. Я в цей час зв'язався з страховою (СК "Іллічівська"). Оформили страховий випадок.
Отже, поклали в стаціонар.
Зображення
Кілька днів лікарі вагались, чи треба робити операцію, сказали, що якщо дотримуватись постільного режиму, можна обійтись без хірургічного втручання. Але, їхати додому можна лише в лежачому положенні. А це за 1000 км від Стамбулу, звідки у нас були зворотні квитки.

Тут треба сказали, що асистуючею компанією була Смайл асистанс. У них є турецький номер гарячої лінії, але оператоми сидять в Києві, добре знають англійську, і не знають турецької. Адана, віддалене нетуристичне місто, англійську тут мало хто знає, випадків роботи з іноземними страховими у них також ще не було(в країні обов'язкове медичне страхування, громадяни просто пред'являють ID і з їх рахунку списується вартість медпослуг). Отже я два дні витратив на те, щоб страхова порозумілась з клінікою. Вердикт лікаря був такий - можете летіти додому, але тільки в лежачому положенні, для цього потрібно викупити 9 (ДЕВ'ЯТЬ)крісел в літаку і має бути супроводжуюча особа. Страхова компанія купила 9 квитків Адана - Стамбул і 9 квитків Стамбул-Київ. Собі, як супроводжуючій особі, я купував квитки самостійно(якщо потрібен медичний супровід, його оплачує страхова).

Велосипеди з'їздив до жандармів і забрав, передав їх решті групи, їх забрали в Київ. Тут окрема подяка авіакомпанії МАУ. Зі Стамбулу у всієї групи були квитики саме МАУ. Написав їм листа, пояснив ситуацію, сказав що двоє людей не летітимуть тим рейсом, квитки здати не можна було, попросив перевезти наш багаж безкоштовно разом з іншою групою. Вони відмовили })

Ще був нюанс з випискою. Лікарня виставляє рахунок під час виписки. Страхова може підтвердити, що вона заплатить, коли точно відомо суму. В результаті, на літак швидка нас везла вже геть впритик, за 3.5 дні перебування в лікарні, всі аналізи, МРТ і тд, вийшло 2000 доларів. ще десь 4000 вийшли квитки на літак.
ще проблемою було те, що треба було всі аналізи, висновки лікаря сканувати і відправляти в Україну, з цим була проблема, бо сканер, принтер і інтернет був лише у директора клініки ,і йому трохи набридло бути секретарем)

В Туреччині дуже круто організована медицина, і транспортування лежачих хворих зокрема.
Є спеціальні ноші, що складаються з 2 половинок і дають можливість не кантувати потерпілого при перенесенні і перекладанні. Швидка заїжджає прямо на злітну смугу до літака, повз паспортний і митний контроль. В Стамбулі, де була пересадка десь 4 години, прямо біля злітної смугу є медпункт, де для кожного зроблено кабінки, там навіть годують)
Зображення

В Україні зустріла швидка, правда ніяких навичок у співробітників аеропорту для таких ситуацій немає, як і спеціальних нош.
В Київській лікарні спочатку також не думали робити операцію, але, зрештою таки прооперували.
Володя пропустив танцювальні змагання, кілька місяців пролежав. Тепер уже все ок, танцює і катається на велосипеді.

Написав це щоб застерегти економити на страховці при подорожі у безвізові країни. Також ,у більшості компаній є доплата за активний відпочинок, це треба обов'язково уточнювати.

Нехай вам ніколи не знадобиться цей досвід і катання приносить тільки приємні враження.
- Як підемо, брате? - спитав другий.
- Найнадійніше йти за зорями та небесними світилами, спускатись уздовж перестуджених річищ та прямувати за пташиними тінями, що летять крізь туманні перевали.
Але на всяк випадок я купив атлас автомобільних доріг.

Аватар користувача
Saxara
* * * *
Повідомлень: 896
З нами з: 19.1.11 11:18
Стать: жін
Звідки: Киев

Re: травма і страховка в поході

Повідомлення Saxara » 20.11.15 13:04

Андрий, страховая покрывала транспортировку из Борисполя в больницу?
Последующее лечение само собой нет, а транспортировку?

Аватар користувача
projdusvit
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 26.9.06 15:52
Стать: чол
Звідки: Київ, Виноградар

Re: травма і страховка в поході

Повідомлення projdusvit » 20.11.15 13:07

в Україні безкоштовна медицина - відвезла швидка, що чергує в аеропорту
- Як підемо, брате? - спитав другий.
- Найнадійніше йти за зорями та небесними світилами, спускатись уздовж перестуджених річищ та прямувати за пташиними тінями, що летять крізь туманні перевали.
Але на всяк випадок я купив атлас автомобільних доріг.

Аватар користувача
addonis
* * * * *
Повідомлень: 1244
З нами з: 26.4.11 12:49
Skype: Klimenko Andrew
Стать: чол
Звідки: Киев, Оболонь

Re: травма і страховка в поході

Повідомлення addonis » 20.11.15 16:56

Спасибо, Андрей - полезный пост.
Если бы сделали операцию в Турции, сколько времени Володе нужно было бы еще находиться в стационаре? И стоимость возможной операции узнавали?
http://klimenkoam.livejournal.com/

Аватар користувача
projdusvit
* * *
Повідомлень: 454
З нами з: 26.9.06 15:52
Стать: чол
Звідки: Київ, Виноградар

Re: травма і страховка в поході

Повідомлення projdusvit » 20.11.15 17:26

не знаю, там реально було туго з англійською, ще й вихідні дні. по часу, думаю, мінімум з тиждень би довелось лежати.
- Як підемо, брате? - спитав другий.
- Найнадійніше йти за зорями та небесними світилами, спускатись уздовж перестуджених річищ та прямувати за пташиними тінями, що летять крізь туманні перевали.
Але на всяк випадок я купив атлас автомобільних доріг.


Повернутись до “Пісочниця”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей